Skoči na vsebino

Krzno


Tomozuki

Priporočene objave

in če imajo krave na farmah vodo, hrano in tla pod nogami, je lisice, činčile, kune in zajci gojeni za krzno nimajo! ...

Pri nas? Ne poznam sicer nobenega rejca za lisice pri nas, tudi za kune ne, poznam pa ene tri za činčile in enega za zajce in te lahko potolažim. Vse kletke so enako velike kot tiste, ki jih dobiš v Hobi programu (po moji oceni malo manj kot pol kubika), imajo trdno nežičnato dno, vse činčile imajo vodo napeljano v ceveh (konstantni dotok), jedo brikete in jabolka, vsaka ima svojo mivko, travnato steljo itd. Zajcev je v kletkah več skupaj, ampak so te veliko večje, lesene, travnata stelja, voda po cevkah itd. To kar pa si ti prikazovala na slikah bi pa znal biti kakšen daljni vzhod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Razen mogoče Nagaye, ki je resnično načelna. Ona tudi zdravil ne uporablja, ker jih pač testirajo na živalih in bog si ga vedi koliko nedolžnih žrtev je rešila samo s tem, da hodi peš. Ne pa mi, ki se vozimo okoli z motorji, zahtevamo nafto in spodbujamo vojne okoli naftnih polj... Aja o krznu govorimo... no, mogoče jo skupi tudi kaka kamela.

Svet ni pravljica. Ne za ljudi, ne za živali. In če bo hotel kdo kaj spremeniti bo moral bika prijeti za roge. Spotikanje ob njegov drek pač ne bo pomagalo.

Tudi Nagaya vozi motor. Vojna za nafto ni zato, ker bi jo jaz zhteval (nafto), ampak zato, kdo bo pokasiral ogromni profit, ki se ustvarja s prodajo nafte.

In kaj pomeni po tvoje prijeti bika za roge?

Točno tako. Buffalo Bill in podobni... lovili so za zabavo, indijanci pa za kože in meso. Ironično je recimo, da je spet belec bil tisti, ki je tistih 30 glav bizonov, ki so še ostali zaščitil in prepovedal lov nanje. Danes se spet normalno razmnožujejo in njihovo število v ZDA narašča.

Indijanci so lovili bizone za hrano in kože že tisočletja pred prihodom belcev in jih niso iztrebili. Poskusi ti ubiti bizona peš, oborožen s kopjem in lokom (in kamnitimi konicami) pa boš ugotovil zakaj.

Pred kom je zaščitil belec zadnje bizone? Pred Indijanci, ki so živeli tisoče kilometrov stran v rezervatih ali pred belci, ki so jih pobili povsod razen v Yellowstonu? Preberi malo zgodovino ZDA.

... Sama mislim, da je v vsakem primeru mentalno dost razvit, da lahko vidi, da uboj kateregakoli živega bitja za kakršenkoli namen ni pravičen. Morala nad naravo. Življenje je življenje - ni važno v kaki obliki se nahaja...

Tudi solata je živo bitje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zeblo me pa še nikol ni, tk da se ne pustim farbat, da je krzno pa usnje toplo. Tud Humarja se ne spomnim, da bi ga na kterem od njegovih podvigov vidla načičkanega pa opicanjenega z nekim krznom. Umetni materiali in bombaž po mojih izkušnjah velik bolj zadržujejo toploto.

Sej zato so ga pa prišli iskat :D Malo heca mora bit. Nočem izvati kakršnih koli provokacij, ampak če pogledaš recimo vsakoletne dirke s psmi na Aljaski, ki vlečejo sani, tudi njihovi lastniki nimajo termoflisa. A potemtakem vseeno imaš izkušnje s krznom, če praviš, da so umetni materiali primerljivi?

Sama mislim, da je v vsakem primeru mentalno dost razvit, da lahko vidi, da uboj kateregakoli živega bitja za kakršenkoli namen ni pravičen. Morala nad naravo. Življenje je življenje - ni važno v kaki obliki se nahaja.

Nič ni pravično. Je pa naravno. Če pogledam recimo medveda, povodnega konja, divjega prašiča itd. so vsejedi tako kot mi. Tako je pač narava poskrbela, da se ne prehranjujemo samo z enim virom, ampak iz večih. Seveda se pa lahko vsak odloči, če mu ta način prehranjevanja ustreza. Ker pač živali niso tako razumne kot ljudje, delajo nagonsko. In gnusa ne poznajo. Tudi levom se antilope nič ne smilijo, pa če so odrasle ali komaj skotene. Dejstvo je, da je to narava.

Sem proti mučenju živali

Tudi jaz .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem proti mučenju živali.

Tudi jaz .)

Mislim, da je proti mučenju živali vsak normalen človek. Lahko bi dodal edino to: In proti nepotrebnemu pobijanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj pomeni po tvoje prijeti bika za roge?

Indijanci so lovili bizone za hrano in kože že tisočletja pred prihodom belcev in jih niso iztrebili. Poskusi ti ubiti bizona peš, oborožen s kopjem in lokom (in kamnitimi konicami) pa boš ugotovil zakaj.

Pred kom je zaščitil belec zadnje bizone? Pred Indijanci, ki so živeli tisoče kilometrov stran v rezervatih ali pred belci, ki so jih pobili povsod razen v Yellowstonu? Preberi malo zgodovino ZDA.

Em, Indijanci so že za časa vojne med Francijo in Anglijo imeli strelno orožje in smodnik, konje in loke pa že od prej. Vendar pa bizonov niso iztrebili zaradi pomanjkanja arzenala, temveč zaradi lastnih potreb, med katerimi ni bilo pobijanja iz užitka.

Nisem trdil, da je belec zaščitil bizone pred indijanci, ampak pred lovci, ki so belega porekla. Zato sem tudi napisal, da je to precej ironično. Sej mislim, da je ravno o tem bila oddaja na NGC ali pa Discoveryu nedolgo nazaj.

Vbistvu trdiva ena in isto, problem je samo, da si slabo prebral moj prejšnji post .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vojna za nafto ni zato, ker bi jo jaz zhteval (nafto), ampak zato, kdo bo pokasiral ogromni profit, ki se ustvarja s prodajo nafte.

Jaz nafto le kupujem. Za to, da se okoli nje sučeta denar in profit, so krivi pa...

...menda ja ne spet tisti hudobni zeleni... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nafto le kupujem. Za to, da se okoli nje sučeta denar in profit, so krivi pa...

...menda ja ne spet tisti hudobni zeleni... :grrr

A so za to, da si sfulal temo tudi krivi Marsovci?

Krzno, fant, krzno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pri krznu je enako. Če ga ne kupuješ si naredil skoraj vse. Lahko tudi moraliziraš ampak šele potem, ko se ti lasten prag sveti. Pa ne samo kar se krzna tiče, tudi drugih smeti ne sme biti nikjer. Dokler ze na lastnem pragu čaka delo, se nimaš kaj ubadati s tujim. Se je pa seveda lažje zgražati nad drugimi... pa saj se vsi... bogati nad nebogatimi, revni nad nerevnimi, nekadilci nad kadilci, vegetarjanci nad nevegetarjanci, verniki nad neverniki,... pa saj je vendar vsakemu kristalno jasno, da so napake drugih veliko hujše kot naše lastne! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama mislim, da je v vsakem primeru mentalno dost razvit, da lahko vidi, da uboj kateregakoli živega bitja za kakršenkoli namen ni pravičen.

Tko ku ti varuješ živali s "krajo" njihove solate z vrta, tako varuje marsikdo svojo solato z vrta s "krajo" živali :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opla, mal sm se zarekla - Tomozuki, ti bi mogo pravnik bit :) Sej veš, oni so tud na vse pozorni... Ne, s krznom pa nimam kakih izkušenj.

Lobo, solata je na nek način živo bitje, sam me vsaj ne gleda z učkami, ko jo 'masakriram' pa zalivam z balzamičnim kisom. Pa tud nekega strašno razvitega živčnega sistema nima :P Tk da ne gre enačit solate z živaljo.

GizmOkak, kar si napisav me je spomnilo na stavek "rešimo žival - pojejmo vegetarijanca". Tk da če bo kdo lačen - ve kje me najde :D No, zdj se pa morm spokat, da ne bom še bolj neumestna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem brala vsega...sam tako malo tu in tam in takoj v ,prvem postu je pomešano vse skupaj..od krzna, vegeterjanstva in neke globoke misli kako je to človeku od pamtiveka prirojeno kar je absurd (že od pamtiveka se koljemo med sabo, torej je uredu če se še naprej?) in v istem košu se znajde eskim, evropejci, zdravila itd...stvar postane jasna, ko se začne zgledovati po nilskim konju in levu :huh: .....in me zanima kako dosleden si: ,, z zobmi raztrgš živo jagnje, potopiš glavo v njegovo drobovje insi potešiš žejo s kadečo se krvjo... ?

V vegeterjanstvo in zrezke in kaj človek dejansko je se ne bom spuščala...lahko pogledamo nam najbližjer opice, ki tudi kdaj pa kdaj naredijo pogon in jedo meso....KDAJ PA KDAJ....in mnenja o temu kakšen prebavni trakt ima človek in kaj dejansko je...so znanstveniki, ki zagovarjajo to in ono...tako, da tule ne bomo odkrili ničesar. Poznam vegeterjance, ki so to že 20 let...eni ga sploh nikoli niso jedli...poznam ljudi, ki jim je najljubša zelenjava biftek...vsi so živi, eni anemični drugi s previsokim hlesterolom tretjim nič ni......

KRZNO =ABSOLUTNI PRESTIŽ

Danes v 21 stletju tu v srednjetoplem pasu, pri vseh uemtnih materialih, krzno ni potrebno, ni lepo in je bila koža živega bitja, ki je umrlo zaradi ignorance, arogance in brezsčnosti dvonogega stvora.,. ŽENSKA (žal moškega v pelcu še nisem videla), ki je tako puhla, da kjub vsem Informacijam (tudi nepismena si lahko ogleda kak filmček) še vedno verjame, da bo svojo trulo dušo skrila v tujo kožo in izgledala lepo, je bizarno. Resnično me zanima, kaj je lepega na temu, da pokažeš kako vseeno ti je za vse tiste činčile, lisice, bizame....,ki so svojo kalvarijo začele in končale zaradi tebe???? In ja, zakaj se ,,spravljati,, na ljudi, ki ga nosijo in ne na proizvajalce?...zato, ker na tem področju lahko deluje čisto vsak ici bici posameznik in ker gre vse po principu ponudba/povpraševanje....zadnji člen v krogu.

In Tomozuki.....imela sem činčilo..Čenča ....sem ji začasno nudila dom...no potem je ostala...ljubko bitje, ki te prepozna, pride k tebi, miga z brki, vrti ušesa, pleza po tebi, ti meša lase...in lahko rečem, da je je vesela, ko prideš domov in če ji prepreš rep...jo boli in to pokaže, je užaljena, je vesela, včasih nevoljna :o ...in fantastično jo je opazovati kako se ,,kopa v mivki,, in nekak se mi gabi misel, da bi ji zlomila vrat za izdelavo naušnikov.

Svet ni pravljica...seveda ni in dokler bomo imeli tak odnos do drugih živih bitji...bo postajalo življenje čedalje večja mora.....in vsak moment lahko začnemo stvari spreminjati pri sebi.

Cicero

»Ne prosim te, da mi prizaneseš, če si v sili, temveč le, ko imaš zločinska poželenja. Ubij me, da se naješ, vendar me ne zakolji, da bi jedel slajše!«

Busch, Wilhelm

,,Kazen vam ne uide. Sleherni lovec bo enkrat zajec, prej ali slej, večnost je dolga,,.

Pitagora

* Vse, kar človek stori živalim, se nekoč vrne k njemu samemu.

* Kdor z nožem prereže vrat goveda in pri tem rjovenju, rojenega iz strahu, ostane gluh in zmore hladnokrvno zaklati kričečega kozlička ali pojesti ptiča, kateremu je sam dajal hrano – kako daleč je tak človek oddaljen od zločina?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Nope...niso indijanci iztrebili bizonov, ampak "beli ljudje", ki so prišli tja in so jih ubijali izključno zaradi kož.

Alla

Ja ampak zadnjega v naravi naj bi ubil indijanec. Čeprav je pa res, da so belci porušili dolgoletno ravnovesje št. indijancev in št. bizonov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak zadnjega v naravi naj bi ubil indijanec. Čeprav je pa res, da so belci porušili dolgoletno ravnovesje št. indijancev in št. bizonov .)

dej ne nakladi ... ti je Alla čist prav povedala, ni treba nabijat ... pa tut Pleše z volkovi si poglej kot relevantn vir ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ne nakladi ... ti je Alla čist prav povedala, ni treba nabijat ... pa tut Pleše z volkovi si poglej kot relevantn vir ;)

Ja alla je rekla to kar sem rekel sam. Železnica, beg indijancev iz vzhoda na zahod(povečanje št. indijancev na vzhodu), beli lovci.... so porušili dolgotrajno ravnovesje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal manj poudarjaj indijance in mal bolj bele lovce, pa bo vse ok ... Ne vem pa, kok tist drži, da lahk bizone tko na daljavo pokaš pa se sploh ne premaknejo, sam cepajo, če jih dobr zadeneš... Morm enkrat probat - pol bom pa poročal na motosvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem brala vsega...sam tako malo tu in tam in takoj v ,prvem postu je pomešano vse skupaj..od krzna, vegeterjanstva in neke globoke misli kako je to človeku od pamtiveka prirojeno kar je absurd (že od pamtiveka se koljemo med sabo, torej je uredu če se še naprej?) in v istem košu se znajde eskim, evropejci, zdravila itd...stvar postane jasna, ko se začne zgledovati po nilskim konju in levu :huh: .....in me zanima kako dosleden si: ,, z zobmi raztrgš živo jagnje, potopiš glavo v njegovo drobovje insi potešiš žejo s kadečo se krvjo... ?

V vegeterjanstvo in zrezke in kaj človek dejansko je se ne bom spuščala...lahko pogledamo nam najbližjer opice, ki tudi kdaj pa kdaj naredijo pogon in jedo meso....KDAJ PA KDAJ....in mnenja o temu kakšen prebavni trakt ima človek in kaj dejansko je...so znanstveniki, ki zagovarjajo to in ono...tako, da tule ne bomo odkrili ničesar. Poznam vegeterjance, ki so to že 20 let...eni ga sploh nikoli niso jedli...poznam ljudi, ki jim je najljubša zelenjava biftek...vsi so živi, eni anemični drugi s previsokim hlesterolom tretjim nič ni......

KRZNO =ABSOLUTNI PRESTIŽ

Danes v 21 stletju tu v srednjetoplem pasu, pri vseh uemtnih materialih, krzno ni potrebno, ni lepo in je bila koža živega bitja, ki je umrlo zaradi ignorance, arogance in brezsčnosti dvonogega stvora.,. ŽENSKA (žal moškega v pelcu še nisem videla), ki je tako puhla, da kjub vsem Informacijam (tudi nepismena si lahko ogleda kak filmček) še vedno verjame, da bo svojo trulo dušo skrila v tujo kožo in izgledala lepo, je bizarno. Resnično me zanima, kaj je lepega na temu, da pokažeš kako vseeno ti je za vse tiste činčile, lisice, bizame....,ki so svojo kalvarijo začele in končale zaradi tebe???? In ja, zakaj se ,,spravljati,, na ljudi, ki ga nosijo in ne na proizvajalce?...zato, ker na tem področju lahko deluje čisto vsak ici bici posameznik in ker gre vse po principu ponudba/povpraševanje....zadnji člen v krogu.

In Tomozuki.....imela sem činčilo..Čenča ....sem ji začasno nudila dom...no potem je ostala...ljubko bitje, ki te prepozna, pride k tebi, miga z brki, vrti ušesa, pleza po tebi, ti meša lase...in lahko rečem, da je je vesela, ko prideš domov in če ji prepreš rep...jo boli in to pokaže, je užaljena, je vesela, včasih nevoljna :o ...in fantastično jo je opazovati kako se ,,kopa v mivki,, in nekak se mi gabi misel, da bi ji zlomila vrat za izdelavo naušnikov.

Svet ni pravljica...seveda ni in dokler bomo imeli tak odnos do drugih živih bitji...bo postajalo življenje čedalje večja mora.....in vsak moment lahko začnemo stvari spreminjati pri sebi.

Cicero

»Ne prosim te, da mi prizaneseš, če si v sili, temveč le, ko imaš zločinska poželenja. Ubij me, da se naješ, vendar me ne zakolji, da bi jedel slajše!«

Busch, Wilhelm

,,Kazen vam ne uide. Sleherni lovec bo enkrat zajec, prej ali slej, večnost je dolga,,.

Pitagora

* Vse, kar človek stori živalim, se nekoč vrne k njemu samemu.

* Kdor z nožem prereže vrat goveda in pri tem rjovenju, rojenega iz strahu, ostane gluh in zmore hladnokrvno zaklati kričečega kozlička ali pojesti ptiča, kateremu je sam dajal hrano – kako daleč je tak človek oddaljen od zločina?

Hehehe, prav zabavno je brati replike (?) oziroma globoko razmišljanje in citiranje znanih mislecov, cesarjev itd. Sam nisem podal nobenega globokega razmišljanja, pač pa dejstva. To, da lev poje antilopo je dejstvo, kakor tudi to, da se človek že nekaj tisočletij oblači v živalske kože in tako se bo verjetno nadaljevalo do konca našega obstoja. Nobeden mi še ni odgovoril, kaj čuti do karnivorov, ki ubijajo in mučijo herbivore, nekateri jih celo ne pojedo (mačke, risi, šimpanzi) ali pa pustijo njihovo kožo (volkovi, medvedi). Človek spada med prve, čeprav bi rad postal slednji. Naj vse živali naučimo, da jedo podobno, kot "preobraženi" ljudje? Tako bi bil na svetu mir. Edino kar bi bilo, da bi naš planet postal prenatrpan s vsemi živimi bitji, zato pa obstoja hierarhija. Močnejši ubijajo šibkejše - naravna selekcija. Šibkejši se tudi hitreje množijo, da za močnejše ne zmanjka hrane (oziroma krzna, usnja itd.). Sej je isto med ljudmi samimi, ne samo med ljudmi in živalmi ali pa živalmi samimi. Produkti iz živali so vsi medsebojno povezani, saj potrebuješ mrtvo žival, da iz nje kaj iztržiš. Glede klanja od pamtiveka naprej... je potrebno, ker se tako redčimo, kakor sem že povedal pri naravni selekciji.

Dejstvo je, da o pridelavi kož ne gre posploševati. Žalitev uporabnikov krzna, usnja in mesa, zaradi njihove puhlosti ni upravičena. Ko pomislimo na krzneni plašč, takoj pomislimo na uboge očke, cviljenje, špricanje krvi samo zato, da bo lahko nekdo nosil njihovo krzno. Kdo pa pravi, da vse živali za krzno ne končajo na isti način. Če jih je ubil lovec, več od naboja v glavo niso dobile. Prikazani so pač tisti posnetki, kjer se dogajajo nepravilnosti, ostalih pa ni, ker... zakaj bi bili, če nepravilnosti ni. Seveda podpiram boj proti mučenju živali, ampak gledam iz obeh zornih kotov. Predelava v usnje in krzno se mi zdi upravičena iz vsega že povedanega, ne pa tudi mučenje (ki ne rabi biti sestavni del predelave). Oblačila iz teh dveh materialov so tudi doživljensko neuničljiva in trpežna. Kolikokrat v življenju menjamo motoristi kombinezon in če že, ga prodamo naprej... Krzno je ravno takšen prestiž, kot katerikoli drugi izdelek iz živali.

Nutrije recimo so lep dokaz, kaj se zgodi, ko živali pobegnejo od rejca. V Franciji npr. naravnih sovražnikov nimajo in danes jih kmetje (zaradi uničevanja pridelka) streljajo kot za stavo pa njihovo število še kar narašča. ŠTevilo je naraslo iz ducata v nekaj tisoč primerkov. Spet pridemo na naravno selekcijo...

Ja, tudi jaz sem imel činčilo oziroma kar dve. So resnično lepe živali, mehke, igrive (kakor katera) itd. Pa še punca ima eno. Jaz izdelkov iz nje ne bi imel, ampak nič me ne moti, če ga ima nekdo drug. Dejstvo je, da so pogledi na takšne stvari različni. Nekateri jih raje v ujetništvu vidimo žive, drugi pa na sebi, mrtve. Nekateri imajo doma domače živali, od psov, mačk, papagajev in činčil, pa postanejo lovci. To, da so puhli je za moje pojme žalitev, saj verjetno veliko bolje vejo, kaj je uboj, kot pa ti in jaz skupaj. Nekateri pač tega ne vejo in se s tem ne obremenjujejo. Najlažje si je zatisniti oči pravijo. In takšnim, ki si jih zatiskajo, nobeden ne more pomagati. Podobno je z avtomobilističnimi nesrečami, ko ljudi zastonj z gradivom opozarjaš na nevarnosti prevelike hitrosti, nepazljivosti itd. Pa letno še zmeraj umre 1,2 milijona ljudi po Svetu zaradi teh vzrokov, zaradi katerih že 30 let opozarjaš. Ja, strezni se določen procent, vsi se pa nikoli ne bodo. Ne zameriti, sem samo realist .)

kako dosleden si: ,, z zobmi raztrgš živo jagnje, potopiš glavo v njegovo drobovje insi potešiš žejo s kadečo se krvjo... ?

Ne, celo ne rabim biti tako okruten. Enostavno kupim vakumsko zapakirano klobaso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se vidi da imajo eno al veliko dioptrijo pa so doma pozabli očala ali pa jim racunalnik izpisuje neki druzga kot to kar se je meni zapisalo...

recimo nek modrijan je klobasal nekaj o moji nacelonosti in o tem kako ne uporabljam zdravil (BTW uporabljam kozmetiko ki ni testirasna na zivalih in večino zdravil iz domače lekarne OLIMLJE - ampak tebi to pač nič ne pove), hodim peš in podobno....nekaj v stilu, da dokler se vozim z avtomobilom, in jem šnicle, uporabljam kozmetiko in zdravila naj bom tiho...

ampak modrijan je ocitno pozabil prebrat da sem z velikimi rdečimi črkami nekje zapisala na gre tu predvsem za BOLJŠE POGOJE GOJENJA ZIVALI......tako kot ne zagovarjam izdelave motociklov s strani delavcev ki deljo v nepirmernih delovnih pogojih tako ne zagovarjam gojenja zivali v neprimernih pogojih.....

al bo treba spet črkovat?

G R E

Z A

B O L J S E

P O G O J E

G O J E N J A !!!!!

brihta

- kako je v slo ti bi lahko povedal recimo HHV, a ce se ne motim smo lepo zdesetkali populacijo medvedov, volkov, risov in se cesa....

francozi so v 18 stoletju totalno iztrebili vse volkove in medvedjo populacijo da zdaj uvazajo slovenske...

vokovi, kojoti in grizliji so bili skoraj iztrebljeni zaradi panike in groze ki so jo povzročali med priseljenci v ameriko....

tigri počasin knčujejo bitko . pobijajo jih zaradi kož in potreb kitajske domače čudodelske farmacije....isto je z nosorogi in sloni (u a je že kdo slišal za slonovino)..

nobena od teh zvali ni bila lovljena in ubita ter skoraj iztrebljena zaradi prehrane...razen kitov

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da lev poje antilopo je dejstvo, kakor tudi to, da se človek že nekaj tisočletij oblači v živalske kože in tako se bo verjetno nadaljevalo do konca našega obstoja. Nobeden mi še ni odgovoril, kaj čuti do karnivorov, ki ubijajo in mučijo herbivore, nekateri jih celo ne pojedo (mačke, risi, šimpanzi) ali pa pustijo njihovo kožo (volkovi, medvedi). Človek spada med prve, čeprav bi rad postal slednji. Naj vse živali naučimo, da jedo podobno, kot "preobraženi" ljudje? Tako bi bil na svetu mir. Edino kar bi bilo, da bi naš planet postal prenatrpan s vsemi živimi bitji, zato pa obstoja hierarhija. Močnejši ubijajo šibkejše - naravna selekcija. Šibkejši se tudi hitreje množijo, da za močnejše ne zmanjka hrane (oziroma krzna, usnja itd.). Sej je isto med ljudmi samimi, ne samo med ljudmi in živalmi ali pa živalmi samimi. Produkti iz živali so vsi medsebojno povezani, saj potrebuješ mrtvo žival, da iz nje kaj iztržiš. Glede klanja od pamtiveka naprej... je potrebno, ker se tako redčimo, kakor sem že povedal pri naravni selekciji.

Resnično te sprašujem zakaj se primerjaš z karnivori? Je človek resnično dobil v dar govor in razvil možgane zato, da se bo vozil po vesolju in se primerja z lisico? Kje si dobil idejo, da bi morali spremeniti mesojede živali v vegije-da je to cilj vegeterjancev? Se ti ne zdi, da je človek zašel s poti zaradi katere je bil del narave in je postal superiporen (vsaj obnaša se tako) zato bi bil čas da se na vseh področjih obnaša tako ne samo tam kjer mu paše? Zakaj primerjaš lov mesojedov z mestno civilizacijo? Še enkrat zakaj se trudimo biti strpni, zakaj je uboj človeka zločin če je od nekdaj bilo to prisotno v našem načinu življenja? Zakaj se trudimo spremeniti na bolje če je po tvoje zakoreninjeno v nas?

o je, da o pridelavi kož ne gre posploševati. Žalitev uporabnikov krzna, usnja in mesa, zaradi njihove puhlosti ni upravičena. Ko pomislimo na krzneni plašč, takoj pomislimo na uboge očke, cviljenje, špricanje krvi samo zato, da bo lahko nekdo nosil njihovo krzno. Kdo pa pravi, da vse živali za krzno ne končajo na isti način. Če jih je ubil lovec, več od naboja v glavo niso dobile. Prikazani so pač tisti posnetki, kjer se dogajajo nepravilnosti, ostalih pa ni, ker... zakaj bi bili, če nepravilnosti ni. Seveda podpiram boj proti mučenju živali, ampak gledam iz obeh zornih kotov. Predelava v usnje in krzno se mi zdi upravičena iz vsega že povedanega, ne pa tudi mučenje (ki ne rabi biti sestavni del predelave). Oblačila iz teh dveh materialov so tudi doživljensko neuničljiva in trpežna. Kolikokrat v življenju menjamo motoristi kombinezon in če že, ga prodamo naprej... Krzno je ravno takšen prestiž, kot katerikoli drugi izdelek iz živali.

Zakaj bi nekoga ubili samo zardi kože, ki jo dejansko ne potrebujemo za drugo kot za poziranje? Vsako živo bitje se veseli življenja in ima do njega pravico..in strašno arogantno je prezirati to dejstvo.

Glede neuničljivosti usnja :blink: ..se hecaš a ne?

Nutrije recimo so lep dokaz, kaj se zgodi, ko živali pobegnejo od rejca. V Franciji npr. naravnih sovražnikov nimajo in danes jih kmetje (zaradi uničevanja pridelka) streljajo kot za stavo pa njihovo število še kar narašča. ŠTevilo je naraslo iz ducata v nekaj tisoč primerkov. Spet pridemo na naravno selekcijo...

In kaj so krive Nutrije?...Zato ker so stekle za življenje?....Če jih ne bi redili za krzno danes ne bi imeli z njimi težav...Ali pričakuješ od nutrije da bo uživala kontracepcijo, da ne bi uničila tvojega pridelka?

a) , ampak nič me ne moti, če ga ima nekdo drug. Dejstvo je, da so pogledi na takšne stvari različni. Nekateri jih raje v ujetništvu vidimo žive, drugi pa na sebi, mrtve. Nekateri imajo doma domače živali, od psov, mačk, papagajev in činčil, pa postanejo lovci. To, da so puhli je za moje pojme žalitev, saj verjetno veliko bolje vejo, kaj je uboj, kot pa ti in jaz skupaj. Nekateri pač tega ne vejo in se s tem ne obremenjujejo. Najlažje si je zatisniti oči pravijo. In takšnim, ki si jih zatiskajo, nobeden ne more pomagati. Podobno je z avtomobilističnimi nesrečami, ko ljudi zastonj z gradivom opozarjaš na nevarnosti prevelike hitrosti, nepazljivosti itd. Pa letno še zmeraj umre 1,2 milijona ljudi po Svetu zaradi teh vzrokov, zaradi katerih že 30 let opozarjaš. Ja, strezni se določen procent, vsi se pa nikoli ne bodo. Ne zameriti, sem samo realist .)

Se ti ne zdi, da so ljudje, ki bi tvojo prjatelco nosili mrtvo okoli vratu vulgarni? Jaz imam svoja načela preko katerih ne grem . Pa jih nisem postavila zavestno,tam so in nikoli mi ne bo vseeno ali nosiš krzno ali ne, vedno ti lahko jasno in glasno povem, da tega ne odobravam, in da si v mojih očeh puhel izrodek...sam tok da veš pri čemu si....in kakša čustva nehote sprožaš v meni. In če si si ti zameglil pogled s pretvezo, da je uboj nekaj kar verjetno ne razumeš, da gre za neko znanstveno razlago...je to pač lopata peska v oči...mene ne tlači v ta koš.

Človek je SAM kriv če se zaradi prevelike hitrosti zabije v vdrevo in gre v maloro...kakšno izbiro pa imajo živali?

rabim biti tako okruten. Enostavno kupim vakumsko zapakirano klobaso.

In kje si dobil enoto in mero kaj je okrutnost?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brihta

- kako je v slo ti bi lahko povedal recimo HHV, a ce se ne motim smo lepo zdesetkali populacijo medvedov, volkov, risov in se cesa....

francozi so v 18 stoletju totalno iztrebili vse volkove in medvedjo populacijo da zdaj uvazajo slovenske...

vokovi, kojoti in grizliji so bili skoraj iztrebljeni zaradi panike in groze ki so jo povzročali med priseljenci v ameriko....

tigri počasin knčujejo bitko . pobijajo jih zaradi kož in potreb kitajske domače čudodelske farmacije....isto je z nosorogi in sloni (u a je že kdo slišal za slonovino)..

nobena od teh zvali ni bila lovljena in ubita ter skoraj iztrebljena zaradi prehrane...razen kitov

Rimljani so pa leve iz Evrope iztrebl...

Sam tigri, sloni, gepardi, nosorogi......njihovo število pada predvsem zaradi krčenja njihovega naravnega habitata.

Sam glede kitov je pa res :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krzno oh in ah..

kaj pa usnje vas nič ne boli..?! :hmm:

p.s. danes si grem dat šivat novo jakno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osveščanja ljudi ima več obrazov.

nekateri dajo več na besede izrečene za šankom, pa čeprav so bile samo posredovane s strani pivsko/kofetkarskega kolega, ki jih je prebral v babjem časopisu ali slišal v pogovoru resničnostnega šova, drugim več pomeni informacija nasurfana preko spleta, tretji menijo da ima resnično težo samo tisto kar preberejo v Delu.

Jodlanje posameznikov da ta svet pač je tak kakršen je, neprožen in trd ter neprimeren za spremembe, vse osveščanje preko nizanja dejstev pa jalovo početje, ki meji na slaboumnost, pa živa tragikomedija povzetka današnje družbe v kateri nihče ni pripravljen poslušati nikogar ki žvižga malce drugače, pač pa se zapira med štiri stene svojega omejenega priučenega mišljenja. To zagotovo ni njegovo lastno( ker si ga s takšnim udejstvovanjem v diskusijah pač ni sposoben oblikovati), pač pa po vsej verjetnosti mišljenje sosedovega strica, župnika ali davno umrle babice ki je živela v popolnoma drugačnem svetu.

Svetovi in njihova mišljenja se spreminjajo počasi, korakoma, iz generacije v generacijo, zato sem prepričana da ne lina ne pupa, tako kot jaz ne pričakujeta preobrata forumskih modrih glav v vegetarijanstvo in nemudno članstvo v Peti. A če ob dejstvih v trgovini niste pripravljeni namesto izdelka, ki je testiran na živalih, vzeti za enak denar ali kak majhen drobiž več izdelka, ki to ni, pa čeprav vas v resnici to stane samo toliko časa, kolikor ga potrebujete za to da preberete nalepko na embalaži…ste smešni 

Še bolj smešni so vsi tisti, ki se otepajo kakršnekoli debate o krznu, primernih pogojih gojenja živali in testiranja zdravil na živalih v strahu, da jim bo nekdo v obraz zabrusil, da so nehumani ali pa se ob omembi tematike naježijo češ, meni pa že ne bo nihče govoril, kaj lahko jem in kaj počnem s svojim trdo zasluženim denarjem, saj reakcija meji na komedijo.

Prepričana sem, da velika večina posameznikov, ki je imela priliko videti pogoje na farmah in laboratorijih neb o nikoli nosila krzna, ter bo v prodajalni vedno pogledala na nalepko na embalaži ter preverila ali je bil izdelek preizkušen na živalih.

Torej

Vse otepanje, govor da svet ni pravljica ter izgovarjanje da denar ni sveta vladar je samo posledica neznanja.

Pred časom farmacevtskih družb, ki niso preizkušale izdelkov na živalih skorajda ni bilo.

Danes jih je ogromno.

Zakaj?

špil --> ne, zaradi že povedanega

brihta--> jap..ampak a je zato ignoranca kaj manjša? velike mačke so bile v rimu stvar prestiža, ki si ga je rim dovolil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pač se bo treba navadit, da smo ljudje najvišje na evolucijski lestvici in tudi najbolj razviti. Najbolj razviti pa tudi najbolje preživijo. Torej lahko rečemo da smo na vrhu prehranjevalne lestvice in kralji našega planeta. Tak pač je. Tako kot levi jejo antilope in ostale živali. So pač višje na evolucijski lestvici in na prehranjevalni verigi.

In dokler bo folk kupoval krznene plašče, tolko časa jih bodo proizvajalci delali in hlastali za dobičkom in tolko časa bodo ubijali uboge živali, pa čeprav samo zaradi krzna in potem ostalo vržejo proč.

Nekatere živali redimo z namenom, da jih potem pojemo. Jaz tu ne vidim nič narobe. Resda da z nekaterimi ravnajo prav grdo, samo to se tudi pozna na kvaliteti mesa. Če so bile živali premražene, podhranjene, dehidrirane in pod stalnim stresom, se vidi že v mesu in v okusu. Recimo tisti pujci, ki grejo za pršut v intešparu so pomoje deležni masaže (mal se hecam), saj je meso tako lepo, da ko greš mimo ti tečejo sline... Tudi pršut je eden najbolj okusnih.

Najbolše živali so pomoje prav gujdeki. Večina mesa se da pojesti ali uporabiti, kožo oz. usnje se pa da uporabiti za copate, ki so prav carski in še dolgo zdržijo. Edino glava pri pujsku je zame neužitna pa notranji organi. Recimo krava nam daje še mleko poleg mesa in usnja. Kokoši nam dajejo perje za povštre, jajca in meso pa za pojest.

Še najboljši je pa konjski golaž ali pa divjačinska suha salama... :kva2:

Pa še nasvet za vse vegeterjance: meso vsebuje veliko železa in vitamina B in beljakovin. Železa, ki je pomemben del hemoglobina v krvi, se dobi zgolj v mesu dovolj. Hemoglobin pa prenaša kisik in ogljikov dioksid po telesu. Poleg samega uživanja zelenjave, si lahko tudi uničite črevesje in trebušno slinavko in posledično zbolite za sladkorno boleznijo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!