Skoči na vsebino

Valjčki (za skuterje)


hors3

Priporočene objave

Pravkar sem na scooter vgradil nov avspuh, vendar sedaj so pospeški mnogo slabši. Ali so valjčki dobra rešitev? koliko stanejo?

Popravil/a - Ice on 17/05/2002 16:49:01

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš pojma pusti.

So pa valjčki res prava rešitev, ampak ne išči je sam, ampak zapelji k lokalnemu divjaku, pa se z njim pomeni kak tezke in kolko kosov.

Kolega si je skombiniral 2 razlicni tezi mislim da je imel 4 "x" gramske in 2 "y" gramska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem popoln nevednež. Kaj so to valjčki, kam jih namestiš in za kaj služijo, oziroma, kaj naredijo?

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komplet je nekaj jurčkov...ni sile...ucinek velik CE VES KATERE IN KOLIKO!!!!ZDAJ PA NEHAJ , KER SI BOS SAMO ZJEBAL !!!!

@ brrm: to so mali gvihteki ki pridejo v centrifugalno sklopko oz. variomat. Ti bi to lahko boljse vedu od mene :)), pod tabo se sucejo, pod mano ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot Brrrm-ja tudi mene zanima. Kakšni valjčki so, pa kako ta zadeva deluje in vpliva, kot sem razumel, na moč???

A lahko nekdo to poskuša razložit!

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Tako kot Brrrm-ja tudi mene zanima. Kakšni valjčki so, pa kako ta zadeva deluje in vpliva, kot sem razumel, na moč???

A lahko nekdo to poskuša razložit!

TOMY ti bom jaz poskušal razložiti. Valjčke ima vsak skuter že serijsko. Potrebni so zato, da spreminjajo obseg sprednjega koluta, okoli katerega teče jermen. Zaprti so v eni stvari, ki se imenuje variomat - to je ena okrogla stvar. Postavljeni (valjčki) pa so tako, da pri večji hitrosti vrtenja variomata (zaradi centrifugalne sile) zlezejo bolj ven, in razširijo sprednji kolut. Ko valjčki zlezejo navzven, je učinek tak, ko da bi prestavil v višjo prestavo.

Potem pa je fora v teži valjčkov. Lažji so, počasnjeje zlezejo nazaren in motor pride v višje vrtljaje. Če pa so valjčki težji, motor ne pride v tako visoke vrtljaje. Dobro pa je, da so ti vrtljaji čim bolj primerni, glede na določeno kombinacjo auspuha-motorja-uplinjača in še česa.

Upam da se v čem bistvenem nisem zmotil.

LP Jason

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: A lahko nekdo to poskuša razložit!

Osnovni pricip je v tem, da je variomat nameščen na glavni gredi in ima žlebove v katerih se gibljejo valjčki. Centrifugalna sila potiska valjčke proti zunanjemu obodu, s tem se pa začne stiskati (zoževati) spredna jermenica, kar povzroči, da se jermen pomika po obodu jermenice, kar spremeni prestavno razmerje (zadaj je tudi gibljiva jermenica, ki se z vzmetjo prilagaja sprednji). Čim lažji so valjčki, tem več obratov je potrebno, da valjčki sprožijo ta proces. Je pa to samo poenostavljen opis delovanja, zato (kot je bilo že omenjeno) ne priporočam homemade pristopa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tem, ko sem pisal odgovor je tudi Jason dal svojo razlago, ki je precej podobna moji, drugače pa sem (kot mehanik) prisoten na vseh skuter dirkah - pridite, pa stvar predebatiramo, če vas zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ROMAN, a maš ti kej veze z unim skuterjem in pobcem na njem, ki se je v CE po ''poligonu'' ganjal?

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: ROMAN, a maš ti kej veze z unim skuterjem in pobcem na njem, ki se je v CE po ''poligonu'' ganjal?

Z obojim - je pa pobič moj nečak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha... ker men so skuterji sicer smotani, ampak un skuter pa un pobec na njem... je blo pa kar užitek gledat. A si ti ''napilil'' tisto zadevo da tako poje?

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:A si ti ''napilil'' tisto zadevo da tako poje?

Jok. Glavni je njegov fotr (moj brat), ampak motor sploh ne gre dobr - dobr je Beno (no money no funny).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, proti sesalcem, ki jih vsakodnevno na cesti srečuješ se ni je zdel fenomenalen (skuter, voznik pa še bolj).

A je tvoj brat tist ki izpušne cevi izdeluje?

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Rabim pomoč. na skuterju mam polini kit 70 gus in sem men notr 4,8g valjčke pol sm jih zamenjav iz 5,8g in so bli ful bolš pospeški pa še mejn je vpila mašina(nižji obrati), zdej sm pa nabavu že vplinjač delorto 17,5 in je moč zelo večja in bi dav notr 6,3g valjčke. A bi se to poznal kej na hitrosti pa s čim naj jih namažem preden jih zamenjam?? tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč. na skuterju mam polini kit 70 gus in sem men notr 4,8g valjčke pol sm jih zamenjav iz 5,8g in so bli ful bolš pospeški pa še mejn je vpila mašina(nižji obrati), zdej sm pa nabavu že vplinjač delorto 17,5 in je moč zelo večja in bi dav notr 6,3g valjčke. A bi se to poznal kej na hitrosti pa s čim naj jih namažem preden jih zamenjam?? tnx

Kaksen pa mas izpuh? Jas sem mel na gileri zx,polini kit gus,dellorto 17.5 in so mi bli 5.3g najboljsa resitev :hmm: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksen pa mas izpuh? Jas sem mel na gileri zx,polini kit gus,dellorto 17.5 in so mi bli 5.3g najboljsa resitev  :hmm:  :)

Izpuh je leovinci rr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je pa tko....mam malaguti f12 phantom...ni ne vem kaj skuter...sm k sm odstranu use blokade, zamenu auspuh(leovince rr)...je stvar ratala kr u redu....pospeški odlicni, koncna okol 90km/h....zdj pa bi rd se menu valcke....kere se mi najbols splaca(kera teza), pa kok se mi pozna na koncni, oz pospesku...(menju sm ze sam valcke, tko da za vsako pizdarijo ni treba vozt skuterja k mehaniku....blokade in valcke se komot odstrani doma...za use skup dela 20 min....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi bilo lahko narobe da gre skuter slabše kot prej?

Prej je šel približno 115 pospeški dobri , zdej pa približno100.

A so lahko krivi vljčki?Skuter je aprilija sr125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valčki ali pa jermen obrabljen :hmm: verjetno bo to, poglej malo v kakšnem stanju so valčki in jermen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valčki ali pa jermen obrabljen :hmm:  verjetno bo to, poglej malo v kakšnem stanju so valčki in jermen :)

Jermen je bil menjan pred 3000km potem so vrjetno valčki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!