Skoči na vsebino

Anketa - koliko vas po novem pade v najvišji razred?


danci1973

Priporočene objave

No, zanima me približna slika, koliko ljudi, ki je sedaj v predzadnjem razredu bo po novem v zadnjem.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve če je predzadnji razred 44-72kW z vštevši 72. Namreč moj ima ravno 72kW pa ne vem kam me bodo vrgli.

ti padeš v predzadn razred...kar pomen da si 45jurčkov rofitiru v primerjavi z drugimi :OK: ..a ni fajn to? :grim

:worship: krawasakiju da je dal v mojo prometno 72kw hahahahahaaaa..... niti pod razno ga ne prodam :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spljoh ne vem zakwa se tu gre :hmm:

domnevam da se je kj spermenilo :hmm:

no pa naj en pove kolk bom plačal za 1298 kubikov pa106kW

pa 50% bonusa :slap: :slap: :slap:

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, a imamo že temelje za okarakterizirat krivico?

Provokator :P :D

Pri meni se nič ne spremeni (skupina), razen verjetne podražitve, ki jo bodo not vtaknili ob spremembi sistema določanja cen zavarovanj (tukaj sem pesimist iz izkušenj in ne po naravi). Kasko tako kot doslej ostaja dražji od mene in motorja skupaj :angry:

Upam, da se bodo prej ali slej odločili, da bodo upoštevali bistveno več kriterijev za določanje cene zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Mene pa zanima če ste 100% da bo ta zakon prišel v veljavo!

Kje piše da so določeni taki razredi? :?

Ker moj moped ma 49kW, 5kW preveč treba bo neki ukrenit kajti po tanovem bo namest 105 tisoč 125 tisoč. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet nas bojo na suho nategnili :glare: :BUA:

a kdo dopušča možnost, da je to ena od prilagoditev na bolj pravičen sistem? Prvi od korako na poti do ideala, kot je v tujini?

No, sicer nimam kompletnega pregleda, tako da težko karkoli trdim ... ampak prav pozanimal se je le malokdo, se mi zdi. Dvomim, da so 100+ HP mašine v tujini skoraj džabe registrirane ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Mene pa zanima če ste 100% da bo ta zakon prišel v veljavo!

Najbol bi blo tko kot v Italiji da je na 1kW natančno vsak plača kokr močn motor ma in to je to! ;)

Morda gdo ve ali je 100% da bo ta zakon uveljavljen? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu a tebi je 100k sit osnovnega zavarovanja đabe :hmm: ...:worship:

Sploh ne, ampak pravim, da je pri nas pač homogena cenovna politika... koliko bo šele stokanja, če se sistem obogati s parametri izkušnje/mladost/moč/nesrečabilnost voznika/motorja... nekateri bodo takrat na tem forumu hoteli kar državno upravo v luft spustit, se mi zdi ... nekateri bodo pa imeli morda ceneje, kot sedaj...

PS: sem vedel, da se bo našel nekdo, ki me bo vprašal, če se mi zdi đabe. Nič ni đabe. Še đabe ni đabe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat sicer izgleda, da bo več ljudi po novem sistemu na boljšem. Ne moremo pa kar pozabiti, da so ob spremembi principa obračunavanja predlagane tudi znatne podražitve.

Če poenostavimo, da so razredi prej bili od 1-7, pa da so po novem enako, so podražitve za posamezne razrede:


	ccm			kW		Stara		Nova			Poražitev

1	do 50		do 4		15.489,00 SIT	16.657,00 SIT	7,54%

2	nad 50-100	nad 4-8	20.926,00 SIT	25.651,00 SIT	22,58%

3	nad 100-175	nad 8-14	26.503,00 SIT	32.298,00 SIT	21,87%

4	nad 175-250	nad 14-26	34.410,00 SIT	49.894,00 SIT	45,00%

5	nad 250-500	nad 26-44	55.760,00 SIT	81.723,00 SIT	46,56%

6	nad 500-750	nad 44-72	88.605,00 SIT	105.419,00 SIT	18,98%

7	nad 750		nad 72	121.451,00 SIT	150.934,00 SIT	24,28%

Povprečna podražitev je 26,69%...

Sploh ne, ampak pravim, da je pri nas pač homogena cenovna politika... koliko bo šele stokanja, če se sistem obogati s parametri izkušnje/mladost/moč/nesrečabilnost voznika/motorja... nekateri bodo takrat na tem forumu hoteli kar državno upravo v luft spustit, se mi zdi ... nekateri bodo pa imeli morda ceneje, kot sedaj...

Če se bo sistem samo 'bogatil', bo verjetno še veliko stokanja.

Če pa bo sistem z dodatnimi parametri obremenil tiste, ki so res rizični in res povzročajo škodo ter razbremenil tiste, ki pač ne, pa bomo verjetno zadovoljni.

In žal pri naših zavarovalnicah stvari potekajo tako, da 'se sistem samo bogati'...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Vprašanje :?

Če imaš 750 ccm motor z 33kW kok pol plačaš zavarovanje :? Ali 81k - 105k :?

Po novem prostornina motorja ne bo imela nobene veze. Tako da boš plačal 81k...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!