Skoči na vsebino

Visoke avstrijske kazni


SiR

Priporočene objave

Ko boš preverjal znake za omejitev, upoštevaj, da v Avstriji omejitev velja do preklica in ne le do prvega križišča.

Darko3g, je tvoja trditev preverjena in ali mogoče veš, velja to še v kateri nam sosednji državi? Hvala za odgovor in srečno na cesti. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za druge države ne vem, za Avstrijo pa mi je potrdil policaj. Gre za to, da npr. omejitev 70 velja kljub križišču ali znaku za naselje. Pred nekaterimi naselji je ob znaku za naselje še preklic omejitve hitrosti - takrat velja omejitev 50. Sem pa tudi videl, da v križišču s prednostno cesto stoji znak, ki kaže na omejitev v obe smeri.

Policaj mi je tudi rekel, da bi morale biti te omejitve ponovljene po določenem številu km (da vozniki ne pozabijo).

 

V glavnem križišče ne pomeni preklica omejitve, dobro pa je, da kadar je pred naseljem znak 70, to velja tudi za tablo oz. do naslednjega znaka (včasih je sredi naselja preklic omejitve 70, kar pomeni, da je dalje omejitev 50.

 

Sicer pa bodo v Avstriji delujoči vedeli bolj natančno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za druge države ne vem, za Avstrijo pa mi je potrdil policaj. Gre za to, da npr. omejitev 70 velja kljub križišču ali znaku za naselje. Pred nekaterimi naselji je ob znaku za naselje še preklic omejitve hitrosti - takrat velja omejitev 50. Sem pa tudi videl, da v križišču s prednostno cesto stoji znak, ki kaže na omejitev v obe smeri.

Policaj mi je tudi rekel, da bi morale biti te omejitve ponovljene po določenem številu km (da vozniki ne pozabijo).

 

V glavnem križišče ne pomeni preklica omejitve, dobro pa je, da kadar je pred naseljem znak 70, to velja tudi za tablo oz. do naslednjega znaka (včasih je sredi naselja preklic omejitve 70, kar pomeni, da je dalje omejitev 50.

 

Sicer pa bodo v Avstriji delujoči vedeli bolj natančno.

najlepša ti dala. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naši lepi je tako, da omejitev pač velja do križišča ali do preklica. V kolikor za križiščem ni ponovljen znak z omejitvijo, prejšnja omejitev ne velja več. To je iz enega čisto enostavnega razloga. Voznik, kateri se vključuje na to cesto, nima nobenega znaka za omejitev, zato lahko vozi z maksimalno dovoljeno hitrostjo, torej 50 km/h za naselje in 90 km/h za izven naselja. V kolikor je potreba po omejitvi hitrosti tudi za križiščem, mora biti znak tam postavljen in sicer za vsakim križiščem.

Ker so prometna pravila in prometni znaki mednarodno usklajeni (so nekatere lokalne posebnosti), se je za te posebnosti potrebno dobro pozanimati. Vseeno pa ne verjamem, da omejitev hitrosti velja do preklica navkljub nešteto vmesnih križišč. Kako pa naj voznik, kateri se v takem križišču vključuje v promet, ve za omejitev hitrosti s postavljenim znakom za tremi gorami in tremi vodami ? Precej nelogično, kajne. Nekdo, ki obvlada nemški jezik, naj poišče njihovo zakonodajo in jo preštudira. Lahko pa se tudi vpraša kakšnega moža postave, čeprav sem že doživel neko čudno obrazložitev predpisov, katera je samo napeljevala vodo na mlin tega razlagalca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima ali je nujno, da pošljejo sliko (oziroma ali dobim sliko, če jo zahtevam), ali je dovolj samo plačilni nalog

Ni nujno da pošljejo sliko, samo nalog je dovolj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so prometna pravila in prometni znaki mednarodno usklajeni (so nekatere lokalne posebnosti), se je za te posebnosti potrebno dobro pozanimati. Vseeno pa ne verjamem, da omejitev hitrosti velja do preklica navkljub nešteto vmesnih križišč. Kako pa naj voznik, kateri se v takem križišču vključuje v promet, ve za omejitev hitrosti s postavljenim znakom za tremi gorami in tremi vodami ? Precej nelogično, kajne. Nekdo, ki obvlada nemški jezik, naj poišče njihovo zakonodajo in jo preštudira. Lahko pa se tudi vpraša kakšnega moža postave, čeprav sem že doživel neko čudno obrazložitev predpisov, katera je samo napeljevala vodo na mlin tega razlagalca. 

Če verjameš ali ne, v Avstriji je točno tako :(

 

In na prerekanje o tem, da to ni mednarodno usklajeno se policaji tam samo nasmehnejo in ti dajo plačilni listek.

 

Kot je darko3g napisal pa je tudi res, da je v večini križišč znak z omejitvijo hitrosti za vključujoče na recimo glavno cesto, ki pove koliko je omejitev (torej ne za križiščem kot pri nas, ampak v križišču in za voznike ki zavijajo na cesto).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nejeverne Tomaže:

 

§ 51 StVO Allgemeines über Vorschriftszeichen

 

(1) Die Vorschriftszeichen sind vor der Stelle, für die sie gelten, anzubringen. Gilt die Vorschrift für eine längere Straßenstrecke, so ist das Ende der Strecke durch ein gleiches Zeichen, unter dem eine Zusatztafel mit der Aufschrift ,,ENDE anzubringen ist, kenntlich zu machen, sofern sich aus den Bestimmungen des § 52 nichts anderes ergibt. Innerhalb dieser Strecke ist das Zeichen zu wiederholen, wenn es die Verkehrssicherheit erfordert. Gilt ein Überholverbot oder eine Geschwindigkeitsbeschränkung für eine Straßenstrecke von mehr als 1 km, so ist bei den betreffenden Vorschriftszeichen die Länge der Strecke mit einer Zusatztafel nach § 54 Abs. 5 lit. b anzugeben, wenn es die Verkehrssicherheit erfordert; dies gilt für allfällige Wiederholungszeichen sinngemäß.

(2) Die Vorschriftszeichen ,,Einbiegen verboten und ,,Umkehren verboten sind in angemessenem Abstand vor der betreffenden Kreuzung, die Vorschriftszeichen ,,Vorrang geben und ,,Halt sind im Ortsgebiet höchstens 10 m und auf Freilandstraßen höchstens 20 m vor der Kreuzung anzubringen. Die äußere Form der Zeichen ,,Vorrang geben und ,,Halt muß auch von der Rückseite her erkennbar sein.

(3) Bei den Vorschriftszeichen können an Stelle einer Zusatztafel die in § 54 bezeichneten Angaben im roten Rand des Straßenverkehrszeichens einzeilig und leicht lesbar angebracht werden, wenn die Erkennbarkeit des Zeichens nicht beeinträchtigt wird.

(4) Für die Anbringung von Vorschriftszeichen, die sich auf ein ganzes Ortsgebiet oder auf Straßen mit bestimmten Merkmalen innerhalb eines Ortsgebietes beziehen, gilt § 44 Abs. 4.

(5) Mündet in einen Straßenabschnitt, für den durch Vorschriftszeichen Verkehrsbeschränkungen kundgemacht sind, eine andere Straße ein, so können diese Beschränkungen auch schon auf der einmündenden Straße durch die betreffenden Vorschriftszeichen mit einer Zusatztafel mit Pfeilen angezeigt werden. Solche Zeichen sind im Ortsgebiet höchstens 20 m und auf Freilandstraßen höchstens 50 m vor der Einmündung anzubringen.

 

Na kratko: v prvem odstavku - če omejitev velja več kot 1km jo je potrebno ponoviti.

V petem odstavku - če se na cesto z omejitvijo priključi stranska cesta, se v križišču postavi znak za omejitev z dodatnimi puščicami, v katero smer ta omejitev velja.

(1) Die Vorschriftszeichen sind vor der Stelle, für die sie gelten, anzubringen. Gilt die Vorschrift für eine längere Straßenstrecke, so ist das Ende der Strecke durch ein gleiches Zeichen, unter dem eine Zusatztafel mit der Aufschrift ,,ENDE anzubringen ist, kenntlich zu machen, sofern sich aus den Bestimmungen des § 52 nichts anderes ergibt. Innerhalb dieser Strecke ist das Zeichen zu wiederholen, wenn es die Verkehrssicherheit erfordert. Gilt ein Überholverbot oder eine Geschwindigkeitsbeschränkung für eine Straßenstrecke von mehr als 1 km, so ist bei den betreffenden Vorschriftszeichen die Länge der Strecke mit einer Zusatztafel nach § 54 Abs. 5 lit. b anzugeben, wenn es die Verkehrssicherheit erfordert; dies gilt für allfällige Wiederholungszeichen sinngemäß.

(2) Die Vorschriftszeichen ,,Einbiegen verboten und ,,Umkehren verboten sind in angemessenem Abstand vor der betreffenden Kreuzung, die Vorschriftszeichen ,,Vorrang geben und ,,Halt sind im Ortsgebiet höchstens 10 m und auf Freilandstraßen höchstens 20 m vor der Kreuzung anzubringen. Die äußere Form der Zeichen ,,Vorrang geben und ,,Halt muß auch von der Rückseite her erkennbar sein.

(3) Bei den Vorschriftszeichen können an Stelle einer Zusatztafel die in § 54 bezeichneten Angaben im roten Rand des Straßenverkehrszeichens einzeilig und leicht lesbar angebracht werden, wenn die Erkennbarkeit des Zeichens nicht beeinträchtigt wird.

(4) Für die Anbringung von Vorschriftszeichen, die sich auf ein ganzes Ortsgebiet oder auf Straßen mit bestimmten Merkmalen innerhalb eines Ortsgebietes beziehen, gilt § 44 Abs. 4.

(5) Mündet in einen Straßenabschnitt, für den durch Vorschriftszeichen Verkehrsbeschränkungen kundgemacht sind, eine andere Straße ein, so können diese Beschränkungen auch schon auf der einmündenden Straße durch die betreffenden Vorschriftszeichen mit einer Zusatztafel mit Pfeilen angezeigt werden. Solche Zeichen sind im Ortsgebiet höchstens 20 m und auf Freilandstraßen höchstens 50 m vor der Einmündung anzubringen.

 

@Borutt: Dolžan si mi en odpustek :kva1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, danes sem šel še enx preverit, kje so me zasačli, ker skoraj nisem mogel verjeti, da bi se redoljubni Avstrijci zmotli. glede na to, da so v odločbi natančno napisali, kje se je zgodilo, in da so v A vse ceste do 100m natančno označene, ni blo težko najti kraja zločina tudi brez poslane slike. na označenem mestu (do metra natančno) stoji betonski podstavek, ki je danes bil prazen, dotičnega dne pa je tam najverjetneje stal stacionarni radar, ki ga očitno nisem videl. je pa res, da je ta stacionarni radar pozicioniran 50 metrov pred koncem naselja (in omejitve 50km/h) oz.50m po vstopu v naselje, kjer jaz osebno verjetno pa tudi marsikdo drug, že začne pospeševati (pri izhodu iz naselja) ali pa še ne začne zavirati (pri vstopu v naselje). moja napaka pač. zdaj mi ostan samo še to, da jih milostno prosim za znižanje kazni ali vsaj obročno odplačilo ali zamenjava za družbeno koristno delo.

btw. danes sem opazil tudi civilno hondo xx, temnordeče barve, ko je obdeloval avtomobilista.

 

pojavi se mi pa še eno vprašanje in sicer, če v sloveniji ne morejo oglobiti prekrškarja, ne da bi mu to dokazali s sliko prekrška, je vsaj na mestu vprašanje, zakaj lahko to našim državljanom delajo tuji organi?!

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojavi se mi pa še eno vprašanje in sicer, če v sloveniji ne morejo oglobiti prekrškarja, ne da bi mu to dokazali s sliko prekrška, je vsaj na mestu vprašanje, zakaj lahko to našim državljanom delajo tuji organi?!

Morda zato, ker se ti "šefi v Ljubljani" ki vodijo državo in cuzajo narod, do drugih tujih državnikov & Bruslja obnašajo ponižno kot hlapci, ter veselo sprejemajo vse kar jim drugi "priporočajo"  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah avstrija je itaq dežela za sebe in so mal bolj jezni na slovenceljne, saj ti itaq največkrat kršijo, redkokaterega avstrijca boš videl nažigavat, druga kulura pa to... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah avstrija je itaq dežela za sebe in so mal bolj jezni na slovenceljne, saj ti itaq največkrat kršijo, redkokaterega avstrijca boš videl nažigavat, druga kulura pa to... :smoke:

 

ne vem kje ti zivis, ampak avstrijci vozijo VELIKO hitreje kot mi po nasih cestah.

zakaj?

idi 1x gor pa si poglej omejitve.

izven naselja 100km/h, 50 pa prakticno skoraj nikjer!

slovencelj... (te je naredo)

avstrijci so precej bolj nesposobni in primitivni vozniki kot si nekateri mislite, s to sreco, da imajo dobre zakone, ki jih resujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tam kjer so, se omejitev držijo!

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kje ti zivis, ampak avstrijci vozijo VELIKO hitreje kot mi po nasih cestah.

zakaj?

idi 1x gor pa si poglej omejitve.

izven naselja 100km/h, 50 pa prakticno skoraj nikjer!

slovencelj... (te je naredo)

avstrijci so precej bolj nesposobni in primitivni vozniki kot si nekateri mislite, s to sreco, da imajo dobre zakone, ki jih resujejo.

Ne vem kaj nabijaš ampak dejstvo je da vozijo po OMEJITVAH, seveda ne vsi večina pa, zakaj so pa nesposobni in primitivni pa samo ti veš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj nabijaš ampak dejstvo je da vozijo po OMEJITVAH, seveda ne vsi večina pa

Malo morgen... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj nabijaš ampak dejstvo je da vozijo po OMEJITVAH, seveda ne vsi večina pa, zakaj so pa nesposobni in primitivni pa samo ti veš..

 

seveda vozijo po omejitvah! kdo pravi da ne?? skozi naselje vozijo 70 ali 80. točno tako, kot vozim jaz!

kapiš?

samo pri njih je to normalno, v naši banana republiki pa malo da ne smrtna kazen.

pri njih je to po zakonu, pri nas pa divjaštvo in kaj jaz vem kaj še vse.

nisem rekel, da so nesposobni in primitivni. kaj si ti, politik da tako obračaš besede??

rekel sem, da so veliko bolj nesposobni in primitivni, kot si nekateri mislite. (do nesposobnežev in primitivcev imajo še nekaj fora)

če bi mi imeli take predpise bi bilo problemov veliko manj, ker bi se lahko NORMALNO peljal.

sedaj pa se lahko jajčkaš (če si kimavec) ali pa reskiraš IDIOTSKO visoko kazen (če si slovencelj), zaradi česar si skoncentriran na vse ostalo, samo na cesto pred sabo ne!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda vozijo po omejitvah! kdo pravi da ne?? skozi naselje vozijo 70 ali 80. točno tako, kot vozim jaz!

kapiš?

samo pri njih je to normalno, v naši banana republiki pa malo da ne smrtna kazen.

pri njih je to po zakonu, pri nas pa divjaštvo in kaj jaz vem kaj še vse.

nisem rekel, da so nesposobni in primitivni. kaj si ti, politik da tako obračaš besede??

rekel sem, da so veliko bolj nesposobni in primitivni, kot si nekateri mislite. (do nesposobnežev in primitivcev imajo še nekaj fora)

če bi mi imeli take predpise bi bilo problemov veliko manj, ker bi se lahko NORMALNO peljal.

sedaj pa se lahko jajčkaš (če si kimavec) ali pa reskiraš IDIOTSKO visoko kazen (če si slovencelj), zaradi česar si skoncentriran na vse ostalo, samo na cesto pred sabo ne!

 

Prilimaj vsaj en zakon ene evropske države, kjer piše, da je normalno voziti nad omejitvijo. Jaz ti tukaj in sedaj trdim, da je v vsaki državi prekršek voziti s hitrostjo večjo od dovoljene. Pa ne mi sedaj srati z nekimi visokimi kaznimi pri nas in čisto majhnimi v tujini. Ker ti trdiš, da je normalno se voziti nad omejitvijo in, da se edino tako lahko normalno pelješ. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilimaj vsaj en zakon ene evropske države, kjer piše, da je normalno voziti nad omejitvijo. Jaz ti tukaj in sedaj trdim, da je v vsaki državi prekršek voziti s hitrostjo večjo od dovoljene. Pa ne mi sedaj srati z nekimi visokimi kaznimi pri nas in čisto majhnimi v tujini. Ker ti trdiš, da je normalno se voziti nad omejitvijo in, da se edino tako lahko normalno pelješ. 

Normalno se je peljati po normalnih omejitvah, le te so večinoma v Avstriji 70km/h, pri nas pa v glavnem 50 če ne manj!!! Ko se pri nas na blesavo omejitev, ki bi bila v avstriji 70km/h peljem 70km/h plačam kazen ko cepec in dobim 3-5 točk, in pogled policaja kot da sem ta glavni kriminalec. V Avstriji za isto hitrost ne bi dobil nič, kapišiš?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

splošna omejitev v Avstriji v naseljih je 50 in ne 70...

poleg tega prvič slišim da je tam omejitev večinoma 70, pa se nisem sam 1x peljala....

za dvig na 70 pa obstaja precej pravil, ki pa jih naše ceste skozi naselja pač ne izpolnjujejo, avstrijske jih pa... in to ni posploševanje

v zvpju piše v kakih primerih je to možno

 

sicer je pa 50 čisto lepa hitrost za peljat se...če se komu mudi naj si pa helikopter nabav...tam ni 50 omejitev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer je pa 50 čisto lepa hitrost za peljat se...

Z biciklom že...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno se je peljati po normalnih omejitvah, le te so večinoma v Avstriji 70km/h, pri nas pa v glavnem 50 če ne manj!!! Ko se pri nas na blesavo omejitev, ki bi bila v avstriji 70km/h peljem 70km/h plačam kazen ko cepec in dobim 3-5 točk, in pogled policaja kot da sem ta glavni kriminalec. V Avstriji za isto hitrost ne bi dobil nič, kapišiš?? :D

Slo ni normalna država, to ve vsak njen normalen državljan ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšnega pol leta se skoraj vsak dan vozim v avstrijo v službo. Po dobrih 16 letih dela na reševalni službi sem imel dovolj subvencioniranja te države in podpiranja lopovščine in lenobe.... ampak to je v bistvu druga zgodba. V avstriji se vozi tak: Na avtocesti povprečno 120-130, redki so hitrejši. Na lokalnih cestah izven naselij ga pičijo 100 ali kak kilometer čez. Ker sem navajen 90 imam ponavadi avto ali dva zadaj, ki me na ravnini spičita. Večina naselij ima omejitev 70, naselij z 50 je kjer jaz vozim relativno malo. V naseljih se večinoma držijo omejitev. Jodlarji glede na avtocesto kar hitro vozijo. Pri njih niso redke hujše prometne tudi z smrtnim izidom. Redko ne mine teden, da nebi poročali o kakšni. Z mopedom se osebno vozim pretežno po avstriji. Ceste so boljše, načeloma širše. Vozniki so hitri, ampak niso tako agresivni do drugih. Se mi zdijo bolj locker

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!