Skoči na vsebino

Selitev v drugo državo


Tepko

Priporočene objave

Pred leti sem imel možnost spoznati, kako živijo naši zdomci v Kanadi. Velika večina jih ima lepe hiše z velikim vrtom in bazenom, nekateri od njih imajo svoje uspešno podjetje ipd... in tako po daljšem pogovoru sem izvedel marsikaj.

Npr. da so prišli v Kanado, da niso imeli niti svoje žlice, da so delali od zore do mraka.....da o potovanju ne govorimo, da so se čez mejo švercali v kupu gnoja, takrat so v sosednji Austriji imeli neke bunkerje so oni rekli in je bil problem priti čez mejo in še dostih grenkih so doživeli. Vse kar majo so si naredili z Trdim delom.

In na koncu kaj sem si najbolj zapomnil to, da so iz Sloveniji ali takratne Jugoslavije oziroma od doma bili primorani oditi, saj je pri hiši bilo večje število otrok in ni bilo kruha za vse. Povprečna starost teh ljudi je bila 17 in 18 let :(

Zdaj po tolkih letih je zelo lepo videt kaj imajo, ampak zato so ljudje tam trpeli.

Hočem povedat, ne misli, da se priseliš v Ameriko ali Kanado ali katero drugo državo in boš imel takoj veliko podjetje in boš podjetnik kova uspešnosti Akrapoviča :P malo morgen

Sem pa tudi sam zaskrbljen nad sedanjo še bolj pa prihodno situacijo naše države :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sicer pa nisem spraševal o razemrah pri nas, pač pa o tem, kam se je najbolj preselt. Tako da, kdor nima pametnih napotkov naj se raje ne oglaša prosim. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povprečen slovenec ma bajto in motorček? pol bom pa še dolgo dolgo pod povprecjem...kljub temu da mam dost nadpovprecno placo...kje je zdaj tu logika? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm.

Če oddaš stanovanje v npr. Ljubljani in se preseliš v npr.:

BiH

Bolgarija

Goa

se da stanovati in živeti od rente.

... kako so ži rekli :hmm: ...aja :grim ...sanja svinja kukuruz a kukuruza nema :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti sem imel možnost spoznati, kako živijo naši zdomci v Kanadi. Velika večina jih ima lepe hiše z velikim vrtom in bazenom, nekateri od njih imajo svoje uspešno podjetje ipd... in tako po daljšem pogovoru sem izvedel marsikaj.

Npr. da so prišli v Kanado, da niso imeli niti svoje žlice, da so delali od zore do mraka.....da o potovanju ne govorimo, da so se čez mejo švercali v kupu gnoja, takrat so v sosednji Austriji imeli neke bunkerje so oni rekli in je bil problem priti čez mejo in še dostih grenkih so doživeli. Vse kar majo so si naredili z Trdim delom.

In na koncu kaj sem si najbolj zapomnil to, da so iz Sloveniji ali takratne Jugoslavije oziroma od doma bili primorani oditi, saj je pri hiši bilo večje število otrok in ni bilo kruha za vse. Povprečna starost teh ljudi je bila 17 in 18 let :(

Zdaj po tolkih letih je zelo lepo videt kaj imajo, ampak zato so ljudje tam trpeli.

Hočem povedat, ne misli, da se priseliš v Ameriko ali Kanado ali katero drugo državo in boš imel takoj veliko podjetje in boš podjetnik kova uspešnosti Akrapoviča :P malo morgen

Sem pa tudi sam zaskrbljen nad sedanjo še bolj pa prihodno situacijo naše države :hmm:

Čisto povsod bo enako. Ali pri nas ali v Kanadi ali v ZDA ali v ameriki. Povsod bom začel iz nule in si naredil svoje življenje takega kot si ga hočem. Samo nekje imam manj možnosti oz. sploh nimam možnosti da mi to uspe, nekje pa jih imam več. Pri nas teh možnosti nimam, ker dobijo samo tisti, ki so že pri "koritu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto povsod bo enako. Ali pri nas ali v Kanadi ali v ZDA ali v ameriki. Povsod bom začel iz nule in si naredil svoje življenje takega kot si ga hočem. Samo nekje imam manj možnosti oz. sploh nimam možnosti da mi to uspe, nekje pa jih imam več. Pri nas teh možnosti nimam, ker dobijo samo tisti, ki so že pri "koritu".

A mi lahko poveš, kje jih imaš, če si do danes živel samo v Sloveniji? Ne moreš tako sigurno trdit in ne moreš vedet, da jih boš drugje imel, če drugje še nisi živel in tega okusil. Če ti pa slučajno notranji glas govori, da pojdi, potem se pa preseli, mogoče te kje res čaka boljši jutri .) Ti pa dam en nasvet, glede vprašanj, ki jih iščeš, vprašaj ljudi, ki v drugih državah že živijo in ki s tem že imajo izkušnje .) Brezveze tukaj nas spraševat, ker nas večina zaide v tujino, le ko gremo na dopust .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa dežela, jebena država. Komaj kaj še slovenska povrhu.

Zato pa se potrudmo ,da tisto kar je še slovenskega ohranimo slovensko! Odseljevanje zagotovo ni prava pot za to! Tudi jaz se ne strinjam s trenutno politiko, deleč od tega.. Ampak kljub temu je Slovenija moja domovina in naredil bom vse kar je v moji moči, da jo ohranim in poskusim zboljšati!

PS. Sram vas bodi vse ki sam šimfate čez vašo rodno državo in sanjate kako se povsod drugje cedi med in mleko, medtem ko se tu po vašem pretaka gnojnica in kopiči gnoj. Če tako mislite probite to spremenit, ne pa da vse kar je domače enostavno dajate v nič. Pa taka nacionalna zavest! Nič čudnega da smo Slovenci vedno bili ovce ob takih državljanih! Ni vse rožnato, ampak še vedno je Slovenija naša domovina in to je treba spoštovat in se trudit da jo zboljšamo! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se gre za državo, kjer imajo zelo razvit socialni sistem, kjer lahko na easy živiš zgledno in te država ne odira na vsakem koraku z davki.

Torej kaj mislite o moji odločitvi? Vaši predlogi, komentarji??? :trance_33_sleep: :yea1:

Da, ZDA so ta dežela, kjer na easy živiš zgledno ...

No o ameriki sem razmišljal zaradi tega, ker se da tam na izi odpret svojo firmo in folk ni tolk tumbast kot recimo tuki. Je pa več kriminala pa tega...

Zakwa bi se preselu? Preprosto zato, ker v tej državi samo odirajo za vsako stvar, folk je gnil oz. ima gnilo

1) Da, folk v ZDA je ful bolj brihtn, kt v Sloveniji ...

2) Sam opr inas odirajo, v ZDA je pa seveda vse "skor zastonj". Odrl te ne bodo nikjer - niti v zdravstvenem sistemu ne, itd...je pa res, da se lohk mal zajebavaš in bogato bankrotiraš, potem se greš pa osebni bankrot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno že sam čakam da grem od tod.....ne da mam kaj proti sloveniji, sm zaveden slovenc in tega ne bi nikoli prikril in tudi nisem, hudiča še s ponosom povem kaj sem, samo..........možnosti ki jih ima človek za uspeh tukaj so pod nivojom. V mestu (oziroma večjemu območju aka Bela krajina) v katerem živim so samo 2 večji firmi ki dajejo zaposlitev, od tega bo ena zdej zdej propala.....in kaj bom pol tukaj.....nič, nada, zero....sm pa iz prve roke zvedu kako težko je dobit job v sloveniji, ker ga folk iščte tud po celo leto.

Razmišljam od ZDA, in nimam opranih možganov s strani filmov, sam sem se osebno prepričal kako je tam in vam povem da je folk popolnoma drugačen kot tukaj, v dobrem smislu seveda. Ne nasedajte propagandi nekaterih internetnih strani, arabcem, francozom, nemcem in drugim ki kažejo zadnje čase ameriko v najslabši možni luči in tako nekateri ljudje (ki pojma nimajo kako je čez lužo) naglas razlagajo kako je beda, kak je folk in tako dalje......Vsekakor obstajajo tudi slabe stvari in ni vse v rožicah, ampak to je cena ki jo veliki državi moraš plačat.

Vglavnem.....svoje sem povedal :D

PS: preden se mi tukaj oglasi kak pacifist, hippy in greenpeac-ovec naj mu povem da se ne mislim spuščat z njim v debato in kregarijo ker imam popolnoma drugačno mnenje kot on in bi prišlo samo do kregarije. Tako da lepo prihrani tipkovnco pa boj tiho o vojnah in nafti......roger that?

Popravljeno . Popravil Kontraband
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Turki so včasih potovali v Nemčijo, "na boljše"...

Tepko & Kontrapant - odsvetujem recimo Silicon Valley, pa še kaj takega ...

Sicer so pa Kitajci in Indijci zdaj "narod prihodnosti" - mogoče se splača tja ... stroški življenja nizki, tuje korporacije pa vse več tam izdelujejo ... tko da je šuškov dovolj za easy-living.

Sicer pa tut v ZDA ni slabo - poglej Arnija :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. No o ameriki sem razmišljal zaradi tega, ker se da tam na izi odpret svojo firmo i

2. vmešavanje cerkve v življenje ljudi,...

1. v sloveniji je registriranih 39.xxx malih podjetij....res se mi zdi nekam malo oz. v sloveniji so grozne težave s tem.... :huh:

2. Na ameriškem dolarju piše : " In God we trust" :doze:

jaz pravim...prespi ene 400 krat preden se dokončno odločiš za preselitev...najdi si oz. obišči forume iz tujine, najdi si internetne prijatelje in malo povprašaš kako živijo pri njih...šele nato misli o preselitvi....ugotovil boš presenetljive stvari o naši deželi in "kvaliteti" življenja tukaj :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja bivša sodelavka se je odločila, da se bo preselila skupaj z družino v Avstralijo, kjer so že živeli njeni starši in brat z družino. Tukaj je super živela, imela je dve stanovanji, v enem v Kranju je živela, drugega v LJ je pa oddajala, tko da ji ni šlo slabo, v službi je pa itak ni nč blo, k je bla skoz na bolniški.... Tako je prodala obe stanovanji, avto, skratka vse kar je mela tukaj, dala odpoved in je šla skupaj z možem in triletnim sinkotom DOWN UNDER za nekaj časa naprej živet k staršem, pol pa počas na svoje......IN SE PO DOBREM MESECU DNI VRNILA NAZAJ V SLOVENIJO, KJER NI IMELA NIČ VEČ, se pravi prazen nič. Pri nas je v službo niso vzel nazaj, tko da pojma nimam kaj zdej počne. Torej po mojem mnenju ni kr tko lahko iti živet v neko drugo državo, še posebej ker nam večini ni čisto nč hudga!!!!

P.S.: Ne mi pa govort o Ameriki kot deželi odprtih možnosti, ker mi res dekel dvigne čuj!!! Bolj tumbastih in zabitih ljudi še nism srečow, sej majo tud izjeme, ampak res redke. Pa da ne bi še o njihovi demokraciji in pravičnosti zgubljal besed.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiva debata morm rečt,...tud jz sem že mel včas pomisleke...ponavljam pomisleke o tujini,...sam na konc zmer ugotovim,da nam niti ne fali tolk v tej naši Sloveniji :)

OK sej se strinjam,da naši "taglavni" so gnili tolk da bl ne bi mogli bit,...pa cerkev,pa vlada,pa cel sistem,...samo je pa tko naša država obstaja šele 14 let ane,...poglej kakšno samostojno zgodovino majo te "obljubljene dežele" mal več kt 14 let se mi zdi,...in ni hudič da tud pr nas enkrat ne bo mal bl pošlihtan vse skup,ker dejstvo je da se teli naši politiki starajo,in ne more bit skoz isto sranje in isti ljudje na oblasti...pa če bom mogu to čakat 50 let še pa bom, jebi ga...men je še zmer zlo lepo v naši državici :OK:

...sem pa tud jz že slišal za primere,ko so šli v tujino in tam uspeli...toda mnogi tudi ne .)

no pa še ena o amerikancih,...3/4 vprašanih je prepričanih,da je Martin Sheen bil predsednik ZDA (igra v seriji Bela hiša :krneki: )

lp cagiva B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm da se je vnela prava debat, kar mi je zelo všeč.

No saj v Sloveniji niti ni tako zelo slabo, če imaš polno rit vsega in lahko serješ kolikor ti paše. Pregovor pravi: "S polno ritjo lahko serješ, s prazno pa žal ne." Pa še res je. Jaz sem povedal, da tukaj nimam ne družine ne nič. Sem povprečen študent, ki poleg študija dela in se ukvarja s svojo punco. Počas študiram o redni zaposlitvi, ampak vem, da s 5. stopnjo izobrazbe ne bom dobu službe s katero bi lahko obnovil hišo od punce, naredil 2 otroka (in jih preživel) in imel poleg še avto in motor in mogoče še jadrnico. In mogoče iti vsak mesec v trgovino kupovat brez vseh skrbi, ne pa s kalkulatorjem v roki in seštevat kolko lahko kupim. Mogoče preveč sanjam al kwa? A je mogoče kej narobe z mano, če si želim enkrat vživljenju it na morje za nekaj časa in odjebat folk in svet in dat možgane na off? Ne vem... :blink: ...zgleda je... mene tud edin motor pomiri, ko sm živčn in čist nč druzga.

Nikakor ne bom pri nas dobil službe, ki bi mi dala vse to. Tudi jaz imam tako logiko, da si ne kupujem stvari, če zanje nimam denarja. Torej si ne sposojam in ne maram kreditov. V sloveniji tega ne bom imel. To je skoraj da 1x1, razen če zadanem na lotu. :slap: :photo: :whistle:

Povsod kjer sem sedaj bil na poslovnih delavnicah in seminarjih, so mi govorili, kako je v tujini lahko priti do keša in ti noben ne vzame 50% od plače stran za davek in bla bla bla... Nekje ti celo DAJO stanovanje če ga nimaš, ne pa pri nas, ko čakaš na stanovanje 10 let, pa še tega dobiš če imaš keš ali veze ali pa si izžreban. Sej pravim, lahko je enim, ko to vse že imate. Lepo, čestitam. Nisem vam fouš. Povejte mi recept da bom imel še jaz vse to. Naj garam po 12 ur na dan vsak dan 40 let v življenju? Nej se razpočim?

Jaz sem dal že dosti stvari čez sebe, in povsod so me samo izkoriščali, ker so me lahko in ker sem študent. Delu sm v pizzeriji, kjer sem vozu pizze po lublan. Delu sm celo po 14-15 ur dnevno (med vikendi) in glej ga zlomka, na koncu meseca sem imel skoraj 300 ur narejenih in dobil sem lepih 120 tisočakov. Pizda plunem na tak zaslužek, skor tak kot da nebi nič dobil. Naredu sm več ur, kot jih je mel kdorkoli redno zaposleni na mesec tam v firmi in dobil manj kot oni + tega sem se moral za malico skoraj tepst tam z folkom, da se dobil topel obrok + tega me je lagko jebal vsak, ki je imel preveč časa (tisti, ki je vozil pizze ve kako je to). Da ne govorim o drugih podjetjih, da ne govorim kako so podjetja nakazovala plačo 2 meseca po končanem delu in bla bla bla... Pa se bo zdele spet javu kak pametnjakovič, ki bo solil pamet, kako on študira in vse zmore. Lepo čestitam. Enim (nam) to preprosto NE gre. Misljo, da študent lahko zasluš več... Ja jok brate odpade. Če si si sam šiht najdu, kjer ti plačajo 1000SIT/h, se vpraši kako si do njega pršu oz. kaj vse imaš(diplomo, veze, absolvent), da lahko delaš tam? Večina delodajalcev prihrani ogromno s študenti, ki jih potem še ne plačajo po dogovorjenem znesku. In kaj jim lahko potem na koncu meseca narediš? Jih nej tožim? Nisem podpisal nobene pogodbe... In ptoem se bo javu še kdo, ki bo rekel koliko ugodnosti imam kot študent. Yeah right. BULLSHIT!!! Ugodnosti. Imam bone, kjer lahko jem, ampak če delam nimam časa iti v restavracijo ali menzo jesti na bone. Moram iti v trgovino in kupiti malico, pa si lahko obne vtaknem v rit. Potem bo reku, kako mam zavarovanje zastonj... ja lepo ga imam in kolko je to? 3700 SIT/mesec? In druge ugodnosti? Jih nimam. Živim pri matki v Ljubljani torej zame študentska soba odpade, prav tako vse možne subvencije. Štipendije ne dobim iz neznanega razloga. Ostane mi samo to, kar si zaslužim. Hrano si moram kupit sam. Nihče mi tega keša ne da. Niti matka, niti sestra, niti papež.

Tukaj v sloveniji vsak gleda kje te bo zajebu in kje bo na teb zaslužu čim več ali pa prišparal. Ne vem, mogoče je izven ljubljane drgač, ampak tako je v Ljubljani.

Dex sem ti odgovoril? Mene osebno je sram da sem slovenec. Ker to kar imam tukaj je podn od podna. Če hočeš kaj sopremenit, prepričaj najprej sebe, potem pa še preostalih 1.999.999 folka. Nekaj jih bo takoj za, tisti, ki pa imajo polno rit pa te bodo nekam poslali. "Pri nas je vse lepo" bodo rekli... Pa to, da država kupuje nov vojaški čoln, ki ga ne rabimo, pa da kupuje vojačko opremo, na drugi strani pa nimamo niti pediatrične klinike oz ne povsod???? Boš daroval za pediatrično kliniko? Da bo spet direktorca ali direktor rdečega križa pokasiral par milijonov ali pa kar "odpravnivno"? :slap:

"Taka logika je mimo..." pravita Jose & Murat :slap: :slap: :slap: :slap: :slap:

zanimiva debata morm rečt,...tud jz sem že mel včas pomisleke...ponavljam pomisleke o tujini,...sam na konc zmer ugotovim,da nam niti ne fali tolk v tej naši Sloveniji :)

OK sej se strinjam,da naši "taglavni" so gnili tolk da bl ne bi mogli bit,...pa cerkev,pa vlada,pa cel sistem,...samo je pa tko naša država obstaja šele 14 let ane,...poglej kakšno samostojno zgodovino majo te "obljubljene dežele" mal več kt 14 let se mi zdi,...in ni hudič da tud pr nas enkrat ne bo mal bl pošlihtan vse skup,ker dejstvo je da se teli naši politiki starajo,in ne more bit skoz isto sranje in isti ljudje na oblasti...pa če bom mogu to čakat 50 let še pa bom, jebi ga...men je še zmer zlo lepo v naši državici :OK:

...sem pa tud jz že slišal za primere,ko so šli v tujino in tam uspeli...toda mnogi tudi ne .)

no pa še ena o amerikancih,...3/4 vprašanih je prepričanih,da je Martin Sheen bil predsednik ZDA (igra v seriji Bela hiša :krneki: )

lp cagiva B)

Ja sam si pozabu, da bi večina direktorjev in funkcionarjev zrinla svoje sinčke in hčerkice do "korita", da bodo pili kri še naprej... čez 20 let bo enako, samo druge face in imena. Čez 50 let bo enako, samo druge face in imena. Takrat boš pa že prestar in se ti ne bo dalo seliti. In čez 70 let bo še vedno enako, samo druge face in imena. Potem boš umrl in miselnost folka se še vedno ne bo spremenila in politkiki in sistem bo še vedno enak na enak princip. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko: se ti zdi, da se vse negativne zadeve dogajajo samo v Sloveniji, drugod pa ne? Si že kdaj slišal za Enron? tist je mal večja zadeva od Rdečga križa ...

Edino, kar je res, je to, da v ZDA morda lažje dobiš zagonski kapital za projekte - ampak tam moraš že nekaj znat in tudi nekaj svojega moraš na mizo vreči: če druga ne, svoja jajca dati na tnalo...

Če boš šel, ti želim ogromno sreče in dovolj znanja, da boš tisto srečo tudi lahko izkoristil.

Nekateri svetujejo Kanado, kjer je pa sicer dost dolgcajt živet.

Na Novi Zelandiji je zelo lepo, ampak moraš imeti ali a) zagotovljeno službo ali B) dovolj dnarja v žepu, da so te veseli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko: se ti zdi, da se vse negativne zadeve dogajajo samo v Sloveniji, drugod pa ne? Si že kdaj slišal za Enron? tist je mal večja zadeva od Rdečga križa ...

Edino, kar je res, je to, da v ZDA morda lažje dobiš zagonski kapital za projekte - ampak tam moraš že nekaj znat in tudi nekaj svojega moraš na mizo vreči: če druga ne, svoja jajca dati na tnalo...

Če boš šel, ti želim ogromno sreče in dovolj znanja, da boš tisto srečo tudi lahko izkoristil.

Nekateri svetujejo Kanado, kjer je pa sicer dost dolgcajt živet.

Na Novi Zelandiji je zelo lepo, ampak moraš imeti ali a) zagotovljeno službo ali B) dovolj dnarja v žepu, da so te veseli.

S tabo se načeloma strinjam, samo recimo v ZDA folk drugače razmišlja, ker imajo drugačno "kapo" poveznjeno čez oči od države, drugačno vzgojo,...

Utemelji, zakaj je v Kanadi dolgčas živet?

NOva Zelandija je že dobra rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tepko: ja sej ne rečem,v veliki meri se strinjam s teboj,dejstvo je da danes v SLO brez vez in poznanstev težko prideš zravn,vsi so povezani pa v žlahti,ampak jz upam da se bo tud to enkrat obrnilo na bolš....sam veš kako je,v kakšnih državah je še velik slabše kt pri nas...situacija trenutno pr nas ni dobra,daleč od tega,jz mislm da bo enkrat povprečnim ljudem prekipelo in bojo/bomo šli na ulice ko nam bo dost vsega,sam se sprašujem ali mamo tok jajc :hmmm:..sam po moje je še zmer mal prehitra odločitev,da bi rad šel drugam .) ...Pa če boš šel,ti res iz srca želim,da ti nek uspe :) skandinavija ni napačna,je pa mrzla :D

poznam en stavk...."če si neki res želiš....." kaj je pa naprej pa veš sam :)

No recimo poznam primer enga tipa iz Kranja,...brez izobrazbe šel v ZDA tm imel malarstvo in tak,...kaj je blo po 2 letih se mi zdi je prišel nazaj poln keša :) to je uspeh,in tud tm bi gotov lahko zaživel če bi hotel,...nimam pojma zakaj se je vrnil,ampak gotov ma svoj razlog.

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam si pozabu, da bi večina direktorjev in funkcionarjev zrinla svoje sinčke in hčerkice do "korita", da bodo pili kri še naprej... čez 20 let bo enako, samo druge face in imena. Čez 50 let bo enako, samo druge face in imena. Takrat boš pa že prestar in se ti ne bo dalo seliti. In čez 70 let bo še vedno enako, samo druge face in imena. Potem boš umrl in miselnost folka se še vedno ne bo spremenila in politkiki in sistem bo še vedno enak na enak princip. :slap:

Reality check! Tudi drugje vsak proba svoje pririnit do korita, brez skrbi.. Jebi ga, veze štejejo in to ne samo v Sloveniji! Sicer pa, vsak ima svojo pamet, če resnično verjameš, da bo drugje bolje, ti želim vso srečo pri iskanju tega kar iščeš, ampak zna se zgodit da boš enkrat ugotovil, da to kar imamo tukaj pa mogoče le ni tako zelo slabo.. No kakorkoli, če se boš res odločil spustit v to, ti resnično želim da uspeš dosečt tvoje cilje, pa kjerkoli to bo.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tabo se načeloma strinjam, samo recimo v ZDA folk drugače razmišlja

Kako veš, da drgač razmišljajo?

Če sem se kaj naučil v lajfu, sem se to, da so ljudje povsod enaki, če le vzameš dovolj velik vzorec (torej vsaj 1000 komadov)... Kar pomeni, da če je v ZDA nekaj kul folka, ga mora biti tudi pri nas ... Zdaj jih moraš samo najdt, in ti je selitev prihranjena. ... Lahko pa greš za svojimi sanjami... pa ko ti tam ne bo pasalo, boš šel pa spet drugam ... in tako boš iskal svoje sanje cel lajf...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da brez truda ne uspeš nikjer. Razen,če se ne ukvarjaš z nezakonitimi posli. Men je pa čist vseeno, če nekateri bogatijo na lahek način in na račun drugih. Naj, če jim kopičenje denarja in materialnih stvari prinaša zadovoljstvo. Pa vendar je sreča v drugih stvareh. Men je v zadovoljstvo da pošteno delam in živim in da sem zdrava. Ne rabim več kot imam, pa nimam veliko. Ja, v naši državi je čist lepo, ni brez napak, ni pa tko slabo. Še vedno sem mnenja, da je mogoče človek, ki nima veliko, še vedno srečnejši od nekoga ki ima vsega v izobilju. Ko bi le hlastali po medsebojnem razumevanju in ne po denarju in bogastvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da brez truda ne uspeš nikjer. Razen,če se ne ukvarjaš z nezakonitimi posli. Men je pa čist vseeno, če nekateri bogatijo na lahek način in na račun drugih. Naj, če jim kopičenje denarja in materialnih stvari prinaša zadovoljstvo. Pa vendar je sreča v drugih stvareh. Men je v zadovoljstvo da pošteno delam in živim in da sem zdrava. Ne rabim več kot imam, pa nimam veliko. Ja, v naši državi je čist lepo, ni brez napak, ni pa tko slabo. Še vedno sem mnenja, da je mogoče človek, ki nima veliko, še vedno srečnejši od nekoga ki ima vsega v izobilju. Ko bi le hlastali po medsebojnem razumevanju in ne po denarju in bogastvu.

Zelo lepo povedano :worship:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregovor pravi: "S polno ritjo lahko serješ, s prazno pa žal ne."

Ja. To velja v Sloveniji. V tujini se pa presnova čudežno spremeni in lahko serješ kot desc tudi iz prazne riti :photo:

Zakaj pa ni še nihče predlagal Rusije? Romanu A. je uspelo prav tam nagrebsti na kup čedno vsotico cekinov in se vpisati med najmlajše milijarderje na kugli. In se fura okoli s tisto znamenito jahto. Medtem ko cele horde luzerjev iz taiste države komaj nažicajo rublje za vsakdanjo flašo vodke...

In tudi v opevanih USA folk spi pod mostovi (če ga ne prebuta kak pretirano goreč policaj)...

In konec koncev lahko tudi v popljuvani Sloveniji uspe praktično vsak, ki ima vsaj malo volje in sreče. Poglejmo naprimer Jana Plestenjaka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No recimo ena dobrih lastnosti nekaterih držav je ta, da te ne cuzajo za butasta zavarovanja, ampak plačaš prostovoljno če hočeš. Tudi za avto. Eden takih primerov je ZDA.

Zaenkrat imam naslednje kanditatke za izvoz samega sebe: ZDA, Norveška, Nova Zelandija,... Še kaka? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor si res zelo želiš uspeti in preživeti v tujini navijam zate.Upam,da ti bo uspelo.

V Sloveniji je veliko folka razočaranega nad marisičem, veliko je živi precej skromno...Nisi edini. In ne obupajo - ker si želijo živeti in preživeti.

Vso srečo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!