Skoči na vsebino

3. svetovna vojna


Kontraband

Priporočene objave

Sobota zvečer je, zunaj nič ne dogaja pa se lepo grejem doma.....in me prešine misel o 3 svetovni vojni.

Torej, kdaj bo po vašem mnenju, proti komu, kako se bo razvijala?.....vglavnem vse kar vam pride na misel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. 3. sv. vojna... Ja kake 5-20 let je pomoje še ne bo, saj dokler bo delovala EU in politika med velikimi silami, torej ZDA-EU-Rusija. Opcijo da sprožijo vojno imajo recimo kitajci, severni korejci, pakistanci, indijci ali pa islamski svet. Druge države niso sposobne goniti vojne proti drugi državi oz. nobena ni tako vojaško usmerjena proti drugi.

Drgač pa dokler bo taka politika na svetu, kot je sedaj, ko se vse rešuje čimbolj po normalni človeški poti, je bore malo verjetnosti za kak svetovni spopad.

Vojna zna biti recimo med kitajsko in tajvanom, ali pa s. korejo in ZDA, ali pa pakistan - indija. Kakega spopada večjega obsega pa jaz ne vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej po mojem mnenju bo vojna med zahodom in vzhodom. Sepravi med ZDA in Evropo na eni strani in S Korejo in Kitajsko na drugi strani (komu bi se pridružila Rusija mi ni jasno)). Zdej arabske države se bi pridružile vzhodu (z izjemo Saudske Arabije, Izraela....sepravi zaveznic ZDA in Evrope).

Uporaba atomskega in kemičnega orožja bi bila 100%. Sepravi da bi najbolj trpelo civilno prebivalstvo.

To je seveda če gledamo najhujši scenarij.

Popravljeno . Popravil Kontraband
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednja vojna velikih razsežnosti (lokalne so itak že stalnica) bo zaradi določenih naravnih virov (energetski viri- nafta, strateške kovine, življensko potrebni viri - voda, hrana...).

Kdo pa s kom; tisti, ki te vire imajo proti tistim, ki jih nimajo, pa si jih lahko privoščijo.

Uporaba orožja;

- možna je uporaba atomskega orožja venda omejene moči na lokalne strateške cilje, uporaba bojnih strupov je že out. :BUA:

- definitivno pa; uporaba in potrošnja starih in zastarelih arzenalov orožja, ki ga je potrebno "nekam dat" oziroma porabit. :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že začela, sam vi še ne veste :grrr

Ja, pa Štajerci bomo vse pre*ukali :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Sobota zvečer je ti pa razmišljaš o vojni. Kaj pa pivo pa punce :grrr

Sej sem napisal da nič ne dogaja.....vešš nagaya ne razmišljam 24/7 sam o temu

Tedybear, bojni strupi bi bli še kako in pr teroristih. So poceni pa dokaj preprosti za nucat.

Popravljeno . Popravil Kontraband
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je že začela, sam vi še ne veste :grrr

Ja, pa Štajerci bomo vse pre*ukali :naughty:

Malo vas je B). Sicer pa sam mislim, da je vse našteto kar se tiče porabe starega orožja res in po eni strani tudi logično, v skladu z razvojem prejšnja generacija hitro zastara; uničevanje orožja je drago, percio...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem napisal da nič ne dogaja.....vešš nagaya ne razmišljam 24/7 sam o temu

Tedybear, bojni strupi bi bli še kako in pr teroristih. So poceni pa dokaj preprosti za nucat.

Tebe očitno Nagaya še v nočnih morah preganja. Niti opazil nisi, da ti je odgovoril Brihta.

Po moje te mamica doma straši: Kontrabant, če ne boš priden, bo prišla pote teta Nagaya!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebe očitno Nagaya še v nočnih morah preganja. Niti opazil nisi, da ti je odgovoril Brihta.

Po moje te mamica doma straši: Kontrabant, če ne boš priden, bo prišla pote teta Nagaya!

In ga prefukala? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej po mojem mnenju bo vojna med zahodom in vzhodom. Sepravi med ZDA in Evropo na eni strani in S Korejo in Kitajsko na drugi strani (komu bi se pridružila Rusija mi ni jasno)). Zdej arabske države se bi pridružile vzhodu (z izjemo Saudske Arabije, Izraela....sepravi zaveznic ZDA in Evrope).

Uporaba atomskega in kemičnega orožja bi bila 100%. Sepravi da bi najbolj trpelo civilno prebivalstvo.

To je seveda če gledamo najhujši scenarij.

Šele zdej sem dobro prebral.. :slap: :slap:

Fantek, pojej čokolino, ki ti ga je skuhala starejša sestrica, pa spat po risanki. :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok poln kurac mam tega foruma.

1. Čist v vsaki temi je offtopic

2. Ne znate niti enga stavka normalno napisat

3. Eni ste čisti primerki psihopatov in ste zreli za obisk stricov v belem ki vam bodo namenili lepo oblazinjeno sobo v katerem ne boste mogli sebi in okolici škodit.

Tako da grem iz tega foruma na lepše. Sej vem, zdej bodo sledili posti v slogu:" mi pa v jok pa na drvo", "ja revež si" in tako dalje. Sam me prov BOLI KURAC kaj bote pisali od zdej naprej.

Tega kurčevega mojega zadnjega posta ne pišem zato da bi vi mislni da se smilim sam sebi (tako kot ste že parkrat mislni) ampak zato da vam sporočim da se je ena oseba spametovala in gre stran.

Vi pa lepo uživajte še naprej vaše ubogo virtualno življenje, kjer se pretvarjate da ste "the man", "nezamenljivi" in tako dalje, v resnici ste pa navadni pussy-ji. Ja sej zato pa ste taki na forumu....nekje morate spustit vaše furstracije ven.

To pa vsekakor ne leti na vse uporabnike tega foruma, nekateri so celo normalni (5% morda).

Tako da se še naprej izživljajte tu gor, uživajte v navidezni resničnosti.......

Fuck off!

Popravljeno . Popravil Kontraband
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeeeej. Mision completed :OK:

Glej poba. No bene vojne ne bo. Pa zakaj bi se Washington pa Kitajska tepla. Dej mi najt razlog. Zato je ta tvoja tema kr neki in je šlo vsem na smeh.

Taki živčni fanatikim, kot si sam, so nevarnost človeštvu. Mogoče ti ne, sam en 18 let star afganistan, kateri je brez fuka, je skoraj skoz pijan in ga noben ne mara. pa pomeni grožnjo svetu, saj taki obesijo nase 20 kil dinamita pa se razstrelijo. To je problem 21. stoletja, ne pa vojna med Kitajsko pa ZDA :slap:

Zate pa nasvet. Mal manj Red Alert igrej, pa pejt mal ven kako punco zabavat. Boš vidu ne boš eč o puškah pa tankih razmišlu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res zadnji post (ker se čutim dolžnega pojasnit, pa kurac zakaj niste prej rekli tako brihta kaj vas muči).

Mislu sm vojno ki bo v prihodnosti. Ne čez 5 let al pa 10. Govorim o 50 - 100 let. Zato je bla to sam moja teorija. Veš kaj se vse lahko zgodi v tem roku? Ogromno.....vsekakor ne bo prišlo v kratkem do te vojne (morda oziroma verjetno nikoli) ampak je bila pač moja teorija ne pa dogma.

Zdej pa res.....grem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KontraBand, bodi brez skrbi, kakšna orenk vojna zagotovo bo...prej ali slej. Seveda je pa res, da tvoj scenarij zelo spominja na slog računalniških igric. In ne ženi si izjav preveč k srcu...saj veš, tu visimo pač takrat, ko drugje ni nič boljšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojma nimam kdo kje kako in zakaj se bo odvijala 3. svetovna vojna. verjetnost je velika da jo se dozivimo. scenarijev je vec, od najverjetnejsega do najbolj za lase privlecenega. rezultat bo isti.

vendar da citiram enega pametnega strica, ki je na isto vprasanje odgovoril "........da se bo 4. svetovna vojna bila s kiji in kamni."

BTW najbrz bo tudi problem brezposelnosti odpravljen. globalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW najbrz bo tudi problem brezposelnosti odpravljen. globalno.

Kredite bojo pa zihr dobro arhiviral, da se potem tako ve, kdo je v submisiji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je leto 1995, ko sem bil še v zgodnjih najstniških letih in me je vsaka misel na vojno navduševala. Seveda, kaj otrok ve, kaj je vojna, čeprav sem jo del uspel videt (pa se njene nevarnosti niti nisem zavedal glede na to, da sem se med tankovskim pohodom v bližini vozil s kolesom). Kakorkoli, bral sem revijo Joker in noter je bila reklama Cobissa za igro Command & Conquer in sicer z naslovom: 3. Svetovne vojne ne bo! Zadnjo lahko dobite v Cobissu... Nekaj takega skratka. Če me vprašate zdaj, 3. Svetovna vojna že je. Ni sicer v poznanih razsežnostih iz leta 1945, ampak vsekakor se razviti svet globalno bori proti terorizmu. Terorizem se je razvil pomoje kot posledica kapitalizma. Vsaj tako trdijo teroristi, ki se raztreljujejo zaradi zaščite svojega naroda. WTC, Bali, London... vse to zaradi nekih umsko prizadetih ljudi, ki so se dokopali do orožja. Napadi niso posledica "couter-strikea" Ameriki, pač pa razvitemu zahodnemu svetu, ki s turizmom poizkuša okužiti manj razviti vzhod. Velik delež k temu prispeva tudi vera teh ekstremistov, ki je, po trditvah večine muslimanov, nasprotna njihovim predstavam. Zmotno je mišljenje, da samomorilci prihajajo samo iz Iraka, Afganistana ozrioma, da so priseljenci iz teh dveh dežel... Gre za boj proti kapitalizmu. Kaj so odgovorili beduinski napadalci v Sharm el Shaikhu je bilo nekaj v stilu, turizem ogroža njihovo kulturo, zahodnjaše ženske ne spošutjejo njihove vere in se temu primerno oblačijo itd. To je nazoren primer, da večina Egipčanov tako ne razmišlja in je naklonjena novi vladi, ki se želi modernizirati po zahodnjaškem slogu. Sej ne, da podpiram kapitalizem, ampak gre zgolj za pogrevanje že nekaj tisoč let stare tradicije narave, da preživijo najmočnejši. In to kapitalizem je. Je tudi to, da Egipt brez turizma ne bi doživel nikakršnega napredka, podobno je z Balijem itd. Veliko napadalcev prihaja tudi iz Sirije, Pakistana, Bosne, Egipta in drugih dežel, vendar je problem v tem, da jih ščiti muslimanska skupnost, čeprav ne podpira njihovih dejanj. Kaj je za narediti? Bore malo. Vojna namreč deluje precej dolga in reši jo lahko samo kakšna velika katastrofa, ki bi žal prizadela tudi veliko večino civilistov, ki ne želijo biti vpleteni. Padec kakšnega meteorja, suše, kobilice itd. Problem te vojne je predvsem prevelika razlika med revnimi in bogatimi. Bogati vedno najdejo še kakšen dodaten vir zaslužka, da bodo še bogatejši, medtem ko je revnih preveč, da bi lahko mirno živeli. Preveč jih je pa ravno zaradi bogatih. Selitev industrije na vzhod zaradi cenejše delovne sile je velik problem, ki se ga pomoje še sami ne zavedajo. Nagradno vprašanje je: Kako boš lahko prodajal izdelke domačemu trgu, če si odpustil delavce, ki so brezposleni in nimajo denarja za tvoje artikle? Je kot en velik bumerang. In spet najbolj udari po šibkih, medtem, ko se bogati zližejo. Nekega srednjega sloja danes itak več ni. Primer kapitalizma je lahko tudi sledeč. Delodajalec ti naroči, da koplješ luknjo z golimi rokami (ker dandanes orodja primanjkuje), ti koplješ in koplješ in dobiš krvave roke, nato pride šef nazaj in ti pove, da s plačo ne bo nič, ker si zamudil rok za 1 uro. Tako to izgleda. V socializmu je bilo življenje mirnejše, pestile so ga pa druge reči kot je npr. bencin par nepar, pomanjkanje el. energije, majhna izbira živil itd. Kaj je torej dobro? Nič ni dobro. Vojne se bodo dogajale še toliko časa, dokler ne bomo za nekaj milijard sivih celic bogatejši in bomo dobili črne beločnice ter napihnjeno glavo. S današnjimi možgani se idelanega političnega sistema ne moremo spomniti, drugače bi bil že raj na Zemlji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovano občestvo,

KOntrabandu ni za zameriti... Vizija vojne ni tako nemogoča. Sam tudi leta 1991 nisem verjel, da je mogoče v Evropi imeti kakršnkoli oborožen spopad, pa sem se uštel... tudi meni se zdi, da so pogoji za spopad večjih razsežnosti kar tukaj. Ob misli, da se zgodovina ponavlja je mogoče videti precej stvari, značilnih za obdobje med obema vojnama: ksenofobija, gospodarska kriza, vojaška posredovanja po svetu, terorizem, nmerešena ozemeljska vprašanja itd. Mogoče je samo odsotnost ideologije, ki bi sprožila iskro tista, ki svet ohranja v relativnem miru.

Največje sranje pa je, dabomo vsi v takšnem spopadu zgolj statisti, ki bomo upali,. da celo zadevo preživimo. Do takrat pa , LET'S PARTY!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V smislu Iceovega odgovora...

"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones."

A. Einstein

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

resnične težave se bodo začele, ko bo začela Kitajska po zgledu Američanov intervenirat v svojih "interesnih conah". trenutno se le vojaško in gospodarsko krepi in nima takih zmogljivosti projeciranja svojih vojnih sil na globalni ravni kot ZDA....zaenkrat...

arabci se bodo pa tako in tako prej al slej morali spopasti med sabo, preden bo možna kaka panarabska zveza.

zanimivo ob vsem tem je opazovat Iran...le kakšne karte ma v rokah Ahmadinedžad, da na tak način grozi Izraelu, pri čemer je jasno, da bi se vsaka vojna večjih razsežnosti končala slabo za Arabce, ki bi se razkadili v Izraelskih atomskih odgovorih...

miru ne bo nikoli, večje vojne pa vsaj še 10 let tudi ni na vidiku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!