Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

sej ne mislim nič slabega in se na te zadeve ne spoznam preveč, ampak a ni mobikrog neke vrste dirkališče :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ja, dirkališče je "krvavo" potrebno :angry2:  :topic:

Ah, saj smo že tolikokrat tole žvečili ... Še vendo menim, da divjanje po cestah in število nesreč/žrtev ni v korelaciji s pomanjkanjem dirkališča... Zna pa bit, da nimam pojma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Sloveniji je že zelo težko pasjo uto postavit, ker za to rabiš miljon dovoljenj, kaj šele dirkališče zgradit... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje se je na ridah v nedeljo razlepil palicaj :grim

proti njemu baje ne bodo ukrepali ker baje mu je zaštekal kardan :hmm:

pa kwa se grejo pizde novinarske že tako al drugače smo skozi popljuvani poj pa še prilivajo bencin na ogenj.naj še napišejo koliko avtomobilistov nas vsak dan izzsiljuje pa ko frajerčki želijo tekmovat ob bok motorja.hja če ne bomo previdni in se potegnili za enakopraven odnos v prometu nas bodo počasi začeli enostavno rinti s cest :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, saj smo že tolikokrat tole žvečili ... Še vendo menim, da divjanje po cestah in število nesreč/žrtev ni v korelaciji s pomanjkanjem dirkališča... Zna pa bit, da nimam pojma :)

Se strinjam s tem. Dirkališče bi zelo prav prišlo, vendar ne bi rešilo problemov dirkanja po regionalnih cestah in s tem posledično zmanjšalo smrtne žrtve. .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

: Glavno d bojo ovinke posipali s peskom tko d bo še več mrtvih.

ah dej no...še noben ni umru zaradi tega ker bi nekdo namerno posul ovinek s peskom.....

ko padeš v ovinku lahko rečeš dvoje:

1. jebemti ta pesek v ovinku in tistega, ki ga je tja posul...

2. pizda sem šel prehitro/sem pretiraval...

in oboje je po svoje prav....

vzrok/posledica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tale minister za promet, Janez Božič, dirkač, ki vozi starodobnika. To se mi zdi šansa, ki je nujno za izkoristit. Treba bi bilo malo bolj organizirano pristopit k stvari in mogoče bi se dalo kaj narest. :hmm:

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo je slišat dirkališče in poslušat ljudi kako bodo potem noreli tam, potem pa vprašaš zakaj ne greš pa na mobikrog (odgovor ponavad da ni varen) ali pa grobnik (ta pa preveč gumo pobira :slap: )

to ne leti na nobenega, govorim na splošno

vožnja po pisti ni samo tistih 15 ali 20 tisoč (v primeru mobikroga 3, 6 ali 8 tisoč sitnih) ampak je treba vštet še mnogo drugega zraven

po moje ne bo dirkanja na cestah potem (če se kdaj uresniči) nič manj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo si bo pa lahko privoščil en dan na drkališču (najemnina, bencin, gume, hrana.. :wacko: po možnosti še kakšen padec :cry: ), zato bo ostala edina možnost da se malo zdivjaš, cesta. Tko pač je :(

Tisti, ki ima denar in noče divjati po cestah gre na drkališča v tujino :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo je slišat dirkališče in poslušat ljudi kako bodo potem noreli tam, potem pa vprašaš zakaj ne greš pa na mobikrog (odgovor ponavad da ni varen) ali pa grobnik (ta pa preveč gumo pobira  :slap: )

to ne leti na nobenega, govorim na splošno

vožnja po pisti ni samo tistih 15 ali 20 tisoč (v primeru mobikroga 3, 6 ali 8 tisoč sitnih) ampak je treba vštet še mnogo drugega zraven

po moje ne bo dirkanja na cestah potem (če se kdaj uresniči) nič manj

Tisti mobikrog je res bl za lase privlečen, ma Ok nej bo, vsaj neki. En dan če bo kej za vozit pridem zihr :OK:

Grobnik, ma boli mene guma če jo pobira al ne. Je pa mal happeningou kjer so dobrodošli vsi. Zmeri zasedeno pa še takrat k je frai so na pisti vsi "norci" d te je strah sploh notr it d te ne kdo zbije :( D bom dal pa 5k in notr vozu ku po jajcih k bo gužva pa en par maniakov k bo dijalo za vse soude...ne hvala. Pa verjetno je kdo podobnega mišlenja.

Ajde, mamo še CPL ring v Logatcu.......ma koj k* je pa to zaeno dirkališče. Kar sm jst enkrat udrl z avtom notr je proga široka 4m, na eni strani zid, na drugi ograja :slap: to pa so izletne cone ja, SUPER. Sploh zletet nimaš kam :lol: :angry2: Razn če sm se vozu po napačnem asvaltu. Ima kdo slike s CPL-ja (čene bom js en dan pošpegu ma notr in posliku vse naokul)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo si bo pa lahko privoščil en dan na drkališču (:

in če bi imeli v sloveniji dirkališče bi bila uporaba le tega zastojn...... :hmm:

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človk lohk že pri ne-dirkalnju klepne, kaj šele, če se vozi "po kolenu"...

Symru:

Kot sem že velikokrat rekel: vožnja po kolenu NI nujno nevarnejša od vožnje ne-dirkanja (karkoli je že to). Nauči se te tehnike in boš potem vedel, o čem govorim, do takrat boš pa lahko samo teoretično govoril. Sem večkrat bil na tleh zaradi ne-dirkaške tehnike kot vožnje po kolenu. Pravzaprav zaradi vožnje na koleno nisem bil (upam, da tudi ne bom). Kar pa seveda ne pomeni, da ne morem/š užgati zaradi nje (tehnike)... :grrr jasno pa vsako pretiravanje vodi do padca, to je pa en x ena... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da je dirkališče poptrebno tako ali drugače. Sedaj razglabljati ali bo žrtev manj ali več je neumestno, ker se tudi ne razglablja ali bo, med Cecinim koncertom ukradenih manj avtoradiov, ker bodo potencialci na koncertu!?

NAj gre na dirkališče tisti ki mu paše! Zakaj bi se slovenski denar iztekal ven, če lahko priteka not!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Če majo tolk proti hrupu motorjev naj povem d k se js tm prpeljem mimo bajt mam v tretji prestavi na 6000o/min (3.) in grem mimo v približno 2-3sekunde. Če jim to ni všeč k divjam lahko grem mimo tudi v 1. na 10000o/min za kar bom porabu približno 5sekund :devil: hrup pa nevem kdaj bo višji :devil:

lahko bi recimo v 4. ali 5. pri 3.500/min peljal mimo. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je dirkanje taka _nuja_, da je treba nujno imet tut dirkališče oz. če dirkališča ni, da je treba dirkat na javnih cestah? Vedno sem mislil, da so namenjene zgolj javnemu prevozu, ne pa tudi "dirkam"...

Vem, da je to moraliziranje, in tudi nočem moralizirat (preveč)...

Človk lohk že pri ne-dirkalnju klepne, kaj šele, če se vozi "po kolenu"...

Okoli peska in mivke - ma verjetno je tako, da če človek vozi previdno in z zmerno hitrostjo ter tako ,da lahko vse ovire/nevarnosti kolkrtolkr pravočasno vidi, verjetno tista mivka/pesek ni tako zelo nevarna?

Ok, sj razumem tako vaščane, kot tudi motoriste ...

Pod to se ne bi mogla bolj podpisat...

Samo poznamo nekatere, ki imajo ceste za to, da se na njih "znorijo".. Tko da bi očitno mogli tudi pri opravljanju izpitov opravt še kak zrelostni test; navsezadnje smo VSI udeleženci prometa (z avti, motorji, kolesi itd.) in če bo men nek nadutiinsvojegamoškegaegapolni motorist prletu pod avto (samo zato, ker se je moral po cesti zdivjat), ga bom jaz nosila na vesti celo življenje (spet samo zato, ker se je moral na cesti zdivjat)... Kako zelo se nekateri egoistični, ker mislijo samo na to, kako se bojo zdivjali po cestah

:headbang: :headbang: :SS :SS :SS :fight2:

Pa ne obsojam nikogar, samo nekateri pač niso zreli za motorje (mislim na točno določene osebe, ki jih pač ne bom javno razkrivala.. )

In ja; DIRKALIŠČE NAJ BO! :yea1:

Popravljeno . Popravil chris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bi bilo super imeti eno dirkališče,.. ki bi bilo lahko večnamensko, vsi bi ga uporabljali,.. lahko bi mu dodali še nekaj za vse... scooterland, supermoto, minimoto še motokros in turinga car pista ter GP proga,...

Le komu bi to skodlo razen 5 ljudem ki ne dajo zemlje in 10 vevericam, ki bi se preselile,... pa še Vransko bi se razvilo... Štorman bi spet mel več prometa,.. :D

Gume bi šle v promet, dogajalo bi se celo poletje tam.

Ne vem zakaj bi kdorkoli bil resnično proti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi kdorkoli bil resnično proti...

Nekaj izvlečkov iz pripomb na javno razgrnjeni Predlog občinskega lokacijskega načrta za »Park tehnične kulture z avtodromom Čeplje«:

Spodaj podpisana XXXXX lasnica zemljišča 467/1, 467/2, 467/3 k.o. Prekopa ne prodajam zemljišča, zatorej tudi ne soglašam s projektom Parka tehnične kulture. Kot posledica tega ne dovoljujem nobenih nadalnjih aktivnosti na zgoraj omenjenih parcelah....Vsega skupaj imam 5.5 ha zemljišč in nihče od naju z možem ni zaposlen, torej tudi ne dobivava nobenih drugih prihodkov razen invalidnine moža...Drugi razlog, da nasprotujem pa je odnos občine do lastnikov zemljišč saj brez predhodnih obvestil vrši aktivnosti kot so posnetje terena, količenje in vožnja po travnatih površinah, katera nam predstavljajo vir dohodka....Tretji in hkrati največji razlog pa je ta, da imam z občino zelo slabe izkušnje...

Z izgradnjo avtodroma se ne strinjam med drugimi tudi zato, ker imam na tem področju travnik.To je sicer zemljišče last Sklada kmetijskih zemljišč RS, ki pa ga imam v najemu. To so parcele št. 468/4, 471/1, 471/1, 471/1 in 472 k.o. Prekopa. Sem kmet in na kmetiji imamo med drugimi mlečno proizvodnjo in potrebujemo ta travnik za krmo....

Predviden projekt izgradnje parka tehnične kulture je po mojem mnenju sicer dobrodošla za sam kraj Čeplje oz. občino Vransko, vendar imam na samo idejno zasnovo in lokacijsko namestitev v prostor določene zadržke...Že sama gradnja, kot tudi kasnejše obratovanje bo grobo posegla v dokaj neokrnjen del gozdnate krajine, ki je z biotopskega in zoocenatskega vidika zelo pestra. Predvsem visoka stopnja hrupa v prostoru, močno vznemirja prosto živeče vrste divjadi....Skeptičen sem tudi na zajemanje odpadnih voda (olja, goriva,…) oz. njihovo deponiranje.

Šele na koncu javne obravnave sem gledala načrte. In sem ugotovila, da ste vrisali CESTO čez moje najboljše njive, katere so najbolj kvalitetno zemljišče Savinjski dolini. In to ravno čez sredino NJIVE. S tem se jaz sploh ne strinjam. Ter ne dovolim, da mi kdo vzame kaj ZEMLJE. Zemlja je moja last. Prosim, da pustite moje parcele popolnoma pri miru. So mi že tako celo kmetijo uničili. Enkrat vzame zemljo zadruga, drugič komasacija, tretjič avtocesta. Zdaj si pa še tole umišljujete. Že tako nič nimam, da se komaj preživljam. Čez moje parcele ne dovolim delati CESTO!

Podpisani XXXX nasprotujem izgradnji Parka tehnične kulture z avtodromom Čeplje in dajem na osnutek le-tega naslednje pripombe:

1.Nedopustno poseganje v naravni prostor, oddaljen od vasi Prekopa 450 do 500 m zračne linije, ki je že tako obremenjena z dvema cestama (avtocesta in magistralna cesta).

2.V neposredni okolici bi zaradi močnega značilnega hrupa motociklov in drugih vozil nastajal izjemen hrup, ki ga ni mogoče zadovoljivo utišati in bi nam vsem škodoval.

3.Ob velikih prireditvah, kjer bi se zbralo tudi preko 30.000 ljudi, bi bila izjemna obremenitev površin in lokalnih cest za parkirišča motornih vozil.

4.Velika onesnažitev vse okolice naselji Prekopa, Čeplje in Brode.

...na južnem delu te deteljice bi se naj zgradil sedaj Park tehnične kulture oziroma jaz to vidim v končni fazi, ker bo tudi v večjih fazah tudi zgrajeno, tudi dirkališče. In jaz bi rekel, da gre samo za dirkališče v končni fazi, in da to dirkališče se bo nam še krepko nam bo načenjalo živce. Rad bi poudaril, kar bom rekel, predstavljalci tega projekta malo ali zamolčijo ali ne povedo vsega, da bo šlo za gromozanske prireditve. V prvotnem odloku iz leta 2000, je zapisano 50.000 obiskovalcev, do 50.000 obiskovalcev. Jaz pa vas vprašam, kje bodo vsi ti ljudje parkirali? Kako bomo mi prihajali domov ob koncu tedna? In to gre za prireditve, 3 dnevne, 2-3 dnevne prireditve. Jaz si tega ne predstavljam. V samem ureditvenem načrtu toliko parkirnih mest ni... Jaz bi temu projektu rekel konec miru, konec varnosti in konec mirnega spanja. ... Jaz poudarjam, gre za dirkališče. Gre za motokros. Osebno nasprotujem z obrazložitvijo.

Jaz se izključno od kmetijstva živim....In to sem že jaz na prvi razpravi povedala, da je zemlja ni naša lastnina, to smo mi dobili od prednikov. In to mi pustimo našim zanamcem. In tako, kot so bili veliki problemi s to izgradnjo avtoceste....smo imeli slabe izkušnje z izgradnjo vodovoda...ne bi rada, da je na tak način odvzeta moja zemlja....zelo nasprotujem tej izgradnji.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudi kmeti tole...

Tud jaz mam kmetijo doma... pa vam povem, da se od 5HA zemlje ne da živeti,... kaj šele kupit John Deera :) Faušija... preslabe ponudbe, Slovenska tipičnost....

Mah... saj je platza v Sloveniji ogromno.... tudi nenaseljenega... in brez kmetov, ki imajo 2 kravce, ki jim dajo.... preživetje. :D

Kratek izračun. :D

Traktorček + mini mehanizacija :)

50 000€

Bik letno priraste za kakih 70 000SIT :D Če maš srečo... :) Vmes je treba nabavit še teleta.. malega... torej če maš 20 takih živali služiš letno skoraj pol drugi miljon :)

Letno stane registracija, nafta umetna gnojila in živinozdravnik nekje do polovice te vsote,.. torej,... a govorimo o kakih megakmetih al preprosto o ljudeh, ki pač so tam doma in doma je najlepše in ne dajo... :D

Sicer mam jaz mal hribeke pa to, smo dal ograjo, in zdaj pač ovce brijejo vse do zemlje, seveda finančno nedonosno,.. ampak na žalost, nad našo zemljo ni nihče zainteresiran za naup, med drugim pa se zavedam, da moji starši še vedno verjamejo v zemljo, hkrati pa vsi veselo hodimo v sluzbo, da se lahk ukvarjamo s tem zabavnim hobijem :D

Travnate površine,... kot vir dohodka... :D SPloh TRAVA,... posušena naj gre za bale ali nakladalke posušene hrane imajo tako smešno nizke cene,.. :D :D

Ahhh...... da.

Ljudem bi šlo na živce,... da je pač nekaj brnečega v njihovi okolici,.. po drugi strani, pa dvomim, da je kdo dejansko dal tem ljudem kako resno ponudbo...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče imajo pa tile kmetje vseeno prav. :hmm: Je res potrebno zagraditi, zabetonirati in zasfaltirati dobro obdelovalno zemljo? Res Slovenija ne premore raznoraznih koščkov zemlje, ki niso tako rodovitni, ki so malce stran od naselij? :hmm:

In, joj, kako neuvidevno od teh kmetov! Hočejo imet še naprej vsaj približen mir?! :eek: :grrr :doze:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res Slovenija ne premore raznoraznih koščkov zemlje, ki niso tako rodovitni, ki so malce stran od naselij? :hmm:

Približno 4.500km2 kamna in popolnoma nerodovitne zemlje na Krasu, kjer je že bil planiran velik projekt diraklišča tudi za F1. Pa so se je spet pritožlo 6 hiš prebivalcev na hrupom in morebitno infrastrukturo :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zemljišča kjer bi lahko stalo dirkališča in da ne bi motilo nikogar in hkrati, da ne bi posegali v naravno okolje NI!

Sicer jaz tut ne bi želel, da mi pred bajto zgradijo dirkališče oz. če pogledam drugače bi pristal in si postavil lokal BIKERS WELCOME. Po moje bi hrup odtehtal in bi ex flet lahko uporabljal zgolj za lokal in si kmalu lahko kupil kakšno hišico in the midle of nowhere kjer tudi živali ni, da bi me motile....

Slovenci se bojimo sprememb!

Še vremenske spremembe nas spravljajo v obup :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bral tisto od MaraudeR-a mi je šla tale od pokojnega Franca Kuširja po glav: "Kmet sem zadet!" :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo si bo pa lahko privoščil en dan na drkališču (najemnina, bencin, gume, hrana.. :wacko: po možnosti še kakšen padec :cry: ), zato bo ostala edina možnost da se malo zdivjaš, cesta. Tko pač je :(

S tvojim razmišljanjem se ravno ne strinjam.

A "kolenčenje" na cestah (obraba gum, poraba bencina, hrana ali pijača, morebiten padec, nedolže žrtve) pa ne stanejo nič ?

Na javnih cestah so tudi drugačni. Na dirkališču pa boš imel v glavnem sebi enake. Pa še nasproti se ti nihče ne bo pripeljal. Niti policaji !

p.s.

Edini sovražnik na dirkališču bo ura. Katere pa se mnogi bojijo !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moji starši še vedno verjamejo v zemljo, hkrati pa vsi veselo hodimo v sluzbo, da se lahk ukvarjamo s tem zabavnim hobijem :D

Odlična definicija kmetovanja. :OK:

Se pa tile kmetoti obnašajo tako, kot da jim bodo zemlo pokradli in kot da ne dojamejo, da bo odkupljena in ne prav poceni. Tipična egoističnost, kjer se rajši stegne, kot pa da bi kdo stopil na "njegovo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!