Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Je kaka možnost, da dol (na prikolici) pripeljem neregistriran motor? :doze:

Brez težav. Narediš začasen uvoz na meji in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez težav. Narediš začasen uvoz na meji in to je to.

Ja sej ta ATA carnet. Veš mogoče kakšne so cene in procedure vsega skupaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej ta ATA carnet. Veš mogoče kakšne so cene in procedure vsega skupaj?

Okoli 50 eu z ATA zvezkom vred, za naslednič kupiš samo ATA liste. To si uredi doma na gospodarski zbornici, noter vpiši tudi opremo in ostalo da ti potem ne komplicirajo na meji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš mogoče, kolk točno stane ta zadeva in kako dolgo se urejajo ti papirji?

OK, bom na hitro ponovil, ker sem ravno delal to pred enim tednom (čeprav je že milijonkrat napisano):

Greš na gospodarsko zbornico Slovenije in izpolniš prijavo. ATA karnet zvezek (ki velja eno leto) s štirimi listi (se pravi za enkratni prehod meje tja in nazaj) stane (plačaš z gotovino na šaltru GZS) 41,67 EUR. Za tovor, ki ga pelješ čez mejo, moraš plačati zavarovanje v višini 0,37% od vrednosti tovora.

Zvezek ti velja eno leto, tako da za naslednjič kupiš samo vložne liste, izpolniš in si zmagu.

P.S.: ja, mam resne načrte iti dol 8. 2., če bo vreme.

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj plačaš to zavarovanje? Na GZS ali na meji? Lahko to urediš tudi na območnih enotah GZS, ali je treba v LJ hodit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj plačaš to zavarovanje? Na GZS ali na meji? Lahko to urediš tudi na območnih enotah GZS, ali je treba v LJ hodit?

na območni enoti izpolnita z ono teto skupaj vse potrebno, pol te vpraša, koliko je tovor vreden, ti poveš cifro, ti napiše položnico, greš položnico plačat, prideš nazaj, plačaš z gotovino še ATA KARNET zvezek in liste in pičiš. Na meji ne plačuješ nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na meji ne plačuješ nič.

to ni res. Na HR meji plačaš nadomestilo za uporabo terminala. Ali nekaj takega, ne vem kako se uradno reče.

še moj post na temo ATA carnet kjer sem napisal cene in potek tega

kar se tiče plačevanja na meji, odvisno tudi preko katere meje greš. Na nekaterih računajo ta terminal za vstop in izstop iz države, na drugih samo za vstop v HR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni res. Na HR meji plačaš nadomestilo za uporabo terminala. Ali nekaj takega, ne vem kako se uradno reče.

še moj post na temo ATA carnet kjer sem napisal cene in potek tega

kar se tiče plačevanja na meji, odvisno tudi preko katere meje greš. Na nekaterih računajo ta terminal za vstop in izstop iz države, na drugih samo za vstop v HR.

Maš prav. Na to sem pozabu. Samo to načeloma nima veze z ATA karnetom :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj plačaš to zavarovanje? Na GZS ali na meji? Lahko to urediš tudi na območnih enotah GZS, ali je treba v LJ hodit?

Misli, da je najenostavneje poklicati na mejo in dobiš informacije iz prve roke. Hrvaška birokracija zna biti včasih ubijalsko tečna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kakšen filmček od nedelje .)

vsi trije na pisti:

urban in kovač:

kovač po ciljni ravnini:

lp Zorman

Jao jao... ka ste me zrajcal :headbang:

Drgač pa... prijazen nasvet neukega opazovalca .) ...

... tiste ovinke ven iz luknje je treba skoz pod gasam držat - od prvega desnega v luknji! Zato da zadnja guma grabi, ker ma večjo naležno površino :krneki: .

Pa ko se dol predstavlja je treba z gasom obrate izenačit :P ! Pa za 10m ciljne res ni treba v šesto prestavljat... boljš, če sekundo mal po blokadi "poskače". Evo.. to je teorija :grim

@caca: men se zdi, da si ti malo razmerja med prestavami spremenil... tak, po posluhu sem mi drgač sliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misli, da je najenostavneje poklicati na mejo in dobiš informacije iz prve roke. Hrvaška birokracija zna biti včasih ubijalsko tečna.

Prjatu ne Hrvaška ampak Slovenska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, če se mešam v bolj dirkaško usmerjeno debato, a tole so mi danes poslali z Grobnika in mislim, da paše tudi v to temo.

Imaš kakšne veze tam doli :D okoli Čavl?

Sem nahitro naredil izračun:

zakup 2900

1x reševalci 800

10x sodniki 800

50-100 parking 320

merjenje časa 650

Za en tak resen zakup steze je tako potrebnih €5470 - med tednom; če ne upoštevaš stroškov režije dogodka...

Kar pomeni, da je potrebno najti min 55 voznikov, da pride €100 na voznika - ki je npr. zame še max sprejemljiva cena.

Line up ppl ... :OK:

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nahitro naredil izračun:

zakup 2900

1x reševalci 800

10x sodniki 800

50-100 parking 320

merjenje časa 650

Za en tak resen zakup steze je tako potrebnih €5470 - med tednom; če ne upoštevaš stroškov režije dogodka...

Kar pomeni, da je potrebno najti min 55 voznikov, da pride €100 na voznika - ki je npr. zame še max sprejemljiva cena.

Kakor sem jaz razumel cenik, je nujno plačati le zakup, ostalo so opcije. Kajti če gre le za sproščanje adrenalina, je sicer priporočljivo imeti reševalce, sodniki in merjenje časa pa so nepotrebni stroški in tudi niso obvezni. Če pa hočete imeti pravo dirko, bo pa žal treba plačati tudi to. Parkirnina pa je mišljena za spremljevalna vozila in če se dol pripeljete z motorji, sta to morda dva ali trije kombiji max. (v kolikor seveda ne govoriš o pravih - neregistriranih - dirkalnih motorjih, katere je treba pripeljati na prikolicah ali v kombijih).

Pa en lep pozdrav, Andi.

P.S.: če boste šli, bi šel z veseljem zraven, da spet vidim tiste kraje in malo obudim spomine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem jaz razumel cenik, je nujno plačati le zakup, ostalo so opcije. Kajti če gre le za sproščanje adrenalina, je sicer priporočljivo imeti reševalce, sodniki in merjenje časa pa so nepotrebni stroški in tudi niso obvezni. Če pa hočete imeti pravo dirko, bo pa žal treba plačati tudi to. Parkirnina pa je mišljena za spremljevalna vozila in če se dol pripeljete z motorji, sta to morda dva ali trije kombiji max. (v kolikor seveda ne govoriš o pravih - neregistriranih - dirkalnih motorjih, katere je treba pripeljati na prikolicah ali v kombijih).

Pa en lep pozdrav, Andi.

P.S.: če boste šli, bi šel z veseljem zraven, da spet vidim tiste kraje in malo obudim spomine.

Večji problem kot cena so termini. V glavnem je zadeva že davno v naprej rezervirana za ves dan. Neglede na ceno. Samo mimogrede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večji problem kot cena so termini. V glavnem je zadeva že davno v naprej rezervirana za ves dan. Neglede na ceno. Samo mimogrede.

Nisem čisto razumel, kaj si hotel povedat...

... ampak nekaj lukenj je še. Res pa je, da se je v zadnjem tednu tale koledar zelo popolnil!

http://www.grobnik.hr/hrv/kalendar.asp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem čisto razumel, kaj si hotel povedat...

... ampak nekaj lukenj je še. Res pa je, da se je v zadnjem tednu tale koledar zelo popolnil!

http://www.grobnik.hr/hrv/kalendar.asp

Hotel sem povedati, da zakup dirkališča za cel dan niti ni tako drago. Večji problem je dobiti dober/prost termin v sezoni na Grobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andi, 8. februar se bliža tok da si kar dopust piš! :grim

Nič ne bo :( .

Sem obležal, vročina 38+, itd. Gripa, viroza, kaj jaz vem kaj? :cry: :cry:

Pa saj bo letos še kdaj, verjetno bom zvedel v tej temi. :yes:

Lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: če boste šli, bi šel z veseljem zraven, da spet vidim tiste kraje in malo obudim spomine.

Evo Andi1 malo za lušte ... :D Tako je zgledalo lani in pred 25 leti, dvomim da se je čez zimo kaj spremenilo ... :D Največja razlika med danes in 25 leti nazaj je verjetno v količini rje na vseh železnih objektih okrog dirkališča :D

Pravkarje bila na programu Arte motoristična oddaja v katri je bil tudi odlomek z Grobnika nekje okrog 80-ga leta, ko ubogemu Robertsu njegova yamaha nikakor ni hotla vžgati in jo je revež porival več kot 20 sekund, da mu je končno kreslna ...

post-12027-1170501643_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!