Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

sigurno podiram gradnjo novega motodroma,toda zakaj ne znamo sedaj podpreti tistega kar imamo.Mislim da fantje iz Crkelj še vedno bijejo boj z lokalnimi kmeti za mobikrog,ki je zaenkrat edina rešitev za sproščanje adrenalina izven cest.podprimo to kar imamo in poiskusimo pridobiti kaj novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno podiram gradnjo novega motodroma,toda zakaj ne znamo sedaj podpreti tistega kar imamo.Mislim da fantje iz Crkelj še vedno bijejo boj z lokalnimi kmeti za mobikrog,ki je zaenkrat edina rešitev za sproščanje adrenalina izven cest.podprimo to kar imamo in poiskusimo pridobiti kaj novega.

Se strinjam, da se fantje v Cerkljah trudijo čeprav se pa moraš zvedat, da Mobikrog ni ravno varen poligon za motoriste: tu mislim predvsem premalo oz. nič izletnih con, kar je za padec z motorjem bistveno... V avtomobilu te še vseeno vedno varuje školjka, pri padcu z motorjem pa je neposredno izpostavljeno človeško telo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da se fantje v Cerkljah trudijo čeprav se pa moraš zvedat, da Mobikrog ni ravno varen poligon za motoriste: tu mislim predvsem premalo oz. nič izletnih con, kar je za padec z motorjem bistveno... V avtomobilu te še vseeno vedno varuje školjka, pri padcu z motorjem pa je neposredno izpostavljeno človeško telo...

ne *eri klanfe in ne pisi tist o cem skor nic ne ves, mogoce bos s temi svojimi nesmislenim izjavami se koga preprical da ne pride

:nono:

Popravljeno . Popravil joe1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne  *eri klanfe in ne pisi tist o cem skor nic ne ves, mogoce bos  s temi svojimi  nesmislenim izjavami se koga preprical da ne pride

kaj ko bi se ti o tistem, o čem pišeš, tudi prepričal.....mislim da, kar se tiče varnosti na dirkališču, ve jure veliko več od tebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ko bi se ti o tistem, o čem pišeš, tudi prepričal.....mislim da, kar se tiče varnosti na dirkališču, ve jure veliko več od tebe

:lol1: :lol1: ja oprosti nisem vedel ,oprosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud men se ne zdi mobikrog prov hudo varen .) , ker izletne cone so zelo majhne oz. jih ni.

To zame sni dirkališče, to je le poligon.

Sej bom sigurno se pršu kdaj tud vozit dol, samo ni pa to tisto kar v Sloveniji zares potrebujemo.

Predstavljajte si tako dirkališče kot je Grobnik pr nas, pa to bi bilo polno zasedeno med sezono :kva2:

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mobikrog se zdalec ni tisto kar potrebujemu v slo, je pa edino kar imamo, kar se tice varnosti gronik je po moje eno med najslabsim dirkalis v evropi in je se zdalec bolj nevaren kot mobikrog ki ima ograjo in nima izletnih con

sam sem bil prica najmanj 40 padcem na mobikrogu pa nobenga se niso odpeljali v zdravstveni dom sem pa tud bil veliko krat na grobniku ko je ker telebnil pa nobeden ni ostal na dirkaliscu vsakega so odpeljali

zdej pa vi men povejte katero je res to dirkalisce ki dovoljuje padce in je varno za padet , kje je ponavadi le materialna skoda ne pa telesna, ha

ne hvalim mobikroga, sam nobeden si se roko ni zlamal na mobikrogu , kaj pa kaj vec, in prosim vse tiste ki so le slisal za mobikrog ali pa odpeljali 10 krogov po njem da nehajo take in drugacne se menit in pljuvat ker res lahko nekoga ki bi prisel sprostit mal adrenalina na mobikrogu rajs kot na cesti, ga nekdo preprice ki nima pojma o mobikrogu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ze druzga ne,obcutek ni najboljši drvet par m stran od betonske ograje. pa pač mal zamižiš na eno oko :grim

btw,kolk so kej max. hitrosti na mobikrogu,kr tko me zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na konc bo pa asfalt flikan na vsakem ovinku, pa brez izletnih con... ...mobikrog No. 2... :lol1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne  *eri klanfe in ne pisi tist o cem skor nic ne ves, mogoce bos  s temi svojimi  nesmislenim izjavami se koga preprical da ne pride

:nono:

Joe sam tolk da te potolažm: Sam sm u 10ih letih več dirk odpelu kot boš ti verjetn naštancu kilometrou z motorjem zato ne ti men tle da nič ne vem o zadevah ok??? Najprej se sam prepričaj kaj in komu pišeš take brezvezne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tice varnosti gronik  je po moje eno med najslabsim dirkalis v evropi in je se zdalec bolj nevaren kot mobikrog ki ima ograjo in  nima izletnih con

Glede na to, kar si tle napisu ti svetujem da si popolnoma tih, ker res NIMAŠ NITI NAJMANJŠEGA POJMA, še manj pa o GROBNIKU.

Da ti razložim: Grobnik je že od nekdaj velou kot eno najbolj zahtevnih dirkališč v Evropi (seveda ti tega nikol ne boš vedu, ker se nikol nis vozu tam oz. če si se že, se nis mogu kej hit pelat), poleg tega pa je asfalt, ki ga ima Grobnik eden najbolj oprijemljivih asfaltov. Kar se tiče asfalta, mogoče da je z leti res zgubu tak oprijem, kot ga je meu nekoč, pa vseen.

JOE1: Prosm da ne pišeš več takih bedarij kot jih pišeš, pa še en nasvet: pejt mal na Grobnik pogledat pa se mal prepriči, kje ni izletnih con..., da se ti nau ceu forum režu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mobikrog se zdalec ni tisto kar potrebujemu v slo, je pa edino kar imamo, kar se tice varnosti gronik  je po moje eno med najslabsim dirkalis v evropi in je se zdalec bolj nevaren kot mobikrog ki ima ograjo in  nima izletnih con

sam sem bil prica najmanj 40 padcem na mobikrogu  pa nobenga se  niso odpeljali v zdravstveni dom sem pa tud bil veliko krat na grobniku ko je ker telebnil pa nobeden ni ostal na dirkaliscu vsakega so odpeljali

zdej pa vi men povejte katero je res to dirkalisce  ki dovoljuje padce in je varno za padet , kje je ponavadi le materialna skoda ne pa telesna, ha

ne hvalim mobikroga, sam nobeden si se roko ni zlamal na mobikrogu , kaj pa kaj vec, in prosim vse tiste ki so le slisal za mobikrog ali pa odpeljali 10 krogov po njem da nehajo take in drugacne se menit in pljuvat ker res lahko nekoga ki bi prisel sprostit mal adrenalina na mobikrogu  rajs kot na cesti,  ga nekdo preprice  ki nima pojma o mobikrogu

mogoce je za varnost na grobniku z organizacijo bolje poskrbljeno, medtem ko na mobikrogu ni nikogar?? ...mogoce so pa na mobikrogu hitrosti tolk manjse?? :hmm:

bajduej, grobnik in mobikrog res nista primerljiva glede varnosti, je pa vse prej k tak k si ti napisu! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud men se ne zdi mobikrog prov hudo varen .) , ker izletne cone so zelo majhne oz. jih ni.

To zame sni dirkališče, to je le poligon.

Sej bom sigurno se pršu kdaj tud vozit dol, samo ni pa to tisto kar v Sloveniji zares potrebujemo.

Predstavljajte si tako dirkališče kot je Grobnik pr nas, pa to bi bilo polno zasedeno med sezono :kva2:

lp cagiva

Sory, toda ti nimaš blagega pojma kaj je varno in dobro dirkališče. Mobikrog je "bebikrog" proti grobniku! Saj nič ne rečem, super je, da se vsaj nekje lahko malo povozikate in sproščate adrenalin. Toda, da bi reku, da je to takšno dirkališče na katerem bi pravi dirkači uživali :hmm: :BUA:

Nič čudnega, da se ni še nihče resneje poškodoval, saj nima nobenega poštenega ovinka!!! Me pa skrbi kam bo poletu prvi ki se bo na koncu zadnje ravnine zbremzu (ali da, bog ne daj, mu odpovejo zavore).

Moj zaključek: Za amaterje :OK: , za prave dirkače :zzz:, pa Jureta posluš, se boš mogoče kaj naučil .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ti razložim: Grobnik je že od nekdaj velou kot eno najbolj zahtevnih dirkališč v Evropi (seveda ti tega nikol ne boš vedu, ker se nikol nis vozu tam oz. če si se že, se nis mogu kej hit pelat),

mogoce mas prav , sej res nisem nek dirkac je pa tud verjetnost da to ni neki cajt ki sem ga jst pelal na grobniku 1.40.7,

za nekatere bo vedno nedosegljiv za nekatere mala malica,pa to sploh ni vazno

izletne cone na grobniku so, sam kake???? kaka je izledna cona v enki pa v dvojki? cez ciljno priletis 260 km/ in na konc te pricaka 10 metrski bazen z peskom ki ga preskocis za hec v dvojki je ograja toliko bliz kot na mobikrog le da imas takrat hitrost 160 km/h pa ograjo 10 metrov stran

ta se ne vidi

pa se neki, jst nikjer nisem napisal da se mobikrog v bilo cem lahko kosa z grobnikom ker grobnik je poglavje za sebe v primerjavi mobikrogom

je pa neki, mobikrog je nas in ga bolj spostujem kot grobnik :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce mas prav , sej res nisem nek dirkac je pa tud verjetnost da to ni neki cajt ki sem ga jst pelal na grobniku 1.40.7,

Wayne Rainey ti skoraj zavida..... :D kaj voziš M1 ??

če je res pa.... :notworthy:

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce mas prav , sej res nisem nek dirkac je pa tud verjetnost da to ni neki cajt ki sem ga jst pelal na grobniku 1.40.7,

za nekatere bo vedno nedosegljiv za nekatere mala malica,pa to sploh ni vazno

izletne cone na grobniku so, sam kake???? kaka je izledna cona v enki pa v dvojki?

je pa neki, mobikrog je  nas in ga bolj spostujem kot grobnik  :beer2:

No ja, vsak ma svoje poglede. Sam če že tko pravš, da so izletne cone v enki in dvojki nikakve, kakšne so na Mobikrogu potem? Kukr vem, se je enkat Lampe skor utopu ko je padu in z glavo v en jark z vodo zaril... Ne vem kolk je to res, se je pa na veliko govoril o tem.

Kukr je Binca napisu: super da mamo tut v Slo. tak poligon, kjer se lahko sprošča adrenalin in vsaka čast vsem, ki delajo in skrbijo za mobikrog, sam je pa Grobnik še vseen velik bolj varen od Mobikroga.

Mam občutek da ti voziš na pokalu cviček kajne? Za mnenje mal povpraši Mervarja, da ti kej več pove razmerje Mobikrog-Grobnik, pa mogoče Faleskinija in še kakega dolenjčka ki so in še vozjo dirke na Grobniku.

Pa še enkat: Ne kritiziram Cerkelj, samo zagovarjam tezo, da je Grobnik za motorista še zmer varnejši od Mobikroga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Me pa skrbi kam bo poletu prvi ki se bo na koncu zadnje ravnine zbremzu (ali da, bog ne daj, mu odpovejo zavore)...

Model, ki so mu na koncu ciljne ravnine odpovedale zavore, je padel in oddrsel po asfaltu. ravno tako njegov motor. :(

Rezultat: motor je bil potreben le majhnih popravil, saj je po padcu le drsel in se je ustavil dosti pred betonskimi bloki (seveda so bili zaščiteni z gumami). Pilot je pa moral zamenjati rokavice in se od takrat naprej vozi s podrsanim kombinezonom. Seveda po Mobikrogu in Grobniku. :OK:

Wayne Rainey ti skoraj zavida..... :D  kaj voziš  M1  ??

če je res pa....      :notworthy:

Res je! :) :notworthy:

Pa ne z M1. .)

...Kukr vem, se je enkat Lampe skor utopu ko je padu in z glavo v en jark z vodo zaril... Ne vem kolk je to res, se je pa na veliko govoril o tem....

...Za mnenje mal povpraši Mervarja, da ti kej več pove razmerje Mobikrog-Grobnik, pa mogoče Faleskinija in še kakega dolenjčka ki so in še vozjo dirke na Grobniku....

Nekako je potrebno urediti izletne cone. Pa naj kdo reče, da voda ni zelo primerna za to. :naughty: Ko zaplužiš v bazen, se zelo hitro ustaviš, pa še motorja nimaš podrsanega. :grim

Mislim, da Joe1 zelo dobro pozna mnenja Mervarja in Faleskinija. :OK:

Kar se tiče mojega mnenja, je pa Mobikrog veliiiko boljši za vožnjo supermoto motorjev. :naughty: :P :naughty:

Grobnik je po mojem mnenju veliko boljši za motorje, ki so narejeni za doseganje višjih hitrosti. :notworthy:

Meni sta oba zakon! :kva2:

Škoda se mi zdi le to, da za izboljšanje dirkališča v Cerkljah nimajo posluha na pristojni občini in KS. :BUA:

Kdaj bo pa na Vranskem dirkališče? Jaz bi ga šel sprobat. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SONCE,20 Dec 2004 @ 10:18]

Model, ki so mu na koncu ciljne ravnine odpovedale zavore, je padel in oddrsel po asfaltu. ravno tako njegov motor.  :(

Rezultat: motor je bil potreben le majhnih popravil, saj je po padcu le drsel in se je ustavil dosti pred betonskimi bloki (seveda so bili zaščiteni z gumami). Pilot je pa moral zamenjati rokavice in se od takrat naprej vozi s podrsanim kombinezonom. Seveda po Mobikrogu in Grobniku.  :OK:

:? :? :?

Kolikor se jaz spomnim, se tista ravnica tam zadaj v gozdu konča z kovinsko ograjo. Tisti model, ki ni sposoben v tistem trenutku podret motorja in se zapeljat po riti, bo poletu daleč tja med gobe :cry:

Pa ne se zanašat na slamo in gume naložene pred ograjo ali betonom :xx: , bolj malo to pomaga. Rešitev so edino zračne blazine, kar je pa $$$$$...

Popravljeno . Popravil BINCA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups. :xx:

Jaz sem pa govoril o ciljni ravnini. :(

Na koncu tiste ravnine, o kateri govoriš ti, je resnično ograja. Takoj za dvajset meterskim pasom lepo zvožene angleške travice. .) Na tistem travniku se večkrat ustavimo, kadar snemamo podvige kolegov na koncu najdaljše ravnine Mobikroga.

Vedno sem imel občutek, da je ciljna ravnina manj varna v primeru odpovedi zavore. :unsure:

Kakorkoli že. Če nesrečnežu uspe prikrosirati do ograje, si bo verjetno resično ogledal Mobikrog s ptičje perspektive, za večerjo bomo pa jedli jurčke. :D

Na koncu dolge ravnine ponavadi tudi ni niti gum niti slame. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory, toda ti nimaš blagega pojma kaj je varno in dobro dirkališče. Mobikrog je "bebikrog" proti grobniku! Saj nič ne rečem, super je, da se vsaj nekje lahko malo povozikate in sproščate adrenalin. Toda, da bi reku, da je to takšno dirkališče na katerem bi pravi dirkači uživali :hmm:  :BUA:

Nič čudnega, da se ni še nihče resneje poškodoval, saj nima nobenega poštenega ovinka!!! Me pa skrbi kam bo poletu prvi ki se bo na koncu zadnje ravnine zbremzu (ali da, bog ne daj, mu odpovejo zavore).

Moj zaključek: Za amaterje :OK: , za prave dirkače :zzz:, pa Jureta posluš, se boš mogoče kaj naučil .)

:? kaj sem pa jaz zdej tuki narobe povedal :(

a ni res tist kar sem napisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? kaj sem pa jaz zdej tuki narobe povedal :(

a ni res tist kar sem napisal

Sorči :004

Hotu sem pripet od Joe1-a post (stopničko nižje) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorči :004

Hotu sem pripet od Joe1-a post (stopničko nižje) .)

je že dober :D

sej se mi je zdel da je pomota :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa še jest mal nasmetil,pa ne me skurcat ker sem sam navadn zijalo pa ne dirkač,ampak me jezi ko se kle neki jajcate,kao neki profi pa amater dirkači.Vsi bi se se sigurn rajš vozl po kaki drugi progi kot po mobikrogu,zaka pa noben neč ne ukrene v tej smeri!?Vsi se sam neki jajcamo,pa neč od tega,ko da ne bi blo nobene organizacije pa društva,pa dirkaču v tej državi;ka sploh ti počnejo?Dirkajo le še stari ateji,ki majo dnar,pa za svoj vesele,kje pa čjo mulci dirkat?Ka obstaja še kak državn prvenstvo v hitrostnem motociklizmu?Edin ka sem vidu zadne cajte v tej državi je cvičkov gas,se vsaj neki dogaja,pa šinfite kuk čte,edina pametna stvar v zadnih letih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!