Skoči na vsebino

Vzajemna


Špilferderber

Priporočene objave

Vzajemni zaupa več kot 1.099.999 zavarovancev... :naughty:

going, going, gone! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzajemni zaupa več kot 1.099.999 zavarovancev... :naughty:

going, going, gone! :lol1:

Kar bi pomenilo 78,86% vseh oseb, ki bi ''morale'' skleniti dodatno zdravstveno zavarovanje. Ker pa tega ne storijo vsi, ki bi ''morali''...

Glede na to, da je imel Adriatic brez zdajšnjih prestopov 19,78% vseh zavarovancev.

:hmm: Težko verjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sploh potrebujemo .,,posrednike,, in kup enih brezveznih zaposlenih v teh ustanovah, če bi enostavno lahko pač plačevali direkt v zdravstveni fond in čao bela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sploh potrebujemo .,,posrednike,, in kup enih brezveznih zaposlenih v teh ustanovah, če bi enostavno lahko pač plačevali direkt v zdravstveni fond in čao bela?

Ker se mora ljudem nekaj dogajat, dobiti morajo show za ta denar ... ergo: obstajajo posredniki/agenti, h katerim potem ljudje hodijo na čveke/kavice... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sploh potrebujemo .,,posrednike,, in kup enih brezveznih zaposlenih v teh ustanovah, če bi enostavno lahko pač plačevali direkt v zdravstveni fond in čao bela?

Tega tudi jaz ne razumem. Konkurence ni nobene, vsi ponujajo isto, vsi računajo isto, pol si bodo pa še z izravnalnimi shemami med seboj menjali denar.

Ima kdo kako idejo, kaka bo korist od tega... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kako idejo, kaka bo korist od tega... :hmm:

Država ne bo tok hitro propadla, ker ima polmonopoliziran trg. Če pridejo tuji kapitalisti, bodo vse razfukal in ne bomo mel nič od tega statusa ...

Hecno, ne, kako hitro tisto 'ponosen sem, da sem Slovenec' pade, če je govora o cenah artiklov in storitev... Folk bi takoj dnar nesel Lahom ali Švabom, brez pomisleka - doma bi pa po mizi tolkli "Jaz sem Slovenec".

To je moj pomislek pri vsem skupaj. Zato se raje ne tolčem, da sem Slovenec... tu pa tam pa to le pokažem. No, si vsaj vehementno v skledo ne pljuvam.

Dodam še - monopoli niso nujno slaba zadeva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž se nisva razumnela. Zanima me, kakšna bo prednost tega sistema pred sistemom brez dodatnega zavarovanja (z za te 4jurje dražjim obveznim).

Obvezno zdravstveno zavrovanje se plačuje v odstotku od plače. Okoli 6% bruto plače se plača od tvoje plače in vidiš na izpisku. Podoben odstotek pa zate plača delodajalec (Bruto- bruto plača, ki je ti ne vidiš). Obvezno zavarovanje ne plačujejo otroci. Brezposelni pa so zavarovani ''kot občani''. Plačujejo ga tudi upokojenci.

Dodatno zavarovanje pa je za vse enako, v enakem znesku, razen otrok (ki so izvzeti), tudi brezposelni in upokojenci.

Zakaj je tako, pa ne vem oz. se mi ne da iskati.

Tvoje vprašanje je tako nesmisleno, ker je osnovo zavarovanje različno v odvisnosti od višine plače, tako kot invalisko in pokojninsko zavrovanje.

Z obveznim zavarovanjem se krijejo osnovne zdravstvene storitve. Nek minumum še potrebnih storitev za ohranitev življenja, medtem ko se z dodatnim krijejo vse ostale storitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK...torej bi dala ,,fiksni,, znesek, namesto v zavarovalnico direktno kot DDV državi...brez posrednikov..in ko bi prišla k zdravniku...bi bilo enako..doplačilo, če ne dajem teh 5čukov vsak mesec oz. brez če sem vsak mesec to premijo nakazala.

Če je Vzajemna dala 150 miljonov smo za poštne usluge ko so poslali tist ,,certifikat,, bi država že za ta denar lahko kupilia kar nekaj inkubatorjev ali mamograf ali karkoli že pač za kar fehtajo sedaj..

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodam še - monopoli niso nujno slaba zadeva...

Vsak monopol je slab, če je njegovo gonilo dobiček ali če ga država zelo podrobno ne regulira. Edino tisti monopol s ciljem dobička, ki je posledica inovativnosti in zaostajanja konkurence se mi zdi sprejemljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno zdravstveno zavrovanje se plačuje v odstotku od plače. Okoli 6% bruto plače se plača od tvoje plače in vidiš na izpisku. Podoben odstotek pa zate plača delodajalec (Bruto- bruto plača, ki je ti ne vidiš). Obvezno zavarovanje ne plačujejo otroci. Brezposelni pa so zavarovani ''kot občani''. Plačujejo ga tudi upokojenci.

Dodatno zavarovanje pa je za vse enako, v enakem znesku, razen otrok (ki so izvzeti), tudi brezposelni in upokojenci.

Zakaj je tako, pa ne vem oz. se mi ne da iskati.

Tvoje vprašanje je tako nesmisleno, ker je osnovo zavarovanje različno v odvisnosti od višine plače, tako kot invalisko in pokojninsko zavrovanje.

Z obveznim zavarovanjem se krijejo osnovne zdravstvene storitve. Nek minumum še potrebnih storitev za ohranitev življenja, medtem ko se z dodatnim krijejo vse ostale storitve.

Vse kar si napisala je res, ampak prav nič od napisanega ne zahteva zavarovalnic. Te bodo od vplačanih premij le pobirale maržo. Bodo v zameno naredile kaj koristnega za zavarovanca... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar si napisala je res, ampak prav nič od napisanega ne zahteva zavarovalnic. Te bodo od vplačanih premij le pobirale maržo. Bodo v zameno naredile kaj koristnega za zavarovanca... :hmm:

Da. Njegovo polico bodo adaptirale na nov sistem.

Tisti doslej očitno ni bil adekvaten.

Mimogrede - saj zavarovalnica v glavnem dela to, da ti plačuje zdr. storitve. Misliš, da bi lahko to kaj bolje opravljale? Ali bi rad zraven sklenjene police dobil še plastikfantastik tranzistor za 500 sit, da boš imel občutek, da si za njih nekaj vrede?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Triglav 'odščipnila' Vzajemni 80.000 zavarovancev....klik....brez zapletov seveda ni šlo :)

..in to še ni vse :nono: še en paket :blush: tudi nekaj 10 tisoč :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenij...229_3066992.php

:lol1: licena :lol1:

:lol1: "lastniški certifikati" (edini argument, s katerim so operirali ob prestopu zavarovancev k drugim zavarovalnicam) :lol1:

ne morem si kaj, da kot triglavnik ne bi bil vsaj majčkeno :devil: hudoben..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenij...229_3066992.php

:lol1: licena :lol1:

:lol1: "lastniški certifikati" (edini argument, s katerim so operirali ob prestopu zavarovancev k drugim zavarovalnicam) :lol1:

ne morem si kaj, da kot triglavnik ne bi bil vsaj majčkeno :devil: hudoben..

Bistveni problem je, da je AZN vse te ukrepe zaradi kršitev Vzajemne sprejela šele zdaj, ko je prestopnega roka za zavarovance konec. :angry: S tem je ves oktober, november in december AZN pustila, da je Vzajemna zavajala potrošnike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem samo nekaj in sicer ko sem imel nesrečo v tuji državi pri Vzajemni ni bilo nobenih problemov z poravnavo nastalih stroškov povezanih z bolnišnico v Udinah. Ko pa mi je Triglav moral plačat dnevno odškodnino za 68 dni na račun življenskega zavarovanja (za isto nesrečo), sem imel en kup problemov in so mi to izplačali šele dokler nisem popolnoma popiz*** in jim poslal eno bolj pikantno pismo.

Je pa nekaj drugega zanimivo, kako se nekateri veselite, koliko zavarovancev je odšlo drugam. V čem je fora, Vam plačujejo provizijo za to? .) Pa v čem vidite prednost zavarovalnic pred Vzajemno? Za "dvesto tolarjev" znižajo premijo, pa je Vzajemna takoj kur**, Triglav pa Zakon :headbang:

No, drugače pa menim tako, res obvezno zavarovanje boste plačali kakšen tolar manj v primerjavi z Vzajemno, vendar taisti tolar Vam ga bodo odščipnili pa kje drugje .) Jaz za enkrat ostajam pri vzajemni, ker imam z njimi dobre izkušnje .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem samo nekaj in sicer ko sem imel nesrečo v tuji državi pri Vzajemni ni bilo nobenih problemov z poravnavo nastalih stroškov povezanih z bolnišnico v Udinah. Ko pa mi je Triglav moral plačat dnevno odškodnino za 68 dni na račun življenskega zavarovanja (za isto nesrečo), sem imel en kup problemov in so mi to izplačali šele dokler nisem popolnoma popiz*** in jim poslal eno bolj pikantno pismo.

Je pa nekaj drugega zanimivo, kako se nekateri veselite, koliko zavarovancev je odšlo drugam. V čem je fora, Vam plačujejo provizijo za to? .) Pa v čem vidite prednost zavarovalnic pred Vzajemno? Za "dvesto tolarjev" znižajo premijo, pa je Vzajemna takoj kur**, Triglav pa Zakon :headbang:

No, drugače pa menim tako, res obvezno zavarovanje boste plačali kakšen tolar manj v primerjavi z Vzajemno, vendar taisti tolar Vam ga bodo odščipnili pa kje drugje .) Jaz za enkrat ostajam pri vzajemni, ker imam z njimi dobre izkušnje .)

Pozdrav od Roberta

:OK: Bravo Robert. Prijatelj je imel zelo, zelo podobne, skoraj indentične probleme. Iz njegovih ust "Vzajemna je zakon".

Folk je tako butast, da se za drobiž takoj proda. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne pozabim, in tega ni še nihče omenjal v temah o hudih krvodajalskih akcijah - tisti, ki redno darujejo/darujete kri, imate sčasoma približno 300 tolarjev mesečno popusta pri dodatnem zavarovanju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kljukec leta 2006 po izboru uredništva Mineštre je Marko Jaklič

2006_01_08_osebnostLeta_w.jpg

Popravljeno . Popravil Insallah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vzajemni fronti: Marko Jaklič premagal Janeza Janšo! Vzajemna v rokah Jurija Goriška (Simona Toplak, Lucija Bošnik, Andreja Rednak)

Vlada je s predlogom ustavitve preoblikovanja Vzajemne pogorela, usodo zavarovalnice in njenega vodstva lahko zapečati odločitev zavarovalniškega nadzornika

\"Tretje obravnave novele zakona o zdravstvenem zavarovanju ne moremo začeti. Vzajemna je zdaj v rokah agencije za zavarovalni nadzor (AZN),\" tako vdano v usodo je France Cukjati, predsednik državnega zbora, povedal, da vladni predlog ustavitve preoblikovanja Vzajemne očitno ne bo pravočasno sprejet. Vladne načrte je - kot smo napovedovali - pokopal predlog Jelinčičeve SNS za referendumsko pobudo.

Zanimiva ta SNS, zanimiva! Kaj bo Jelinčič dobil za nagrado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!