Skoči na vsebino

Merilec za bencin ....


BaHa

Priporočene objave

Že dolgo časa neki blodim da bi si to ustimal ..... kr ga pac mal kira 125ka ma ....

Zej me pa zanima ce je to ze kdo naredu ??? skratka ... jst sm mislu najprej dobit ta merilec od kirga skuterja al pa pac od kirga motorja ki ma enako kapaciteto rezervarja kot moj motor ... pa bi pol samo se notr vgradil ... kaj vi praviste ? zaupajte kej svojih mnenj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo časa neki blodim da bi si to ustimal ..... kr ga pac mal kira 125ka ma ....

Zej me pa zanima ce je to ze kdo naredu ??? skratka ... jst sm mislu najprej dobit ta merilec od kirga skuterja al pa pac od kirga motorja ki ma enako kapaciteto rezervarja kot moj motor ... pa bi pol samo se notr vgradil ... kaj vi praviste ? zaupajte kej svojih mnenj :)

e ne bo kar tko lahko veš :nono:

tank mora bit tut enake oblike, da pri enako dvignjenem plovčku kazalček kaže enako količino goriva v tanku

pomisl: imaš visok in ozek tank in ven vzameš plovček in ga daš v nizek in širok tank. tko ne gre :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sam sem tudi razmišljal na to temo

sem se pa posvetil problematiki, da bi naredil nekaj kolikor toliko univerzalnega za več tipov motorjev

no jaz sem razmišljal takole:

med cevko za benz montiram T člen, katerega en konec gre normalno na fergazer, drugi pa na merilec tlaka. Namreč količino bencina bi meril s senzorjem tlaka v cevki, kar bi v določeni meri olajšalo montažo, saj nebi bil potreben poseg v notranjost rezervarja. Lahko pa se tudi zavrta še eno luknjo v rezervar in gor se pritrdi slepa cevka katera bi šla na senzor.

No štromarski del bi bil pa nekako takole: iz tlačnega senzorja bi peljal na en D/A pretvornik in zadevo obdelal z mikrokontrolerjem. Podatke bi zamnjal naprimer vsaki 2 sekundi in na podlagi 10 meritev zračunal povprečje. Stanje bencina bi prikazoval na naprimer 5-10 LED diodah.

Seveda bi bilo potrebno stvar umeriti za vsak motor posebej, kar pa bi nanesl pomoje kšno urco za nastavitve in umerjanje.

to je sam moje razmišljanje,itak bi blo pa to bolj za zabavo kot zares :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bi pa pod tank namestil senzorje za težo ki bi kazal težo tanka - iz tega pa kolko je bencina :lol1: :lol:

glede senzorja na tlak: kaj nebo vrednost tlaka drugačna v delovanju motorja - če bo bencin po cevki v gibanju (bo tekej proti fergazarju) bo tlak ki ga ustvari masa drugačen kot pa če motor nebi laufal ? :? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem bo s senzorjem tlaka, saj bo zelo drag, ker mora biti za bencin, pa še tlak je zelo majhen pri taki višini (globini) bencina. Lahko bi rešil s cenenim senzorjem zračnega tlaka, vendar bi moral izdelati vmes še neprodušno zračno komoro, ki bi preprečevala stik bencina in senzorja. Boljša hobi rešitev bi bil doma izdelan kapacitivni senzor. Dva ozka kovinska trakova ločiš z distančnikom (čimtanjšim) in vse skupaj potopiš v bencin. Imaš kondenzator, kjer bencin predstavlja dielektrik. količina bencina spreminja kapacitivnost. kondenzator zvežeš v oscilator (npr. 4060 ali 555) in meriš frekvenco, kar lahko storiš direktno s procesorjem in ne rabiš AD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

use kar ste napisal pa pomen za navadne smrtnike kaj? :blink: :wacko: :? ali na kratko WTF?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem bo s senzorjem tlaka, saj bo zelo drag, ker mora biti za bencin, pa še tlak je zelo majhen pri taki višini (globini) bencina. Lahko bi rešil s cenenim senzorjem zračnega tlaka, vendar bi moral izdelati vmes še neprodušno zračno komoro, ki bi preprečevala stik bencina in senzorja. Boljša hobi rešitev bi bil doma izdelan kapacitivni senzor. Dva ozka kovinska trakova ločiš z distančnikom (čimtanjšim) in vse skupaj potopiš v bencin. Imaš kondenzator, kjer bencin predstavlja dielektrik. količina bencina spreminja kapacitivnost. kondenzator zvežeš v oscilator (npr. 4060 ali 555) in meriš frekvenco, kar lahko storiš direktno s procesorjem in ne rabiš AD.

ja sam čak ka bencin je izolator??? mensezdi d bolj prevaja tok kot zrak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm ..... jst sm napol stromr :D uglavnm to lhi zej mamo pr vajah od ELE :D

ma uglavnm .... jst sm mislu tko ... pac neki bi vzel prblizno za isto prostornino oz pac da bi tist plovcek prisel do vrha mojga rezervorja in do konca rezervarja .... in se prav tisti kazalec bi itak premikalo sam po tisti skali ne bi bil tocen .... zto sm jst mislu da bi svojo skalo naredu ... pomoje bi se to dalo ustimat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimamo vsi tolk dnarja da bi kr kupli vse!

tocn tko ..... sploh pa zakaj bi brezveze kupval neko stvar ce lahko doma sam nardis cenej ... vsak dnar je dobr .... kok pa drgac stane za to vgradit ???? pomoj je drago ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz če bi to stvar razvil bi jo prodajal za ene 5-10jurjev pomoje

mhm :D ma ni tok komplicirano ....sploh pa vecinoma emrilcev ne kaze tocno po stevilkah ma sam tist pas pa pol prot koncu rdece ..... tko da je vseen ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm :D ma ni tok komplicirano ....sploh pa vecinoma emrilcev ne kaze tocno po stevilkah ma sam tist pas pa pol prot koncu rdece ..... tko da je vseen ....

jst mam elektronski senzor, ki nato premika kazalec (sicer bl na prbližn kaže) ampak je kr ql, če ga maš.

zdej enkrt bom itak tank dol uzeu, pa če koga zanima, lahko pride pogledat, ker je čist lahko narejen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk na prbližn je to?

če je tank čist pouhn, kazalc kaže že izven merilne skale,

ko pa kazalc pride do rdečega polja, je pa bencina še za okol 50-80km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ma usak motor senzor u tanku da lučka za rezervo gori

Ne bo držalo. Nekateri lučke nimajo in sam prestaviš s pipico na rezervo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo. Nekateri lučke nimajo in sam prestaviš s pipico na rezervo.

to je res, ker v service manual za moj motor je narisana lučka, kjer se nahaja, sam ko pa na motorju pogledaš na tisto mesto kjer bi mogla bit lučka, je pa en navadn šravfek. tko da jst vedno gledam na število prevoženih kilometrov, tko da vem za kok kilometrov (približno) je še bencina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!