Skoči na vsebino

Krzno


Tomozuki

Priporočene objave

Sistem od nas zahteva profit in nekateri ga pač najdejo v ubijanju. Zdaj pa kazati nanje s prstom, hkrati pa tak sistem podpirati je hinavsko. Ja, treba je varovati živali, pa ne samo živali, treba je varovati tudi marsikaj drugega. Če se da zaslužit kak dolar pa to prav hitro pozabimo. Ti pupa prodajaš-ponujaš (oz. si) neke vzajemne sklade. In z njimi najbrž tudi služiš. Si preverila, če ni v njihovem portfelju tudi podjetij, ki sekajo pragozdove, pobijajo živali, unučujejo okolje... Vidiš, to je hinavščina. :doze:

In o hinavščini govorim, o tem kako plitko je naše razmišljanje. Jaz ne jem zrezkov, moje roke so čiste, usnje pa nosim, ker s tem pa ni nič narobe, ker je pač za zaščito in ni pravega nadomestka, krzna pa ne bi nosil, ker to je pa že pravi zločin. Ali na kratko... kar počnem jaz je znosno in neškodljivo, razumno,... kar počnejo drugi pa je nezaslišano, grozno,... tisočkrat slišano. In če mi z jurjem popusta ponudijo rokavice iz izumrlega kenguruja jih bom pač kupil... prav, ampak ne pri tem kazati s prstom na staro gospo, ki ima okoli vratu obešeno crknjeno lisico. Neokusno? Seveda a nič bolj kot kaj drugega.

kar se tega tiče - me ne skrbi. Če povzameš, s čim se strinjam in s čim ne, potem me ne moti, če imajo skladi mesno indrustrijo.......... moti pa me ubijanje živali v njihovem naravnem okolju in predvsem živali, ki so tik pred izumrtjem. Ampak ti nisi šel vsega brati, tudi nisi se potrudil razumeti, kater del je šel meni v nos... enostavno ena in isto pišeš. Ja, delno imaš prav, samo si pa spet malo mimo napisal za moj odgovor tebi.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se to zdi popolnoma jasno in logično. Če se dam v vlogo preprodajalca krzna tistih malih belih tjulnov (ne poznam strokovnega imena) in služim milijone s prodajo... sem torej v biznisu ubijanja (surovo povedano) in če me do sedaj nobena morala ni ustavila, zakaj bi me sedaj, če pa ustvarjam takšno bogatstvo s tem Meni se zdi logično da se potemtakem poskuša prepričati potrošnike da to ni uredu in moralno itd. In če se prepriča potrošnike, torej če se drastično zmanjša njihovo število, potemtakem bodo začeli tudi izdelovalci oz. prodajalci zapirati svoje biznise zaradi zmanjšanega profita oz. negativnega profita.

Aham. Okej, malo si mi razjasnila njihovo bojno strategijo. O tem sem že študiral, ampak prognostično gledano nekega večjega uspega v temu ne vidim. Če že, bi pomojem več zalegli kakšni videji o mučenju živali... čeprav, spet je krivično obsojati druge, da takšne izdelke kupujejo. Najbolj primitivno se mi zdi sprejanje plaščev, ker s tem potrošniku še večji odpor vzbudiš do samih borcev. Krzna in krznenih izdelkov je bilo pomoje pred kakšnimi 60 leti precej več, pa ni obstojalo nič aktivistov. Danes je krznenih plaščev manj, so dragi (kar je prav) in mnogi ga povezujejo s prestižem, kar bi lahko enako rekel za nas, ki vozimo motorje in se oblačimo v usnjene kombinezone. Ampak, da ne pozabimo, glavna tema je mučenje živali. Vprašanje je, koliko se danes še mučijo. So v kletkah, ki resda niso velike, ampak živali, ki ne pozna druga kot ujetništva tako ne primanjkuje "prostornost narave". Živijo pri rejcih, hudega se jim ne godi, v zameno, da ne rabijo živeti v naravnem okolju in si iskati hrane jih oni pitajo... Mislim, da pri nas in v zahodnem svetu precej lepo delajo z njimi do samega zakola. Kaj počnejo tam, pa ne vem. Pa čeprav bi rad. Na kitajskem imajo medvede, ki živijo približno 5-10 let, za črpanje žolča, iz trebuha jim visi kateter in so v kletki, ki ustreza njihovemu telesu, potem so tu tjulni, ki doživijo poboj s kavljem, morski psi, ki jim režejo plavuti (ostanek potem vržejo v morje), mačke v kropu, psi na kavljih itd. Mislim, to je resnično bolno, ne pa enih par pelcov in motorističnih kombinezonov. Slednji so iz svinjske ali goveje kože, tako da kakšnega slabega občutka, da bi se meso zavrglo res ne rabimo imeti. Krzneni plašč pa, kdor ga je imel, ve, da te zelo dobro varuje pred mrazom. Še posebno pri ženskah je to pomembno, saj jih neprestano zebe. To, da se z njim kažeš je pa pomoje v isti meri, kot to počno lastniki dobrih avtomobilov. Delijo se samo na dva dela. Tisti, ki se kažejo in tisti, ki jim športni avto dejansko proizvaja preveliko adrenalina. Torej, krznen plašč lahko kažejo drugim, ne bom pa posploševal, da ga vse nosijo iz tega razloga. Kot sem že rekel. Če ga nisi imel, ne moreš trditi. Zanima me potemtakem tudi mnenje aktivistov PETA-e o lovskih trofejah, ki jih imajo razstavljene po sobah. Mimogrede, nikogar za nič ne obtožujem, vsak naj živi kot je njemu prav. Zanimajo me samo mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...brez veze, se neki lepga delat, skor vsi mamo leder kombinezone, rokavice, čevlje,... pa se neki blamirate tle, "bogi prasci, pa krave, lisice, činčile, pa kengeruji". Vsi smo isti, tko k je reku Premza, če bom nekje vidu kos usnja za male pare, ga bom tut jaz kupu. Krzno je stvar okusa, oz statusa. Men osebno ni všeč, in ga nikol nebi nosu, pa moja žena ga tut ne bo nosila, vsaj v moji družbi ne. Mam pa 2 leder jakne, pa leder kombinezon, pa "civilne"čevlje mam tut ledraste. Tko, če bi se rad kdo spotaknu. :naughty:

...tale debata me spominja na tekmovanje oz. komentarje deklic, ki se potegujejo na Miss sveta, naj citiram 99% izjav: "rada bi pomagala revnim otrokom, in se borila za mir na svetu" + prisiljen nasmešek na obrazu. kraste, krastave, kaj bojo pa nardile, jim bojo šel kuhat pa peglat?? ne osvojeno nagrado pošljejo v Etipoijo, če so tko sočutne.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale mnenja so običajno en sam flanc, da folku ni dolgčas v lajfu - sploh na takih diagonalnih 'splošnih' forumih spremenil ni skoraj nihče ničesar doslej z temi 'mnenji'... in tud buče o 'vse več je mnenj proti, večja je možnost, da se obrne zadeva' so buče in nič druzga... revolucij in prevratov več ni... še mnenja o slabem socialnem stanju ljudi nič ne spremenijo, kaj šele o živalih ... sad but true... kotijo, redijo in krvavo crkujejo pač za krznene plašče, kombinezone, čevlje, obeske za ključe...

... drugo so specializirani forumi, kjer se ljudje res zbirajo z nekim namenom, da bi kaj spremenili... ampak tam dvomim, da je kaj več kot 5 motosvetovcev kje aktivnih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se je pa zdelo, da je forum namenjen izmenjavi mnenj z nekim določenim namenom, ne pa prepričevanju že prepričanih. tale pink ponk nima kakega smisla, razen da folku na obeh polih dviga pokrov.

zadnjič je Dalila D. (neka lepojka s certifikatom, če se ne motim) sporočila vesoljni Sloveniji, da je na TV videla en posnetek, kako na okruten način pobijajo živali, da bi dobili krzno (in oh, prejoj, kako so se ji zasmilile uboge živalce), da pa sama, recimo na modni reviji, na kateri nosi krzno, ne pomisli, da je to isto krzno bilo nekož živo. mogoče še celo okrutno umorjeno. no, pa mam js (let's face it) isti refleks - bi bla tudi danes slabe volje, ker mam na sebi usnjene čevlje? zato pa rajši odmislim vse skupaj. in se skrijem v povprečje. čeprav ne jem mesa (razen parkrat na leto, ko bi ubijala /sic!/ za pršut... mnjam... ubogi pujski) in z veseljem kupujem kozmetiko (in z manjšim veseljem sežem v denarnico), ki ni bila testirana na živalih.

je tko, da imamo ljudje to prednost, da lahko izbiramo - bit totalno ignorantski in šele čez neki časa doživet svoj aha moment, ko se nam neki posveti (če se nam sploh kdaj), al pa bit ozaveščeni, živet v sožitju z drugimi živimi bitji in okoljem. samo kaj zdejle kvasim, ko pa si tut sama vsake tolk na primer kak cigaret pržgem (joj, joj, a ste slišal tisto o lepilu na cigatretnem papirju?!) pa škodujem sebi, naravi pa še komu. vprašanje torej je, kje poiskat ravnovesje med biti vpet v družbo, ki ne spoštuje (živali, otrok, žensk, nekadilcev, homoseksualcev, šit zdej zdej bom js na vrsti... ), al pa biti zaradi svojega veganstva, življenja v leseni hiški na drevesu, štrikajoč si puloverčke iz konopljene preje na tem istem robu. to si izberem sama in sem odgovorna za svojo odločitev. pa mi res ni treba koga prepričvat v moj prav. tko kot odklonim debato o mojem (pretežnem) vegetarijanstvu in nenošenju krzna (Ok, z Bladzotom bi se mogoče spustila v besedni dvoboj, ker je tolk nadebuden...)).

al se je mogoče kdo, ki je sm not napisu kak poust, prpravljen za podganji repek (pa ne moj, da ne bo pomote) odmaknit od svojih prepričanj (ne glede na to, v kero stran se nagibajo)? no, vidiš.

Rat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, da ne pozabimo, glavna tema je mučenje živali. Vprašanje je, koliko se danes še mučijo. So v kletkah, ki resda niso velike, ampak živali, ki ne pozna druga kot ujetništva tako ne primanjkuje "prostornost narave". Živijo pri rejcih, hudega se jim ne godi, v zameno, da ne rabijo živeti v naravnem okolju in si iskati hrane jih oni pitajo..

res ja :)kitajci tkole kužate

fuechse.jpgtale recimo pogreša predvsem tla v kletki..

fox_cage_corner.jpgtale začuda tud..da ne govorim o posodi z vodo...

FurSkinnedFoxOnFarm.jpgtale je bla živa ko so jo zacel odirat

FurFoxInTrap.jpgtolej je ziher humano

peta investigation

medtem ko krave živijo tkole

cow-and-calf.jpg

bb-cow-042.jpgin če imajo krave na farmah vodo, hrano in tla pod nogami, je lisice, činčile, kune in zajci gojeni za krzno nimajo! ...

in tu ne gre zato da bi se borili za prenehanje uporabe krzna..naj ga nosi kdor ga zeli..pač za za bolj normalne pogoje bivanja gojencev....

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če zivi govedo in perutnina v skoraj farmacevtsko cistih prostorih, ker tako zahtevajo normativi, zivijo lisice tu

indoorcage.jpg

in da bo slika malo bolj jasna še tole

When the fur is finally peeled off over the animals' heads, their naked, bloody bodies are thrown onto a pile of those who have gone before them. Some are still alive, breathing in ragged gasps and blinking slowly. Some of the animals' hearts are still beating five to 10 minutes after they are skinned. One investigator recorded a skinned raccoon dog on the heap of carcasses who had enough strength to lift his bloodied head and stare into the camera.

upam da ste zelo srečni in zadovoljni sami s seboj da nimate nič proti temu :)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre za zgrazanje..gre za to da boste vedeli kaj se dogaja in svojim pamžam v glavo vcepli pravilen odnos...

fej..zdej mi je pa slabo :SS

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mučenje in nehumano ubijanje živali so največ krivi naši politiki. Oni imajo moč prepovedat uvoz mesa, kož in ostalih izdelkov iz živali, ki so bile neprimerno gojene ali ubite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu se jaz raje umaknem.... ker samo čakam, kdaj bo kdo skočil in kazal slike ljudi, v kakih pogojih živijo in s koliko hrane in vode itd....... in pademo v začaran krog. Tu dam Premzi prav - dokler bo v tem denar, se bo to delalo - denar bo pa vedno......... v enih bogih revčkih iz Afrike se pa niti ne ve in se na njihov račun ne služi, zato se o tem ne govori...........

Pa smo spet tam, ali je bila prej kura ali jajce.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BLUZIŠ 100 NA URO.

ZAKAJ?

ker če bi bili tako nagonski in prvinski itd... potem ne bi do iztrebljanja celih vrst prišlo........

glih če pobijaš nagonsko iztrebiš neko vrsto. Saj pobijaš kar ti pade pod roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih če pobijaš nagonsko iztrebiš neko vrsto. Saj pobijaš kar ti pade pod roke.

ah ja seveda....... pozabljaš eno dejstvo:

če pobijaš nagonsko potem....

1. pobiješ le toliko, kot porabiš - za hrano, za orodje, za kosti - kar je manj, kot sicer

2. takrat ko rabiš

3. ne ubiješ vedno .)

4. in najpomembnejše - nismo najmočnejši v naravi, kar pomeni, da bi verjetno drugi nas pobijali, mi bi pa jedli zajčke pa kake miši, pa seveda razne črve in polže........

Ne verjamem, da bi bile te živali, katere so na robu izumrtja, če bi lovili z golimi rokami in takrat, ko bi bilo to potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja seveda....... pozabljaš eno dejstvo:

če pobijaš nagonsko potem....

1. pobiješ le toliko, kot porabiš - za hrano, za orodje, za kosti - kar je manj, kot sicer

2. takrat ko rabiš

3. ne ubiješ vedno .)

4. in najpomembnejše - nismo najmočnejši v naravi, kar pomeni, da bi verjetno drugi nas pobijali, mi bi pa jedli zajčke pa kake miši, pa seveda razne črve in polže........

Ne verjamem, da bi bile te živali, katere so na robu izumrtja, če bi lovili z golimi rokami in takrat, ko bi bilo to potrebno.

Katere živali pa smo iztrebili zaradi pobijanja??????

Indijanci so iztrebili bizone. Katere so papali, se pravi so jih ubijali nagonsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno meso... pomislite, zakaj dojenčki pijejo mleko in ne žrejo čevapov...

U ti jeba...zakaj pa mladički volkov, medvedov in podobnih mesojedcev tudi pijejo samo mleko???? :eek: Oz. zakaj potem jedo meso? :eek:

Človek ima črevesje in zobovje prilagojeno kot VSEJEDA ŽVAU. It to tudi je. VSEJEDEC.

Pa če vam je prav ali pa ne.

Sicer se da preživet samo z rastlinsko hrano....ampak...tudi rastlinice so živa bitja, tudi njih umorimo, ko jih porežemo itd.

Moralisti :doze:

Katere živali pa smo iztrebili zaradi pobijanja??????

Indijanci so iztrebili bizone. Katere so papali, se pravi so jih ubijali nagonsko.

:grrr Nope...niso indijanci iztrebili bizonov, ampak "beli ljudje", ki so prišli tja in so jih ubijali izključno zaradi kož.

Alla

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mučenje in nehumano ubijanje živali so največ krivi naši politiki. Oni imajo moč prepovedat uvoz mesa, kož in ostalih izdelkov iz živali, ki so bile neprimerno gojene ali ubite.

no, vsaj lobo je razumel kaj sem hotla povedat, če ze noben drug ni.... :closedeyes:

Ja, ja, politiki so vsega krivi. :grim

Predstavniki koga že? :hmm:

Aja, hudobnih nemoralnih zelenih možicljev :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere živali pa smo iztrebili zaradi pobijanja??????

Indijanci so iztrebili bizone. Katere so papali, se pravi so jih ubijali nagonsko.

Čeprav je že delno odgovorila Alla, bi dodal še to, da so jih belci pobijali tudi zato, ker so bili bizoni glavna hrana Indijancev. S tem, ko so pobili bizone, so prisilili Indijance, da so prišli v rezervate in se prenehali upirati beli ekspanziji.

Ja, ja, politiki so vsega krivi. :grim

Predstavniki koga že? :hmm:

Aja, hudobnih nemoralnih zelenih možicljev :?

Ne Franček, ne malih zelenih. So predstavniki taistih korporacij, ki se med drugim ukvarjajo tudi s predelavo in preprodajo krznenih izdelkov. Pa saj menda nisi tako naiven, da verjameš, da ti financiraš predvolilno kampanijo strank? Vsak kandidat na volitvah ima svojega boga kateremu mora potem vrniti uslugo, da je postal "tvoj" in "moj" predstavnik oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Franček, ne malih zelenih. So predstavniki taistih korporacij, ki se med drugim ukvarjajo tudi s predelavo in preprodajo krznenih izdelkov. Pa saj menda nisi tako naiven, da verjameš, da ti financiraš predvolilno kampanijo strank? Vsak kandidat na volitvah ima svojega boga kateremu mora potem vrniti uslugo, da je postal "tvoj" in "moj" predstavnik oblasti.

No, pa smo že malo bližje srži problema. Denar vse žene. In dokler bo mučenje živali prinašalo dobiček bo tako in nič drugače. Da pa nekaj prinaša dobiček niso dovolj politiki. Rabiš nekoga ki vse to kupi... in to so... ja, ja uganil si... spet ti hudobni nemoralni zeleni možiclji! :grim

In dokler ti hudobni nemoralni zeleni možiclji ne bodo začeli misliti s svojo glavo nam ni pomoči. Lahko jim sicer kažeš danes te in jutri spet druge slike, pa se bodo pač danes zgražali nad tem, jutri nad onim, pomagalo pa ne bo nič. Njihov pogled in njihova pamet namreč dlje kot do te slike ne seže. :grrr

So pa tudi taki ki niso slepi, ampak so čisto zares nekje znotraj pokvarjeni. Za take pa ima gospa Svetlana Makarovič en prav dober recept. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa smo že malo bližje srži problema. Denar vse žene. In dokler bo mučenje živali prinašalo dobiček bo tako in nič drugače. Da pa nekaj prinaša dobiček niso dovolj politiki. Rabiš nekoga ki vse to kupi... in to so... ja, ja uganil si... spet ti hudobni nemoralni zeleni možiclji! :grim

In dokler ti hudobni nemoralni zeleni možiclji ne bodo začeli misliti s svojo glavo nam ni pomoči. Lahko jim sicer kažeš danes te in jutri spet druge slike, pa se bodo pač danes zgražali nad tem, jutri nad onim, pomagalo pa ne bo nič. Njihov pogled in njihova pamet namreč dlje kot do te slike ne seže. :grrr

So pa tudi taki ki niso slepi, ampak so čisto zares nekje znotraj pokvarjeni. Za take pa ima gospa Svetlana Makarovič en prav dober recept. :D

Krznene izdelke kopujejo nekateri bogataši. Recimo petsto jurjev za en plašč verjetno ne bo dal siromaček. Sedaj, če so to ti tvoji hudobni zeleni možiclji (ali pa pa prikazni po post delirijskem stanju) ne vem.

In koliko teh tvojih od znotraj pokvarjenih zelenih je ozdravila Svetlana? Ali pa samo naklada okoli tako kot mi vsi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko teh tvojih od znotraj pokvarjenih zelenih je ozdravila Svetlana? Ali pa samo naklada okoli tako kot mi vsi?

Zdaj si pa čisto zadel. Vsi le nakladamo. Razen mogoče Nagaye, ki je resnično načelna. Ona tudi zdravil ne uporablja, ker jih pač testirajo na živalih in bog si ga vedi koliko nedolžnih žrtev je rešila samo s tem, da hodi peš. Ne pa mi, ki se vozimo okoli z motorji, zahtevamo nafto in spodbujamo vojne okoli naftnih polj... Aja o krznu govorimo... no, mogoče jo skupi tudi kaka kamela.

Svet ni pravljica. Ne za ljudi, ne za živali. In če bo hotel kdo kaj spremeniti bo moral bika prijeti za roge. Spotikanje ob njegov drek pač ne bo pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Nope...niso indijanci iztrebili bizonov, ampak "beli ljudje", ki so prišli tja in so jih ubijali izključno zaradi kož.

Alla

Točno tako. Buffalo Bill in podobni... lovili so za zabavo, indijanci pa za kože in meso. Ironično je recimo, da je spet belec bil tisti, ki je tistih 30 glav bizonov, ki so še ostali zaščitil in prepovedal lov nanje. Danes se spet normalno razmnožujejo in njihovo število v ZDA narašča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem vege že od 14ega leta. In mi začuda nič ne manjka. Pač kupim Vegevit (ker drgač je B12 kao koncentriran predvsem v govedini). Tud rib ne jem, goveje juhe tud ne,... Nikol ne kaj kompliciram - če se je kaj kuhalo oz. namakalo z mesom pač tega ne pojem in se ne pizdim da za vegije ni poskrbljeno. Kaj je človk - vsejed al flancojed? Čist odvisno koga vprašaš. Sama mislim, da je v vsakem primeru mentalno dost razvit, da lahko vidi, da uboj kateregakoli živega bitja za kakršenkoli namen ni pravičen. Morala nad naravo. Življenje je življenje - ni važno v kaki obliki se nahaja. Sem proti mučenju živali - klavništvu, krznarstvu, vivisekcionizmu,... Mi je pa usnje mal bolj 'sprejemljivo' kot krzno - usnje je le stranski produkt živali, ki bi jo itak nekdo pojedu, medtem ko so živali za krzno v veliki večini vzgojene sam za to. Sama ne nosim krzna, usnja, svile,... Za kake kinky zadevce se dobi lateks, vsako zimo si kupim najmajn dva para škornjev, ker 'plastični' hitro omagajo pri mojem tempu,... Zeblo me pa še nikol ni, tk da se ne pustim farbat, da je krzno pa usnje toplo. Tud Humarja se ne spomnim, da bi ga na kterem od njegovih podvigov vidla načičkanega pa opicanjenega z nekim krznom. Umetni materiali in bombaž po mojih izkušnjah velik bolj zadržujejo toploto. Res pa je, da sem bla par let nazaj s fantove strani 'prisiljena' kupit usnjeno motoristično jakno (tako, da "paše na kruzerja"). Kljub temu, da jo zlo poredko nosim mam vseeno 'prste vmes' in ne bom moralizirala. Vsak pač dela kot se mu zdi prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!