Skoči na vsebino

Odprava Dubrovnik maj 2002


Lucky

Priporočene objave

Novice od Sicilijancev: Dobro tisijo proti jugu, za zdaj brez tezav. Climberja sta malo zaostala, ampak sta danes dobro zastavila in naj bi ze zvecer ujela trajekt za na Sicilijo. Imajo se lepo, vozijo non-stop.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz dubrovnika vse po starem: izlezavamo, kot ze receno se je del odprave zjutraj ze poslovil, med njimi Macica, Pero, Natasa, Twix in Darko. Z vceraj prispelimi se se nismo srecali, no ja, bezno za 5 minut, mogoce zvecer se kaksen komentar od njih. Jutri mamo plan Hanzi, Janja in moi odriniti navsezgodaj proti plitvickim ce nam bo cesta naklonjena. sicer pa dok ide, ide.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky zakaj nas tako dražiš s temi tvojimi pošticami ??

Sicer pa kar nadaljuj saj je lepo vedeti kje ste in kako se imate pa da je z vami vse o.k kar je glavna stvar. Srecno pot vam želim kamorkoli že greste in po pameti !!! Drugo leto pa se bomo pridružili tudi kakšni novi člani hihihi !!!!

udi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno prispel do doma. Obisk v Vel. Kladusi (BiH) uspel, vreme pa se je presenetljivo dobro držalo, tko da sem prisel domov v soncku. Mam pa obcutek,da bo preostali del odprave jutri posteno namocil.

Splosni obcutki pa fenomenelni, fajn se mi tud zdi, ker znam bolje barantati kot Hotcko in Climber, saj sem zbarantal s policaji na pisi, risi NIC (0) kunc, ceprav so mi namerili kar 22 cez mejo

Lucky srecno voznjo se do doma, tebi in ostalim ter se slisimo. V sredo obvezno slikice !!!!

READ MY FACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on the road again bi v nekaj besed strnil danasnji dan. Navsezgodaj smo s Hanzijem zapustili dubrovnik in sli raziskovat notranjost hrvaske. Od makarske smo potovali prek sinja, knina do plitvickih. Ta del hrvaske prav zalostno podobo, ki pusca grenak spomin na vojno. Je pa cesta krasna in predvsem hitra. Za 450 km smo porabili bruto 8 ur. Tle sva z janjo kapitulirala, bolje receno najini riti sta, Hanzi pa je oddrvel naprej svoji Moniki v objem. Jutri naju bo najbrz pralo pa nic zato, bo vsaj motor se hitreje dobil svojo dozo cistil in loscil.

Sicer pa se vceraj ni dogajalo nic posebnega, razen da smo nase motosvetovce lovili na radar-fotoaparat. Roly ni niti trznil ostale smo pa le ustavili za pet minut na poti iz Cavtata. Po njihovih besedah so se imeli namen vsi vracati danes, vendar bolj po skupinicah vsak po svoje. Nekateri najbrz spet kar v enem dnevu.

toliko za danes, jutri pa sledi se zadnji post.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene v lj. v enem šusu iz dubrovnika v sabih 11 urcah. Kaj več pa jutri. (Ritinmonikazahtevatasvojepress)

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, car si!!!

Z viragotom 250 v enem šusu iz Dubrovnika do LJ je pa res lep podvig!

LP,

Drekavac

drekavac@vavpycom.net www.vavpycom.net www.mkkamnik.com/forum

...da nije možda Drekavac, Drekavac iz tunela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj pa malo bolj na dolgo.

Pol ure berem poste ki jih nisem bral ta teden, da se informiram kaj se dogaja na forumu. Bo treba res metlo v roke vzet.

Same poti ne bom opisoval ker jo je opisal sproti Lucky(ki upam da ni preveč jezen ker sem ga včeraj pustil na cedilu z Janjo na Plitvicah). Bi pa opisal zadeve ki jih še ne veste.

1. V ponedeljek ko se še vsi spali jo pičim solo furo po Pagu - do severa (Tovarnela). S seboj imel nekaj kar ti približa pogled tako da sem lahko opazoval kakšno vreme nas čaka do Makarske, ki pa ni bilo ravno najboljše. Ob 8 ko sem se vrnil je ravno Pero mene iskal po apartmaju da gremo po zajtrk jaz pa že s 45 km za sabo po Pagu in lepimi spomini na paško skalovje in ovce.

2. V torek zjutraj odhod ob 7 spet solo (Climber se prejšnji večer nekaj ponujal za družbo ampak je spal ko ubit in sem ga pustil na miru) odhod v okolico Makarske. Vožnja do podgore potem pa premagovanje kakih 500m višinske razlike do vrha in še malo naprej proti Vrgoracu. Če se smukate okoli Makarske z motorjem vam priporočam vožnjo po cesti od makarske proti Vrgoracu. Malo pod vrhom vidiš celo Makarsko riviero z božanskimn razgledom, ki ga lahko potrdi tudi Mačica, s katero sva ponovila vožnjo kot ste že prebrali dopoldne za smer Dubrovnik preko Vrgoraca.(kako boš dobila GSM Mačica mimogrede).

3. V sredo odhod v Črno goro tokrat ne solo ampak v družbi Mačice in AF1(Darko). Čakanje na meji in kontrola dukemntov cca 15 minut (Mačica brez pasporta samo osebna po dobri volji dobila turistično vizo za črno goro.) Nadaljujemo mimo Herceg Nova kjer nas prvič ustavi policaj. Malo si ogleda motorje in nas spusti naprej za Budvo bp. Čez kakih 15km ponovno kontrola. Tu je bilo pa konec naše poti po Črni gori. Pred nami ustavili Štajerce na GS in Guzziju in nato še nas. Ker nekdo pri njiju ni imel zelene karte je plačal 10 Euro(moral bi 23) pri nas pa ju nista imela Dare in Mačica. Po pregovarjanju s miličniki smo se s Štajerci zmenili da obrnemo. Postanek v Herceg Novem, nakup kartic in odpošiljanje.Nato so se štajerci poslovili mi trije pa na kopanje. Pol ure kopanja in poležavanja na plaži nato odhod za Dubrovnik. Postanek v Cavtatu z ogledom čistega morja(moja naslednja lokacija za kopanje) in hranjenjem kao s "Solato" in Pizzo. Ob 5 prihod v Dubrovnik in ogled mesta z obzidja.

4. Četrtek je bil namenjem počitku od dopusta in kopanju v Kuparih kjer smo spali. Naredili samo kakih 50km.

5. Včeraj odhod okoli 9 za Plitvice. Odhod mimo Makarske Knina(sledi trapaste vojne)do Plitvic. Ob 16.30 na Plitvicah kjer sem zapustil družbo, ki upam da ni preveč jezna, iun nadaljujem za Ljubljano. Ob 19.30 Ljubljana in konec mojega potovanja dolgega skoraj 1900km. Motor delal BP porabil povprečno 3.3l/100km.

Skratka Južna dalmacija bo motoristično obiskana z moje strani enkrat konec septembra oziroma začetek oktobra. Za kako družbo se že sedaj priporočam.

V sredo pa dobite tisti ki niste bili v Dalmaciji malo Dalmatinskega vinčka za povohat v OLP.

Čao!

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno tudi midva doma! Se kar prileže pisat na forum s tipkovnico, ne pa s tistim malim peresom na palmu. Po odojku in ne prav trdno prespani noči sva se z Janjo že v ranem sončnem jutru odpravila s plitvičkih proti domovini. Sem med temi zadnjimi 200 km razmišljal, da bi jih verjetno zmogel tudi včeraj tako kot Hanzi (mimogrede Hanzi, zamerila ti nisva absolutno nič, ker sva vedela, kaj/kdo te vleče domov), vendar jih po moje boljša polovica ne bi. Sicer nama je pa danes ratalo priti domov brez kaplje dežja, zato se sploh nisem sekiral za tistih 200 kun za sobo. Itak sem se jih hotel znebiti, kaj bi te živali nosil s seboj.

No, pa še malo statistike:

V šestih dneh prevoženih natanko 1565 km, 25 ur v sedlu, iz Dubrovnika v dveh dneh v 10. urah in pol. (Hanzi, kje si pa ti bil tiste pol ure?)

All in all: bilo je lepo, zabavno, na trenutke duhamorno, utrujajoče, družba dobra, voda znosno topla, cene zmerne, ceste zaaaavite, turistov malo, Slovencev veliko, motoristov ko solate...

Treba bo ponoviti, v takšni ali drugačni zasedbi, več nas je boljš se mamo. Motosvet je zakon!

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, še kratek povzetek z moje strani.

S Hočkom sva prispela v Makarsko v enem dnevu (520 km) po celini. Postelje so naju že čakale, saj jih je zrihtala skupina, ki je prispela še pred nama.

Ostalo kruzanje po jugu dalmacije si lahko preberete iz ostalih postov. Omenim samo še vračanje.

V četrtek smo se odpravili iz Dubrovnika Pero z Natašo, Twix, Dare in jaz. Kmalu za Makarsko naju je z Daretom zagabila želja po hitrejši vožnji in zato sva pohitela naprej. Med Trogirom in Šibenikom sva jih sicer čakala, ko pa po eni uri ni bilo nobenega, sva ugotovila, da so se najbrž tudi oni nekje ustavili, in šla naprej. Ovinek proti Zadru sva sekala čez Benkovac in Obrovac. V Benkovcu spet nekoliko daljši počitek, kjer sem uspela malo zadremat, medtem ko je Dare z enim očesom bedel nad motorjema. Okrog šestih sva prispela v Starigrad pri Paklenici in se odločila, da bo dovolj vožnje za tisti dan. Ujela sva še uro in pol sonca na plaži, pa na pizzo pol pa spat.

Zjutraj sva štartala malo pred deveto. Med Karlobagom in Senjem sem pobrala kar dober del gume ob straneh na zadnji gumi. V Senju naju je dohitel Pero skupaj še z eno skupino, s katero so prišli skupaj s Paga. Do Reke smo skupaj nadaljevali pot, potem pa so nekateri (vključno z Daretom) zavili prodti Delnicam, trije motorji pa naprej skozi Učko (25 kun!!! NIKOLI VEČ!!!!) proti Istri. V Buzetu naju je zapustil še Pero in z Borisom sva nadaljevala pot proti Umagu. Tam me je ob 15ih dostavil v objem mojemu vojaku.

Današnje vračanje proti Ljubljani pa je bilo zelo zoprno (pralo me je od Umaga do Postojne. Potem pa se je na sreču vsaj dež ustavil. Torej motorček že počiva jaz pa napišem tale post do konca in grem še jst.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja veseli me da ste se vsi vrnili domov brez kakšnih vecjih problemov in da gre naše druženje naprej v nove zmage !!!

Naslednje leto pa sem definitivno z vami !!!

udi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf definitivno lepo potovanje, da smo se pa kopal je pa sam še pika na i!Bilo je ludo i nezaboravno!Slike sledijo v kratkem!

Naše geslo: BREZ BAKLJAVE NIKAMOR!!!

Ciao,by Pero

PS: Še enkrat hvala celi družbi za prijetno druženje in obilo zabave!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav Motosvetnice in svetniki!

Tudi moja malenkost (iz slona pravkar naredil muho) vam je še dolžna poročilo iz tripa do Kornatov in nazaj (seveda za tiste, ki bodo prenesli moje nakladanje)

Z Elefantom sva se zmenila, da pičiva v soboto 27. aprila proti morju, da osvobodiva tiste kraje (dan OF pač). V petek 26. popoldan, bereva vremensko napoved in ugotoviva, da bi iblo bolje iti še ta dan, ampak sva se malce prepozno spomnila, ura že bila 7 zvečer, midva pa še ne čist prpravljena.

V soboto zjutraj že ob šestih pokonc v pričakovanju fure, ki jo naj bi začela ob 8h in upanju, da bo vreme zdržal, dokler ne prideva do morja. Ob 7h sprehajam psa in začne rositi, še vedno upanje, da če bo sam rosil še ne bo hudga!

Ob 8h se slišva z Elefantom (ga bom kar prekrstil v Rain mana, ker kadarkoli se z njim kam odpravim, ščije kot iz škafa), seveda že ščije kot iz škafa, si rečeva, če sva rekla uro, se je držva, za posedat v kakem baru v Celju nama ni bilo. Zatorej sva jo pičila proti LJ, da prebijeva fronto in da sva čimprej ob morju. Ko sva prišla do Vrhnike totalno oprana in brezmadežna in ugotovila, da na obzorju ni duha ne sluha za kakšno bolj svetlo nianso oblakob, sva na Vrhniki šla vedrit v gostilno pri Mihcu (po domače) in v družbi majhnih luštnih opic maržoretk prevedrila in se sušila celih pet ur.

ko se je zlilo sva jo mahnila proti Postojni, seveda po stari cesti.

Meni motor nagaja torkira, nikamor ne gre! Ves nejevoljen zaustavim kolega in mu rečem, da zamenjava motorje, da vidi kva je narobe z mojim. Ko vpraša za namen tega početja se mi odvali kamen od srca, ko mi pove , da z njegovim ni nič boljš (imava iste motorje, Ducati mašina). Mašini zrak (cca 8 stopinj C) in voda s ceste tako hladi, da se ne moreta ogreti na delovno temeprauro, razen če bi se vozila do 30kmh na uro, kar pa že po definiciji ne gre. se ustavima na bencinski v Postojni, postiva mašine laufati in ugoptovima, da je proti Reki še vse črno zabito in greva proti Kopru in Ankaranu obiskat prejšnjega lastnika mojega motorja, kateremu sem ob prodaji obljubil, da se še vidimo in da ga bom častu z drinkom, če bo z motrojem vse v redu. In sem! Motrja delala zopet v redu par kilometrov nato zopet stara pesem, dokler se cesta ni toliko osušila, da ni bilo "prisilnega vodnega hlajenja več".

Nato sva jo užgala proti Kozini in mejnemu prehodu Pesjak, kamor sva prišla približno ob 19uri. Cesta dobra, vozila sva hitro, le paziti je blo treba na še mokre dele ceste tu in tam. Na hrvaški strani sva jo pičila nparej proti Reki in tudi še naprej, kjer naju je dobila po deževju pričakovana močna prehodna burja, ki naju je premetavala po cesti-ne ravno prijetna izkušnja oz. zelo nevarna, če nimaš 100% koncetracije in pripravljenosti, da te sunek preseneti z ene ali tudi z druge strani, vpliv raznih visokih škarp ob cestah ali bližnjih hribov. Prigonila sva se do Crikvenice (ura okoli 21h), kjer sva poskusila najti Počitniški dom Izletnika Celje d.d. in ga po vrsti čitih "naključij" tudi našla.(naključij v navednicah, ker več ne verjamem v njih).

Fino prespala in se zbudila v prekrasen sončen dan, odrinila šele ob desetih in jo sekala po jadranski magistrali naprej in dobesedno uživala v ovinkih! Ves čas se prehitvala z dvema ljubljanskima cestašema, midva počivala ona mimo naju, ona počivla midva mimo njiju. In vse tako do Zadra, kjer sva na enem izmed semaforjev izvedela, da gredo (2+2) proti Dubrovniku.

Midva nadaljevala bolj v ležernem stilu po jadranski magistrali naprej (okoli 110 km/h) in prispela okoli 16h z vmesnimi postanki in namakanjem nog v morju v Jezera na otoku Murterju v Severni Dalmaciji, kjer je bil moj cilj tega potovanja... da vidim po cca. 15 letih spet kraje, ki sem jih kot majhen otrok 12 let zaporedoma vsako poletje doživljal kot rajsko deželo... Vtis in občutki enkratni, nič se ni spremenilo tam doli, kot bi se povrnil 15 let nazaj ... energija se je vame kar zlivala...

Spet sem pri znancih, ki so se me še spomnili kot mulca, se dogovoril za prespati, proti večeri pa sva z Matejem (Rain manom, ex. elefant)šla na ribiško ladjo lovit z domačini ribe in to na mrežo. Enkratno doživetje in zvečer jedla pofritane dobesedno naj svežejše ribe, kar sva jih do sedaj, od ulova je minilo cca pol ure...

Do 1h lumpala v družbi domačinov in nekaj znancev iz Celja, ki se tudi vsako leto vračajo dol in zaspala kot ubita, nato zgodaj ob 6h vsatal, tak je bil dogovor z lastnikom apartmajev in se odpeljala kupit svež kruh v Tijesno. Kakšno uro sva še tam zapravla, nato pa sem jaz skočil še pogledat mesto Murter, Rain man pa se je odpeljal proti Dubrovniku! nato sem jo tudi jaz pičil naprej oz. bolje rečeno nazaj proti domu. Cca 460 km v dobrih petih urah s kratkimi postanki, če odštejem tričetrturni postanek na Plitvičkih jezerih, kjer sem si zopet polnil baterije. našel enkaratno altrenativo vožnji od Karlovca proti Zagrebu in naprej. Zaviješ v center Karlovca in nekak najdeš pot proti Ozalju in Jurmanskemu dolu, kjer je malobmejni prehod s Slovanijo, nato čez Metliko do novga mesta, nato proti Mirni peči, Mokronogu itn, do Sevnice in nato še naprej proti domu. Enkratna cesta, dosti lepo speljanih ovinkov, za mejo pa tudi serpetine in seveda ves čas malo prometa in lepa narava. Bil že ob 3h in 15 minut doma. Prehitro, prehitro,...

Lep motoristični pozdrav in mejte se, kejrkoli že ste!!!

Vaš

Vaš krotki Krotilec slonov <-> Dei-chi

..... Kdor se zadnji smeje se najslajše smeje..., al pa ta zadnmu potegne za kva se gre ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola banda!

Dubrovnik preziveli. Bilo krasno. Pot dol je bila bolj na lahko (eh, se zgodi... posledica padca... popravilo plastike sledi...), nazaj pa gasagasagasa... tam nekje od Makarske, ko sem prebrodil jutranjo krizo... Ustavili smo se se na Pagu, tako da nas je v soboto od Rijeke do LJ pralo dezevje... prisel moker ko cucek... Ugotovil, da Cordura zdrzi kaksno uro, potem pa spusti in je dezni plasc obvezen...

Nisem se se naspal, ampak ta teden pridem s spanjem na cisto...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

lepe pozdrave od viragice, ki nima idej ker je totalno na off.:)

Burn to be wild

HMMMMMMM... pa se vedno je...

I promise I will be goon..ee..goof..ee..goob..ee..g...BAD. I am sorry I just can't be GUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... off se vedno... no ja moje porocilo pride cez kake dva tri ali celo stiri dni... ali pa... A BI TO KDO NAPISAL NAMESTO MENE?... plizzzzzz...

ja... PIŠUKA je blo dobr PIŠUKA... (no ja eni bi tole povedali malce drugace... )

I promise I will be goon..ee..goof..ee..goob..ee..g...BAD. I am sorry I just can't be GUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:ja... PIŠUKA je blo dobr PIŠUKA... (no ja eni bi tole povedali malce drugace... )ehehe, hahaha

ja, res je blo dobr!!!

skoraj vse je bilo ze povedano ... kaj naj se dodam?

Predvsem, ker mi po vec letih ni bilo treba skrbeti in urejati za prespanje, naj-najlepsa hvala:

1. Vragici, ker je uredila prenocevanje na lokaciji z najlepsim razledom na Dubrovnik in ves cas lepo skrbela za nas. TNX

2. Tadeju, ki nam je uredil prijetno prenocitev v Novalji. TNX

VSEM pa TNX za odlicno druzbo!!!

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pridruzujem se mnenju Perle v zvezi z zahvalami...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Sicer pa se vceraj ni dogajalo nic posebnega, razen da smo nase motosvetovce lovili na radar-fotoaparat. Roly ni niti trznil ostale smo pa le ustavili za pet minut na poti iz Cavtata. Po njihovih besedah so se imeli namen vsi vracati danes, vendar bolj po skupinicah vsak po svoje. Nekateri najbrz spet kar v enem dnevu.

Dragi Hanzi (& Co.),

skoda, da se nismo srecali (tudi tvoj sms sem prejela sele v Lj. ... pravzaprav vsem sorry, nekaj mi je zastekal phone) ... naj izdam, da Roly JE trznil - hehe, za pol milimetra je spustil gas, ko je foto-radar sinil mimo Nearraina v temo ... hehe, fotka, je gotovo prazna, kaj?! (zeblo ju je, zato smo bili leteci).

v casu gibanja po Dalmaciji ves cas spremljali, kje se vozijo nekateri drugi motosvetovci: Uzzy & Marici sta poslala lepe pozdrave s Paga ... Uti & Lindau, Diablo & Lady so se menda potepali nekje po bohinjskem koncu in pristali nekje na morju - kaksna je vasa zgodba? ... lojzi in se kdo? so zurali pri Manueli nekje v Istri - kako ste se imeli ... in seveda, pogresali smo Zarjo - le kaj se njej dogaja , Climber & Climberino sta se potikala nekje po Italiji - kako se je koncala vajina zgodba ... kaj pa Suzuki, Hotschko - Sicilija

ja, mislim, da smo se vsi vracali v petek: Ice & IceLady proti Metkovićem in nato dalje proti domu ... Vragica, Desmo, Zoolo, Bmw & BmwLady proti Splitu oz. Biogradu (kje ste prespali ) ... Bladzo & Ana, Gregs, Nearrain, Roly & jaz na Pag in zdi se mi, da nihce razen tebe, Hanzi in Ice-a (boooogiii, kolk mu je blo dolgcas v Du ) & IceLady, ni naredil poti nazaj v enem dnevu.

ni kej, klapa, face ste!!!

Perla

Popravil/a - Perla dne 07/05/2002 ob 07:42:53

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...Vragica, Desmo, Zoolo, Bmw & BmwLady proti Splitu oz. Biogradu (kje ste prespali )

Mi smo štartali iz DU v petek okoli pol dvanajstih in spotoma malo pošminkirali na Rivi v Splitu. Potem smo se ustavili v Vodicah na pizzi pa nam je en domačin vsilil še sobe, tako da smo tam tudi prespali. V Vodicah so imeli tisti dan neko praznovanje, tako da smo uleteli ravno sredi gasilske vaje in smo se do pizzerije prebijali po stranskih uličicah. Je pa bila zvečer v mestu mala žurka, tako da smo lahko uživali ob koncertu dalmatinske klape.

V soboto smo kar takoj pićili po celini proti Plitvicam. Ko smo se tam ustavili na kavi, nas je presenetil dež, zato smo jo hitro popihali in čez par kilometrov dežja ni bilo več. Tako smo uspeli priti do Gorjancev, kjer smo šli jest in tudi med tem časom se je ulilo, vendar je bilo kmalu vsega konec, tako da je bila edina ovira mokra cesta.

Kakorkoli že, zasedba je bila super, tempo ravno pravi, celotno potovanje pa oh in sploh...

PS

Ice, nekje si napisal, da si imel v petek težave z blokiranjem prednje gume pri zaviranju. Sva imela podobne primere tudi z Zoolotom, mogoče je bilo kaj v zraku (in seveda na tleh)...

Bye

Desmo

Popravil/a - Perla dne 07/05/2002 ob 07:43:26

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

PS

Ice, nekje si napisal, da si imel v petek težave z blokiranjem prednje gume pri zaviranju. Sva imela podobne primere tudi z Zoolotom, mogoče je bilo kaj v zraku (in seveda na tleh)...

Bye

Desmo

Heh nebi razakladu prjatu moj kaj je bilo v zraku, samo je pa pasal!

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Popravil/a - zoolo dne 06/05/2002 ob 15:32:08

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj je pa že čas, da tudi jaz opišem moje potovanje do Dubrovnika. V sredo 1.maja smo se dobili pri motelu v Grosuplju. Po avtocesti do Novega mesta nato pa čez Vahto do Metlike. Kmalu po Novem mestu je Zoolo odkril bližnjico, ki pa se ni obnesla zaradi trave in blata. Ko sem naložil Zoolotov desni žmigovc smo nadaljevali pot proti Metliki. Ker je Gregs zelo skrben motorist je šel pogledat kje smo se izgubili. Na njegovo žalost je bil preveč vzhičen ko nas je zagledal na cesti in je preizkušal določene akrobacije po cesti, izvedbo katerih pa pozna le on. Ko smo natankali v Metliki sem se jaz skupaj z mojim kolegom odločil, da greva turistično naprej. Ostala skupina se nam je po Plitvicah nekam zgubila tako, da smo vozili malo po filingu in ne po zemljevidu. Iz Plitvic smo preko Benkovca prišli do Šibenika in nadaljevali proti Splitu kjer smo naredili 1h pavze za pizzo. Po Jadranski magistrali smo potem nadaljevali svojo pot proti Dubrovniku, kamor smo prišli ob 8:30 (skupaj čiste vožnje cca.9h30min). Ker za nas na žalost ni bilo več proste sobe smo malo iskali po mestu dokler nismo našli prostih sob v hotelu Kompas. Od 23h smo končno padli v zaslužen počitek. Naslednji dan smo se že zgodaj peš odpravili proti staremu delu mesta. Ob 9:20 sem klical Gregsa, če so slučajno kje v bližini vendar je še spal. Ker se nam je hotel zdel malo predrag (360kun/noč) smo se odločili vrniti nekaj kilometrov in najti kakšen kamp. Hrvatje očitno začenjajo turistično sezono šele 1.6. saj so bili vsi kampi še zaprti. Prvi kamp, ki je bil pogojno odprt je bil v Omišu kjer pa je bil tak jugo, da smo se premislili in smo nadaljevali pot proti Splitu. Malo za Trogirjem smo končno našli delujoč kamp (41kun/noč) kjer smo se utaborili za dva dni. Voda je bila sicer malo hladna vendar sem šel plavat (sem naredil preveč kilometrov, da je ne bi testiral). V soboto od 9:30 smo se odpravili nazaj. V Šibeniku smo zavili proti Kninu kjer smo plačali prispevek za uživanje na cesti ob pihanju jugota (cena samo 200kun). Cesta sicer povsem prazna vendar dobiš kar precej slab občutek, ko gledaš ostanke hiš ob cesti. Pred Plitvicam smo se ustavili še v eni gostilni kjer smo imeli za 160kun priložnost okušati mrzle kosti jagnjeta. Malo za Karlovcem smo prvič naleteli na sledove minule nevihte, do Novega mesta pa je že pričelo malo rositi. Tako vreme se je nadaljevalo vse do Gorenjske kjer se je končno spet sramežljivo pokazalo sonce. Prihod na Jesenice ob 18:00.

Kaj naj še rečem? Na srečo se niso ponovile težave iz Dolomitov saj ni bilo nobenih problemov vseh 1700km. Poraba je bila zelo dobrih 5.5l/100km, akumulator še vedno dela, gume (Tourance) čudovite.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ice, nekje si napisal, da si imel v petek težave z blokiranjem prednje gume pri zaviranju. Sva imela podobne primere tudi z Zoolotom, mogoče je bilo kaj v zraku (in seveda na tleh)...

phew...se pravi se nisem za na staro zelezo....sem ze mislil,da sem pozabil bremzati.pa nima zoolo MEZ3 montirane? kao neka sport-mesanica..... in se mu je isto dogajalo? hmmmmmm.... desmo,kaj imas pa ti gor?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!