Skoči na vsebino

Visoke avstrijske kazni


SiR

Priporočene objave

Po kolikšnem času si pa dobil kazen od dneva, ko si naredil prekršek? Mal me iz firbca zanima, ker sem se nekaj malega letos vozil tud na golico in okolico, če še lahko pričakujem kak pozdrav po pošti.

Sorry šele zdaj videl vprašanje. Po dveh nesecih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sokac, svetujem ti, da se podas v boj proti mlinom. dokazi da si ded. in po celotnem postopku in dokazovanju placaj 3-4x visjo kazen kot si jo sedaj dobil.

porocaj.

BTW: v zgornjem desnem kotu dopisa imas stevilko telefona, e-mail naslov osebe ter stevilko primera; zavrti ali kontaktiraj in se zmeni, ne pa da se repencis kot triletno dete, kateremu so dudo vzeli. in da, kot je slovenski jezik uradni jezik v sloveniji je nemski jezik uradni jezik v avstriji. sedaj pa izvoli.

in porocaj o razpletu.

ali mislis, da bi me slovenski organi pregona pobozali in mi zazeleli srecno pot, ce "pridrvim" 10 km/h prehitro v naselje, ce ne znam slovensko?

hmmmm.... nekako mi tukaj nekaj ne spila. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naklon tablic? A je meu kotnik s sabo? :grrr

:grim Pomoje so usposobljeni za to. Tako kot za preverjanje o drogah na mestu prekrška.. tablica z velikostimi zenic od tolk do tolk :P Prav poudarjali so, da so za to posebaj šolani. In še to cca 30 le njih. (na sliki je zgledalo podobno, kot karta z barvami zob v reklamah za zobno pasto) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prazniki smo se peljali čez Avstrijo in me je ponoči pri Salzburgu slikal radar med prehitevanjem avta, pa me zanima, če kdo ve, kakšno kazen lahko pričakujem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prazniki smo se peljali čez Avstrijo in me je ponoči pri Salzburgu slikal radar med prehitevanjem avta, pa me zanima, če kdo ve, kakšno kazen lahko pričakujem?

Smrtno :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prazniki smo se peljali čez Avstrijo in me je ponoči pri Salzburgu slikal radar med prehitevanjem avta, pa me zanima, če kdo ve, kakšno kazen lahko pričakujem?

naselje, izven naselja ali ac?

ce imas sreco in sta na sliki obe vozili potem "najbrz" (odvisno od ..... ) ne bos dobil nic. ce z zagotovostjo ni moc ugotoviti kdo je koga prehiteval (yep, it is possible that the car did it on the right :grim ) potem primera ne sledijo do konca. govorim tako na delac preko neta, ker okoliscin dogodka ne poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se natanko leto dni vozil relacija karavanke- salzburg- munchen- memingen- lindau.....

me je xx krat bliskalo.... in se do danes nisem dobil nobene poste........... poloznice ali cesa podobnega....

tako da se sprasujem kako je to mogoce, glede da na veselo razpravljajo da kazni ze posiljajo...

aja kot zanimivost....

ce v avstriji slikajo nemca.. mora bit slika od spredaj in zadaj... zaradi dokazljivosti da si res ti vozil osebno vozilo......

aja vir....... jodlarski policaj....... in seveda jim to gre v nos, ker je veliko zadev padlo na sodiscu...

ce slika avstrijca... je dovolj od zadaj....... izterjajo pac lastnika osebnega ali motornega vozila......

in to jim gre ful v nos

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sokac, svetujem ti, da se podas v boj proti mlinom. dokazi da si ded. in po celotnem postopku in dokazovanju placaj 3-4x visjo kazen kot si jo sedaj dobil.

porocaj.

BTW: v zgornjem desnem kotu dopisa imas stevilko telefona, e-mail naslov osebe ter stevilko primera; zavrti ali kontaktiraj in se zmeni, ne pa da se repencis kot triletno dete, kateremu so dudo vzeli. in da, kot je slovenski jezik uradni jezik v sloveniji je nemski jezik uradni jezik v avstriji. sedaj pa izvoli.

in porocaj o razpletu.

ali mislis, da bi me slovenski organi pregona pobozali in mi zazeleli srecno pot, ce "pridrvim" 10 km/h prehitro v naselje, ce ne znam slovensko?

hmmmm.... nekako mi tukaj nekaj ne spila. :P

Ti duša prodana! Iz tvojega dopisa je razbrati, da tebi res nekaj ne špila.

Ko mi bodo sosedje poslali žigosan in podpisan dokument, v našem jeziku (Ice, v našem jeziku) z dokazilom, da sem res prekoračil hitrost, bom takoj poravnal svojo kazen. V tem primeru se ne bom oziral, da bo ta zakonodaja začela veljati komaj čez dve leti. štekaš kaj želim?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometni prekršek v tujini bo prinesel kazen v domovini

Država registracije vozila ne bo obvezana izvršiti kazni

6. julij 2011 ob 16:29

Strasbourg - MMC RTV SLO/STA

Evropski vozniki, ki bodo storili prometni prekršek v tujini, ne bodo več ostali nekaznovani, ampak jih bodo izsledili v domovini, kjer bodo tudi kaznovani.

Evropski parlament je na zasedanju v Strasbourgu potrdil novo zakonodajo glede izterjave kazni za prometne prekrške, ki so bili storjeni v tujini, s čimer so bile odpravljene vrzeli, zaradi katerih so doslej evropski vozniki ostali nekaznovani, če so v tujini prevozili rdečo luč, vozili prehitro ali pod vplivom alkoholom.

Nova pravila, ki jih mora potrditi še Svet Evropske unije in bodo predvidoma začela veljati najkasneje v dveh letih po sprejetju, predvidevajo izsleditev in kaznovanje kršiteljev v domači državi s sodelovanjem med organi pregona.

Obvestilo o kazni v maternem jeziku

Med prekrške, ki jih bodo preganjali, spadajo prekoračitev najvišje dovoljene hitrosti, vožnja pod vplivom alkohola in mamil, neuporaba varnostnega pasu, telefoniranje med vožnjo, uporaba voznih pasov za avtobuse ali drugih rezerviranih voznih pasov, neuporaba motoristične čelade in vožnja skozi rdečo luč.

Podatke o vozilu v prekršku bo pristojni državni organ sporočil prek sistema za izmenjavo podatkov Eucaris in lastnik vozila bo nato pisno ter v svojem jeziku obveščen o prekršku in višini kazni, ki je zagrožena v državi, v kateri je bil storjen prekršek. Država registracije vozila ne bo obvezana izvršiti kazni, ki bi jo naložila država, v kateri je voznik storil prekršek.

G. V.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti duša prodana! Iz tvojega dopisa je razbrati, da tebi res nekaj ne špila.

Ko mi bodo sosedje poslali žigosan in podpisan dokument, v našem jeziku (Ice, v našem jeziku) z dokazilom, da sem res prekoračil hitrost, bom takoj poravnal svojo kazen. V tem primeru se ne bom oziral, da bo ta zakonodaja začela veljati komaj čez dve leti. štekaš kaj želim?

ne, ne stekam. ker potem je enako, ce meni posljejo slovenski smrkci v slovensicni v avstrijo placilni nalog in ne mislim placati, ker pac niso poslali v nemscini.

in ne, po avstriskem zakonu po posti niso dolzni posiljati "original" ozigosani dokument, temvec je to "vordruck" ("formular" v programski bazi) z vsemi pripadajocimi oznakami, katerega dopolnijo s podrobnostimi postopka.

kot receno, seveda si bolj pameten in veliko vec ves. spusti se v boj in porocaj.

BTW bodi tudi do sebe v enaki meri pikolovski, kot si ocitno do vseh drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, s kolegom sva se letos vračala iz Velikega Klega (Großglocknerja). Pri omejitvo 60 je ta vozil 84 km/h, Po korektnem postopku je bilo treba plačat 25 € ...... Mi je čisto vseeno, tudi če bi v ruščini govorili, samo, da je kazen "normalna". Kaj mi pomaga slovenščina (pa še ta je s strani uradne strani vprašljiva, da o pisavi ne bi kaj dosti govoril...), če me moj "plavi" rojak carini za 500,- € ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne stekam. ker potem je enako, ce meni posljejo slovenski smrkci v slovensicni v avstrijo placilni nalog in ne mislim placati, ker pac niso poslali v nemscini.

In to se ti ne zdi normalno!? Kateri Avstrijec pa bo sploh razumel, kaj slovenski smrkci hočejo od njega?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to se ti ne zdi normalno!? Kateri Avstrijec pa bo sploh razumel, kaj slovenski smrkci hočejo od njega?

Pri teh pismih na dom je meni kar nekaj stvari nejasnih oziroma sumljivih.

1. Organi druge države nimajo nobene pristojnosti izvrševat česarkoli na ozemlju Slovenije. S tega stališča je tako pismo lahko samo prijazno sporočilo in predlog, da poravnaš kazen (ker ko boš na njihovem ozemlju ti vsekakor lahko kazen zaračunajo in ti jo tudi bojo ... )

2. Kolikor sem zadnjič bral v časopisu je za take dogodke iz Avstrije pristojno sodišče v Celju in organi Avstrije bi morali nasloviti zahtevek na to sodišče, ki bi kazen izvršilo ali ne v Sloveniji. Ampak prihodek bi šel v slovenski proračun, tako da verjetno Avstrijci nimajo ravno neke posebne motivacije to početi v skladu s pravili.

3. Kar pa me res skrbi je to, od kod in v skladu s katerimi pravili lahko Avstrijci izbrskajo osebni podatek, ki povezuje mojo talbico z mojim naslovom. To je pa vsekakor vprašanje za našo pravno državo (recimo za Musarjevo), ker pošiljanje grozilnih pisem v drugo državo verjetno ni našteto med možnimi uporabami šengenskih baz podatkov ?

Tako, da šokac, će imaš voljo se vsekakor vrži v boj. Ampak obenem vozi previdno po Avstriji, ker te imajo ziher vpisanega kot dolžnika in ti bojo ob zaustavitvi tele evrčke pobrali ...

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne stekam. ker potem je enako, ce meni posljejo slovenski smrkci v slovensicni v avstrijo placilni nalog in ne mislim placati, ker pac niso poslali v nemscini.

in ne, po avstriskem zakonu po posti niso dolzni posiljati "original" ozigosani dokument, temvec je to "vordruck" ("formular" v programski bazi) z vsemi pripadajocimi oznakami, katerega dopolnijo s podrobnostimi postopka.

kot receno, seveda si bolj pameten in veliko vec ves. spusti se v boj in porocaj.

BTW bodi tudi do sebe v enaki meri pikolovski, kot si ocitno do vseh drugih.

Fric, se ti delaš nevedneža, ali si v resnici takšen?

Letos so me tvoji kameradi že zaustavili na meji in mi z ušesom določili, da sem prekoračil hitrost. Sem plačal, kljub temu, da sem vozil po omejitvah. Enkrat je bilo dovolj, sedaj se več ne grem tako.

Iz medijev: Zakonsko luknjo na Hrvaškem dobro izrabljajo tudi vozniki iz Avstrije - 384 voznikov iz Avstrije je mestu Zagreb zaradi napačnega parkiranja, dolžno 6.189 € kazni.

Človek skoraj ne bi verjel. Avstrijci, da bi bili takšni lumpi?

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni in hrbet biča vajen. Poznaš to?

Pri teh pismih na dom je meni kar nekaj stvari nejasnih oziroma sumljivih.

1. Organi druge države nimajo nobene pristojnosti izvrševat česarkoli na ozemlju Slovenije. S tega stališča je tako pismo lahko samo prijazno sporočilo in predlog, da poravnaš kazen (ker ko boš na njihovem ozemlju ti vsekakor lahko kazen zaračunajo in ti jo tudi bojo ... )

2. Kolikor sem zadnjič bral v časopisu je za take dogodke iz Avstrije pristojno sodišče v Celju in organi Avstrije bi morali nasloviti zahtevek na to sodišče, ki bi kazen izvršilo ali ne v Sloveniji. Ampak prihodek bi šel v slovenski proračun, tako da verjetno Avstrijci nimajo ravno neke posebne motivacije to početi v skladu s pravili.

3. Kar pa me res skrbi je to, od kod in v skladu s katerimi pravili lahko Avstrijci izbrskajo osebni podatek, ki povezuje mojo talbico z mojim naslovom. To je pa vsekakor vprašanje za našo pravno državo (recimo za Musarjevo), ker pošiljanje grozilnih pisem v drugo državo verjetno ni našteto med možnimi uporabami šengenskih baz podatkov ?

Tako, da šokac, će imaš voljo se vsekakor vrži v boj. Ampak obenem vozi previdno po Avstriji, ker te imajo ziher vpisanega kot dolžnika in ti bojo ob zaustavitvi tele evrčke pobrali ...

Gody, točno tako! Sem se že spustil v ta boj. Za začetek sem že vso prejeto zadevo poslal na naše zunanje ministrstvo in na ministrstvo za pravosodje. Ker si mi dal idejo, pa bo kopija romala še do Musarjeve. Nato pa še v medije , če bo potrebno.

še enkrat! Takoj plačam ko mi pošljejo dokazilo, da sem res storil prekršek in obvestilo o prekršku v našem jeziku.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi dobil od "das land Steiermark" pozdrave v nemščini in položnico za 100 ojrov ker sem se baje peljal 26 km prehitro v naselju od Deutchlandberga proti Eibiswaldu enkrat avgusta. Pa me zanima ali kdo ve če ne plačam zdaj Jodlarjem če bom moral potem ko me izterjajo pri nas plačati še kakšne dodatne stroške in če me sploh bodo terjali. Ima že kdo kake izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat! Takoj plačam ko mi pošljejo dokazilo, da sem res storil prekršek in obvestilo o prekršku v našem jeziku.

Po mojem sicer tudi za to nimajo pravne podlage in bi to morali narediti preko naših uradnih ustanov ...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi dobil od "das land Steiermark" pozdrave v nemščini in položnico za 100 ojrov ker sem se baje peljal 26 km prehitro v naselju od Deutchlandberga proti Eibiswaldu enkrat avgusta. Pa me zanima ali kdo ve če ne plačam zdaj Jodlarjem če bom moral potem ko me izterjajo pri nas plačati še kakšne dodatne stroške in če me sploh bodo terjali. Ima že kdo kake izkušnje s tem?

Plačal boš vsakem primeru in bodi srečen,da si dobil v nemščini ker,če bi dali prevajat bi še to plačal.Če pa ne boš plačal in naslednjič ,če te slučajno ustavijo in preverijo,ne bo tako poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. Kar pa me res skrbi je to, od kod in v skladu s katerimi pravili lahko Avstrijci izbrskajo osebni podatek, ki povezuje mojo talbico z mojim naslovom. To je pa vsekakor vprašanje za našo pravno državo (recimo za Musarjevo), ker pošiljanje grozilnih pisem v drugo državo verjetno ni našteto med možnimi uporabami šengenskih baz podatkov ?

Vsekakor je tole za Pirc Muasrjevo, ker kot veste, tudi niste dolžni sporočiti podatkov kdo je vozil vaš avto ( če ga je seveda slikal radar in v kolikor ni prepoznavno kdo je voznik), zaradi zakona o varovanju osebnih podatkov... Potem te lahko voznik toži, kar pa sigurno nočete :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fric, se ti delaš nevedneža, ali si v resnici takšen?

Letos so me tvoji kameradi že zaustavili na meji in mi z ušesom določili, da sem prekoračil hitrost. Sem plačal, kljub temu, da sem vozil po omejitvah. Enkrat je bilo dovolj, sedaj se več ne grem tako.

Iz medijev: Zakonsko luknjo na Hrvaškem dobro izrabljajo tudi vozniki iz Avstrije - 384 voznikov iz Avstrije je mestu Zagreb zaradi napačnega parkiranja, dolžno 6.189 € kazni.

Človek skoraj ne bi verjel. Avstrijci, da bi bili takšni lumpi?

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni in hrbet biča vajen. Poznaš to?

še enkrat! Takoj plačam ko mi pošljejo dokazilo, da sem res storil prekršek in obvestilo o prekršku v našem jeziku.

ne butnglavc, delam se. zate specialno, da lahko uzivas.

a moji kameradi? ma ne. ti to resno? bolj omejen, kot se zdi, si. v vsem svojem sovrastvu do drugih in drugacnih.

da ne placujejo kazni....... ja kaj ne poves. vsi slovenci pa vedno vse povsod placajo. seveda. svizec te ze caka za vogalom s cokolado.

o hlapcih in hlapcevstvu imas sigurno vec pojma kot moja malenkost. in ne, tvojega reka ne poznam in niti taksnega pocetja ne. mogoce sem imel samo sreco.

BTW si storil to ali nisi? ce si in bos delal stalo bo cena na koncu visja. precej.

ce nisi in so ti poslali poloznico po krivici te podpiram v tvojem pocetju.

@ gody:

tocno v tem je pa stos cele storije. samo sokac mora najprej vse svoj gnev zliti po forumu.

eh, normalno komuniciranje brez predsodkov in zalitev ocitno ni vec "in".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne butnglavc, delam se. zate specialno, da lahko uzivas.

a moji kameradi? ma ne. ti to resno? bolj omejen, kot se zdi, si. v vsem svojem sovrastvu do drugih in drugacnih.

da ne placujejo kazni....... ja kaj ne poves. vsi slovenci pa vedno vse povsod placajo. seveda. svizec te ze caka za vogalom s cokolado.

o hlapcih in hlapcevstvu imas sigurno vec pojma kot moja malenkost. in ne, tvojega reka ne poznam in niti taksnega pocetja ne. mogoce sem imel samo sreco.

BTW si storil to ali nisi? ce si in bos delal stalo bo cena na koncu visja. precej.

ce nisi in so ti poslali poloznico po krivici te podpiram v tvojem pocetju.

@ gody:

tocno v tem je pa stos cele storije. samo sokac mora najprej vse svoj gnev zliti po forumu.

eh, normalno komuniciranje brez predsodkov in zalitev ocitno ni vec "in".

vsebinsko gledano nisem na nobeni strani. glede na to, da si ti moderator, bi pričakoval bolj "nežen" odziv, tudi za zgled drugim.

podpiram pa , da nekdo gre do konca, in na koncu deli izkušnjo z nami.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi dobil od "das land Steiermark" pozdrave v nemščini in položnico za 100 ojrov ker sem se baje peljal 26 km prehitro v naselju od Deutchlandberga proti Eibiswaldu enkrat avgusta. Pa me zanima ali kdo ve če ne plačam zdaj Jodlarjem če bom moral potem ko me izterjajo pri nas plačati še kakšne dodatne stroške in če me sploh bodo terjali. Ima že kdo kake izkušnje s tem?

Zanimivo! Tudi meni očitajo, da sem prekoračil hitrost za 26 km.

Pri nas zaenkrat ne boš plačeval nič. Preberi še enkrat prispevek, ki sem ga prilepil eno stran nazaj.

Po mojem sicer tudi za to nimajo pravne podlage in bi to morali narediti preko naših uradnih ustanov

Seveda je nimajo. še en dokaz, da menijo, da lahko z nami počnejo kar jim je volja.

Plačal boš vsakem primeru in bodi srečen,da si dobil v nemščini ker,če bi dali prevajat bi še to plačal.Če pa ne boš plačal in naslednjič ,če te slučajno ustavijo in preverijo,ne bo tako poceni.

[/quote

Ja res je lahko srečen, ker je kazen dobil v nemščini. In sedaj jim bo zaradi tega tako hvaležen, da jim bo plačal še 50 odstotkov za vso prijaznost in hvaležnost.

Vsekakor je tole za Pirc Muasrjevo, ker kot veste, tudi niste dolžni sporočiti podatkov kdo je vozil vaš avto ( če ga je seveda slikal radar in v kolikor ni prepoznavno kdo je voznik), zaradi zakona o varovanju osebnih podatkov... Potem te lahko voznik toži, kar pa sigurno nočete :D

Moj primer ni osamljen. Sodelavka je najprej prejela zahtevo, da jim naj sporoči kdo je vozil avto in nato bo prejela še kazen. Seveda brez žiga, podpisa, v nemščini in brez dokazov.

Pirc Musarjeva je že prejela vso zadevo.

ne butnglavc, delam se. zate specialno, da lahko uzivas.

a moji kameradi? ma ne. ti to resno? bolj omejen, kot se zdi, si. v vsem svojem sovrastvu do drugih in drugacnih.

da ne placujejo kazni....... ja kaj ne poves. vsi slovenci pa vedno vse povsod placajo. seveda. svizec te ze caka za vogalom s cokolado.

o hlapcih in hlapcevstvu imas sigurno vec pojma kot moja malenkost. in ne, tvojega reka ne poznam in niti taksnega pocetja ne. mogoce sem imel samo sreco.

BTW si storil to ali nisi? ce si in bos delal stalo bo cena na koncu visja. precej.

ce nisi in so ti poslali poloznico po krivici te podpiram v tvojem pocetju.

@ gody:

tocno v tem je pa stos cele storije. samo sokac mora najprej vse svoj gnev zliti po forumu.

eh, normalno komuniciranje brez predsodkov in zalitev ocitno ni vec "in".

Ice, ti si res omejen.

Obrni nekaj strani nazaj in mi povej kje sem zlival kakšen gnev? Povedal sem samo kaj se mi je zgodilo, kaj si želim oz. kaj bom zahteval in ko to dobim, bom svojo kazen tudi nemudoma poravnal.

Po tvoje bi moral klečeplazati, tako kot to počneš ti. In zakaj si tako naperjen proti Slovencem in zakaj so ti Avstrijci bolj všeč kot Slovenci? Zame si en tak mali novosodbni nemškutar? Kaj ta beseda pomeni, pa si poglej sam.

"Mojega reka o hlapcih ne poznaš" E bejži no. Ivan Cankarja, ti duša prodana, sploh poznaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo! Tudi meni očitajo, da sem prekoračil hitrost za 26 km.

Pri nas zaenkrat ne boš plačeval nič. Preberi še enkrat prispevek, ki sem ga prilepil eno stran nazaj.

Seveda je nimajo. še en dokaz, da menijo, da lahko z nami počnejo kar jim je volja.

Ice, ti si res omejen.

Obrni nekaj strani nazaj in mi povej kje sem zlival kakšen gnev? Povedal sem samo kaj se mi je zgodilo, kaj si želim oz. kaj bom zahteval in ko to dobim, bom svojo kazen tudi nemudoma poravnal.

Po tvoje bi moral klečeplazati, tako kot to počneš ti. In zakaj si tako naperjen proti Slovencem in zakaj so ti Avstrijci bolj všeč kot Slovenci? Zame si en tak mali novosodbni nemškutar? Kaj ta beseda pomeni, pa si poglej sam.

"Mojega reka o hlapcih ne poznaš" E bejži no. Ivan Cankarja, ti duša prodana, sploh poznaš?

Mah če je neka normalna cena se ne splača, če pa je višji znesek potem pa se splača mal jebanja, sicer je mal drugače kot s Hrvaško, ki še ni v EU land, vendar mislim da mora bit dokazni material v vsakem primeru zraven..

Nekaj let nazaj ni blo problema s pošto, še ni blo toliko stacionarcev in je blo treba na licu mesta plačat, čeprav so zato zaprli celotno Golično cesto..Vzeli bomo motor ali plačaj!!

še dobro da je šlo na bankomatu do dnevnega limita dvignit :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah če je neka normalna cena se ne splača, če pa je višji znesek potem pa se splača mal jebanja, sicer je mal drugače kot s Hrvaško, ki še ni v EU land, vendar mislim da mora bit dokazni material v vsakem primeru zraven..

Nekaj let nazaj ni blo problema s pošto, še ni blo toliko stacionarcev in je blo treba na licu mesta plačat, čeprav so zato zaprli celotno Golično cesto..Vzeli bomo motor ali plačaj!!

še dobro da je šlo na bankomatu do dnevnega limita dvignit :blush:

Opažam, da nekateri ne razumete kaj želim doseči. Pa ne osebno samo zame.

Ne izmikam se kazni! Če sem v tujini res storil prometni prekršek, ga bom tudi poravnal. še pred tem pa želim izvedeti in se prepričati, česa me Avstrijci konkretno obtožujejo? Če je njihov resnični namen pošteno in zakonsko izterjati kazen, mi v prvi vrsti morajo dokument poslati v slovenskem jeziku, podpisan in žigosan s priloženim slikovnim dokazom. In nenazadnje želim, da avstrijske oblasti sprejmejo dejstvo, da je Slovenija od 1. maja 2004, enakopravna članica EU in da se do nas državljanov Republike Slovenije, temu tudi primerno vedejo. Zelo pomembno je tudi dejstvo, da v Sloveniji uradno govorimo slovenski jezik. To pravico nam omogoča Zakon o rabi slovenskega jezika - ZJRS, natančneje 1. in 2. določilo omenjenega zakona. Zakaj to omenjam boste lahko razbrali v nadaljevanju.

Ko bom iz Avstrije na svoj domači naslov prejel dokument v našem slovenskem jeziku, s priloženim dokazilom, da sem res storil prekršek, ne glede na dejstvo, da zakon o kaznovanju tujcev še ni potrjen s strani Sveta Evropske skupnosti, bom kot sem že omenil, kazen za storjeni prekršek v Republiki Avstriji, nemudoma poravnal.

Zelo me žalosti in jezi vzvišenost in oholost posameznikov, naše sosednje države, kateri očitno menijo, da smo Slovenci manjvredni od njih. Kot neposredni sosed države Avstrije, to njihovo vzvišenost, oholost in domišljavost, še toliko bolj poznam.

Skratka, večina od njih nas ima še vedno za jugoviče in balkance. Ne glede na bližino Avstrije, res ne znam nemškega jezika, saj sem se v šoli učil le angleščine. Ne glede na vsa dejstva, tudi ne poznam nobenega zakona, ki bi me kot državljana Slovenije obvezoval, da moram doma v svoji domovini obvladovati tuje jezike, predvsem nemškega, in da zato tudi moram razumeti kaj so mi napisali v njihovem prvem in drugem nepopolnem obvestilu.

še bolj me jezi, žalosti in ponižuje, da me v drugem avstrijskem obvestilu obveščajo, da se v Avstriji uradno govori nemški jezik. Zato je moj dopis napisan v slovenskem jeziku, katerega sem naslovil na njihov naslov za njih brezpredmeten. Sosedje Avstrijci mi dajejo 14 dni časa, da jim dopis napišem v nemškem jeziku. In kaj bo po 14 dnevih? Bodo s svojimi specialci in helikopterjem prišli pome?

Takšen egoistični odgovor je zame nedopusten, skrajno nesramen in zelo nacionalističen. Moj dopis, v slovenskem jeziku je za Avstrijce brezpredmeten. Njihov nepodpisan in nežigosan dopis, v nemškem jeziku, pa bi moral zame kot državljana Republike Slovenije, biti verodostojen, uraden, razumljiv in zakonit. Kaj se gredo ti naši sosedje, vedo samo oni? Mogoče menijo, da Slovenija še vedno spada pod Avstroogrsko Habsburški imperij?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!