Skoči na vsebino

Visoke avstrijske kazni


SiR

Priporočene objave

Pozdravljeni, 

pred dnevi sem prejel kazen za prometni prekršek iz Avstrije. Nemško ne razumem tako da sem si dokument prevedel s pomočjo google translator. Zraven dokumenta nisem dobil položnice, kot so jo dobili drugi ki so v tej temi delili svoje izkušnje. Prosil bi vas za pomoč, predvsem tiste ki razumete nemško. Tudi z nakazili v tujino nimam izkušenj, tako da bi prosil tiste ki so tako kazen že plačali da mi razložite kako to poteka, saj na dokumentu piše samo IBAN in BIC, nobenega sklica in nič podobnega in nevem kdo je konkretni naslovnik. Je to Landespolizeidirektion? Kako sploh to poteka?

Še to, ersatzfreiheitsstrafe: 2 tage, to pomeni 2-dnevni zapor v primeru neplačila kazni?

kazen.jpg

 

 

slkic je pod Aktenzeichen: S 0004.......

IBAN in BIC sta pa navedena.

 

moznosti imas tri:

- se pritozis zoper odlocbo, o kazni in podas oprostilne pogoje/olajsevalne okoliscine

- se pritozis zoper visino kazni, nakar bodo odlocali samo o tem ali

- placas

 

 

priletel/a si na radar, ki stoji desno pred kroziscem (omejitev 50).

Kaj pa pomeni "Ersatzfreiheitstraffe 2Tage"? Očitno lahko kazen odslužiš z dvema dnevoma zapora. Morda bi lahko žrtvoval kak deževen vikend, se v petek popoldne javil v Gradcu in v nedeljo zvečer odšel domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pomeni "Ersatzfreiheitstraffe 2Tage"? Očitno lahko kazen odslužiš z dvema dnevoma zapora. Morda bi lahko žrtvoval kak deževen vikend, se v petek popoldne javil v Gradcu in v nedeljo zvečer odšel domov.

Lahko si en vikend gor, samo kazen si še vedno dolžan plačati!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kompliciraj napiši,da si ti vozil in ti bodo poslali kazen saj pri njih ni tako visoka kot so naše.Pa še tole,če neboš priznal bodo vse skupaj poslali na našo policijo kaznovan boš po naših CPP in še par kazenskih točk te čaka, zato se lahko zahvališ Kresalki,ki je ta sprazum podpisala !

saj to sem razmišljal, sam ko ne vem kaka je kazen, vem pa , da na tistem odseku ceste (ker je ravno in pregledno) včasih nažgem tut 200. to pa ni glih 35€ kazni....

a ve kdo, če posredujem podatke voznika, če njemu potem pošljejo dopis, v katerem mu povejo kdo je njegove podatke posredoval....(to da piše katera registrska je bla vem, sam ostale podatke...)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si en vikend gor, samo kazen si še vedno dolžan plačati!! :grim

Ne bo držalo - tako je pri nas v Sloveniji, v Avstriji pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj to sem razmišljal, sam ko ne vem kaka je kazen, vem pa , da na tistem odseku ceste (ker je ravno in pregledno) včasih nažgem tut 200. to pa ni glih 35€ kazni....

 

Potem pa bodi mož in pogoltni kazen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa bodi mož in pogoltni kazen :)

pa ne morš 35€ kar pogoutnt no..sj če bi bili s papirja bi še šlo, sam kovanci se pa mau zatikajo  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@siks če ne boš posredoval podatkov ti bodo sliko in višino kazni poslali kar na tvoj naslov ... pred časom so kazen direktno pošiljali lastniku vozila, sedaj pa izgleda, da najprej poizvedujejo za osebo, ki je avto vozila ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet sami koristni nasveti....

 

A ti nisem dal koristnega nasveta? Požri kazen, ki si jo prislužil...ehm....in drugič malo manj težko roko. Vem...boli :smoke:

 

1. kazen doleti tebe

2. tudi če rečeš, da ne veš podatkov voznika...kazen doleti tebe

3. kazen doleti tebe, če ga ne najdejo oz.če ne obstaja.

 

Ne bi se špilal.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...poizvedujejo verjetno zato, ker sem v prometnem napisan kot uporabnik vozila, lastnik pa je nekdo drug. če bi bil jaz uporabnik in lastnik, bi mi direktno kazen poslali. verjetno je tudi zato trajalo 6 mesecev od prekrška do poizvedbe pri meni.

to pomeni, da počakam da mi pošljejo kazen, pol pa če je previsoka probam nekoga mrtvega najt. sm so v dopisu napisali, da če ne posredujem podatkov mi grozi kazen do 5čukov oz. šestdeset dni zapora.

zdaj sem pa v dilemi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti nisem dal koristnega nasveta? Požri kazen, ki si jo prislužil...ehm....in drugič malo manj težko roko. Vem...boli :smoke:

 

1. kazen doleti tebe

2. tudi če rečeš, da ne veš podatkov voznika...kazen doleti tebe

3. kazen doleti tebe, če ga ne najdejo oz.če ne obstaja.

 

Ne bi se špilal.

sej pravim, da sem v dilemi. raje se pa izognem, če gre.

tretje pa ne vem, če drži, saj po moje nisem js kriv, če oni ne najdejo tistega, ki je vozil, oz. od njega ne morejo izterjati. jaz sem posredoval podatke, ki so jih zahtevali. ne vem no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pod tretje....če bi bilo tako "preprosto", bi se vsi tega posluževali....moje mnenje....

 

PS..Ta tretji še zmeraj lahko dokaže, da ni vozil..Kaj pa potem? Če ga pa ne najdejo, ne obstaja, se pa spet kteb vrnejo....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pod tretje....če bi bilo tako "preprosto", bi se vsi tega posluževali....moje mnenje....

 

PS..Ta tretji še zmeraj lahko dokaže, da ni vozil..Kaj pa potem? Če ga pa ne najdejo, ne obstaja, se pa spet kteb vrnejo....

to tut mene muči. če bi vedel, kakšna je njihova procedura, bi blo lažje se obrnt, tk pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo kako....do €€ bojo prišli....

 

Opcija: Imaš kakšnega znanca v državi, ki nima podpisan EU sporazum (BiH mogoče,ne vem kako je pri njih?) in da ne misli potovat v EU :)

Pa še potem kdo ve kaj bo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusi najprej vse skup nazaj poslat in napiši, da se enostavno ne spomniš kaj se je dogajalo pol leta nazaj z motorjem ... zgubiti nimaš kaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusi najprej vse skup nazaj poslat in napiši, da se enostavno ne spomniš kaj se je dogajalo pol leta nazaj z motorjem ... zgubiti nimaš kaj ...

taki bedaki pa ziher niso. pol avtomatsko js dobim.

opcija bi bla, da mam podatke kakega pokojnega, od tega pa res ne morjo izterjat...sam to je pa skor tumač...za mene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si en vikend gor, samo kazen si še vedno dolžan plačati!! :grim

Ersatz ........Pomeni v zameno plačila kazni lahko odsediš 2 dni !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...poizvedujejo verjetno zato, ker sem v prometnem napisan kot uporabnik vozila, lastnik pa je nekdo drug. če bi bil jaz uporabnik in lastnik, bi mi direktno kazen poslali. verjetno je tudi zato trajalo 6 mesecev od prekrška do poizvedbe pri meni.

to pomeni, da počakam da mi pošljejo kazen, pol pa če je previsoka probam nekoga mrtvega najt. sm so v dopisu napisali, da če ne posredujem podatkov mi grozi kazen do 5čukov oz. šestdeset dni zapora.

zdaj sem pa v dilemi...

Kot je bilo meni razloženo s strani naših organov pregona, se severni sosedje najprej pozanimajo, ali pri nas obstaja ta reg.tablica in seveda lastnik le te. Ko je z naše strani dan pritrdilni odgovor, oni pač sprocesirajo dokumentacijo o prekršku - zato naj bi to trajalo pol leta - vsaj pri nama je in sva po pol leta dobila pozdrave iz Hermagorja. Je pa bilo še v papirjih napisano, da je za eventuelne spore pri nas pristojno sodišče v Celju.

Ja in potem grem s položnicama v nemščini na Pošto Slovenije, da sprovedejo nakazilo, ampak teta na okencu samo :eek:  in izusti: "Kaj pa je to? ... Pejte v s tem na banko tam čez cesto ... "  No na banki so to opravili z velikim veseljem - seveda za kar zajetno provizijo ....

In ker je previdnost mati modrosti, sem napravil še kopijo in jo shranil v tank torbo - pač ne zaupam vsem tem virtualnim dokumentom in v izogib kakšni neprijetnosti v Avtriji imam to sedaj vedno s seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji se nekateri poslužujejo ene takšne enostavne "finte". Ko dobijo domov fotografijo svojega vozila in prekoračeno hitrost, seveda takoj odgovorijo in pripišejo podatke voznika, kateri je tisti dan in tisto uro vozil njihovo vozilo ter prekoračil dovoljeno hitrost. Ti podatki voznika pa so lepo prepisani iz "najnovejših" osmrtnic. Zaenkrat se je še vsak postopek zaključil brez plačila globe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji se nekateri poslužujejo ene takšne enostavne "finte". Ko dobijo domov fotografijo svojega vozila in prekoračeno hitrost, seveda takoj odgovorijo in pripišejo podatke voznika, kateri je tisti dan in tisto uro vozil njihovo vozilo ter prekoračil dovoljeno hitrost. Ti podatki voznika pa so lepo prepisani iz "najnovejših" osmrtnic. Zaenkrat se je še vsak postopek zaključil brez plačila globe. 

Hvala za "posodobitev", bom poskusil  to foro naslednjič... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja zgodba. Pred dvemi leti leti sem v DE padel na radar na AC.

Čez nekaj km so me s civilnim avtom ustavili in dali na stran. Plačal sem 180€ in dobil en mesec prepovedi vožnje po Nemčiji. Normalno so me spustili naprej.

Nato nisem šel več kot en mesec tja in sem mislil, da sem kazen odslužil.

Čez pol leta so me spet ustavili, kontrola prometa, in ugotovili, da mi prepoved vožnje še velja, ker nisem pri njih deponiral vozniške.

Naprej nisem smel, nazaj tudi ne. Avto sem prepustil policajem, mene so pa peljali na policijsko postajo, kjer so mi dali nekega komisarja, da me je zaslišal.

Tokrat so mi prepoved vpisali v vozniško (imam še ta staro) in me spustili naprej. Seveda sem moral najeti taksista, da mi je peljal avto do A meje, kjer sem se lahko presedel za volan. K sreči se je to dogajalo blizu meje, da nisem bankrotiral, pa vseeno. Izgubil sem en dan, v Nemčiji nisem nič opravil, taksistu sem dal 300 Evrov, da o živcih ne govorim.

Policaji so bili sprva zelo strogi, ko so videli, da nimajo opravka z nekim namernim prekrškarjem so se omehčali in postali prijaznejši.  Dobil sem kavo, piškote, debatirali smo o tem in onem in tudi komisar, ki je delal zapisnik je bil zelo prijazen. Sem pa dobil vtis, da te tam prijazno in kar na hitro zaprejo.

Postopek še traja in čakam, kdaj me bodo poklicali na okrajno sodišče, ker sem naredil hud prekršek, vozil kljub prepovedi. Kakšno kazen si bodo tam domislili, raje ne razmišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taki bedaki pa ziher niso. pol avtomatsko js dobim.

opcija bi bla, da mam podatke kakega pokojnega, od tega pa res ne morjo izterjat...sam to je pa skor tumač...za mene...

 

 

V Sloveniji se nekateri poslužujejo ene takšne enostavne "finte". Ko dobijo domov fotografijo svojega vozila in prekoračeno hitrost, seveda takoj odgovorijo in pripišejo podatke voznika, kateri je tisti dan in tisto uro vozil njihovo vozilo ter prekoračil dovoljeno hitrost. Ti podatki voznika pa so lepo prepisani iz "najnovejših" osmrtnic. Zaenkrat se je še vsak postopek zaključil brez plačila globe. 

 

če te slikajo z motorjem se moraš pozanimati , da je imel pokojni izpit veljavne kategorije za tvoje vozilo...v nasprotnem primeru fašeš kazen ker si posodil vozilo nekomu brez veljavnega vozniškega dovoljenja ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!