Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

Kolk je varn pa kolk je nevarn mobikrog je po moje blesarija razpravlat,greš se vozt al sem al na grobnik,če tje namen da te bo zrediral te bo tle al pa tam,itak pa si vsak sam gas navija,če mslš d nouš zbremzu navij mal manj,če rad navijaš vzemi padec v zakup.

simpl ku pasulj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Vranskega je še daleč, zelo verjetno... Komur je Grobnik bližje in ga drajsa že desetletje, tudi prav...

Mobi pa je edini, je naš in dokler bo...., naj bo!

Tisti, ki imate bogate izkušnje, pa tudi bolše bremzate, valjda...glede na komentarje o ravninah..boste pa ja nadomestili tistih nekaj deset km/h .)

Na varnosti se da naredit nekaj, vsak jo ma precej tudi v lastnih rokah, zapestjih ali glavi, kaj, tudi tisti, ki ste radi najhitrejši?

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je varn pa kolk je nevarn mobikrog je po moje blesarija razpravlat,greš se vozt al sem al na grobnik,če tje namen da te bo zrediral te bo tle al pa tam,itak pa si vsak sam gas navija,če mslš d nouš zbremzu navij mal manj,če rad navijaš vzemi padec v zakup.

simpl ku pasulj

lepo povedano

sam da je nekom lazje zrint en meter v rit kot pa en centimeter v vglavo :grim :grim

Popravljeno . Popravil joe1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh joe1 dej no dej.

Sej se vsi strinjamo, da pač nekdo, če mu je to všeč gre na Mobikrog, drug pa na Grobnik. Sej je vse simpl kot pasulj. Eni smo pač mal repliciral samo na tvojo izjavo češ da je Grobnik eno najslabših dirkališč v Evropi... ( če bi blo tako, nebi mel vsako leto Evropskega prvenstva, ki ga marsikatero dirkališče še vedno nima). To je vse.

Pa mislm da smo že zelo zabredl v :topic: Zdej bojo že moderatorji hudi ratal

PS: Lahk pa odpremo eno temo Grobnik vs. Mobikrog :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se pred nekaj leti (2-3 let) pelu na štop v Ljubljano z enim od vodilnih na AMZS, pa sma med pogovorom zašla mal v temo dirkališča na Vranskem. Kolker se spomnem bi naj začeli gradit 2006 al pa 2007. Ne me držat za besedo, če to nebo držalo. Baje bo v sredini dirkališča tudi poligon za enduro in motocross, pa hotel,... Upam da bo to uresničeno čim prej. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..začeli ga bodo graditi 2007...končali pa 2070..pa vmes bodo dve cestninske postaje.

Denarja še za kej drucga ni. Motosti smo pa zadnji za katere bi država kej dala. mora vmes še kakšne zaščitne ograje naštimat. Po moje še par let iz ditrikališča ne bo nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Investitirji bodo večinoma iz tujine. Tak mi je reku gospod. Reku je tudi, da je denar najmanjši problem. Problemi so bol gradbena dovoljenja, pa soglasja bljižje stanujočih, pa zeleni,... Bomo vidli sem optimist :OK: , pa mislim, da če bo kej iz tega bomo večina veseli :OK: , kajne? ............... Ne poskušam bit pameten, pišem samo kar sva se pogovarjala z eno ključnih oseb za realizacijo projekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ali mislite, da se bo promet (posledično tudi nesreče-žrtve) na Ridah, Mariji, Golici in ostalih primernih in manj primernih cestnih odsekih kaj bistveno zmanjšal z našim, toliko desetletij obljubljenim dirkališčem ?

Verjetno bi že zdavnaj lahko imeli sodobno dirkališče, če nebi imeli slovenci v genih nevoščljivost !

Da o kvazi naravovarstvenikih niti ne pomislim.

V upanju, da dočakam(o) dan na pravem SLO Ring dirkališču

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mislm da bi se pol to skor cist sprostil

Ok mogoce bi se lokalci se zmer mal gor pa dol vozil ampak bi blo pa precej manj tega...itak bi se vsak skor se zmeri ustavu nazaj grede iz morja na ridah, ampak nebi blo pa tega dokazovanja pa drkanja gor pa dol...ker poznam ene par folka ki hod gor, samo da se mal sprosti na ovinkih in nardi tud po 100km sam da gor pride..

No za take vem da bi sli velik rajs na SLO dirkalisce...

Ce bo in res upam da bo, zase vem da bom zelo pogosto gor, in da bi se pol po takih cestah veliko manj vozu, ker bi na dirkaliscu dal vse ven, s tem da upam da ce bo da, ne bodo tako kot je pri slovencih v navadi dal pol NENORMALNO drage cene uporabe proge.

Ce bo to sprejemljivo, pa da bi se motosvetovci ornk skup vzeli bi lahko marsi katere dogajanja pol izpeljal....tud kak namisljen pokal ali karkol..

LP;Rock

P:S A se kej govori da bo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr zaradi dirkališča NE BI BILO manj folka na omenjenih prasičkah. :grrr

ne imet čudnih idej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GREGS: PREMAKNJENO IZ TEME KAČJE RIDE

Pa če bi zložili en članek in ga dali v primorske novice (poznam par ljudi k delajo tm) glede 14398576347856krat obljubljenega dirkališča :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :fight2: Matr, če grejo igrat na tako struno uberemo mi višjo. Se bomo šli pa medijsko vojno...

In ja, če smo že na ridah cele dneve, bi lahko nardili tudi kej "pametnga" in bi res lahko skjukali en članek pa poslali na uredništvo. Če je kdo za to, čene ko j*** sistem :glare:

Popravljeno . Popravil Gregs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč ne bo, en k. bo vse skupi :angry2: :BUA: Glavno d bojo ovinke posipali s peskom tko d bo še več mrtvih. Pa d bi leteli z avti čez ravno ti k so posuli cesto :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če bi zložili en članek in ga dali v primorske novice (poznam par ljudi k delajo tm) glede 14398576347856krat obljubljenega dirkališča :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :fight2: Matr, če grejo igrat na tako struno uberemo mi višjo. Se bomo šli pa medijsko vojno...

In ja, če smo že na ridah cele dneve, bi lahko nardili tudi kej "pametnga" in bi res lahko skjukali en članek pa poslali na uredništvo. Če je kdo za to, čene ko j*** sistem :glare:

Se strinjam! :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če bi zložili en članek in ga dali v primorske novice (poznam par ljudi k delajo tm) glede 14398576347856krat obljubljenega dirkališča :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :angry2:  :fight2: Matr, če grejo igrat na tako struno uberemo mi višjo. Se bomo šli pa medijsko vojno...

In ja, če smo že na ridah cele dneve, bi lahko nardili tudi kej "pametnga" in bi res lahko skjukali en članek pa poslali na uredništvo. Če je kdo za to, čene ko j*** sistem :glare:

A je dirkanje taka _nuja_, da je treba nujno imet tut dirkališče oz. če dirkališča ni, da je treba dirkat na javnih cestah? Vedno sem mislil, da so namenjene zgolj javnemu prevozu, ne pa tudi "dirkam"...

Vem, da je to moraliziranje, in tudi nočem moralizirat (preveč)...

Človk lohk že pri ne-dirkalnju klepne, kaj šele, če se vozi "po kolenu"...

Okoli peska in mivke - ma verjetno je tako, da če človek vozi previdno in z zmerno hitrostjo ter tako ,da lahko vse ovire/nevarnosti kolkrtolkr pravočasno vidi, verjetno tista mivka/pesek ni tako zelo nevarna?

Ok, sj razumem tako vaščane, kot tudi motoriste ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se do neke mere strinjam, čeprav se ne morem znebit občutka, da bi blo v primeru možnosti vožnje na dirkališču posledično na "ala ridah" manj ekstremnih poizkusov oz. bi bili ti bolj rutinirani :? posledično bolj varni .

Žal pa majo po navadi dirkališča ful nabasane urnike. Vožnja po njih kar nekaj stane, tako da tudi če so :cry: ... gledalcem v najslabšem primeru samo še dodatno podžigajo strasti po hitrosti...in smo spet na začetku :whistle:

Pa še ena neuradna informacija mi je priletela na uho:

Baje je v Novem Marofu HR v izgradnji dirkališče, pretežno naj bi ga finaciral nek mariborčan. Trenutno je dirkališče asfaltirano in pripravljeno, mislm da za Supermoto, do jeseni pa ima namen podaljšati progo še za 3,7 km. Dela na tem, da bi dobil dirke za evropsko prvenstvo. Do sedaj naj bi vložil 3,5 mio EUR :hmm: .

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK; si reku d ne boš moraliziral, tudi js ne bom odgovoru s polhno dozo... Bom oklestu :P

1.Ne reči d ti voziš po omejitvah :grrr no na ridah je omejihtev 90 in js še svoj živ dan nism pelu več, zakaj se di dozdeva verjetno :blush: .

2. Če majo tolk proti hrupu motorjev naj povem d k se js tm prpeljem mimo bajt mam v tretji prestavi na 6000o/min (3.) in grem mimo v približno 2-3sekunde. Če jim to ni všeč k divjam lahko grem mimo tudi v 1. na 10000o/min za kar bom porabu približno 5sekund :devil: hrup pa nevem kdaj bo višji :devil:

3. Dirkanje ni nuja, je pa sprostitev adrenalina k ga vsaj js precej masovno kopičim v sebi :P In zakaj bi se lomu in klestu po "zelonaseljenih vaseh" in spravlju v nevarnost ostale v prometu ter povzročou oglušelost nekaterih bližnjih :?

4. Pomisli na turiste k ne poznajo ceste pa na eni ravnini mal potegne (ne preveč) pa je pred njim kar naenkrat 180° ovinek :blink: (ja pri nas je to super označeno in pokošeno pri strani, k si že v hosti vidiš d je bil za tabo ovinek) že tko se bo streznu, pomisli d je v tej situaciji še pesek :slap:

5...

6...

spuščeno

Ne, meni je dovol teh babačulababarekla glede motoristov. Sam še palca pa kamen :devil:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo treba HIT vržt v akcijo :hmm: Če je že nina jerančič z njihovem ferarijem v akciji bi ji lahko nardili eno dirkališče kjer bi trenirala. Mi bi pa itak hodili gledat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!