Skoči na vsebino

Walk of Fame / Pločnik slavnih


JAZBEC

Priporočene objave

14.11.2005

Zagreb - Hrvaška prestolnica bo prihodnje leto dobila svoj pločnik slavnih Walk of Fame. Na pločniku slavnih v središču mesta bo sprva pet zvezd, prvo pa bo dobil zmagovalec Wimbledona leta 2001 Goran Ivaniševič.

Poleg legende hrvaškega tenisa bodo svoje zvezde dobili tudi smučarska šampionka Janica Kostelič, znanstvenik Nikola Tesla in pevka Josipa Lisac.

Dobitnika pete zvezde še niso določili. Vsa imena bo odobril zagrebški župan Milan Bandič.

Mestne oblasti upajo, da bo zaradi nove znamenitosti Zagreb obiskalo več turistov. (STA/Foto Reuters)

......Kaj pa mi slovenčki kremeniti? Pri čigavi zvezdi bi se zaustavili in se poglobili ob misli na njegova velika dejanja? Komu bi v njegovo zvezdico štrcnli čikec ali žvečilko? Katera velika slovenska osebnost si zasluži biti prvi,drugi,tretji..itd na pločniku slavnih - če do tega kdaj pride v naši prelepi deželici? Za koga mislite da bi lahko bil ŠTEVILKA ENA - PARADNI (VLEČNI KONJ ) SLAVNIH SLOVENCEV? ....

...lahko bi rekel....po Kučanu - Kučan....

...lahko bi po trenutnem kratkem razmišljanju postavil čakalno lestvico:

No.1: - Milan Kučan - obrazložitev izbire: ni komentarja - enostavno mora biti No.1

No.2: - Bojan Križaj - smučarska legenda, ki mi je pač ostal v delu srca....

No.3: - Janez Drnovšek - po izgledu nimamo več dosti časa čakat - sploh zdaj ko v osir špika...

.

..

...

....

.....

kaj pa vi mislite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janez Novak - ker je prvi v povojni državi vozil traktor znamke Ferguson !

Za na pločnik so pešci, zvezde pa na nebo ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prakticno nemogoce speljati zadevsno z zvezdami na plocniku....................zaradi vsesplosne slovenske vrline imenovana "fousija".

bodoplocnikodneslipress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj nekje, da nismo taki debili, kot hrvati... Kaj kurac ce ti plocnik s "custom" slikami....

...če se ne motim imajo take zadeve v Cannes-u, pa LA,...pa verjetno še kje....

... :BUA: se mi je itak zdelo,da slovenci bomo prvo popljuvali vse okol sebe - in ko bodo množice turistov (verjetno med njimi tudi slovenclni) pičile gledat in se slikat v Zagreb...pol bomo spet fouš (kokr za morje)....sami pa nič....pljuvanje in podtikanje :cry: ...iz vsega skupaj nič....svako prase rije zase.....bognedej da bi kakšen as kokr naprimer Rajmond Debevec ostal za vekomaj počaščen z zvezdico sredi slovenskega glavnega mesta... :grrr :grrr ...kar si zasluži še tisto mu ukradejo....pač sami sebi jame kopljemo....hrvatje pa cenijo svoje junake :grim :grim ...narodna zavest...ops....kolk nas je narodno zavestnih čistokrvnežev...da nism u manjšini..pol sm pa zgrešu temo.... .) ....No.4:Janez Stanovnik ....Martina Krpana pa dodajam kot Jokerja - če kakšen odpove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lahko bi po trenutnem kratkem razmišljanju postavil čakalno lestvico:

No.1: - Milan Kučan - obrazložitev izbire: ni komentarja - enostavno mora biti No.1

No.2: - Bojan Križaj - smučarska legenda, ki mi je pač ostal v delu srca....

No.3: - Janez Drnovšek - po izgledu nimamo več dosti časa čakat - sploh zdaj ko v osir špika...

.

..

...

....

.....

kaj pa vi mislite?

A moram zdaj ugibat, kaj bi narod dal ali povedat, kako bi jaz razvrstil?

Menim, da bi prvih pet bilo po moji izbiri:

- jaz

- Pepe

- Böb

- Klimbra

- drušvo mikavnih ženskih priležnic za prve štiri omenjene

prakticno nemogoce speljati zadevsno z zvezdami na plocniku....................zaradi vsesplosne slovenske vrline imenovana "fousija".

bodoplocnikodneslipress

Samo znucan kombinezon je treba met, pa gre ... (sem dobil prijazno ponudbo prijatelja, da mi kombinezon v službi njihov viličarist mal popegla press)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg legende hrvaškega tenisa bodo svoje zvezde dobili tudi smučarska šampionka Janica Kostelič, znanstvenik Nikola Tesla in pevka Josipa Lisac.

... a ni Nikola Tesla - Srb ... (nikola je srbsko ime)

... za SLO definitivno LEON ŠTUKELJ ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a ni Nikola Tesla - Srb ... (nikola je srbsko ime)

Yup, Tesla je na hrvaskem rojeni srb. Zato so ga v rezimu njofre Tudjmana malo "pozabili"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSAKMU POLITIKU ENO ZVEZDO!!!!!!!!!!

Pa bo vsakdo lahko hodu(in sral) po njih. Javnomnenske raziskave pa bodo opravljali z merjenjem (kljunasto merilo - šubler)iztrebkov na posameznih "zvezdah".

Ampak naj bodo zvezde čimbolj vcentru, da mi ne bo prismrdel do Bežigrada....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če imajo vsi dejmo met pa še mi...in kateri turist bi šel pogledat zvezdo M. Kučana?....vse kar bi bilo bi bilo WTF is Kučan....pločnik je funkcionalna zadeva in ker pri nas vsako zadevo vsaj 3x na leto prekopljejo bi bil to samo strošek...pa še drsi ko je najmanj potrebno.

Sem pa ZA, da bi imeli zid odtisov kakega organa slavnih oseb...no to bi pa šla gledat...pa vse turiste bi tja usmerjala in ko smo imeli glih Clintona v gosteh bi mu lahko vzeli odlitek....da Vidim ali je monika kak odtis modrostnega zoba gor pustila. :blink:

Al pa odlitek jeter Dean Martina :)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čefurji ''wanabe'' amerikanci!!

Sploh nisem za to, da nardimo tako ulico zato, k je to en bullšit! S tem samo pokažeš, da so ti amerikanci za vzor! Teh pi****ij je pa že tk al tk dost :BUA:

Ne pustimo, da izgine naša kultura!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pustimo, da izgine naša kultura!!!

Pa saj mi ne rabimo pločnika slavnih. Mi imamo Navje. Sami slavni, sami kulturniki, vsi zapuščeni, vsi pozabljeni :? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!