Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

OPEN DAY'S!!!

Prijava na: pista@grobnik.hr

15.12 - 24.12.2008.

(10,00 - 16,00h)

www.grobnik.hr

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

post-2615-1229337104_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OPEN DAY'S!!!

Prijava na: pista@grobnik.hr

15.12 - 24.12.2008.

(10,00 - 16,00h)

www.grobnik.hr

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

sm pa že mislu da ne bo treba it več :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Mene pa zanima koliko ima najhitrejši čas avto na grobniku.

Mislim da Keke Rosberg z Formulo 1 ( Dalara ) 1,16... okol 20 let nazaj. Drgač je pa DTM Mercedes šou okoli 1,25...( Bernd Schneider ) leta 2006

post-8975-1230463222_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima koliko ima najhitrejši čas avto na grobniku.

Sem gledu takrat Rosberga NA Grobniku v živo,vozu je pa z Mclarnom takrat še s turbo mašino,pelu naj bi tam okol 1,18,baje.Grmel je pa ko sto mater,da ne omenim kako je pokala mašina ko je prestavlu brzine(turbo pač)!!!! :krneki: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste zakaj sem spraševal to,zato ker se na nekem drugem forumu kao kregamo kaj je hitrejš,avto ali motor,in sem dejal da je motor na bl odprti progi hitrejš od avta,pa to sem mislil na avte ki se vozijo po cesti vsak dan.

Pa kakor vidim da je to na grobniku res,sodeč po posnetkih,motor nese porša,enzota za okoli 10 sek,res pa ne vem kakšni šoferji so u avtu?

Kaj pa tle mislite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kakor vidim da je to na grobniku res,sodeč po posnetkih,motor nese porša,enzota za okoli 10 sek,res pa ne vem kakšni šoferji so u avtu?

Mokre sanje motoristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste zakaj sem spraševal to,zato ker se na nekem drugem forumu kao kregamo kaj je hitrejš,avto ali motor,in sem dejal da je motor na bl odprti progi hitrejš od avta,pa to sem mislil na avte ki se vozijo po cesti vsak dan.

Pa kakor vidim da je to na grobniku res,sodeč po posnetkih,motor nese porša,enzota za okoli 10 sek,res pa ne vem kakšni šoferji so u avtu?

Kaj pa tle mislite.

Pred mnoooogo leti (okrog leta 1990) so delali primerjalni test, Daren Dimitrijević (žal že pokojni, takrat pa najhitrejši CHD dirkač v YU) je vozil serijskega ZXR 750 RR, razni avtomobilisti so pa vozili svoje dirkalnike, ali športne serijske avtomobile. Dimitrijević je naredil (vsaj kolikor se spomnim okrog 1:41-1:42, najhitrejši avtomobil je bila pa Lancija delta integrale (pripravljena za rally, skupine A) - okrog 1:48, vsi ostali (Porsche 911, Nissan SX 200...)pa so bili še bistveno počasnejši. Približno v istem času je Martin Česen naredil s serijskim BMW M3 1:58.

Če računamo, da je danes zelo dober voznik s serijskim 1000 ss motorjem sposoben narediti čas okrog 1:34, si ne predstavljam serijskega športnega avtomobila, ki bi mu lahko prišel blizu in bi se kar strinjal s tistih 10 sekund razlike (vsaj na Grobniku).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto vs. motor...

... dve stvari sta, ki manjkajo motorju: downforce + braking

Vse ostalo se že nekako kompenzira s težo in gumami.

Bistvo: Motor = A lot more fun for a lot less money.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AVTOmagazin, št.23, l.90 (cena 18din )

Grobnik: BMW M3 proti ZZR1100

BMW M3 : 4.valji, 2467cm3, 175kW, 0-100:6.5s, 248km/h, voznik:Česenj

ZZR1100: 4.valji, 1052cm3, 111kW, 0-100:2.64s, 285km/h, voznik:Gustinčič

Rezultat (1 krog):

1. BMW: 1:52.1

2. ZZR: 1:56.1

Oba, motocikel in avto, sta bila nastavljena za cestno vožnjo (gume, vzmetenje, ...).

Motocikel je izgubljal na zaviranju in dobival pri pospeševanju.

Gustinčič:"Zavorne luči na BMW se na koncu najdaljše ravnine prižgejo že skoraj v ovinku. Tam za motocikel ni več srečne vrnitve..."

Česenj:"Vozim za njim, ampak da mi to uspe, moram pred ovinki prej zavirati, ovinke pa voziti kvečjemu s polovičnim plinom. Na ravninah pa mi Kawasaki vsakič pobegne..."

premza

ne se hecat

Citat iz 2002...

Povprečen šofer bo hitrejši z avtom, ker bo vožnja varnejša. Ne moremo pa primerjati Camleka z dirkalno R1 in pa lokalnega dilerja droge, ki ima P 911 za paradiranje in štarte izpred lokalov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat iz 2002...

Povprečen šofer bo hitrejši z avtom, ker bo vožnja varnejša. Ne moremo pa primerjati Camleka z dirkalno R1 in pa lokalnega dilerja droge, ki ima P 911 za paradiranje in štarte izpred lokalov...

Če že hočete primerjati avto in motor,so časi moto GP primerljivi z GT 2 serijo.

Popravljeno . Popravil 600rrc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tisti primerjalni test med Česnom in Gustinčičem je popolnoma popačil realno sliko. Česna sem videl v živo, ko je na Grobniku testiral Hondo Civic in pa Jerančičev prototip Lola Mazda in lahko rečem, da VRHUNSKO obvlada vrtenje volana, prav tako pa poznam M. Gustinčiča, saj sem se kot mehanik udeleževal dirk v istem obdobju, ko je dirkal in lahko rečem, da gre za podpovprečnega voznika na stezi, kar pove že čas, ki ga je naredil s Kawasakijem (soliden voznik bi s seriskim ZZR-jem takrat brez problema naredil čas 1:42-1:44). Še vedno trdim, da je serijski SS motor na Grobniku bistveno hitrejši od seriskega športnega avtomobila in to je bilo tudi vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem temu mnenju..

Tisti gustinčičev čas res ni dobra primerjava, točno tak čas je brez večjih problemov naredil serijski 650cc hyosung (naked) z voznikom, ki je bil takrat prvič v življenju na Grobniku :) S tem da je top speed Hyosunga slabih 200km/h in ne 285 kot piše za ZZR :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferrari Enzo, Grobnik, cca 1:35, v kavbojkah in z zavihanimi rokavi, brez rokavic, en kup brezveznih powerslide-ov, še s tefefonom se igra vmes...

ampak do 1:33 manjka še dve skundi kar ni malo, pa je enzo maloserijski 700 000€ vreden dirkalnik z registersko tabljico!

Tak čas pa dodeže malo boljši pilot z serijskim 10 000€ vrednim motorjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferrari Enzo, Grobnik, cca 1:35, v kavbojkah in z zavihanimi rokavi, brez rokavic, en kup brezveznih powerslide-ov, še s tefefonom se igra vmes...

newem zakaj se sploh kregate, popolnoma jasno je kakšen je rekord grobnika z motorjem..

najdi boljši čas z avtomobilom ali pa se izključi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak čas pa dodeže malo boljši pilot z serijskim 10 000€ vrednim motorjem!

Brez rokavic, v kavbojkah, zavihanimi rokavi in telefonom v roki? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

newem zakaj se sploh kregate, popolnoma jasno je kakšen je rekord grobnika z motorjem..

najdi boljši čas z avtomobilom ali pa se izključi.

lp

Vklop: Rosberg pred mnogo leti za šalo, z McLarnom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Grobnik težko najdem čase od avtomobilov, recimo na drugih stezah je Moto GP razred približno enako hiter kot GT3... F1 pa 20s hitrejši. Na krog, ne na dirko...

Circuit de Catalunya:

Moto GP: cca 1:42

GT3: cca 1:43

F1: cca 1:21

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez rokavic, v kavbojkah, zavihanimi rokavi in telefonom v roki? :worship:

Ne vem kako uplivajo kavbojke zavihani rikavi in rokavice na hitrist v avtu?

Sicer pa ni važno...

Brezveze se je tle neki pregovarjat, enkrat gremo pa probamo!

Jaz prispevam motor in motorista, ti pa avto in šoferja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to tut men ni jasno zavihani rokavi pa,pa...

mobitel je dal samo sovozniku...itak pa nima kej delat na ravnini :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako uplivajo kavbojke zavihani rikavi in rokavice na hitrist v avtu?

Sicer pa ni važno...

Brezveze se je tle neki pregovarjat, enkrat gremo pa probamo!

Jaz prispevam motor in motorista, ti pa avto in šoferja!

Pa oba, avto in motor naj bosta za isto vredost, potem bomo pa vidl kater je hitrejši. :grim :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa oba, avto in motor naj bosta za isto vredost, potem bomo pa vidl kater je hitrejši. :grim :kva2:

Huh, avto za 10 jurjev bo pa treba s koledarjem mert ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj vas ni sram. Ti boš z enzotom proti enmu litercu. ?!?

Veš, naredim razmerje MOČ : TEŽA že to ti bo dalo 80% zmage

Prav si predstavljam uno blagi desni ovinek pred ciljno odpreš 3. pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp nema više čile mile :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!