Skoči na vsebino

Selitev v drugo državo


Tepko

Priporočene objave

....V Sloveniji je veliko folka razočaranega nad marisičem, veliko je živi precej skromno...Nisi edini. In ne obupajo - ker si želijo živeti in preživeti.....

Verjetno tudi za avionsko karto več nimajo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš agencije, ki delavce novačijo za Avstralijo in Novo zelandijo. Mal pobrski po internetu. Je pa res da rabiš kar nekaj keša, pa še ni rečen da boš odšel iz Slovenije. Naj ti uspe drugje. Men je v Sloveniji tako kot še marsi komu. V tujino ( pa ne Hrvaška ) pa grem samo še na dopust in se zelo rad vrnem v mojo Slovenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No recimo ena dobrih lastnosti nekaterih držav je ta, da te ne cuzajo za butasta zavarovanja, ampak plačaš prostovoljno če hočeš. Tudi za avto. Eden takih primerov je ZDA.

Zaenkrat imam naslednje kanditatke za izvoz samega sebe: ZDA, Norveška, Nova Zelandija,... Še kaka? <_<

Temu se reče "jajca na tnalo"... hehe ... butasta zavarovanja ... tepko, ti si pa res želiš hard-core tveganje, a?

Čestitam - you make my day.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki, ki jih človek pridobi pri gledanju ameriških filmov, Trenj in podobne razno razne navlake ustvarja iluzije o prijetnosti življenja v tujini v nasprotju s Slovenijo. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče "jajca na tnalo"... hehe ... butasta zavarovanja ... tepko, ti si pa res želiš hard-core tveganje, a?

Čestitam - you make my day.

Ja ti pa z veseljem plačuješ zavarovanje za vse deževne dni, ko ti motor v garaži spi... ane? :slap: Pa če bo enkrat imelo let 200 deževnih dni (kar se lahko zgodi v roku 10 let zaradi pregrevanja ozračja), boš plačal zavarovanje za 365 dni in se vozu od tega bogih 165 ali pa še manj. Tole je sicer butast primer, samo dajem ti ga, da veš koliko preplačaš to kar plačuješ oz. misliš da moraš plačati. :photo: :slap:

Tud bedno se mi zdi, da plačujem za zavarovanje, ampak do sedaj še nisem povzročil nesreče, saj vedno vozim z glavo in ne z jajci in imam zelo malo možnosti, da bom jaz kriv za nesrečo. Tudi če se recimo razllomim z motorjem, imam tu zdravstveno zavarovanje, ki mi krije poškodbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa ne bi šel recimo dve rundi po 6 mesecev na kako ladjo? se da dobit kar zanimiva dela in tudi dobro plačana...če ne zapadeš v kake bordele in drogo lahko prineseš domov precej cvenka. in lahko udobno živiš oziroma imaš nek kapital tu, doma.

10 let nazaj bi šel če ne bi bil preveč "indoktriniran"... to je....šola in nato takoj služba... <_<

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud bedno se mi zdi, da plačujem za zavarovanje, ampak do sedaj še nisem povzročil nesreče, saj vedno vozim z glavo in ne z jajci in imam zelo malo možnosti, da bom jaz kriv za nesrečo. Tudi če se recimo razllomim z motorjem, imam tu zdravstveno zavarovanje, ki mi krije poškodbe...

Zavarovaja ne plačuješ zase temveč za druge ... Če boš kdaj po nesreči odletel v drug avto/motor, ker boš nezbran ali ti bo spustila bremza ali pa prletela srna, .... bo oni drugi tožil tebe... takrat ti pride prav zavarovalnica (če si trezen seveda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sicer pa nisem spraševal o razemrah pri nas, pač pa o tem, kam se je najbolj preselt. Tako da, kdor nima pametnih napotkov naj se raje ne oglaša prosim. :yes:

Najprej naredi spisek držav, ki te sploh hočejo imet. Ali pa si toliko naiven, da misliš, da v ZDA komaj čakajo, da bo prišel k njim neki Tepko in obračal debeli denar. A misliš, da tam pa ne rabiš poznanstva za dobro službo?

Sicer ti zares želim, da uspeš v življenju, pa naj bo to tu ali v tujini. Samo lastne izkušnje in izkušnje sorodnikov navijajo za Slovenijo.

Zato pa se potrudmo ,da tisto kar je še slovenskega ohranimo slovensko! Odseljevanje zagotovo ni prava pot za to! Tudi jaz se ne strinjam s trenutno politiko, deleč od tega.. Ampak kljub temu je Slovenija moja domovina in naredil bom vse kar je v moji moči, da jo ohranim in poskusim zboljšati!

PS. Sram vas bodi vse ki sam šimfate čez vašo rodno državo in sanjate kako se povsod drugje cedi med in mleko, medtem ko se tu po vašem pretaka gnojnica in kopiči gnoj. Če tako mislite probite to spremenit, ne pa da vse kar je domače enostavno dajate v nič. Pa taka nacionalna zavest! Nič čudnega da smo Slovenci vedno bili ovce ob takih državljanih! Ni vse rožnato, ampak še vedno je Slovenija naša domovina in to je treba spoštovat in se trudit da jo zboljšamo! :angry2:

Se popolnoma strinjam s tabo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....sem že vidu neki sveta in od vsega videnega ne zamenjam za Slovenijo. Ma kaka Amerika neki, Tolk "glupga" naroda pa res še nisem sreču, k Furmanski konji,.. to kar vidjo na TV to je zakon,... Kaj je tko dobrga u Nenčiji, Avstriji Angliji,..... nej mi nekdo pove, kaj mu nudi njegova "sanjska" dežela,.... me res zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovaja ne plačuješ zase temveč za druge ... Če boš kdaj po nesreči odletel v drug avto/motor, ker boš nezbran ali ti bo spustila bremza ali pa prletela srna, .... bo oni drugi tožil tebe... takrat ti pride prav zavarovalnica (če si trezen seveda)

Ja pravm, do sedaj še nisem povzročil nesreče, ker je moj motor tip-top. Pijan, nenaspan in nezbran nikoli ne sedem na motor in vozim kakor se da po predpisih. Letos sem 50.000 vrgel v kanto, pa še prejšnja leta 40.000 na leto za 4 leta (160.000 + 50.000 = 210.000) Pa nisem imel nesreče, pa na leto naredim cca 10.000km. Sam pazt je treba pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pravm, do sedaj še nisem povzročil nesreče, ker je moj motor tip-top. Pijan, nenaspan in nezbran nikoli ne sedem na motor in vozim kakor se da po predpisih. Letos sem 50.000 vrgel v kanto, pa še prejšnja leta 40.000 na leto za 4 leta (160.000 + 50.000 = 210.000) Pa nisem imel nesreče, pa na leto naredim cca 10.000km. Sam pazt je treba pa je.

Tvoj lik bom enkrat ponucal v kakšni knjigi, če lahko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pravm, do sedaj še nisem povzročil nesreče, ker je moj motor tip-top. Pijan, nenaspan in nezbran nikoli ne sedem na motor in vozim kakor se da po predpisih. Letos sem 50.000 vrgel v kanto, pa še prejšnja leta 40.000 na leto za 4 leta (160.000 + 50.000 = 210.000) Pa nisem imel nesreče, pa na leto naredim cca 10.000km. Sam pazt je treba pa je.

Čaki, a teb je žal da plačuješ zavarovanje za motor al kaj, oz da ga še nisi "koristil"??.... zakaj pa plačuješ zdravstveno zavarovanje, sej verjetn nisi vsak mesec bolan, ..pa zakaj plačuješ za penzijo, kje pa piše da jo boš oz. bomo sploh dočakal,....

Ne zastopim, kupiš si motor, opremo, verjetno ga še servisiraš,...pol ti je pa težko zavarovati motor, k te stane cca. 280 sit na dan,...to je ena kava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat imam naslednje kanditatke za izvoz samega sebe: ZDA, Norveška, Nova Zelandija,... Še kaka?

Evo, sem se potrudil in našel še eno Indijo Koromandijo:

Sm pa ziher, da dobijo v Franciji več socialne podpore, kt mam jest plače, pa mam visoko izobrazbo...

Čeprav slišim, da tam hudirji nehvaležni zganjajo celo štalo <_<

In sem se potrudil, da sem našel slikco že omenjene barčice že omenjenega Romana A. Pricopral si jo je prav tam, od koder se skuša masa folka izvozit:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ti pa z veseljem plačuješ zavarovanje za vse deževne dni, ko ti motor v garaži spi... ane? :slap: Pa če bo enkrat imelo let 200 deževnih dni (kar se lahko zgodi v roku 10 let zaradi pregrevanja ozračja), boš plačal zavarovanje za 365 dni in se vozu od tega bogih 165 ali pa še manj. Tole je sicer butast primer, samo dajem ti ga, da veš koliko preplačaš to kar plačuješ oz. misliš da moraš plačati. :photo: :slap:

Tud bedno se mi zdi, da plačujem za zavarovanje, ampak do sedaj še nisem povzročil nesreče, saj vedno vozim z glavo in ne z jajci in imam zelo malo možnosti, da bom jaz kriv za nesrečo. Tudi če se recimo razllomim z motorjem, imam tu zdravstveno zavarovanje, ki mi krije poškodbe...

Tepko, vsi smo samo ljudje in v naši naravi je, da delamo napake. Noben ni popoln. Lahko si še tako previden pri vožnji, imaš popolnoma izpraven motor, voziš počasi, itd, pa še vedno se ti lahko zgodi prometna nezgoda po tvoji krivdi. Možnosti so sicer majhne, ampak še vedno smo vsi samo ljudje. In ko brez zavarovanja razsuješ novega BMW-ja serije 7, v katerega ob pacu prileti tvoj motor, bo veselje ko boš še dooooooooooooollllllgoooo po nesreči plačeval za nastalo škodo. Zavrovanja niso tako neumna kakor se mogoče na prvi pogled zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem se potrudil in našel še eno Indijo Koromandijo:

In sem se potrudil, da sem našel slikco že omenjene barčice že omenjenega Romana A. Pricopral si jo je prav tam, od koder se skuša masa folka izvozit:

..a ni to čudn,.. tale tip Roman A. u bistvu je Rus, pa še sirota je bil, začel je pa prodajati neke "čunga-lunga" finte na tržnici. Pa z Lado se je tut vozu, k sta jo z kolegom skup kupla.... Pa ga poglejte zdej, še Angleški "fuzbal" klub je kupu. .......in to Rus,... iz Rusije, kjer baje ni nič od nič,...

.....Če si sposoben, ne rabiš "sanjske dežele" sam prav se obrni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a ni to čudn,.. tale tip Roman A. u bistvu je Rus, pa še sirota je bil, začel je pa prodajati neke...

pravi čas, na pravem mestu :grim ampak tole njegovo bogastvo ni plod čednih poslov :grrr saj tak nima veze, a ne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravi čas, na pravem mestu :grim ampak tole njegovo bogastvo ni plod čednih poslov :grrr saj tak nima veze, a ne :P

pošteno al ne, kakorkol, tip je uspel tam k je bog mahal s praznim žaklom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Larry Ellison in Steve Jobs sta bila revčka ... posvojenčka, ker ju bio-starši niso mogli gor spravit ... pa še kdo bi se našu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa ne bi šel recimo dve rundi po 6 mesecev na kako ladjo? ...

lahko pa poskusis delo na naftni ploscadi. Zasluzek tudi ni zanemarljiv. Pri obeh resitvah pa srecas ljudi iz preostalega sveta s katerimi lahko razgljabljas kje se da ziveti in se potem lazje odlocil kako nadaljevati.

Sicer pa bi bila moja odlocitev Nova Zelandija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi kaka kanada, kjer iščejo visoko izobražene kadre za naselit vukojebine....

dobiš l lepo vikendico z noro veliko parcelo.....pa ene 3 grizlije gor, da ti ni dolgcajt ko gres zjutraj na jogging :)

sem o študiju in selitvi tja celo resno premišljevala...pa sem kmalu pogruntala da so vseen kejđni preveč podobni amerom.... :kva2:

danes razmišljam o škotski :)

scotland.jpg

scotland.jpg

681.jpg

d2218.gif

za tole bi bla pripravljena celo spregledat dejstvo da se v pubih na skotskem ne kadi...:)

medtem ko se mi zdi nova zelandija zaradi vsega tistega mešanja avtohotnih prebivalcev, suznjev in belcev malo morbidna.... :doze:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dude že vadiš?

hehe..najprej kiklca...pol pa dude :)

sicer pa..za ubežnike Evrope je bla vedno opcija tud dežela kengurujev...

moja malenkost ima doli strica v nevemkerem kolenu pa nekaj sestrični podobnega...so po mentaliteti delno podobni amerom, a vseeno manj oprismukjeni in fanatično zaverovani v svojo državo in medije...pa zelo zelo šovinistični. Predvsem izven večjih mest. V slednjih se pa pač meša vse živo - tko da je konec koncev cisto vseeno če živis v NY, Londonu, Parizu, Kolnu al pa kjerkol drugje....nekej je pač malo več teh pa manj onih in obratno

Australia,%2012%20disciples.jpg

takele so pa plaže pri aboriđinih ;)

surf's up!

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive slike, zanimive znamenitosti ter lepote drugih držav. Ampak parkrat jih vidiš ter kmalu ugotoviš, da so prelepe plaže nedostopne, voda mrzla in nemogoča za kopanje, da ne govorimo o razni živalih ki pretijo in so nevarni za kopalce.. od morskih pesov, do ribic, meduz...

Poleg tega podnebje, drugačna hrana vsak dan pač ne moreš jesti v mc'u...

Treba dobro premislit, probati za kakšen mesec, vem pa za dost ljudi ki so šli v ameriko in prišli obupno lačni nazaj, lačni dobre hrane.

Koliko vas je še za Pariz? :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!