Skoči na vsebino

Selitev v drugo državo


Tepko

Priporočene objave

No meni pa je zadnje čase prišla na pamet ideja, da bi se preselil iz Slovenije, ki gnije v kako drugo bolj prijazno (ljudem) državo. V mislih sem imel predvsem ZDA in Norveško. Za ZDA imaš veliko papirnate vojne, preden se lahko preseliš dokončno tja, za Norveško pa imaš vse zrihtano v parih mesecih. No mogoče se motim, ker sem zadeve samo prebral na internetu (na njihovi strani od ministrstva za zunanje zadeve). Meni se gre za državo, kjer imajo zelo razvit socialni sistem, kjer lahko na easy živiš zgledno in te država ne odira na vsakem koraku z davki. Podnebje naj bi bilo podobno našemu ali toplejše, saj mi zima ne leži, že zaradi furanja z motorjem.

Torej kaj mislite o moji odločitvi? Vaši predlogi, komentarji??? :trance_33_sleep: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če so ti davki trn v peti, potem je dober naslov Monako, nevem nekoč je bila Švica tudi. Ampak glede preselitve v švico O:-) ni baje tako enostavno :(

Amerika pa že dolgo no tisto, kar je nekoč bila :devil:

......Norveška :hmm: mogoče pa res.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak mesec nazaj sem v časopisu (Delo???) prebral, da Avstralija potrebuje in tudi namerava v naslednjem letu ali dveh "uvoziti" nekje okol 200 000 pridnih rok. Torej 100 000 človečkov, predvsem naslednjih profilov;

- medicinske sestre (za bratce ni pisal)

- tesarji ipd

- vodovodarji (in toplovodarji)

- vzdrževalci elektro naprav (beri; štromarji za šibki tok)

Mogoče je res malo daleč....je bila pa tudi oddaja Tednik, kjer sta bili predstavljeni dve družini, ki se bosta - sta se že - preselili tja dol.

Če bi bil 15 let mlajši, bi o preselitvi resno razmišljal. Ker če bo šlo v Slovatikanoveniji tko naprej, kot se kaže zdaj.....

A ne bi blo prima...ker je poletje dol takrat, ko je pri nas zima, bi bil edini, ki bi popolnjeval rubriko Vtisi z dnevnih voženj...:

Danes; (18.februar) Melbourne - Bendigo - Ouyen - Mildura - Hay - Deniliquin - Melbourne. Fantastičnih 845 km. :OK: :OK: :cry:

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil 15 let mlajši, bi o preselitvi resno razmišljal. Ker če bo šlo v Slovatikanoveniji tko naprej, kot se kaže zdaj.....

:OK: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No meni pa je zadnje čase prišla na pamet ideja, da bi se preselil iz Slovenije, ki gnije v kako drugo bolj prijazno (ljudem) državo. V mislih sem imel predvsem ZDA in Norveško. Za ZDA imaš veliko papirnate vojne, preden se lahko preseliš dokončno tja, za Norveško pa imaš vse zrihtano v parih mesecih. No mogoče se motim, ker sem zadeve samo prebral na internetu (na njihovi strani od ministrstva za zunanje zadeve). Meni se gre za državo, kjer imajo zelo razvit socialni sistem, kjer lahko na easy živiš zgledno in te država ne odira na vsakem koraku z davki. Podnebje naj bi bilo podobno našemu ali toplejše, saj mi zima ne leži, že zaradi furanja z motorjem.

Torej kaj mislite o moji odločitvi? Vaši predlogi, komentarji??? :trance_33_sleep: :yea1:

Kar se ZDA tiče imam občutek, da preveč Hollywoodskih filmov gledaš in si misliš, da je tam vse rožnato. Malo povprašaj navadne ljudi, kako se tam živi in kaj je prava Amerika .)

Dokler imam za jest, se oblečt, streho nad glavo, pa še kot priboljšek motorček, s katerim na kakšno potovanje skočim, bom kar v Sloveniji ostal. Tako slabo pri nas pa spet ni .)

Če bi se že preselil, bi se za krajše obdobje, recimo dopust za par mesecev (če bi mi finance dopuščale), da si posamezno državo ogledam, potem pa spet domov v našo preljubo Slovenijo :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Norveška je izvrstna izbira. Čim prej, tem bolje.

Lahko si pa predhodno apliciraš enega slanika rektalno, da se malce privadiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Norveška bo prima. Je znana po milem podnebju, če nič drugega. Kdaj odrineš?

B) Predvsem zaradi fjordov

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No meni pa je zadnje čase prišla na pamet ideja, da bi se preselil iz Slovenije, ki gnije v kako drugo bolj prijazno (ljudem) državo. V mislih sem imel predvsem ZDA in Norveško. Za ZDA imaš veliko papirnate vojne, preden se lahko preseliš dokončno tja, za Norveško pa imaš vse zrihtano v parih mesecih. No mogoče se motim, ker sem zadeve samo prebral na internetu (na njihovi strani od ministrstva za zunanje zadeve). Meni se gre za državo, kjer imajo zelo razvit socialni sistem, kjer lahko na easy živiš zgledno in te država ne odira na vsakem koraku z davki. Podnebje naj bi bilo podobno našemu ali toplejše, saj mi zima ne leži, že zaradi furanja z motorjem.

Torej kaj mislite o moji odločitvi? Vaši predlogi, komentarji??? :trance_33_sleep: :yea1:

za ameriko oz. ZDAti lahko trdim da je za :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amerika :lol1: :photo:

Ni tako rožnato v Ameriki kakor zgleda.. Norveška bi bila precej boljša izbira :) Ampak jaz še vedno zagovarjam našo prelepo Slovenijo, sicer ni nevem kaj, ampak kljub temu je ne zamenjam! Ponosen sem, da sem Slovenc! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak jaz še vedno zagovarjam našo prelepo Slovenijo, sicer ni nevem kaj, ampak kljub temu je ne zamenjam! Ponosen sem, da sem Slovenc! B)

:OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, kaj hočeš od države. Če se hočeš iti business in nekaj narest, Evropa ni prava izbira.

Meni je bilo dosedaj najbolj všeč v Avstraliji. Kar se ZDA tiče, je ogromno odvisno od tega, kam greš. Je pa res, da če se pogovarjaš za business, se da ogromno narest -- ne komplicirajo ama baš nič in mentaliteta je takšna, da se dogovrjene stvari takoj operacionalizirajo. Na "starem kontinentu" pa vsi nekaj govorijo in govorijo pol pa bolj malo iz tega (ali pa vsaj mucho dlje traja).

Preden se pa odseliš "for good", pojdi malo "na obisk"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler imam za jest, se oblečt, streho nad glavo, pa še kot priboljšek motorček, s katerim na kakšno potovanje skočim, bom kar v Sloveniji ostal. Tako slabo pri nas pa spet ni .)

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm.

Če oddaš stanovanje v npr. Ljubljani in se preseliš v npr.:

BiH

Bolgarija

Goa

se da stanovati in živeti od rente (saj tudi stroške plačuje najemnik). Volitev se lahko udeležuješ na veleposlaništvih Slovenije, če meniš da sicer kaj zamujaš. Vse tri lokacije so preizkušene že nekaj let (osebno še ne).

Če nimaš čisto ničesar, pa je treba iti kam, kjer moraš tudi delati. To je pa več ali manj povsod.

Za emigrante z znanjem francoskega jezika je Quebec lahko bolj zanimiva izbira kot Norveška.

ZDA našim privzgojenim vrednotam ne ustrezajo najbolje (vsaj zadnjih 10 let so manj primerne).

V Avstraliji je preveč Slovencev (pa si spet na istem).

V Afriki so lačni in skorumpirani (priporočljivo za anoreksične politike).

Azija je primerna za lansiranje novih ideologij na zahod (pa si spet v kšeftu) ali pa lahko dobiš job kot nadzornik v sweatshopu (Nike middlemanagement).

Ali pa če delaš na Dunaju pa zapravljaš v Češki.

Najboljša rešitev bi bila država NSK, pa še pakirat ni treba vsakič.

Nazadnje bo na forumu občutiti rast razumevanja za Rome, Sinthe itd., ker so tradicionalno izbirali med najugodnejšimi ponudbami za začasna ali daljša bivanja.

Še nasvet : ne emigrirati v "davčne paradiže", ker so bivanjsko najbolj primerni samo za denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi...povsod je bolje kot tu :grrr ...sploh če te doma počaka mama h kateri lahko prijokaš, ko ugotoviš da se v ameriki nihče ne bo stepel zate...in da je življenje v Skandinaviji zgolj in samo življenje, imaš vse za preživetje in v ,,Norveški košarici,, ni piva, in niti pregreh....je pa zdravo ribano korenje.....in sladki dresingi vseh vrst.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amerika, se mi zdi, da ni glih socialna država,

pa pir morajo iz škrniclnov piti. pa še in še sranja :grrr

Norveška, no ja, socialna država že, sam potem bi moral motor zamenjat za tekaške smučke, ali pa vsaj motorne sanke :grim

Down under , to pa je varijanta, se mi zdi, da je doli toliko različnih narodnosti, da bi blo kar fajn, pa še AC/DC :yea2: so od dol, pa ob Fostersu bi se tudi kar zdržalo :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No o ameriki sem razmišljal zaradi tega, ker se da tam na izi odpret svojo firmo in folk ni tolk tumbast kot recimo tuki. Je pa več kriminala pa tega...

Norveška se mi zdi najbolš glede socialnega statusa državljana, saj če dobiš otroka, ti dajo veliko olajšav + nekaj denarja ali opreme dobiš za otroka. Tudi država manj cuza iz svojega folka in recimo davke plačujejo glede na premoženje. Tudi kazen za prometni prekršek plačaš glede na to koliko imaš v žepu oz. dohodkov.

Avstralija se mi ne zdi ne vem kako dobra rešitev, glede na to, da je pol države - kontinenta puščave oz. nima vode + veliko žuželk in bolezni... ČE bi se selu tja, potem edino v glavno ali večje mesto.

Zakwa bi se preselu? Preprosto zato, ker v tej državi samo odirajo za vsako stvar, folk je gnil oz. ima gnilo miselnost (če ima sosed bolje, moram imeti jaz še bolje kot on), vmešavanje cerkve v življenje ljudi,... in še in še. + tega, da tukaj nimam nobene družine, saj so večinoma pomrli in imam samo še matko in sestro in punco. + tega, da tukaj ne bom dobil službe s katero bi si lahko privoščil stvari, ki si jih dolgo želim (enkrat v lajfu), + tega je še država socialno sesuta, saj imamo veliko preveč upokojencev in kwazi študentov, ki imajo nabutane starce, ki jim kupijo vse, + bedno se mi zdi, da en človek zasluži v enem dnevu več (ker ima "zlat" kurac), kot bom jaz v celem življenju (ok ne rečem da tega ni drugje, ampak nekje te pošteno davkarija useka po žepu ob takem zaslužku)... + bla bla bla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem se preseliš in ugotoviš, da je drugje podobno sranje, lahko celo večje.. .) Ne bom rekel da ni nikjer bolje kot pri nas, ampak prav v vsaki državi se najde nekaj gnilega, tako pri politiki, miselnosti, kot na vseh drugih področjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No o ameriki sem razmišljal zaradi tega, ker se da tam na izi odpret svojo firmo in folk ni tolk tumbast kot recimo tuki. Je pa več kriminala pa tega...

Norveška se mi zdi najbolš glede socialnega statusa državljana,

Avstralija se mi ne zdi ne vem kako dobra rešitev,.......

Zakwa bi se preselu? Preprosto zato, .......

Ja v Zda je vse čist na izi sploh za tako nedolžno naivne..

Od kje misliš, da dobi Norveška toliko denarja za socijalo?

Ja Australija je polna pikajočih žuželk/kug...tam nihče ne umre od starosti...le uni v mestih če jih slučajno na poti k starim staršem v puščavo ne brcne kenguru v glavo....oz nimajo čutare z vodo s sabo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da kdor se u SLO ne znajde, se tudi drugje ne bo.

sicer pa govoriš o nevoščljivih sosedih, v isti sapi pa ti gre na k**** da bo nekdo drug (sosed morda?) zaslužil v enem dnevu več kot ti u celem življenju.

Tudi v ameriki povprečni ljudje ne bogatijo čez noč (amerika socialna država???? :grrr )

PS: zadnje dni je francija zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amerika :lol1: :photo:

Ni tako rožnato v Ameriki kakor zgleda.. Norveška bi bila precej boljša izbira :) Ampak jaz še vedno zagovarjam našo prelepo Slovenijo, sicer ni nevem kaj, ampak kljub temu je ne zamenjam! Ponosen sem, da sem Slovenc! B)

Saj je čudovita, lepa in raznolika. Ampak, kar nam pa politika dela je pa eno samo sranje. Vsak dan slabše. Policijska država v nulo postajamo. In kje je EU zdaj? Stalno berem, da je to prepoceni da EU teži naj podražimo to in ono, plače, kolegi plače. Kaj pa to? Kurac vse skup... Dex. Lepa dežela, jebena država. Komaj kaj še slovenska povrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da kdor se u SLO ne znajde, se tudi drugje ne bo.

sicer pa govoriš o nevoščljivih sosedih, v isti sapi pa ti gre na k**** da bo nekdo drug (sosed morda?) zaslužil v enem dnevu več kot ti u celem življenju.

Tudi v ameriki povprečni ljudje ne bogatijo čez noč (amerika socialna država???? :grrr )

PS: zadnje dni je francija zakon

Ej modelu sploh nisem fouš da je dobil tolk keša. Ampak kaj koji kurac je naredu za ta keš? Koliko dela je vložil v to? Je odprl firmo in z njo uspel? Je ta keš naredil s svojim uspehom? Nope... mislim da je dobil samo golo odpravnino, ker so ga imeli v službi poln kurac in so ga prosili/prisilili naj odstopi. Keš je pa dobil verjetno za to, ker ima zlato rit ane? Bullshit. Včasih so te plačali za to da si delal, danes te plačajo zato da greš stran. :slap: :slap: :slap:

Veliko folka je zaslužilo miljone s tem, da so začeli svoj biznis in so se znašli. Delali so na sdvojih žuljih in ta denar pošteno pridobili. Tudi če zadaneš na lotu je bolj pošteno pridobljen denar, kot pa taka odpravnina. Nism mu fouš za dnar, nej ga požre če ga lohka zarad mene, sam ne gre mi v glavo, kako mu noben ne upa nič rečt, medtem ko na drugi strani več kot 10.000 slovencev nima niti minimalne povprečne plače (ne po svoji krivdi). Nekaj hudo smrdi po korupciji, pa se vsem preprosto jebe, ker vsak dobi svojo bogo plačico in ima svoj motorček in avto in bajto in ženo in froce in vse kar si lahko želi povprečen slovenček. Jap folk se zlahka utiša, če jim le daš kruha in iger. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!