Skoči na vsebino

Simič in Šircelj gresta v državo upravo


Jason

Priporočene objave

Prvi za šefa DURSa, drugi pa za državnega sekretarja v kabinetu predsednika vlade - zadolžen za davke.

Kaj si mislite o tem prestopu, glede na to, da sta oba uspešna davčna svetovalca.

Jaz sem optimist. Če ne drugega, pričakujem, da bo kakšna nelogičnost v davčnem sistemu manj. Upam, da bosta s svojim prispevkom olajšala življenje "pridnim" podjetjem in posameznikom, ter stopila na prste utajevalcem. Upam, tudi, da bosta uspešno handlala morebitne konflikte interesov, ki jim bosta izpostalvjna.

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam

Upanje umre zadnje....................... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne bosta nič uredila.

Poznam osebno en tak primer prestopa nekoga, ki je bil v biznisu blazno dober ,pa je prišel z adirektorja nekega urada in tam so mu politiki zvezali roke.

Me baš zanima, kako se bo Simič izognil konfliktom interesov ... njegove dolgoletne stranke so imele težave z davčno .... me zanima, kakšne bodo sedaj tarife, da se 'zadeva uredi'...

za kozlat :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"uspešna davčna svetovalca" - po moji interpretaciji je to že svetovalec utajevalca davkov

taki se namreč največkrat gibljejo že čez mejo tistega kar je za nas sprejemljivo, žal pa to še ni nelegalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste pa res pesimisti.

Poglejte, Simič je motorist - ni pozer. Rad ima podvige: http://www.simic-partnerji.si/?id_kategorija=226 Je tudi borec. poškodbe

Sigurno bo delal dobro. Če bo sreča, pade še kakšna posebna davčna olajšava (predvsem za motoriste študente) npr. do 2% letna davčne osnove za nakup Wings izpuhov.

@Mitja: ne smeš enačiti uspešnega davčnega svetovalca z utajo davkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne smeš enačiti uspešnega davčnega svetovalca z utajo davkov

- sej davke utaji ali pa jih plača manj kot ostali smao tisti kateremu on svetuje

- uspešen svetovalec > manj davkov > manj denarja tud za ceste > posledično slabše ceste

- uspešen svetovalec > manj davkov za najbolj bogate > višji DDV kot bi lahko bil

pri takih svetovalcih je zelo odvisno s katere strani gledaš, vsak ma lahko svoj pogled ( pa še veliko megle je okol njih in njihovega dela )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"uspešna davčna svetovalca" - po moji interpretaciji je to že svetovalec utajevalca davkov

taki se namreč največkrat gibljejo že čez mejo tistega kar je za nas sprejemljivo, žal pa to še ni nelegalno

Zakaj žal? Država je pogoltna kot sam hudič in kjer se da utajiti, dajte utajit. Zakaj bi morali drugi živeti od mojega dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj žal? Država je pogoltna kot sam hudič in kjer se da utajiti, dajte utajit. Zakaj bi morali drugi živeti od mojega dela?

Eno je 'davčna utaja', drugo je 'kreativno računovodstvo'. čeprav se, takole na hitro, zdi eno in isto -pa vendar ni. Eno je 'še zakonito', drugo pa 'ne več'. Mejo si ljudje radi postavljajo sami, ni jim jasno, da je postavljena z zakoni.

Druga zgodba pa govori o delovanju DURS itd... in o tem, kaj sploh preverjajo in česa ne.

Nisem (še) davčni svetovalec.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je 'davčna utaja', drugo je 'kreativno računovodstvo'. čeprav se, takole na hitro, zdi eno in isto -pa vendar ni. Eno je 'še zakonito', drugo pa 'ne več'. Mejo si ljudje radi postavljajo sami, ni jim jasno, da je postavljena z zakoni.

Druga zgodba pa govori o delovanju DURS itd... in o tem, kaj sploh preverjajo in česa ne.

Nisem (še) davčni svetovalec.

Ja, morda sem res "čudno" napisal. Ampak, izkoristiti vse možne luknje v zakonu, definitivno. Upam samo, da se ne bo Simič postavil zdaj v vlogo paznika in vse obstoječe luknje, ki jih pozna, zaprl. Saj veste, lopovi so najhujši policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to, da je motorist, pomeni, da je že po defoltu OK človek? :blink:

Jap; zeloooo dobro ga poznam :grim ; v resnici je zelo dober človek, kar se pa DURS-a tiče bomo pa še vidli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

:)

@TC, ali se ti na zdi, da za moderatorja malo preveč ircaš? Že na kakšnem manj resnem forumu bi šel za takle post na počitnice. Pa tudi podpis imaš za moje pojme na meji prebavljivega. Moderatoji naj bi bili za vzor.

@Alla: Ja, če bi bil pa motosvetovec, pa sploh.

@Mitja in še kdo: Po mojem preveč posplošujete delo delo davčnih svetovalcev. V tako kompliciranem sistemu (+reforma vsako leto in manjše spremembe nonstop) kot trenutno vlada v Sloveniji imajo že dovolj dela z razvozljavanjem prepisov. Drugače pa tudi načeloma ni njihov point iskanje "lukenj" ipd. Govorim za resne svetovalce v razvitih državah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to, da je motorist, pomeni, da je že po defoltu OK človek? :blink:

Ne. Vendar če:

- se vpiše v motomars pod kakim posebno divjim nickom, recimo "matijagubec"

- v vsakem neparnem postu napiše "polcaji so pedri" in prpopa kozlavčka

- v vsakem parnem postu napiše "to je možno samo v sloveniji" in prpopa kozlavčka

- vsaj trikrat dnevno napiše, da je, bo ali je hotel podrajsat Maričko

- se vsaj deklarativno zavzema za zakon, po katerem bodo mopedistične tablice dimenzij maximalno 1,5x1,5 cm, če sploh

- se vsaj deklarativno zavzema za takojšnjo izgradnjo dirkališča v vsaki krajevni skupnosti

- obljubi, da bo skomandiral moratorij na kazni za prometne prekrške mopedistov. Vsaj tiste, storjene v poletnih mesecih

- obljubi, da se bodo vsi stroški v zvezi z mopedi šteli v davčno olajšavo

- obljubi, da bo Trontelj končno skomandiral vreme kot je treba

- in še par takih malenkosti

potem ima šanse, da postane OK človek.

Če pa kako obljubo še uresniči, potem je Bog. Osebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče prehodov iz gospodarstva v državno upravo... žal večina teh ljudi spozna, da je progresivnost v državni upravi popolnoma nezaželena in večina je po letu dni zafrustrirana, ker se stvari nikamor ne premaknejo.

Sam sem sicer prišel v državno upravo iz javnega sektorja (faksa) a mi je dvignilo dekl po slabe pol leta. Kakršnkoli predlog za spremembe je sprejet z takšnim odporom in potrebno je vložiti toliko energije v implementacijo, da se po dveh letih preprosto utrudiš in plavaš z tokom, beri - v pisarni zlagaš origami. Če k temu dodamo še neprestano petljanje politike v strokovno delo (en ki mu nekaj ne paše, gre k "svojemu" poslancu in ga prosi (ali pa mu plača, kaj vem), naj upošteva njegove partikularne interese. nato pa ustrezni minister izvaja pritiske na delavce, da upoštevajo "upravičene pripombe zaskrbljenega državljana"), potem je jasno, da ne moreš kaj dosti.

Sam sicer ne poznam teh dveh, a jima želim srečo.... in Bog jima naj pomaga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!