Skoči na vsebino

Krzno


Tomozuki

Priporočene objave

Se dogaj čisto blizu nas...lahko oddate vsaj podpis

PETICIJA ZA ODPRAVO POBIJANJA PSOV V BEOGRADU

Ogorceni Beograjcani so zaprosili za pomoc Peto, ker jih njihova vlada pridno ignorira. Kljub protestom, brezdomne zivali, pse in muce pobijajo kar smetarji - ocitno po navodilih ministerstva za kmetijstvo !

VČasih jim z inekcijo vbrizgnejo pesticide, ali pa jih se zive pomecejo v tovornjake za smeti, kjer jih zmeckajo kot odpatke. ZIVE !!!

Prav tako veliko zivali ustrelijo ali pa celo obesijo !

-več o tem si lahko preberete na: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=8288

Malo polikajte po filmčkih, poglejte kako poskrbijo za brezdomne pse/mačke na kitajskem, vam je res to normalno in sprejemljivo. Vas vest niti malo ne zapeče, da z nakupom krzna vsaj malo prispevate k takim dejanjem...tudi če vas krznar prepriča, da so živali gojene v evropi...ste res tako naivni, da pričakujete, da vam bo krznal priznal, da ste ravnokar postali del te kalvarije.

(sej vem, da vas večina ne bo odprla niti prvega linka, ki je zgolj članek....sej ni nobene panike...sam, da boste seznanjeni kaj vse lahko kupite)

http://www.heathermills.org/dogcatfur.php

http://www.fourrure-torture.com/

http://www.petatv.com/tvpopup/archive.asp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa bom še jaz zlil svoj žolč...

1. Tukaj je tema o krznu. Vse tisto nabijanje o vegetarijancih, železu in vitaminčkih po moje ne sodi sem. Odprite svojo temo (če slučajno še ni) in si tam izmenjujte svoja mnenja.

2. Prepričan sem, da se vsi tukaj strinjamo, da je tako mučenje živali sramota za človeka. Zato tudi 3/4 postov tukaj deluje odveč, ker nas z njimi hočete prepričati, da so te stvari krute in si zaslužijo najvišjo obliko graje. To vemo, nismo ne imbecili, ne slepi in gluhi!

3. Pa gremo v srž problema! Kot prvo, da smo si na jasnem. Zame so krzneni plašči in podobna galanterija totalen idiotizem, nepotrebno zapravljanje denarja in po mojem mnenju so kupci posredno odgovorni za omenjena kruta dejanja. Ampak, menda se gremo svoboden trg in demokracijo. Torej ima vsak pravico kupovati nekaj, kar je na trgu. Se pravi, je kupil, ni ukradel, in kupil je legalno na trgu. Torej kupec ni storil nič nezakonitega. Kaj hočem povedati. Krivec je država. Pa naj bo to Slovenija, Nemčija, Uzbekistan ali Somalija. Zame je vse isto. V Sloveniji imamo stroga (v določenih primerih še prestroga) veterinarska določila o gojenju, trgovini in v končni fazi tudi predelavi živali in mesa. Enako velja za ostali ''razviti'' svet. In to se v tem delu sveta ne dogaja. V to sem prepričan. In v kolikor bi naše državne inštitucije (ali EU) imele interes zaščititi mučenje živali, bi zelo preprosto lahko prepovedale uvoz krznenih izdelkov iz držav, kjer nimajo urejene zkonodaje na tem področju oz. je ne spoštujejo. Pa ne mi klobasat da to ne gre. Če lahko prepovemo uvoz pujskov iz Romunije (pač samo primer), bi lahko tudi kaj takega. Ampak interesa za to pač ni. Ker je večina kupcev tega blaga ravno iz lobija, ki odloča o takih stvareh.

4. Še ena replika na tole iz Beograda in tistih nekaj postov v temi o lovcih. Vem da je :topic: ampak se ne morem zadržati. Za potepuške pse so odgovorni ljudje in ne psi sami!

Vsem skupaj še naprej lep dan! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živa odrta...in potem živa brez kože..odlično :cry:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brihta--> jap..ampak a je zato ignoranca kaj manjša? velike mačke so bile v rimu stvar prestiža, ki si ga je rim dovolil...

Tega pa nisem nikoli rekel. Jst sem itak offtopic v tej temi :)

Pogledu zdele filemček. Groza :(

Nimam besed :(

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mogel pogledat. Dost, da sm vidu J. Lopez, pa takoj za tem smrček živalce...

Nočem vedet za to kar se dogaja, preveč kruto. Nimam jajc niti pogledat takega prispevka, me obdaja doma preveč živalic...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam kar sta napisali lina in nagaya.

mene osebno kar strese ko vidim žensko v "pelcmantlu" včasih bi jo najraje vprašala , če lahko pridem k njej domov pa oderem enega od njenih najbližjih sorodnikov za plašč al pa rokavice :BUA: :SS

pa še to jest osebno bi prepovedala vse trgovine z malimi živalmi, prepovedala bi imeti doma eksotične živali, prepovedala bi transporte živih živali, prepovedala bi cirkuse. zaprla bi zoo ljubljana.....

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......

nobena od teh zvali ni bila lovljena in ubita ter skoraj iztrebljena zaradi prehrane...razen kitov

Tudi kitov niso zdesetkali in spravili na rob preživetja zaradi prehrane. Za vsem stoji kozmetična industrija.

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mogel pogledat. Dost, da sm vidu J. Lopez, pa takoj za tem smrček živalce...

Nočem vedet za to kar se dogaja, preveč kruto. Nimam jajc niti pogledat takega prispevka, me obdaja doma preveč živalic...

jap, tudi jaz ,pwjatu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porkaputana... :angry: takega človeka bi blo treba naučit kozjih molitvic. Predlagam, da z živalco zamenjata vloge.

Mene zanima ali se takšni ljudje sploh zavedajo kaj počnejo? Koliko bolečine povzročijo drugemu bitju. Pa četudi je to "samo" žival.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima ali se takšni ljudje sploh zavedajo kaj počnejo? Koliko bolečine povzročijo drugemu bitju. Pa četudi je to "samo" žival.

Pomoje, da ne. Za njih je to zgolj predmet obdelave, kot za nas recimo rezanje gob ali sekanje dreves. Izgubili so še tisto nekaj sočutja, kar so ga premogli na začetku. So pač hladnokrvni morilci, podobni tistim iz Sobiborja, Mathausna itd. Da ne bo kdo narobe razumel, popolnoma podpiram to, da se živali ne muči, pa ne glede na to, ali so to hišni ljubljenčki (ki sicer ne nameravajo umreti pod nožem), živali za gojenje mesa, krzna, usnja itd. Ampak, če se žival ustrezno tretira in ubije, ne vidim problema. Človek je žival. In kot sem že povedal, močnejše živali ubijajo šibkejše. Hierarhija, nič druga. Zato je tudi tistih, ki ubijajo številčno manj kot tistih, ki so namenjene ubijanju.... navadno.

Resnično te sprašujem zakaj se primerjaš z karnivori? Je človek resnično dobil v dar govor in razvil možgane zato, da se bo vozil po vesolju in se primerja z lisico? Kje si dobil idejo, da bi morali spremeniti mesojede živali v vegije-da je to cilj vegeterjancev? Se ti ne zdi, da je človek zašel s poti zaradi katere je bil del narave in je postal superiporen (vsaj obnaša se tako) zato bi bil čas da se na vseh področjih obnaša tako ne samo tam kjer mu paše? Zakaj primerjaš lov mesojedov z mestno civilizacijo? Še enkrat zakaj se trudimo biti strpni, zakaj je uboj človeka zločin če je od nekdaj bilo to prisotno v našem načinu življenja? Zakaj se trudimo spremeniti na bolje če je po tvoje zakoreninjeno v nas?

Ne s karnivori, z vsejedimi živalmi. Njegova razvitost ga ne ločuje od prvobitnosti s katero je povezan. Vsaj še nekaj časa bo tako ostalo, pa četudi bomo živeli na Marsu. Jedenje mesa nam je prirojeno (ker ga telo potrebuje), tako kot je to prirojeno volku, kuni, levu itd. Človekova superiornost pa ima dve plati. Po tvojem je "the dark side" tista, ko ljudje ubijajo živali, "bright side" pa tista, ko jedo korenje. Moraš vedet, da marsikdo ne razmišlja v tej smeri. S pregovarjanjem se ni ubilo še nobene živali. Človek ni zašel iz narave in postal hudo pameten zato, da bi se spoštljivo obnašal do vseh drugih živali in jih pustil pri miru. To že zato ne bi bilo mogoče, ker bi slej ko prej izumrl zardi prevlade drugih (planet je premajhen za vse). Mogoče, da se motim, ampak ne spomnim se nobenega primera v živalskem svetu, kjer bi evolucija spremenila način prehranjevanja. Zakaj je uboj človeka zločin in zakaj ni zločin ubiti žival. Mislim, da je. Vsaj v ZDA lahko greš v zapor zaradi tega. Tiste, ki pa umirajo v klavnicah pa so nikogaršnja last (zakaj je tako pa ti bi verjetno znal odgovoriti kakšen filozof). Pomoje je spet tukaj človeška superiornost. Hierarhija... In kot sem rekel, zakoreninjenega ni mogoče spremeniti, ne pri ljudeh ne pri živalih. Vsaj generalno gledano ne.

Zakaj bi nekoga ubili samo zardi kože, ki jo dejansko ne potrebujemo za drugo kot za poziranje? Vsako živo bitje se veseli življenja in ima do njega pravico..in strašno arogantno je prezirati to dejstvo.

Glede neuničljivosti usnja ..se hecaš a ne?

No, gremo še enkrat nazaj h krznu. Praviš, da je krzno prestiž. Ne samo ti, veliko ljudi. Krzno je prestiž, vendar ne zaradi svojih sestavin, ampak zaradi cene. Malokdo si ga lahko privošči in prav je tako. Če bi bilo cenejše, bi bilo več ljudi odetih vanj, več bi bilo pobojev(in vejretno tudi mučenja) in manj bi bilo zavidljivosti. Obrni kakor želiš, to je dejstvo. Zakaj misliš, da danadanes neka ženska nosi plašč že peto generacijo? Ker so skorajda neuničjivi. Tiste, ki vidiš na cesti, so večinoma stari že več kot ti. Pa še moderni so zmeraj bili, pa čeprav ne dam nič na modo. Gledam samo skozi njihove oči. Isto je s usnjenimi kombinezoni (ne pa tudi čevlji, čeprav, koliko parov plastičnih bi morala zamenjati za ene usnjene?). Usnje je motoristu druga koža in svinjsko življenje je manj vredno od človeškega, verjetno je vzrok precej hitrejše razmnoževanje. Tudi pri padcu se usnjen kombinezon navadno ne strga.

Vsako živo bitje se ne veseli življenja. To se sliši tako, kot da stojijo pred Sv. Petrom v vrsti in komaj čakajo, da lahko dobijo kalup. Zakaj misliš, da določene živali v ujetništvu nočejo imeti potomcev? Kdo bi se rad rodil za ujetništvo ali zakol? Ampak, narava je tako poskrbela, da določene (ki so sposobne hitrejšega reproduciranja) pač se razmnožujejo ne oziraje na potomce.

In kaj so krive Nutrije?...Zato ker so stekle za življenje?....Če jih ne bi redili za krzno danes ne bi imeli z njimi težav...Ali pričakuješ od nutrije da bo uživala kontracepcijo, da ne bi uničila tvojega pridelka?

In kaj boš s parimi milijoni kosmatih živalic, če se po celem svetu naenkrat prepove izdelovanje krzna? Seveda je kriv človek, vedno je bil in vedno bo. Ampak, žal smo prvi na lestvici in usoda drugih (ali istih - se pravi človeške rase) živih bitij je povezana z njim.

Se ti ne zdi, da so ljudje, ki bi tvojo prjatelco nosili mrtvo okoli vratu vulgarni? Jaz imam svoja načela preko katerih ne grem . Pa jih nisem postavila zavestno,tam so in nikoli mi ne bo vseeno ali nosiš krzno ali ne, vedno ti lahko jasno in glasno povem, da tega ne odobravam, in da si v mojih očeh puhel izrodek...sam tok da veš pri čemu si....in kakša čustva nehote sprožaš v meni. In če si si ti zameglil pogled s pretvezo, da je uboj nekaj kar verjetno ne razumeš, da gre za neko znanstveno razlago...je to pač lopata peska v oči...mene ne tlači v ta koš.

Ja, ampak to se nikoli ne bo zgodilo. Zakaj ne? Zato, ker ljudje nimamo krzna, lepih vzorcev in dobre izolacije. Poleg tega smo superiorni in lahko odločamo o tem, da človek ni za odstrel. Tvoje vprašanje pa bo: A žival je pa lahko? Glede na razmnoževalni cikel, nižja pozicija na prehrambeni lestvici, možganska nerazvitost... Ja, človek je določil, da lahko. Zakaj tako, pa kot sem že rekel, bi znal odgovoriti kakšen filozof. Mogoče zato, ker jih "predelujemo" že od začetka našega obstoja. Ja, ampak to ni prav. Kaj pa je dandanes prav?

Glede testiranja zdravil na živalih oziroma uporaba za poizkuse pa ti lahko povem, da večina ljudi zato bolje živi. Pa ne govorim o raznih papicah, kremicah in losjonih za boljšo kožo, ampak predvsem napredku v medicini. Verjetno ni nobena skrivnost več, da so s pomočjo podgane prvič uporabili "obliž", ki zlepi prelomljeno hrbtenjačo. Takih medicinskih podvigov je seveda ogromno in lahko smo jim hvaležni. Seveda pa ni humano takšno testiranje na živalih, ob katerem same trpijo. Tistih par mozoljčkov, ki jih žival dobi na koži zaradi kremice, verjetno ni primerljivo s tem, kar so počeli z Beagli na Hrvaškem. Treba je pač ločiti zrno od plevela.

Človek je SAM kriv če se zaradi prevelike hitrosti zabije v vdrevo in gre v maloro...kakšno izbiro pa imajo živali?

Kakšno izbiro ima 4 članska družina, ki je v nesreči soudeležena pa nič kriva? Navadno je še tako (če kaj spremljaš črno kroniko), da povzročitelj zmeraj preživi.

In kje si dobil enoto in mero kaj je okrutnost?

Mislim, da tam, kjer vsi ostali. Meni pač ni vzpodbudno, da kravam iztikajo očesa, jih s kolom bašejo v rit, predelujejo žrebeta, teleta in odojke v zrezke, da ljudje stradajo domače ljubljenčke, pretepajo tigre, postavljajo cirkuse v katerih nastopajo živali, spuščajo žolč medvedom, v krop mečejo še žive živali, raztelešujejo morske pse itd. Nekomu drugemu je vse to odveč, nekdo pa ne more videti niti, da žival ustrelijo. Pragovi okrutnosti so različni. Jaz sem samo proti mučenju, ne pa tudi proti ubijanju (razen v primerih mladičev).

Magari sem zate izrodek, puhec, nehuman pojebek matere narave ali kaj tretjega. Sem samo realist, ne pa iluzjonist. Nočem te prepričevat o svojih pogledih, ampak gre zgolj za moje razmišljanje. In tako kot jaz ne bom tebi vsiljeval krzna in jedenja klobas, tako ti meni ne vsiljuj, kako je fajn če ješ korenček in božaš kosamtinčke, ker na ta način si bolj "pameten". Glede na to, da ne podpiram mučenja živali (s katerim iz prve roke nimam izkušenj), se spravi raje na klavničarje in jim piši prostestno pismo, ter jih probaj poteptati s svojim mogočnim "IQ"-jem.

Pa vedi nekaj, če spremljaš kaj tekoče dogodke po svetu. Zaradi naše superiornosti se pobijajo živali in se pobijamo ljudje. Če misliš, da nas osvajanje vesolja dela kaj bolj razvite se motiš, saj večina ljudi na zemlji še zmeraj nima za vsakdanji živež, medtem kot se 0,0000001 procent sprašuje, kako izboljšati novega Pathfinderja. To je naravna selekcija.

End of story...

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bi napisal samo "end of sotry", kajti povedal si en velik NIČ

Človek sliši samo tisto, kar želi vedeti... .) Za razliko od mene, si ti povedal vse. Tisti post z rdečimi črkami je dovolj. Nevem, zakaj ga nisi uporabil že prej.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek sliši samo tisto, kar želi vedeti... .) Za razliko od mene, si ti povedal vse. Tisti post z rdečimi črkami je dovolj. Nevem, zakaj ga nisi uporabil že prej.

Da nisi spet malo zamešal. Nagaya je punca :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu ne vem, kaj si hotel povedat, Tomozuki.

Vse je eno kao razmis-filozofiranje, si proti mučenju, vseeno ti je, medicina napreduje, štiričlanska družina, krzno je obstojno...Same floskule, fakti, ki že dolgo obstajajo. Nič novega.

Gre seveda samo za stvar osebne odločitve. Če lahko živiš s krznom okoli vratu, tvoja stvar. Če si vegeterijanec, tvoja stvar.

Vsak posameznik ima svojo moralno lestvico. Če nekdo smatra, da s svojim odrekanjem mesni prehrani pripomore k odvzemu majhnega kamenčka v mozaiku ubijanja živali (ne bi tukaj omenjal ekstremnega malomeščansko-duhamornega nošenja krzna), zakaj pa ne?! Jasno, da ne more preprečiti pokola, ima pa vsaj čisto vest pred samim seboj. In to šteje, vsaj zame....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje, da ne. Za njih je to zgolj predmet obdelave, kot za nas recimo rezanje gob ali sekanje dreves. Izgubili so še tisto nekaj sočutja, kar so ga premogli na začetku. So pač hladnokrvni morilci, podobni tistim iz Sobiborja, Mathausna itd. Da ne bo kdo narobe razumel, popolnoma podpiram to, da se živali ne muči, pa ne glede na to, ali so to hišni ljubljenčki (ki sicer ne nameravajo umreti pod nožem), živali za gojenje mesa, krzna, usnja itd. Ampak, če se žival ustrezno tretira in ubije, ne vidim problema. Človek je žival. In kot sem že povedal, močnejše živali ubijajo šibkejše. Hierarhija, nič druga. Zato je tudi tistih, ki ubijajo številčno manj kot tistih, ki so namenjene ubijanju.... navadno.

Oni so pač...bla bla...vprašanje je kaj jih je pripeljalodo tega...aha dame ki kupujejo krzno.

ostalo...la bla bla...prepožrtnost ljudi, ki se bašejo z mesom, boh ne daj da je kak šnicel premalo...raje malo več bomo pa stran vrgli...sej je poceni...zakaj je poceni?...zato, ker so strošiki pridelovacve zmanjšani na minimum...na račun živali, ki živijo in umirajo v nemogočih pogojih. In še vedno ti ni življenje niti toliko sveto, da bi dojel, da ubiti zaradi plašča (ki ga dejansko ne potrebuješ z preživetje) NI PRAV.

Ne s karnivori, z vsejedimi živalmi. Njegova razvitost ga ne ločuje od prvobitnosti s katero je povezan. Vsaj še nekaj časa bo tako ostalo, pa četudi bomo živeli na Marsu. Jedenje mesa nam je prirojeno (ker ga telo potrebuje), tako kot je to prirojeno volku, kuni, levu itd. Človekova superiornost pa ima dve plati. Po tvojem je "the dark side" tista, ko ljudje ubijajo živali, "bright side" pa tista, ko jedo korenje. Moraš vedet, da marsikdo ne razmišlja v tej smeri. S pregovarjanjem se ni ubilo še nobene živali. Človek ni zašel iz narave in postal hudo pameten zato, da bi se spoštljivo obnašal do vseh drugih živali in jih pustil pri miru. To že zato ne bi bilo mogoče, ker bi slej ko prej izumrl zardi prevlade drugih (planet je premajhen za vse). Mogoče, da se motim, ampak ne spomnim se nobenega primera v živalskem svetu, kjer bi evolucija spremenila način prehranjevanja. Zakaj je uboj človeka zločin in zakaj ni zločin ubiti žival. Mislim, da je. Vsaj v ZDA lahko greš v zapor zaradi tega. Tiste, ki pa umirajo v klavnicah pa so nikogaršnja last (zakaj je tako pa ti bi verjetno znal odgovoriti kakšen filozof). Pomoje je spet tukaj človeška superiornost. Hierarhija... In kot sem rekel, zakoreninjenega ni mogoče spremeniti, ne pri ljudeh ne pri živalih. Vsaj generalno gledano ne.

No, gremo še enkrat nazaj h krznu. Praviš, da je krzno prestiž. Ne samo ti, veliko ljudi. Krzno je prestiž, vendar ne zaradi svojih sestavin, ampak zaradi cene. Malokdo si ga lahko privošči in prav je tako. Če bi bilo cenejše, bi bilo več ljudi odetih vanj, več bi bilo pobojev(in vejretno tudi mučenja) in manj bi bilo zavidljivosti. Obrni kakor želiš, to je dejstvo. Zakaj misliš, da danadanes neka ženska nosi plašč že peto generacijo? Ker so skorajda neuničjivi. Tiste, ki vidiš na cesti, so večinoma stari že več kot ti. Pa še moderni so zmeraj bili, pa čeprav ne dam nič na modo. Gledam samo skozi njihove oči. Isto je s usnjenimi kombinezoni (ne pa tudi čevlji, čeprav, koliko parov plastičnih bi morala zamenjati za ene usnjene?). Usnje je motoristu druga koža in svinjsko življenje je manj vredno od človeškega, verjetno je vzrok precej hitrejše razmnoževanje. Tudi pri padcu se usnjen kombinezon navadno ne strga.

Vsako živo bitje se ne veseli življenja. To se sliši tako, kot da stojijo pred Sv. Petrom v vrsti in komaj čakajo, da lahko dobijo kalup. Zakaj misliš, da določene živali v ujetništvu nočejo imeti potomcev? Kdo bi se rad rodil za ujetništvo ali zakol? Ampak, narava je tako poskrbela, da določene (ki so sposobne hitrejšega reproduciranja) pač se razmnožujejo ne oziraje na potomce.

Ne vem če imaš prav mnenja strokovnjakov še niso našli 100% potrditve.

Očitno še nisi videl pelca, kako izgleda po nekaj letih uporabe...jaz ga imam in pridi ga pogledat...nobena prava dama, ki si ga je kupila zaradi imiđa ga ne bi več oblekla kljub pravilni hrambi in vzdrževanju, da o krojih in modelih,ki so OUT ne govorim....še enkrat pelc se prodaja bogatim damam ki ga nosijo zaradi luksuza in ga menjajo z modo in ne z istrošenostjo.. (pelc ni moj)

Tudi motoisti usnje menjajo zardi boljših modelov, barv itd...redkokdo ga ima zato ker ga dejansko potrebuje...no tukaj vas je kar precej ,,internet bajkerjev,, ki se učite polagati ovinke iz knjig in seveda flancate o drugi koži... .) ....poleg tega usnje ni krzno o čemur je tukaj tema.

Te živali ki jih človek goji za zakol...so ,,umetno narejene vrste,, in ne mešaj jih s pandami in griš kot da žiali amero nočejo imeti potomev...jim celo pripisuješ voljo in sposobnost kontrole rojstva...po drugi pa ti je vseeno če brezveze umirajo?...nisi realist ampak si enostavno grd.

In kaj boš s parimi milijoni kosmatih živalic, če se po celem svetu naenkrat prepove izdelovanje krzna? Seveda je kriv človek, vedno je bil in vedno bo. Ampak, žal smo prvi na lestvici in usoda drugih (ali istih - se pravi človeške rase) živih bitij je povezana z njim.

Narav sama poskrbi za pravo število (če jo pri tem ne ovira človk) in edino bitje, ki bo preplavilo svet kot virus je človek, ker naravo izigrava...je to njegova poguba? verjamem da je.

Ja, ampak to se nikoli ne bo zgodilo. Zakaj ne? Zato, ker ljudje nimamo krzna, lepih vzorcev in dobre izolacije. Poleg tega smo superiorni in lahko odločamo o tem, da človek ni za odstrel. Tvoje vprašanje pa bo: A žival je pa lahko? Glede na razmnoževalni cikel, nižja pozicija na prehrambeni lestvici, možganska nerazvitost... Ja, človek je določil, da lahko. Zakaj tako, pa kot sem že rekel, bi znal odgovoriti kakšen filozof. Mogoče zato, ker jih "predelujemo" že od začetka našega obstoja. Ja, ampak to ni prav. Kaj pa je dandanes prav?

Imamo pamet in sočutje, da lahko naredimo umetne boljše bloj tople in trajnejše obleke in sočutje, da ne pobijmo ŽIVIH bitji za obleko. Tako kot si človek ti sem na žalost tudi jaz in če ti rečeš kdo je za odstrel lahko jaz rečem da ta ni...boš rekel, da je tvoje mišljenje boljše kot moje?...se bova stepla na smrt ali bomo dosegli konsenz? Problem današnje družbe je ravno v tem...kaj je prav...noben več ne ve...jaz verjamem da imam prav in glede na to kam nas je pripeljalo tvoje mišljenje do sedaj...si upam trditi, da bolj prav kot ti....kajti te varjante sploh še nismo probali

Glede testiranja zdravil na živalih oziroma uporaba za poizkuse pa ti lahko povem, da večina ljudi zato bolje živi. Pa ne govorim o raznih papicah, kremicah in losjonih za boljšo kožo, ampak predvsem napredku v medicini. Verjetno ni nobena skrivnost več, da so s pomočjo podgane prvič uporabili "obliž", ki zlepi prelomljeno hrbtenjačo. Takih medicinskih podvigov je seveda ogromno in lahko smo jim hvaležni. Seveda pa ni humano takšno testiranje na živalih, ob katerem same trpijo. Tistih par mozoljčkov, ki jih žival dobi na koži zaradi kremice, verjetno ni primerljivo s tem, kar so počeli z Beagli na Hrvaškem. Treba je pač ločiti zrno od plevela.

No sedaj si privlekel ven zdravila o katerih ni tukaj govora in tudi ne govorim o prepovedi...zmanjšanje bi pomenilo velik napredek. Povem ti, da bi število laboratorijski živali lahko drastično zmanjšali če bi sodelovali skupaj (vsak testira isto, jovo na novo, rezultati se skrivajo)in veliko varjant obstaja, ki pa so dražje seveda je preiskuiti zadeve na celica...mah najdi si, ti s tvojim superionim umom na internetu kakšne poiskuse poznamo in zakaj in kje in kako....in mogoče ti bo vsaj jasno, da si strašno zaostal. In tvoja plitvina glede parih mozoljčkov na zajčkovi koži zaradi kremice je tako tipično plitvo...da zajčkom porežejo veke in jim očke napackajo z maskaro verjetno še nisi slišal ali da ugotavljajo kolikšna kolčina povzroči smrt in sveda kakšne reakcije sproža telo tako, da morskim prašičkom filajo želodce s šamponom in pol gledajo ali se prvo pojavijo kr v mišicah ali je prej bruhanje...itd

Kakšno izbiro ima 4 članska družina, ki je v nesreči soudeležena pa nič kriva? Navadno je še tako (če kaj spremljaš črno kroniko), da povzročitelj zmeraj preživi.

Oh srce mi poka in najlažje je začeti primrjavo z nedlžnimi žrtvami ceste....verjetno veš, da je to rizik, ki ga vzameš v zakup takoj ko se prvič vsedeš v avto? Kje pa je sedaj tvoje racionalno razmišljanje o naravni selekciji?...ki je seveda prlagojena človekovi ,,naravi,, v katero sodi tudi avto....žal mi je za njih vem, da se to lahko zgodi tudi meni...moja izbira pa je ali grem ali ne v avto...

Mislim, da tam, kjer vsi ostali. Meni pač ni vzpodbudno, da kravam iztikajo očesa, jih s kolom bašejo v rit, predelujejo žrebeta, teleta in odojke v zrezke, da ljudje stradajo domače ljubljenčke, pretepajo tigre, postavljajo cirkuse v katerih nastopajo živali, spuščajo žolč medvedom, v krop mečejo še žive živali, raztelešujejo morske pse itd. Nekomu drugemu je vse to odveč, nekdo pa ne more videti niti, da žival ustrelijo. Pragovi okrutnosti so različni. Jaz sem samo proti mučenju, ne pa tudi proti ubijanju (razen v primerih mladičev).

Zakaj pa ne mladičev?...sej je vseeno...itak je to naši naravi in pri vsem tem kar si napisal nisem čist sigurna ali sploh veš kaj se dogaja na farmah v klavnicah in pridelovalcih krzna...tei se zdi, da je vse ok...ni še zdaleč ne.....naše pšutarne kpujejo svinjska stegna na madžarskem, ker se naša ne sušjo,, ker svsebujejo preveč vode, ki je posledca stresa, ki ga doživlja pujs pri zkolu (sobotna priloga Dela)...ti praviš da je vse ured...očitno ni

Magari sem zate izrodek, puhec, nehuman pojebek matere narave ali kaj tretjega. Sem samo realist, ne pa iluzjonist. Nočem te prepričevat o svojih pogledih, ampak gre zgolj za moje razmišljanje. In tako kot jaz ne bom tebi vsiljeval krzna in jedenja klobas, tako ti meni ne vsiljuj, kako je fajn če ješ korenček in božaš kosamtinčke, ker na ta način si bolj "pameten". Glede na to, da ne podpiram mučenja živali (s katerim iz prve roke nimam izkušenj), se spravi raje na klavničarje in jim piši prostestno pismo, ter jih probaj poteptati s svojim mogočnim "IQ"-jem.

Kdo je začel? Kdo ti kaj vsiljuje? In kje imaš jajca, ti superiorni um, ki ti je ubijanje v naravi, da se umikaš in me pošljaš nad klavce..? Da nimaš izkušenj mučejem verjamem in najbž jih nikoli ne boš imel, ker si se zavil v vatko, zaprlu ušesa in oči in si ponavlajš...,,tako mora bit, nič ne vidim nič ne slišim....taki smo in prav je tako, moja klobasa ni trpela to se ne dogaja pri nas.,, Pojdi kdaj v gmajnice pelji na sprehod kakšnega kosmatinca.....pojdi sam, zabluzita po barju in mogoče se ti bo utrnilo kaj si pridobil in zakaj si bolj pameten od tistega, ki tega ni občutil. Seveda moraš pa prvo srce odpret...če ga imaš namreč.

Pa vedi nekaj, če spremljaš kaj tekoče dogodke po svetu. Zaradi naše superiornosti se pobijajo živali in se pobijamo ljudje. Če misliš, da nas osvajanje vesolja dela kaj bolj razvite se motiš, saj večina ljudi na zemlji še zmeraj nima za vsakdanji živež, medtem kot se 0,0000001 procent sprašuje, kako izboljšati novega Pathfinderja. To je naravna selekcija.

In kaj naj sedaj? .... pomagaj socialno ogroženi familiji...naredi kaj ne sam trobezljat o nekem fiksnem stanju, ki je tudi najboljše in se prepričevat da je to naravna selekcija ..naj ti povem, da bi pol svetovnega žita poje klavna živina?...pobrskaj malo po netu podatki so sigurno zanimivi. In s takim mišljenjem kot ga imaš ti....se stanje ne bo spremenilo. In to ni naravna selekcija...naravna selekcije je pri ljudeh ucvrla stran s prvo vakcino, mogoče jih sedaj zato toliko strada? In ja osvajanje vesolja je znak, da se razvijamo....umsko sigurno...

End of story...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh Lina, kaj ti naj rečem. Pojdi se igrati v drugi peskovnik, ker se mi teh tvojih litanij, ki so, iluzorne, ne da več poslušati. Dejstvo kdo ima bolj prav je verjetno nekje med mano in tabo, lahko si pravico potegneš na svojo stran, jaz si jo bom pa na svojo. In kam pridemo? Nikamor. Ti me ne boš naučila nič kaj več kot sem že vedel, jaz pa očitno ne tebe, ker ti je "amnestija" živalcam že prirojena, kot si sama dejala. Potrebe ljudi so različne. In tako dolgo, dokler bo nekdo imel denar, bo lahko sveta vladar. Pika. Lahko ti trmiš, kaj je prav, kaj pa ne, jaz ti pa povem, da je narava poskrbela za to, da se prevelike količine živali redčijo. Na kakšen način, pa ni predvidela. Glede pelca se motiš...

Ja, sem enostavno grd. Tisti, ki jih ubijajo so pa lepi. Flower power otrok... get real.

Ja narava sama poskrbi. Nevem zakaj se je potem človek sploh razvil... očitno ne zna predvidevati?

In veš kaj se dogaja s tvojim pametovanjem? Samo odpor do sebi enakih mi zbujaš, zato ker pač na nekomu moraš stresti svojo agresivnost. Ti mi daj samo statistični podatek, koliko živali na svetu trpi in koliko jih ne, ko jih "predelujejo". In to mi bo pomenilo več kot vse tvoje nakladanje, kako so bogi zajčki, ki jim mažejo trepalnice, kako morskim prašičkom dajejo za piti šampon (očitno jim lasje rastejo v želodcu - ker pametne razlage ne najdem), kako tunkajo podgane pod vodo, da vidijo kako dobro se obnesejo vodoodporne maskare itd. Dejansko še nobeden ni omenil hišnih ljubljenčkov, ki jim marsikje ne gre ravno rožnato.

Oh srce mi poka in najlažje je začeti primrjavo z nedlžnimi žrtvami ceste....verjetno veš, da je to rizik, ki ga vzameš v zakup takoj ko se prvič vsedeš v avto? Kje pa je sedaj tvoje racionalno razmišljanje o naravni selekciji?

Ja seveda, kar nazaj v ledeno dobo pojdimo. Tudi nesreče (kakršnekoli) so naravna selekcija. Meni se zdi precej bolj kruto, da en otrok ostane sirota, kot pa nekaj ubitih zajčkov zaradi pelca, za katerimi bo zajklja neutrudno jokala. Sploh zato, ker se živali navadno na svoje družinske člane zelo navežejo. Se vidi, da si eno nerealno punče...

naše pšutarne kpujejo svinjska stegna na madžarskem, ker se naša ne sušjo,, ker svsebujejo preveč vode, ki je posledca stresa, ki ga doživlja pujs pri zkolu (sobotna priloga Dela)...ti praviš da je vse ured...očitno ni

Napačnega si quotala glede pujsov. Poleg tega, verjamem, da pri nas ne poteka vse gladko pri zakolu. Ampak mislim, da veliko bolj kot na kitajskem, kjer je ravno v trpinčenju point.

In kaj naj sedaj? .... pomagaj socialno ogroženi familiji...naredi kaj ne sam trobezljat o nekem fiksnem stanju, ki je tudi najboljše in se prepričevat da je to naravna selekcija ..naj ti povem, da bi pol svetovnega žita poje klavna živina?...pobrskaj malo po netu podatki so sigurno zanimivi. In s takim mišljenjem kot ga imaš ti....se stanje ne bo spremenilo. In to ni naravna selekcija...naravna selekcije je pri ljudeh ucvrla stran s prvo vakcino, mogoče jih sedaj zato toliko strada? In ja osvajanje vesolja je znak, da se razvijamo....umsko sigurno...

SAJ TUDI SEM!! In tudi bom! Me zanima, kaj si ti dobrega naredila za svoje živalce, razen tega, da si kupila činčilo (in jo rešila skoraj gotove smrti), ter da se braniš izdelkov iz živali. Ja pol svetovnega žita pojejo krave, dajo ti mleko, konj ti da ježo in na koncu tudi meso. In kaj naj zdaj? Od nečesa morajo živeti, kot tudi mi moramo od njih. Ali naj pač vsi jemo samo kruh in kavsamo zrna? Ravnotako, kot bi lahko žito izvažali v revne dežele, bi lahko šnicle. Umsko razvitost enačiti s osvajanjem vesolja je pa malo... se bom vzdržal izraza. Čudno je samo, zakaj se še zmeraj raztreljujejo arabci, zakaj se Rdeči kmeri spravljajo nad nedolžno prebivalstvo, zakaj se dogajajo boji med krisjani in muslimani v večini Afriških republik itd. Verjetno si že slišala za razivit in nerazviti svet. In tudi v razvitem svetu ne znamo vsi sestaviti vesoljske rakete na inonski pogon, popraviti avtomobila itd. No, zaradi tega še nismo zaostali. Ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en NIČ

koliko ti jih bo uspelo nanizat...?

začel si topic z naslovom kzno, nato pa v njem pomešal stavi ki med seboj nimajo nobene veze...

morskim prašičkom dajejo za piti šampon (očitno jim lasje rastejo v želodcu - ker pametne razlage ne najdem

čista perla...a ti lahko čestitam :)?

za božič si bom zaželela sosedin skalp

štrikane kape so iz mode :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh Lina, kaj ti naj rečem. Pojdi se igrati v drugi peskovnik, ker se mi teh tvojih litanij, ki so, iluzorne, ne da več poslušati. Dejstvo kdo ima bolj prav je verjetno nekje med mano in tabo, lahko si pravico potegneš na svojo stran, jaz si jo bom pa na svojo. In kam pridemo? Nikamor. Ti me ne boš naučila nič kaj več kot sem že vedel, jaz pa očitno ne tebe, ker ti je "amnestija" živalcam že prirojena, kot si sama dejala. Potrebe ljudi so različne. In tako dolgo, dokler bo nekdo imel denar, bo lahko sveta vladar. Pika. Lahko ti trmiš, kaj je prav, kaj pa ne, jaz ti pa povem, da je narava poskrbela za to, da se prevelike količine živali redčijo. Na kakšen način, pa ni predvidela. Glede pelca se motiš...

Ja, sem enostavno grd. Tisti, ki jih ubijajo so pa lepi. Flower power otrok... get real.

Ja narava sama poskrbi. Nevem zakaj se je potem človek sploh razvil... očitno ne zna predvidevati?

In veš kaj se dogaja s tvojim pametovanjem? Samo odpor do sebi enakih mi zbujaš, zato ker pač na nekomu moraš stresti svojo agresivnost. Ti mi daj samo statistični podatek, koliko živali na svetu trpi in koliko jih ne, ko jih "predelujejo". In to mi bo pomenilo več kot vse tvoje nakladanje, kako so bogi zajčki, ki jim mažejo trepalnice, kako morskim prašičkom dajejo za piti šampon (očitno jim lasje rastejo v želodcu - ker pametne razlage ne najdem), kako tunkajo podgane pod vodo, da vidijo kako dobro se obnesejo vodoodporne maskare itd. Dejansko še nobeden ni omenil hišnih ljubljenčkov, ki jim marsikje ne gre ravno rožnato.

Ne grem se igrat drugam...tu bom potičke delala in jaz te definitivno ne bom naučila ničesar, ker če se do sedaj nisi, ker znanje-vedenje (ki ostane in se poglablja) je plod samoinicijative.... in še vedno ne razumeš...a si si pogledal da prašički nimajo šampona v skodelici namesto vode?...enostavno jim zatlačijo cevko v želodec in ga napolnijo s šamponom, da se imbotom napiše na flaško šampona da ni primerno za uživanje in zajcem ne mažejo trepalnc- te so namreč na vekah, ki so jih odrezali in dali v drug kozarček. In tvoje sprenevedanje mi gre strašno na živce in tvoje prepričanje o tvojem raciu tudi. Govoriš oz. zagovarjaš stvari ki (si priznal sam) nisi nikoli videl in očino tudi bral nisi o njih....torej je tvojega racia bore malo. In sedaj je tist, ki ubije zate grd in ti ,,city slicker,, ki si kupi končni nekrvav izdelek, nedolžno lep,...isti si... bistvu še hujši tut tok te ni v hlačah, da bi sam ujel ubil vdrl ustrojil...pussy. In to, da imaš odpor do takih, kot jaz..fajn...saj si s svojim prepričanjem da je pelc ok prišel in boš tak ostal (spremeniti mnenja nisi nameraval, ker bi ga verjetno že če bi hotel). In vsak dan se trdi a bi bil svet lešpi...res pa da imam zelo nizek prag tolerance, ko začne nastopati čebula kot. In ja tudi hišni ljubljenčki imajo težave...eni zaradi pretirane obsesije svojih lastnikov z njimi drugi zaradi takih, ki jim je pač pes na ketni nekaj kar je normalno saj ga je priklenil človek, ki je superioren.

Ja seveda, kar nazaj v ledeno dobo pojdimo. Tudi nesreče (kakršnekoli) so naravna selekcija. Meni se zdi precej bolj kruto, da en otrok ostane sirota, kot pa nekaj ubitih zajčkov zaradi pelca, za katerimi bo zajklja neutrudno jokala. Sploh zato, ker se živali navadno na svoje družinske člane zelo navežejo. Se vidi, da si eno nerealno punče...

Kaj sedaj so nesreče naravna selekcija (ki jo tako strašno zagovarjaš) ...ali se ti zdi kruto, ko nekdo postane sirota?...Verjetno ti ni čisto jasnen pojem ,,naravna selekcija,, moraš vprašati kakega filozofa? Še vedno ne vem zakaj ne bi pobijal mladičev?...Vidiš meni je žal tako za otroškimi mamami kot za zajklami katerega zajčka so ubili zaradi pelca...za razliko od tebe, ki ti je za zajkle vseeno.

Napačnega si quotala glede pujsov. Poleg tega, verjamem, da pri nas ne poteka vse gladko pri zakolu. Ampak mislim, da veliko bolj kot na kitajskem, kjer je ravno v trpinčenju point.

Ja vedno se je treba zgledovati po slabših...le tako se doseže napredek...v tomozuki landu.

SAJ TUDI SEM!! In tudi bom! Me zanima, kaj si ti dobrega naredila za svoje živalce, razen tega, da si kupila činčilo (in jo rešila skoraj gotove smrti), ter da se braniš izdelkov iz živali. Ja pol svetovnega žita pojejo krave, dajo ti mleko, konj ti da ježo in na koncu tudi meso. In kaj naj zdaj? Od nečesa morajo živeti, kot tudi mi moramo od njih. Ali naj pač vsi jemo samo kruh in kavsamo zrna? Ravnotako, kot bi lahko žito izvažali v revne dežele, bi lahko šnicle. Umsko razvitost enačiti s osvajanjem vesolja je pa malo... se bom vzdržal izraza. Čudno je samo, zakaj se še zmeraj raztreljujejo arabci, zakaj se Rdeči kmeri spravljajo nad nedolžno prebivalstvo, zakaj se dogajajo boji med krisjani in muslimani v večini Afriških republik itd. Verjetno si že slišala za razivit in nerazviti svet. In tudi v razvitem svetu ne znamo vsi sestaviti vesoljske rakete na inonski pogon, popraviti avtomobila itd. No, zaradi tega še nismo zaostali. Ali pač?

Lepo da pomagaš, ko bi le namenil tolkio pozornosti tudi drugim živim bijem (ne da bi moral fizično kaj storiti, plačati...) in za svoje potrebe uporabljal ,,nekrvavave,, izdelke, ki ne uplivajo na kvaliteto tvojega življenja

..nisem kupila činčile in ni ji bila namenjena smrt ...pa nima veze....kolko zverc imam doma koliko jih samo začasno najde mesto pri meni pa naj ostane med mano tistimi, ki me poznajo osebno. Glede žita in klavne živine sem želela povedati samo to, da če bi ga razdelili med ljudi ne bi bil nihče lačen, medtem ko bi mesa od teh živali zmanjkalo za vse....pa ne zagovarjam vegeterjanstva samo tak zanimv podatek mi je. S čim pa ti enačiš sposobnost človeka, da leti v vesolje?...s kakšno magijo? Jasno mi je kaj je razviti in kaj nerazviti svet...sam tebi pa ni glih, ne bi drugače take zadeve spraševal in to z vesoljem si vzele preveč dobesedno...in sploh nisi razumel za kakšno prispodobo naj bi šlo. Prepričana sem, da znamo (ne osebno jaz) sestaviti raketo...zakaj pa tega ne naredimo je pa drug razlog...in tudi arabci jo znajo....teoretično. Zanimivi so kitajci, ki vse to znajo (praktično in teoretčno) pa vseeno veljajo pri tebi za največje mučitelje.

Nisem še prevrjala resničnosti ker protiargumentov ne najdem nihče od oznanih pa se ne ukvarja s to tematiko da bi mi potrdil ali ovrgel zadevo

Jesti meso pomeni biti soodgovoren za lakoto.

"Ista površina zemlje, ki kot travnik, torej kot krma za živino, z mesom hrani deset ljudi, bi lahko, posejana z grahom, prosom, lečo in ječmenom prehranjevala sto ljudi."

Alexander von Humbolt, utemeljitelj znanstvenega zemljepisa

Zapravljanje pridelovalne površine: Brez mesne produkcije bi lahko shajali približno s četrtino pridelovalne površine. Na enem hektarju zemlje je mogoče pridelati 50 kg govejega mesa ali pa 4.000 kg jabolk, 8.000 kg krompirja, 10.000 kg paradižnika ali 12.000 kg zelene.

Zapravljanje žita: Polovico svetovne žetve se uporabi kot krmilo. V industrijskih deželah je delež žetve, ki se poklada živini celo večji od dveh tretjin. 60 % uvoza vseh krmil pride iz dežel v razvoju. Tam zaradi lakote vsak dan umre 40.000 otrok, 1,3 milijarde ljudi trpi zaradi podhranjenosti, zaradi lakote oziroma posledičnih bolezni vsako leto umre 50 milijonov ljudi.

Pri tem ne bi bilo treba nikomur na tej Zemlji umreti od lakote: dodatno bi se lahko prehranilo 100 milijonov ljudi, če bi se poraba mesa v industrijskih deželah zmanjšala samo za deset procentov.

"NA ZEMLJI NE BI NIČ TAKO POVEČALO MOŽNOSTI PREŽIVETJA KOT KORAK K VEGETARIJANSKI PREHRANI."

Albert Einstein

Tile dve temi sta že laufali na MS in notri je kar nekaj slikic zajčkov z namazanimi trepalnicami :? . Zakaj nisi pregledal linkov, ki sem ti jih nalepila od PETE?...Se bojiš, da bo preveč, da boš ostal brez besed, da boš spremenil mišljenje....?

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...E8enje+%9Eivali

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...E8enje+%9Eivali

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ista površina zemlje, ki kot travnik, torej kot krma za živino, z mesom hrani deset ljudi, bi lahko, posejana z grahom, prosom, lečo in ječmenom prehranjevala sto ljudi."

Alexander von Humbolt, utemeljitelj znanstvenega zemljepisa

Zapravljanje pridelovalne površine: Brez mesne produkcije bi lahko shajali približno s četrtino pridelovalne površine. Na enem hektarju zemlje je mogoče pridelati 50 kg govejega mesa ali pa 4.000 kg jabolk, 8.000 kg krompirja, 10.000 kg paradižnika ali 12.000 kg zelene.

Zapravljanje žita: Polovico svetovne žetve se uporabi kot krmilo. V industrijskih deželah je delež žetve, ki se poklada živini celo večji od dveh tretjin. 60 % uvoza vseh krmil pride iz dežel v razvoju. Tam zaradi lakote vsak dan umre 40.000 otrok, 1,3 milijarde ljudi trpi zaradi podhranjenosti, zaradi lakote oziroma posledičnih bolezni vsako leto umre 50 milijonov ljudi.

Pri tem ne bi bilo treba nikomur na tej Zemlji umreti od lakote: dodatno bi se lahko prehranilo 100 milijonov ljudi, če bi se poraba mesa v industrijskih deželah zmanjšala samo za deset procentov.

"NA ZEMLJI NE BI NIČ TAKO POVEČALO MOŽNOSTI PREŽIVETJA KOT KORAK K VEGETARIJANSKI PREHRANI."

Albert Einstein

Vem da je tole :topic: , vendar Lina, v tvojih navedbah je precej neresnic in zastarlih podatkov.

1. Če hočeš imeti takšen pridelek, kot ga navajaš, na njivah ali v sadovnjakih, moraš le te gnojiti in škropiti. In to z gnojili in škropivi, ki škodijo naravi. Saj naravnega živalskega gnoja ne bi bilo.

2. Moderni in ekološki način živinoreje (košno-pašni) doseže, da živali pri paši same pognojijo pašne površine.

3. Ne vem ali si se zmotila, vendar na enem ha lahko pridelaš desetkrat več mesa, kot si napisala.

4. Tudi če vsi preidemo na hrano rastlinskega izvora, bo še vedno enako število ljudi pomrlo in trpelo zaradi lakote. In to zato, ker jim nihče ne bo dal zastonj hrane.

Dokler politikom in gospodarstvenikom ne bo kliknilo v glavi, da ni prav trpljenje ljudi in živali na svetu, se ne bo nič spremenilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!