Skoči na vsebino

Visoke avstrijske kazni


SiR

Priporočene objave

Koliko vas je takšnih, ki peljete 40. km skozi stare cestninske postaje? Samo sprašujem?

hm, rekord 160 z lojtro na strehi kombija.. :ninja:

me pa veseli da imate jajca jodlarjem pokazat da nismo nic manj kot oni. :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha, z vsem spoštovanjem do tebe in Pomurcev. Toda tukaj pri nas je štajerska.
Citiram post "tej desni strani Mure govorimo slovensko" in po mojem ogledu zemljevida slovenije je to pomurje..

post-336-0-39831200-1320931391_thumb.jpg

Morda so te pa narobe citirali :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu, yamaha... delikatna reč.... Mene je en Štajerc skoraj narezal, ko sem mu rekel prlek... Res.

Sicer pa pomurje ali Štajerska, tu govorimo slovensko. Amen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko vas je takšnih, ki peljete 40. km skozi stare cestninske postaje? Samo sprašujem?

Hm, jaz. Vedno. Z mopedom ali z avtom.

Priznam pa, da tudi vedno dam gas takoj po cestninski in ne čakam tistega znaka za konec omejitve, ki zna biti včasih tudi 200m daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiram post "tej desni strani Mure govorimo slovensko" in po mojem ogledu zemljevida slovenije je to pomurje..

post-336-0-39831200-1320931391_thumb.jpg

Morda so te pa narobe citirali :grim

Niso!

Pomurje – Panonska nižina, je prav tako pokrajina, ki se nahaja na severovzhodu Slovenije ob reki Muri.

Tudi Štajerska je del severovzhodne Slovenije , ki se nahaja v Slovenskih goricah ob reki Muri.

Če začneva od Špilja, skozi CerŠak, Selnico ob Muri, Sladki Vrh, Trate, KonjiŠče, Stogovce, Apače, Radgono, Radence itd, teče reka Mura. To je Štajerska. Ko v bližini Radencev zapeljeŠ čez most, se začne kaj?

Če stojiŠ nekje med Šentiljem in Radenci na slovenski strani, lahko z zagotovostjo rečeŠ, da stojiŠ na Štajerskem desnem bregu reke Mure. Občina Šentilj v Slovenskih goricah je Štajerska pokrajina. Mi tukajŠnji prebivalci, pa živimo na desni strani reke Mure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, jaz. Vedno. Z mopedom ali z avtom.

Priznam pa, da tudi vedno dam gas takoj po cestninski in ne čakam tistega znaka za konec omejitve, ki zna biti včasih tudi 200m daleč.

Torej ne voziš po predpisih! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Snecer, tisočkrat ti hvala za pomoč in moralno podporo.

"Pa tudi zato, da si bodo "posamezniki" na tem forumu s svojimi nacionalno politično ideološkimi vložki, v nenehni in dokaj neokusni zaščiti do tujega germanskega naroda, ki je stoletja teptal naše Slovenske pravice, mogoče le enkrat za vselej, zavezali svoj hohštaplerski in domišljavi jezik."

Prispevek o tej temi bo 28. 11. 2011, v oddaji Tednik.

še vedno nič od prispevka o tej temi...

Tednik 28.11.2011

Tednik 05.12.2011

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem sicer tudi za to nimajo pravne podlage in bi to morali narediti preko naših uradnih ustanov ...

Res je nimajo.

In v postopku so naredili preveč procesnih napak. Zadeva se je kar precej razvnela. Kljub temu se naši organi do te problematike obnašajo še vedno zelo pasivno. Ti pa dajo vse prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal TV dnevnik in nisem navdušen nad prispevkom. Saj so lepo predstavili problem, le rešitve nekako niso nakazali. Kaj je šokacu (in drugim) ta prispevek pomagal? še vedno ni jasno ali ima kakšno možnost, dobiti dopis v Slovenščini ali pa se v primeru neplačila lahko stvar zakomplicira ob preverjanju dokumentov v Avstriji. Nekaj so sicer poskušali pri pristojnih, pa ni bilo prave rešitve. Če bi šli s tem k Jelinčiču, bi se verjetno razpištolil, pomagati pa prav tako ne bi mogel.

Razmišljam, kaj bi storil v podobnem primeru. Ker se večkrat vozim po Avstriji, je verjetnost, da me bodo preverjali (ali ujeli pri prekršku) dokaj realna. Kaj se lahko zgodi. Možno je, da bi enostavno izterjali kazen za nazaj in ne bil nič na slabšem, kot če bi plačal takoj. Me lahko dodatno kaznujejo zaradi neplačila? Mi lahko sploh dokažejo, da sem dobil njihov dopis (ok, če bi razumeli moj odgovor v Slovenščini, bi morda lahko), če bi se skliceval na EU pravne norme bi morda uspel. Morda bi kazalo preveriti, kakšna kazen je predvidena za take vrste prekršek (ali res 100 € ali je vključen še dodatek za Balkan)

Mislim, da je kljub vsemu dobro, če jih opozarjamo, da je pri nas veljaven naš jezik, saj nas bodo le tako začeli počasi upoštevati (prilagati prevode in dokazila).

P.S. Pa še ena poslovna ideja za Ice-a ali Hiltona, ki sta dosti v Avstriji: zapisovati si številke slovenskih registracij in jim pošiljati take dopise (šokac vama lahko pokaže svoj dopis), ga opremiti s slovenskim prevodom, in dopisati svoj (avstrijski) transakcijski račun - verjetno bi jih večina kar plačala, vesela, da so prišli tako poceni skozi, saj bi pri nas plačalli precej več. (če bi ga poslala en drugemu - pa še nekaterim na tem forumu,ga sploh ni treba prevajat) :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal TV dnevnik in nisem navdušen nad prispevkom. Saj so lepo predstavili problem, le rešitve nekako niso nakazali. Kaj je šokacu (in drugim) ta prispevek pomagal? še vedno ni jasno ali ima kakšno možnost, dobiti dopis v Slovenščini ali pa se v primeru neplačila lahko stvar zakomplicira ob preverjanju dokumentov v Avstriji. Nekaj so sicer poskušali pri pristojnih, pa ni bilo prave rešitve. Če bi šli s tem k Jelinčiču, bi se verjetno razpištolil, pomagati pa prav tako ne bi mogel.

Razmišljam, kaj bi storil v podobnem primeru. Ker se večkrat vozim po Avstriji, je verjetnost, da me bodo preverjali (ali ujeli pri prekršku) dokaj realna. Kaj se lahko zgodi. Možno je, da bi enostavno izterjali kazen za nazaj in ne bil nič na slabšem, kot če bi plačal takoj. Me lahko dodatno kaznujejo zaradi neplačila? Mi lahko sploh dokažejo, da sem dobil njihov dopis (ok, če bi razumeli moj odgovor v Slovenščini, bi morda lahko), če bi se skliceval na EU pravne norme bi morda uspel. Morda bi kazalo preveriti, kakšna kazen je predvidena za take vrste prekršek (ali res 100 € ali je vključen še dodatek za Balkan)

Mislim, da je kljub vsemu dobro, če jih opozarjamo, da je pri nas veljaven naš jezik, saj nas bodo le tako začeli počasi upoštevati (prilagati prevode in dokazila).

P.S. Pa še ena poslovna ideja za Ice-a ali Hiltona, ki sta dosti v Avstriji: zapisovati si številke slovenskih registracij in jim pošiljati take dopise (šokac vama lahko pokaže svoj dopis), ga opremiti s slovenskim prevodom, in dopisati svoj (avstrijski) transakcijski račun - verjetno bi jih večina kar plačala, vesela, da so prišli tako poceni skozi, saj bi pri nas plačalli precej več. (če bi ga poslala en drugemu - pa še nekaterim na tem forumu,ga sploh ni treba prevajat) :kva1:

Darko, dobra ideja. ;)

Klinc, z slovenskimi tablicami se se lahko vsaj izognes kaksni kazni,z jodlarskimi pa ne gre vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi jamrajo kazni sem kazni gor...

kolega ravno vceraj poravnal kazen...

na ac omejitev 100 on pa 186km/h.... in zahtevana vsota 85 €....

mislim.......

aja prijavljen je v avstriji tako da mu druga kakor placilo ni preostalo

darko hvala z idejo dobis 10% vstran od biznisa :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemu jodlarji.

sem danes (13.12.2011) dobil dopis od policije iz Avstrije -Graz da sem dne 02.08.2011 vozil po njihovi Triesterstrasse prehitro.

Kao omejitev 50 jaz pa sem vozil 78- in to številko so kar s plavim kemičnim svinčnikom napisali. Kao kazen 90 eurov , to vse skupaj napisano na beli A4 papir normalno da brez vsakršnih žigov in tudi brez bilokakvih dokazil o prehitri vožnji. In seveda napisano v nemšćini-

Pa kaj so ti normalni.

Pa tako provociranje je treba ustavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če bi se skliceval na EU pravne norme bi morda uspel...

Ne pali to tam :)

Sem se z avstrijskim prometnim svetovalcem malo "pravdal" (v angleškem jeziku, da ne bo pomote) o tem, da omejitev ne velja po križišču (Slovenska in načeloma uveljavljena evropska pravna norma), če znak za omejitev ni ponovljen pa je sicer vse čisto razumel, ampak 35€ pa vseeno stane :)

Glede na prekoračeno hitrost in da jo je zaračunal samo enemu, čeprav je bil drugi v fazi prehitevanja pa sem takrat pač raje odnehal ...

Poslovna ideja ja pa zelo kul. Če bi pa uspel človek najti in spremljati še kakšnega za to področje odgovornega birokrata pa njemu poslati bi mogoče imeli celo mžnost, da se kaj uredi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal TV dnevnik in nisem navdušen nad prispevkom. Saj so lepo predstavili problem, le rešitve nekako niso nakazali.

Nad prispevkom Tednika si lahko navdušen. Razočaran si lahko le nad slovenceljni in našo oblastjo, ki ne nakaže rešitev. V odgovorih pa ti dajo vse prav. Le kako bi naj novinarka v svojem prispevku nakazala rešitev, če nihče iz Ministrstva za pravosodje in zunanje zadeve ne želi pred kamero, razen slovenske policije.

Avstrijci se v EU delajo zelo pomembne in njihovi politiki menijo, da je Avstrija v EU nenadomestljiva. Direktiv in EU norm pa ne upoštevajo. Vsaj kaj se tiče Slovenije in njenih državljanov.

Vsekakor bom z zadevo nadaljeval. Tudi s pomočjo nacionalne tv. Nepriznavanje direktiv in pravnih norm EU, predvsem pa nepriznavanje in oholo obnašanje naših sosedov do našega jezika, bo z vso potrebno dokumentacijo romalo na Strasbourgsko sodišče.

Pravkar sem slišal, da smo na današnji dan pred 20 leti sprejeli svojo ustavo in si s tem zagotovili svojo identiteto. Vauuu

jebemu jodlarji.

sem danes (13.12.2011) dobil dopis od policije iz Avstrije -Graz da sem dne 02.08.2011 vozil po njihovi Triesterstrasse prehitro.

Kao omejitev 50 jaz pa sem vozil 78- in to številko so kar s plavim kemičnim svinčnikom napisali. Kao kazen 90 eurov , to vse skupaj napisano na beli A4 papir normalno da brez vsakršnih žigov in tudi brez bilokakvih dokazil o prehitri vožnji. In seveda napisano v nemšćini-

Pa kaj so ti normalni.

Pa tako provociranje je treba ustavit.

še eden.

In kaj boš ti osebno naredil, da boš zaustavil povociranje in oholost Avstrijcev?

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Šokac, saj dobro razmiŠljaŠ in dobro ciljaŠ, samo vseeno si se ustrelil v koleno.

Po 'novem' bo znesek, katerega bodo terjali avstrijci približno takŠen: mala kazen za prometni prekrŠek + prevod v tuj jezik vsaj 300 EUR...

Kolikor jh jaz poznam, nič ne bo zastojn ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šokac, saj dobro razmišljaš in dobro ciljaš, samo vseeno si se ustrelil v koleno.

Po 'novem' bo znesek, katerega bodo terjali avstrijci približno takšen: mala kazen za prometni prekršek + prevod v tuj jezik vsaj 300 EUR...

Kolikor jh jaz poznam, nič ne bo zastojn ..

Ajdemi, ne skrbi in vedi, da ta tvoja teorija o ceni nekega prevoda ne pije vode. Po zakonu definitivno ne.

Če ciljaš na avstrijsko anarhijo, oziroma na nespoštovanje zakonodaje do nas Slovencev in naše dežele, seveda dopuščam možnost tvoje teorije.

Če sem se res ustrelil in če bo moj strel v koleno posledično v nadaljevanju prinesel obrazložitev kazni v slovenskem jeziku, ki jo boš kot naslednji s strani Avstrijcev mogoče prejel ti v svoj poštni nabiralnik, pa tudi nekaj šteje. Se strinjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac, morda so pa Štajerci bolj zaruk......

Za enega od službenih avtomobilov smo dobili dopis iz KoroŠke najprej v nemčini. Samo napisali smo jim, da je v Sloveniji uradni jezik SlovenŠčina; uradni list 86/2004 /Zakon o javni rabi slovenŠčine (ZJRS)/

Pa smo dobili odgovor v SlovenŠčini. Vse se da, pa kljub temu, da je lastnik podjetja, kjer delam nemŠka firma

Vse se da, če se hoče :kva1:

P.S. bi prilepil oba skana, pa ne najdem te funkcije :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi ful ok, da se je našel nekdo, ki se je pripravljen "nategovati" z avstrijsko, našo in evropsko birokracijo, saj če bi vsi samo plačali se nič ne more spremenit. glede sebe pa sem v dilemi: prevečkrat sem na avstrijskih cestah (z motorjem itak 90% kmjev naredim na naši "bivši" zemljici) in se bojim, da bom imel probleme, dokler se zadeve ne rešijo (pritožbe sem, tja , ugovori, prevodi, itn), če bom imel v avstrijski evidenci neplačano kazen (beri: me bojo jeb..., če me ustavijo).

kar se tiče odličnosti prispevka v tedniku: fajn, da se ljudem pokaže problem, da se jih posledično aktivira, da so tečni in se bo mogoče kaj spremenilo, fajn bi pa blo, da novinarji vsaj nakažejo na rešitev in ne samo senzacionalistično, v želji po čimvečji gledanosti (pa mislim, da so pri nas mediji, ki delajo samo to, in to bistveno bolj kot tednik) poročajo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!