Skoči na vsebino

fiat scudo


misty

Priporočene objave

Ima kdo kake izkušnje?

Zanimajo me splošne stvari kot bodočega lastnika tega avta: vzdržljivost, hibe, kje najprej začne rjavet, poraba, na kaj moram pazit, kvarljivost tega motorja (turbina), karkoli ...

Imam enega ogledanega, letnik 1998, 1.9 TD, cca 100.000 prevoženih (kilometri realni, vozilo pozna znanec), karoserija zgleda kar ok, podvozje tudi, malo me je zmotila mastna mašina tam okoli diz oz. od pokrova ventilov navzdol. Ni mokro, je pa mastno. In pa sklopka je dokaj trda, vendar to najbrž samo moj občutek, ker zdaj furam avto s hidravlično, scudo pa ima navadno, na zajlo.

heeeelp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skudotov 1.9TD motor je iz PSA koncerna.

Če ima samo 100k km in če je prejšnji lastnik malo pazil, kaj dela z avtom (da ni gonil mrzlega, in da ni zelo segretega takoj ugaševal), potem po mojem ni panike glede motorja.

Če je avto kdaj zakuhal, je pa precejšnja verjetnost, da boš imel težave z glavo.

Zakuhajo pa ponavadi zato, ker šparajo s termostatom in dajejo noter kopije, v TDju vredu deluje samo originalni termostat, je pa res, da stane 9 jurjev. (po besedah mojega mehanika)

Sam imam enak motor v Xantiji, vendar ima moja verjetno 300k km, pa prejšnjemu lastniku je zakuhala(se vidi sledi antifriza okoli raztezne posode, ko ga je ven zmetalo).

Nova glava(kopija) se najde na ebayu za 400€(pri nas pa je 170k). Žal te cene vem iz lastnih izkušenj.

Je pa scudo baje zajeban za šraufat okol mašine, ker je malo placa.

Poraba pri naši xantiji je okoli 6.5 litra, po ac pri 150 pa precej večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še to: pri meni je bila preperela cevka oduške in je bilo (bolj na levi strani mašine) mastno podobno kot si opisal. Novo cev že imam, stane dobrega jurja. Tudi dihtnga pokrova ventilov je pri meni malo spušala, to bom pa itak zamenjal, ko bom mašino skupaj sestavljal. (prej moram pa "hitre" nemce dočakat da mi pošljejo glavo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, kaj pa vem kako je vozil prejšnji lastnik, hehe

Sem pri temi ki jo je dal nofrus odkril da so tudi v tipota (tempro, ...) vgrajevali 1.9 TD motor, samo po besedah fiat serviserja naj bi to bil čisto drug motor ...

tnx za info, najbrž ga bom kar vzel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno razmišljal kaj zdej a si kupil, al si si premislil :)

1.9 iz tipota... so fiatovi, v scudotu (in kombiju Ducato) pa so pežo/citroenovi, ki so osebnih pežojih, kombiju boxer, citroen xsara, xantia, bx, Jumper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!