Skoči na vsebino

Izterjava dolga


Jure

Priporočene objave

Stvar je taka! Jaz in še cca 15 znancev smo delali kot varnostniki na letošnjem Hella rallyu. Delali smo pod okriljem lokalnega avtotuning kluba, oz njihovega predsednika. On nas je tudi vse zbral, nas informiral kje kdaj zakaj in od njega naj bi nato prejeli tudi dogovorjeno plačilo. No kakorkoli že, minilo je pol leta, denarja pa še nikjer. Tip se je kar pogreznil v zemljo. Ne odgovarja na klice, smse, maile, skratka ga ni. Če ga pa slučajno srečam na ulici in mu zamorim za denar, se pa dela kot da ni nič in vsakič zagotovi, da bo denar naslednji teden 100%! No, jaz ga imam že poln k**** in ker se mi ne da jahat po sodiščih, me zanima če kdo pozna, oz. ima izkušnje s kakšnim izterjevalcem, ki lahko ta denar priskrbi prej..

Problem pa je v tem, da nismo sklenili nikakršne pisne pogodbe o delu, ampak je bil dogovor le ustni. Za sodišče je to sicer dovolj, zaradi velikega št prič, ampak taka tožba se lahko vleče v nedogled.. Torej kaj pride v poštev. V poštev pride nekdo, ki je pripravljen za 25% celotnega zneska cca 60.000sit it k njemu na dom, mu pokazat našo podpisano izjavo o dolgu in ta denar stisnt vn iz njega, na silo če je treba. :angry2: Če ima kdorkoli kakršne koli izkušnje s tem, so inf dobrodošle.

Lp, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taka! Jaz in še cca 15 znancev smo delali kot varnostniki na letošnjem Hella rallyu. Delali smo pod okriljem lokalnega avtotuning kluba, oz njihovega predsednika. On nas je tudi vse zbral, nas informiral kje kdaj zakaj in od njega naj bi nato prejeli tudi dogovorjeno plačilo. No kakorkoli že, minilo je pol leta, denarja pa še nikjer. Tip se je kar pogreznil v zemljo. Ne odgovarja na klice, smse, maile, skratka ga ni. Če ga pa slučajno srečam na ulici in mu zamorim za denar, se pa dela kot da ni nič in vsakič zagotovi, da bo denar naslednji teden 100%! No, jaz ga imam že poln k**** in ker se mi ne da jahat po sodiščih, me zanima če kdo pozna, oz. ima izkušnje s kakšnim izterjevalcem, ki lahko ta denar priskrbi prej..

Problem pa je v tem, da nismo sklenili nikakršne pisne pogodbe o delu, ampak je bil dogovor le ustni. Za sodišče je to sicer dovolj, zaradi velikega št prič, ampak taka tožba se lahko vleče v nedogled.. Torej kaj pride v poštev. V poštev pride nekdo, ki je pripravljen za 25% celotnega zneska cca 60.000sit it k njemu na dom, mu pokazat našo podpisano izjavo o dolgu in ta denar stisnt vn iz njega, na silo če je treba. :angry2: Če ima kdorkoli kakršne koli izkušnje s tem, so inf dobrodošle.

Lp, DeX

Izterjevalca/e ki to počnejo, se sploh ne ukvarjajo z takšnimi smešnimi zneski. Kar je nad 500k sit mogoče, predvsem z zneski od miljona navzgor. Ti pa povejo, da ti oseba potem sama prinese denar domov.

za 60k ti ostane samo sodišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izterjevalca/e ki to počnejo, se sploh ne ukvarjajo z takšnimi smešnimi zneski. Kar je nad 500k sit mogoče, predvsem z zneski od miljona navzgor. Ti pa povejo, da ti oseba potem sama prinese denar domov.

za 60k ti ostane samo sodišče.

Vem da je mal majhen znesek.. 60k je cca 25%, gre se za okoli 250k skupnega.. Cca 60-80k smo npr pripravljeni dat nekomu, ki bi šel po ta denar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tak denar boš težko našel koga. Fantje se ukvarjajo z precej večjimi zneski pa naj bo to uradni izterjevalec ali nekdo ki to počne na črno. Prav metode slednjih so včasih precej krute.

Edini opciji sta sodišče (zna dolgo trajat) ali pa da sami postanete izterjevalci in ga primete v strah.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taka! Jaz in še cca 15 znancev smo delali kot varnostniki na letošnjem Hella rallyu. Delali smo pod okriljem lokalnega avtotuning kluba, oz njihovega predsednika. On nas je tudi vse zbral, nas informiral kje kdaj zakaj in od njega naj bi nato prejeli tudi dogovorjeno plačilo. No kakorkoli že, minilo je pol leta, denarja pa še nikjer. Tip se je kar pogreznil v zemljo. Ne odgovarja na klice, smse, maile, skratka ga ni. Če ga pa slučajno srečam na ulici in mu zamorim za denar, se pa dela kot da ni nič in vsakič zagotovi, da bo denar naslednji teden 100%! No, jaz ga imam že poln k**** in ker se mi ne da jahat po sodiščih, me zanima če kdo pozna, oz. ima izkušnje s kakšnim izterjevalcem, ki lahko ta denar priskrbi prej..

Problem pa je v tem, da nismo sklenili nikakršne pisne pogodbe o delu, ampak je bil dogovor le ustni. Za sodišče je to sicer dovolj, zaradi velikega št prič, ampak taka tožba se lahko vleče v nedogled.. Torej kaj pride v poštev. V poštev pride nekdo, ki je pripravljen za 25% celotnega zneska cca 60.000sit it k njemu na dom, mu pokazat našo podpisano izjavo o dolgu in ta denar stisnt vn iz njega, na silo če je treba. :angry2: Če ima kdorkoli kakršne koli izkušnje s tem, so inf dobrodošle.

Lp, DeX

en znanec je mel probleme ker mu neki podjetnik ni plačov obljubljenega plačila: ta moj znanec je tistga privatnika srečal na bencinski črpalki. usedu se je v njegov avto in ni hotu vn jet, dokler se ni bil pripravljen pogovarjat. ta privatnik je mel na armaturni plošči mobitel (kao od žene) in ta moj znanec ga je uzeu in pol sta se zmenila, da dobi mobitel nazaj ko mu plača vsaj četrtino zneska! šlo je za 350.000 in pol sta se dogovorila, da mu da en tedn časa da nabere še ostali denar in se nekje dobita! napisala sta pa še ˝kao˝ pogodbo da če denarja ne bo, ima ta moj znanec vso pravico, da vzame avto (dau mu je tut rezervni kluč) tko da pol 2 dni pred iztekom tistega datuma ga je ta privatnik poklicu, da ima denar in da se dobita! dobila sta se in vse se je lepo končalo!

upam da ti ta ideja kej pomaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj je it enemu advokatu in mu bo ta napisal priporočeno pismo.Zagrozil mu bo z tožbo.Če pa še to ne pomaga :angry2: :angry2: ,ti ga pa preostane mal okrog kepe ........... :wub: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edini opciji sta sodišče (zna dolgo trajat)

LP

Leteči

....odvisno....imam primer iz oštarije....prišel xy (poznam ga iz okolice - niti imena nisem vedel..), večerja -fešta za taščo (obletnica) + zabava (ansambel) + snemalec....vse ustni dogovor - kakor se pač dela v gostinstvu....bila fešta,bilo vina,bilo hrane...vse o.k.....med fešto mi reče če lahko pride plačat naslednji dan,ker pač je lažje....ni problema....naslednji dan prid po piškotke,ki so ostali in reče pridem malo kasneje plačat...o.k. - ni problema...in nič...dan,dva,teden...ga srečam - ma saj bom reče - kao da ima probleme...itd....in tako dva meseca...zvem da je ostal full dolžan marsikomu..(mimogrede - njegova družina je socialni problem - nimajo niti za hrenovko - bili so celo v nekem cajtngu) - in da naj se obrišem pod nosom za ta denar (muzikante in snemalca je pa plačal...)...dam zadevo odvetniku...mine še pol leta...pride do izterjave dolga preko sodišča - licitacija zasežene peči - nihče ne kupi..ponovitev še dvakrat in nihče ne kupi.(sodnega izvšitelja sem pa moral jaz mastno plačat- ker je trikrat izvedel dražbo teh starih peči - avta pa ni videl - ki bi šel takoj v promet)...ker tako ni šlo - odvetnik zahteva izterjavo preko njegovih prilivov....znesek narašča z vsemi stroški..in zadeva se je ,vsega skupaj od dneva zabave je minilo 2 leti, začela reševati....od izterjave sem dobil že pokrit znesek,ki mi ga je dolgoval + moji stroški sodnega izvršitelja...čakajo ga še stroški odvetnika + še kaj....pač moj primer - legalni in neboleč .) ....ne vem - ali je dober odvetnik - ali je naša oblast pospešila določene zadeve....poizkusi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo res zgleda še najbolje po pravni poti probat... Sej bi ga z veseljem mal okol kepe, sam pol me bo pa še tožu.. .) No hvala vsem za nasvete.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe nisi edini. Jaz mam ocitno tako smolo da KAMORKOLI sem priso delat (ko sem se delal prek studenta), povsod sem mogo na dnar cakat mesce in mesce (pa se ni ŠS nič zgano), se za manjse zneske kot ti. Enkrat mi je vse skupaj dopizdlo in sem jih dal v časopis ker so mi bli dolžni 7k :grim 3 dni sem delal za 7k! Ni mi slo tolk za denar kot za nacin obnasanja in totalno ignoranco. Skoraj vsak osnovnošolcek ma 7k, da mi pa ena firma ne more dat tega dnara v 3 mescih (ma kaj 3 mescih, to bi mogli dat TAKOJ), to je pa visek. In takoj drugi dan sem dobil dnar, in tud vsi ostali katerim so bli dolzni. Firma je kmalu po tistem propadla, to se mi je se najbolj dopadlo :grim

Drugac pa delal sem tud pri eni gradbeni firmi, tud samo 3 dni, ker sem na sreco hitro skapiral kolk je ura. Clovek mi je bil dolzen 21k in kljub napotnici jih nisem dobil vec kot 1 mesec. Dobra 2 tedna sem mel potrpljenje pol pa sem ga zacel cakat pred bajto, da se zvecer vrne domov. In se ni, ne vem kje je bil, cel dan doma sigurno ne. Pol sem pa enega lepega dne kar "vdrl" na dvorisce, mi je njegova zena odprla vrata in rekla da spi...sem reko da ga lahko tud jaz zbudim ce ga ne bo ona in ko je priso in je vidla kak prasec je ga je se ona nadrla :grim

Tud pri selitvah je blo enako...za 700 sit/uro vec ne bi delal tega pa da se svet podre. 2 dni, od 7 zjutraj do 10 zvecer. Za malco nam je dal vsakemu pol pice (!) in pol se dnarja ni blo en mesec, pa tip iz LJ! Kolega ki je z LJ je cakal se dalj casa od mene, jaz pa sem mu reko da pridem domov k njemu in ce ne bo dnarja al pa ce ga ne bo doma se ne bo dobro koncalo :grrr In se je pripelal v MB in mi dnar dal v roke.

Svetujem ti da se malo bolj konkretno razpenis, ne nekaj na easy ker tak te noben ne bo resno jemal in dnarja ne bo. Izterjevalce pa le pusti pri miru. Ce bojo meni popustili zivci in bom koga kresno bom odgovorn samo jaz, ce bo pa to nardil

izterjevalec bos pa mel dost vecje sranje, verjemi, ker taki modeli ne vdarijo 1x ampak 20x ce se jim tak zazdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej meni se tudi ne gre toliko za denar. Gre se za princip in za to da nas ima vse, ki smo delali za norca! Pa ne bi reku da bi biu človek kak revež, ampak mu je fotr lastnik tovarne BREST pohištvo! Denarja kolkr čš..

Meni je pa še toliko bol bedno, ker sem se jaz zmenil za delat z več kot polovico tistimi, ki smo delali.. In se počutim odgovornega za njih, ker sem jim zagotovil da je ta človek ok, da bodo dobil denar.. :BUA:

Smem vprašat v kateri časopis si jih dal?

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je brez pomena komentirat na veliko in široko, to je znesek, ki se potiho opravi, mel točno podobni primer, sem skor vsako leto bil na Otočcu (ŽUR) delal seveda, plačila so vedno problem!!!! Pridi do njega mu mal povej diplomatsko mal balkansko (primitivno) sej si varnostnnik oz ste bili (15 dedcev)!HALLLO!!!! Jst bi še obresti nabil!!!

No ja veliko sreče, sodni postopki se vlečejo, princip in ponos je samega sebe je pa....(koliko vreden)!!!

lp

nofrus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taka! Jaz in še cca 15 znancev smo delali kot varnostniki na letošnjem Hella rallyu. Delali smo pod okriljem lokalnega avtotuning kluba, oz njihovega predsednika. On nas je tudi vse zbral, nas informiral kje kdaj zakaj in od njega naj bi nato prejeli tudi dogovorjeno plačilo. No kakorkoli že, minilo je pol leta, denarja pa še nikjer. Tip se je kar pogreznil v zemljo. Ne odgovarja na klice, smse, maile, skratka ga ni. Če ga pa slučajno srečam na ulici in mu zamorim za denar, se pa dela kot da ni nič in vsakič zagotovi, da bo denar naslednji teden 100%! No, jaz ga imam že poln k**** in ker se mi ne da jahat po sodiščih, me zanima če kdo pozna, oz. ima izkušnje s kakšnim izterjevalcem, ki lahko ta denar priskrbi prej..

Problem pa je v tem, da nismo sklenili nikakršne pisne pogodbe o delu, ampak je bil dogovor le ustni. Za sodišče je to sicer dovolj, zaradi velikega št prič, ampak taka tožba se lahko vleče v nedogled.. Torej kaj pride v poštev. V poštev pride nekdo, ki je pripravljen za 25% celotnega zneska cca 60.000sit it k njemu na dom, mu pokazat našo podpisano izjavo o dolgu in ta denar stisnt vn iz njega, na silo če je treba. :angry2: Če ima kdorkoli kakršne koli izkušnje s tem, so inf dobrodošle.

Lp, DeX

karkoli zapisuješ tu (bi ga šel okloftat) se lahko v primeru dejanja okloftanja smatra kot namera, načrtovanje, ... in kazen, če te oni potem toži, je toliko bolj trda.. (zate seveda).

Če vas je res 15 - zmenite se in se pojdite lepo pogovorit.

PS: mislim, nije ti motosvet z kao 7000alkolkčlani 'dnevna soba na 4 oka'...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v notranjske novice ga daj....

saj poznaš koga, ki pomaga ustvarjati ta časopis.... :hmm:

Maš prou.. poznam Dušana, direktorja.. Oče od moje prjatlce! :) Ni slaba ideja

Sym, noben se ne bo tepu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uprašou sm če ima kdo izkušnje z izterjevalci, vendar sem glede na odgovore opustil to misel.. Sem že par postov nazaj napisal, da bo treba kar pravno pot izbrat.. Ali pa časopis.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bos dau u notranjske prej napis u kero stevilko... to bo zanimou za prebrt :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

post-1190-1133973758_thumb.jpg

Včeraj prejel klic s strani dolžnika, naj upniki pridemo jutri po denar! :OK:

Je pa članek bil objavljen kljub temu, da smo se vsi prizadeti odločil,i da z objavo še počakamo in to tudi sporočili časopisni hiši. Vendar so naredili po svoje. No kakorkoli že, učinek je bil dosežen. :OK:

PS. Se je pa Gospod Gorazd Strohsack v članku na debelo zlagal o poravnanem dolgu za lansko leto, ki namreč še ni poravnan, o tem kako smo delali 3 ure, čeprav smo bili tam cel dan in o 250 vloženih urah dela članov kluba, ki so delali točno toliko kot mi :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje z izterjevalci?

Jaz poznam enega. Iz Rusije je, pa v Kalšnikovu dela!

Izven delovnega časa, pa še malo "fuša"! :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že 8 let čakam na denar, od tega 3 leta po sodni poti. :cry:

Tip iz Ljubljane marsikomu poznan, ki totalke "poflika" in jih proda. Dostikrat novincem v motociklizmu, ki si drznejo neizkušeni v nakup rabljenega motorja, ki izgleda kot nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar je taka! Jaz in še cca 15 znancev smo delali kot varnostniki na letošnjem Hella rallyu. Delali smo pod okriljem lokalnega avtotuning kluba, oz njihovega predsednika. On nas je tudi vse zbral, nas informiral kje kdaj zakaj in od njega naj bi nato prejeli tudi dogovorjeno plačilo. No kakorkoli že, minilo je pol leta, denarja pa še nikjer. Tip se je kar pogreznil v zemljo. Ne odgovarja na klice, smse, maile, skratka ga ni. Če ga pa slučajno srečam na ulici in mu zamorim za denar, se pa dela kot da ni nič in vsakič zagotovi, da bo denar naslednji teden 100%! No, jaz ga imam že poln k**** in ker se mi ne da jahat po sodiščih, me zanima če kdo pozna, oz. ima izkušnje s kakšnim izterjevalcem, ki lahko ta denar priskrbi prej..

Problem pa je v tem, da nismo sklenili nikakršne pisne pogodbe o delu, ampak je bil dogovor le ustni. Za sodišče je to sicer dovolj, zaradi velikega št prič, ampak taka tožba se lahko vleče v nedogled.. Torej kaj pride v poštev. V poštev pride nekdo, ki je pripravljen za 25% celotnega zneska cca 60.000sit it k njemu na dom, mu pokazat našo podpisano izjavo o dolgu in ta denar stisnt vn iz njega, na silo če je treba. :angry2: Če ima kdorkoli kakršne koli izkušnje s tem, so inf dobrodošle.

Lp, DeX

Jest bi ga tožu... Res, da zadeva na sodišču trajaa, ampak obresti so pa za vola ubit (se ti lahko glavnica tud potroji - to je bolš k obisk pri Zmagu Batini in njegovih škatlah .) )! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!