Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

katerga boš pa jutr žgal.....bavarca a R6? :)

Zaenkrat še kr R6,morem še mal kondicije in moči nabrat za bavarca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi v petek skočil dol za eno uro. Ker ne gonim tako intenzivno, kot ostali , se lahko vozakam pol ure, malo pretegnem in še potem še 20 minut. Kaj mi svetujete glede gum? Gor imam Conti Sport Attack, grelcev nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi v petek skočil dol za eno uro. Ker ne gonim tako intenzivno, kot ostali , se lahko vozakam pol ure, malo pretegnem in še potem še 20 minut. Kaj mi svetujete glede gum? Gor imam Conti Sport Attack, grelcev nimam.

Moje skromno mnenje je, da brez gpracer oz. race gum(cont race attack, metz k3,...) dol nimaš kaj iskat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje je, da brez gpracer oz. race gum(cont race attack, metz k3,.. .) dol nimaš kaj iskat...

Se ne strinjam s to izjavo. Ne gredo vsi gor dirkat na polno.

Višje gor je post z linkom do dirke open 10.11.12 za Štajerski pokal

Kot zadnji je srebrna VFR obuta v RoadSmart2 in je krožil brez problemov.

Čas je na grabar sport.

7.11.12 je bil kot sosed Italjan z R1 (2009 ali mlajša)

z GPjkam in brez grelcev. Ko jih je ogrel je krožil s časi 1:37, ponavljajoče.

Je pa bil v prvih dveh krogih videti kot turist. Problemov nobenih

razen mokrega zagrebškega. Očitno ve kako zadevi streč.

Na Bobotu v oktobru je Italjan na gixxerju 600 ves dan vozil s SportSmart-kami

pa jih ni uničil, časi so bili pa malo pod 1:50.

Ne vzpodbujam brezglavih dejanj, se je le treba zavedati omejitev ali

lepše, zmožnosti opreme s katero razpolagaš in seveda ves dan obdržati trezno glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil tudi jaz zadnič dol in vprašal vulkanizerja na progi glede gum. Rekel mi je naj kar lepo vozim, če nimam namena peljati dirke. Naredil sem 4x 20 minut turistične vožnje in gume niso delale nobenih problemov. Moram povedati, da bi mi gume lahko tudi prodal, ker sva bila po telefonu za to zmenjena. Izkazal se je kot zelo fer in očitno dobro pozna razmere na Grobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje glede gum sem postavil, da izvem kaj lahko pričakujem, če se bom z njimi peljal dlje kot recimo 30 minut. Ima kdo izkušnje s takimi gumami in daljšo vožnjo na Grobniku? Saj bi dol ostal dlje, ampak me baše čas in moram zjutraj delati, skočiti dol in priti nazaj na delo. Zato bi mi bila ena ura vožnje na progi ravno prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje glede gum sem postavil, da izvem kaj lahko pričakujem, če se bom z njimi peljal dlje kot recimo 30 minut. Ima kdo izkušnje s takimi gumami in daljšo vožnjo na Grobniku? Saj bi dol ostal dlje, ampak me baše čas in moram zjutraj delati, skočiti dol in priti nazaj na delo. Zato bi mi bila ena ura vožnje na progi ravno prav.

Vsaka ti čast če boš lahko pol ure skupaj vozil skoncentrirano in na polno. Jaz bi si planiral 15 min pa najmanj 15 min pavze itd. razen če imaš ful kondicije in izkušenj. Dokler ne probaš ne veš kako ti koncentracijo in moč pobere par min vožnje na polno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem če ne voziš na grobniku Dunlop potem res lahko sam krožiš po pisti in čakaš da je konec tiste ure k si jo plačal.Tko sm jaz enkrat naredu z enimi Michelin gumami in mi je reku tam vulkanizerček dečko ti vozi samo polako.In res je bolš bi bilo da se sploh nism gor spravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim razloga, da bi vozil na polno. Je še kaj drugega luštno v življenju kot razbiti motor in sebe. Pa tudi km delam zadnja leta premalo, da bi ga žgal na polno. Moja ideja Grobnika je, da se lahko vozim na urejeni cesti in kontroliranem okolju brez traktorjev, listja in seveda radarjev. Saj vem, star sem že...

No, danes zaradi službe nisem mogel, mogoče skočim dol v nedeljo. Si bom vsaj lahko vzel več časa. Vulkanizerju tam doli lahko naredim veselje in zamenjam gume. :)

Zadnjič sem se peljal 4 x po 20 minut, jasno kot ata, in Sport Attack se niso nič pritoževale. Le enkrat je malo odneslo, BMW to sam uredi z elektroniko in takoj ovzame gas. Takrat sem šel takoj dol in malo počakal. Drugače je pa zdaj v teh temperaturah najbrž glede gum drugače kot poleti in se ne pregrejejo tako hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo dobro če bi gdo nahitro prevedel ker ne razumem vsega, za ceno vidim da je Dunlop najdražji,

Kvaliteta se plača :P

Na Alpeadriji je pa en velik šotor pirelli zmerej....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grobniški asfalt je tako specifičen, da je tud ekipa ki se je po časopisih rada pohvalila, da ima uradno Pirellijevo podporo, na AA vozila Dunlopke.

Ima pa uporaba kakih drugih gum že vgrajen izgovor...guma spustila, ni bla taprava :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa mislim, da ta velika Dunlopova prednost na specifičnem grobniku čedalje manjša...........letos je v stock 600 na AA v hudi vročini zmagal poba ki je nataknu gor Pirelli kvalifikacijske (se pravi super mehke) vsi z gp212 so zaostali, kmalu zatem je Pirelli testiral Dečko in šel 1.31....z R6, vozi jih mislim da tudi Camlek........hrvaški rekorder Erceg pa itak z njimi je šel že 1.29.....sam pravi, da le še malo manjka do "izenačenja" teh dveh gum :)

Sam pa sem l. 2008 ko sem začel vozil Bridgestone - slick na R6 po nekaj mesecih prlezu tja do 1.38......in niti enkrat nisem mel težave z gumami, presedlal sem na Dunlop ker sem pač poslušal "bolj modre" .......po moje za čase okoli 1.40......je kar nekaj gum dobrih in kvalitetnih ne sam Dunlop :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli tudi Camlek ...

tudi jest slišal.

videl na track dayih na Grobniku izdelke večine glavnih proizvajalcev.

Ne preferiram nikogaršnje le resnične podatke/izkušnje.

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na 2.i dirki IDM kategorije, letos v Zeltweg-u,

je zmagal francoz na BMWju in obutem v Michelinke.

Zmaga je bila suverena tudi pred še nekak BMWji

Bil med gledalci na tribuni ob enki. :D

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa mislim, da ta velika Dunlopova prednost na specifičnem grobniku čedalje manjša...........letos je v stock 600 na AA v hudi vročini zmagal poba ki je nataknu gor Pirelli kvalifikacijske (se pravi super mehke) vsi z gp212 so zaostali, kmalu zatem je Pirelli testiral Dečko in šel 1.31....z R6, vozi jih mislim da tudi Camlek........hrvaški rekorder Erceg pa itak z njimi je šel že 1.29.....sam pravi, da le še malo manjka do "izenačenja" teh dveh gum :)

Sam pa sem l. 2008 ko sem začel vozil Bridgestone - slick na R6 po nekaj mesecih prlezu tja do 1.38......in niti enkrat nisem mel težave z gumami, presedlal sem na Dunlop ker sem pač poslušal "bolj modre" .......po moje za čase okoli 1.40......je kar nekaj gum dobrih in kvalitetnih ne sam Dunlop :)

Dunlopke so za nas začetnike, ker dopustijo kakšno napako :)

Če se ne motim, Dečko ni kej lepo zaključu pol testa...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlopke so za nas začetnike, ker dopustijo kakšno napako :)

Če se ne motim, Dečko ni kej lepo zaključu pol testa...?

čas 1.31.....za 600 stock je nooor čas niti si tega ne predstavljam, po moje ti tud ne, vem le da pri takem času z takim motorjem lahko vsak meter pričakuješ kreš :(

Pa še kar sem mnenja da za kot praviš "začetnike" ali bolj rečeno nad 1.40....je marsikatera guma ok, jaz bom ziher drug let probal še kaj drugega ker s temle dunlopom se uženu nism drag je pa tolk da zmeri notr iščem, če je kakšna zlata palca skrita :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čas 1.31.....za 600 stock je nooor čas niti si tega ne predstavljam, po moje ti tud ne, vem le da pri takem času z takim motorjem lahko vsak meter pričakuješ kreš :(

Pa še kar sem mnenja da za kot praviš "začetnike" ali bolj rečeno nad 1.40....je marsikatera guma ok, jaz bom ziher drug let probal še kaj drugega ker s temle dunlopom se uženu nism drag je pa tolk da zmeri notr iščem, če je kakšna zlata palca skrita :D

Sandi se bo treba zapelat še na kako drugo pisto, pol bo pa tut obraba manjša :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sandi se bo treba zapelat še na kako drugo pisto, pol bo pa tut obraba manjša :OK:

Uf David......saj veš o tem lahko debatiramo do jutri zjutraj pa še ne bo konca.......vsakdo od nas bi to počel cele dneve in povsod, le ne vem komu to dopušča čas in še enkrat "čas" (beri €€€)....... jaz skočim le za kakšen dan dol (zvečer že nazaj na gradbišču) štartnine mam ugodne pri marsikomu tud zastonj, gume pa dobr papa to pa res...........za drugam so "investicije" precej hujše, dolge poti, štartnine da te ubije, "nekajdnevne odsotnosti"........ne da se men tega niti se ne vidim sebe kekca "tako visoko" to je za mladiče z hudo finančno podporo........veš pa tud sam da brez novih gum na dirki na drugih pistah nisi mogu računat na kakšno dobro uvrstitev :( pa smo spet tam.......:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!