Skoči na vsebino

Vzajemna


Špilferderber

Priporočene objave

Naj gredo u k.u.r.a.c vsi skup :devil:

Nekaj me zanima, ne vem točno kje sem videl (pri potrjevanju zdravstvene, na obrazcih na urgenci, ZD, ... nimam pojma več) vendar je nekako tako pisalo:

- dodatno zavarovanje sklenjeno pri vzajemni

- druge zavarovalnice

čemu to, te drugače tretirajo če si pri vzajemni kot drugje?

:BUA: :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj okrog teh zavarovalnic se mi zdi brez smisla. Če malo pogledate zavarovanja vidite, da je to isti šmorn za par deset tolarjev razlike. In če pogledate zavarovanja avtomobilov in motorjev, smo spet na istem. Mogoče je kakšna razlika, če imaš vse pri eni zavarovalnici in se zmeniš za kak popust. Pa ne mi rečt, da je to zato, ker zavarovalnice poslujejo na spodnji meji možnega in so vse v istem dreku. Od kje potem takšni dobički. Temu se strokovno reče kartelni dogovor. O resni konkurenci ne duha ne sluha.

Toliko panike je sedaj okrog DZZ samo zato ker se je zakon spremenil in ker se pričakuje prerazdelitev zavarovancev, katere je povečini obvladovala Vzajemna. Potem, ko bo to mimo, bodo spet vsi zadovoljni (no, vzajemna najmanj, ker bo največ izgubila in zato zdaj tako panično in agresivno oglašuje in zavaja) in bomo lahko pametovali ali je bolje mesečno plačevati 4.737 SIT ali 4.681...

Istočasno lahko poslušamo enega ministra kako nam razlaga da ni denarja za neko zdravilo, ki ga potrebujejo oboleli z rakom in drugega ministra, ki nam pripoveduje kako bodo po novem za socialne prispevke duhovščine namenjali 800.000.000SIT letno ipd.

Včasih ne vem ali smo Slovenci bolj debelokožni ali pohlevni ali neumni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa daj mi razloži v čem je fora.....prvo sem dobil domov pogodbo, o podaljšanju zavarovanja, pol zdaj naknadno pa še eno zadevo in me zanima kaj pomeni tisto, kar sem z rdečim obkrožil :hmm:

na kratko: starostne rezervacije so bile po prejšnjem zakonu nujne, po novem zakonu pa jih ne bo več, ker je brez veze in je samo dodatno pobiranje denarja. Zato se bodo te starostne rezervacije po novem zakonu nazaj izplačale vsem zavarovancem, naj bi pa v roku dveh let, od začetka veljave tega zakona. Torej zakon začne veljati s 1.3.2006 torej do 1.3.2008 morajo te rezervacije ali spremeniti v premije (torej ti par mesecev ni treba nič plačati) ali pa nakazati na TRR zavarovanca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kratko: starostne rezervacije so bile po prejšnjem zakonu nujne, po novem zakonu pa jih ne bo več, ker je brez veze .....

To mi daje misliti. Zakon pravi tako, nakar ugotovim, da po zastarelih principih upogibam glavo. pa še brez veze je. Ya basta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jeba sem dobil kuverto od vzajemne pa sem mislil da je spet kaka reklama in nevem če je nisem stran vrgel :blink: :wacko: :slap:

jebemti zato pa sem v petek debelo gledal ko mi je ob 4 zjutraj po 10 pirih ena blontna bejbika neko zavarovanje pri Triglavu ponujala :eek: meni se pa ni sanjalo za kaj gre in sem ji trdil da že mam nezgodno zavarovanje in naj mi popuste za motor zrihta :blink: <_<

bo treba zgleda bolj natančno pošto brat :slap: :grim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nategi, ki si jih privošči Vzajemna so že prav neverjetni. in odnos med zavarovalnico in zavarovancem naj bi temeljil na zaupanju. Pri Vzajemni imaš občutek, da jo zanima samo, kako bi te nategnila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih zdajle potekajo Trenja na temo zdravstvenih zavarovalnic :doze:

...kake zganja predstavnik Vzajemne :slap: :grrr

Popravljeno . Popravil jose
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....kakšne reklame majo pa pr vzajemni,je pa kr mal za bruhnit.zasipavajo folk s pošto non stop,po tv,po jumbo plakatih :wacko:

Pol bojo pa (po delitvi 300.000.000 nagrad za uspešno delo uprave) spet jamral da ni dnarja, da je šlo vse za kritje stroškov zdravljenja... :blink: in je treba premije dvignit...

ko sem sklenil z njimi pogodbo so mi zagotovili "... do konca življenja boste plačevali enako premijo..." aha- v parih letih so mi jo najmanj 3x zvišali in znaša zdaj že več kot 1000sit več od sklenjene...

Nategi, ki si jih privošči Vzajemna so že prav neverjetni. in odnos med zavarovalnico in zavarovancem naj bi temeljil na zaupanju. Pri Vzajemni imaš občutek, da jo zanima samo, kako bi te nategnila.

exactement... :grim tko kt tamala v reklami pokaže.. in "..vaše zavarovanje je čiv čiv..." itak. dodatno sem plačeval (zadnje leto falabouhi zamrznjeno :P ), pa še zmeri čist vsako storitev plačal.. :slap: hvala bogu sam prbližn 1x letno. se pravi - če dajem teh 5k v štunf, mam na koncu leta pri odštetih stroških zdravljenja še orenk + . pa si lahk samemu sebi izplačam nagrado za uspešno vodenje... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj (Trenja) je pa nadobudni predsednik uprave Vzajemne popušil big time. Saj dvomim, da je sploh dojel. Kakršna zavarovalnica, takšen predsednik.

Takšne je potrebno v kali zatreti.

Je zelo podoben uni pederčini, ki je Jutranjko spravil na kant (Preverjeno v torek - Trenja leto nazaj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če dajem teh 5k v štunf, mam na koncu leta pri odštetih stroških zdravljenja še orenk + . pa si lahk samemu sebi izplačam nagrado za uspešno vodenje... :lol1:

Jep, pri predpostavki, da si bil v celem letu enkrat prehlajen in si rabil izključno nekaj škatlic paracetamola ali kaj podobnega. :)

Drugače bi bilo pa fajn, preden si zamrzneš vse, da se malce pozanimaš o cenah raznih storitev, za katere se ti niti ne sanja, koliko bi lahko znesle. Npr. prijateljica je pred kratkim morala opraviti amniocintezo na še nerojenem malčku. To v praksi zgleda tako, da prišibaš v ambulanto, se vležeđ in zdravnik ti spumpa en deci plodovnice. Cca minuta . Predhodno rabiš original krvno grupo , Coombsov test.. in seveda enominutni poseg ; preračunano v denarju 25.000 sit + 17.000 sit + 92.320,00 sit .... če si seveda "zamrznu dod. zavarovanje"... V nasprotnem primeru pa samo obvestilo in račun, ki je že plačan s strani se ve koga.

Tko da..... :?

No ja, o poštenosti in nategovanju pa seveda ni dvoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si je že kdo vzel čas in dal na stran simpatije/antisimpatije do vzajemne & Co. in resno preučil kaj se splača? imam sedaj vzajemno, najbolj preprosto bi bilo ostati pri njih, se mi splača ukvarjati z papirji in stuff in it drugam ali ostanem? za par tolarjev razlike se mi ne gre!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za par tolarjev razlike se mi ne gre!

:grrr gre samo in zgolj zaradi tistih "obvestil", s katerimi hočejo prat možgane..

meni ne.. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si je že kdo vzel čas in dal na stran simpatije/antisimpatije do vzajemne & Co. in resno preučil kaj se splača? imam sedaj vzajemno, najbolj preprosto bi bilo ostati pri njih, se mi splača ukvarjati z papirji in stuff in it drugam ali ostanem? za par tolarjev razlike se mi ne gre!

Ker vem, da imaš v decembru mnogo pomembnejših opravil, :rolleyes: pusti vse tako, kot je.

Ker dejansko so razlike le v par tolarjih. :) Le da je treba vedno celo reč nardit iz vsega, saj veš.... :krneki:

je pa ta cajt že Špil napisal : če ne bi počenjali teh traparij s temi obvestili, se ne bi nihče usiral in vtikal... mene pri Adriaticu pustijo čist pri miru in mi še na misel ne pride, da bi kaj spreminjala. Pa ne zato, ker jih tako ljubim; izključno zaradi tega, ker so mi poslali samo eno obvestilo v smislu : če želiš . da bo še naprej tako kot je bilo do zdaj, potem ti ni treba nikamor nič pošiljati in urejati. In to mi je kul. In priročno.

Saj tvoji isto mislijo, le da tu mač komplicirajo.

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj (Trenja) je pa nadobudni predsednik uprave Vzajemne popušil big time. Saj dvomim, da je sploh dojel. Kakršna zavarovalnica, takšen predsednik.

Takšne je potrebno v kali zatreti.

Je zelo podoben uni pederčini, ki je Jutranjko spravil na kant (Preverjeno v torek - Trenja leto nazaj).

Narobe --- kakršen predsednik, takšna zavarovalnica!!!

Sicer pa ni res, da je vseeno pri kom si. Mislim, da ti Triglav, če pri njih skleneš dopolnilno zdravstveno, nudi popuste tudi pri avtomobilskem in drugih zavarovanjih. Adriatic ima tudi ugodnosti pri drugih zavarovanjih se mi zdi. Je treba preveriti. Tega Vzajemna nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale vzajemna si počasi, a vztrajno koplje (medijski) grob..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali povedano drugače....vse oslarije, ki jih počnejo bomo plačali tisti ki smo pri njih. <_<

In Jaklič mi nekako deluje, da ima še precej takšnih idej, ki jih boste plačevali. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali povedano drugače....vse oslarije, ki jih počnejo bomo plačali tisti ki smo pri njih. <_<

pa pojdi drugam..... do konca letošnjega leta imaš to možnost narediti brez večjih muk in laufanja naokoli........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr gre samo in zgolj zaradi tistih "obvestil", s katerimi hočejo prat možgane..

meni ne.. :huh:

Pranja možganov si deležen non stop (še najbl pa vsake 4 leta in se tega zavedaš, pa te navkljub temu nateg.nejo).. Čeprov so pa reklame res take, kot bi jih delali še mlajša deca kot je pa tista punčka s TV...

Sem pa glih učer spet od 3glava formularje dobu... Majku jim.. A ni dost da mi na pomlad pa jesen vse živce požrejo, zdej jim bom pa še skoz ceu let plačvov :angry:

Me ma, da bi jim to v tisti priloženi koverti poslal, seveda mal bolj na široko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!