Skoči na vsebino

Anketa - koliko vas po novem pade v najvišji razred?


danci1973

Priporočene objave

Se strinjam, da smo jeb...e stranke. Samo nekaj še me zanima: saj za spremembo zakona mora biti na voljo v pisni obliki tudi predlog spremembe, ki gre nato v Državni zbor, da ga poslanci potrdijo. In še: kdo določa lestvico zavarovalnih razredov: je to domena države, ali so to zavarovalnice (samo morajo imeti neko uradno podlago za preračun, saj verjetno ne določajo same vsega)?

Nam lahko kdo to malo bolj "uradno" razloži?

LP, Bojan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se ti sekiraš. :P Upam da ne bodo šli še enega razreda nad 100kw delat, ker pol bom pa res kratko potegnu :yea1:

Res je nimam se za kej sikirat, tebi se pa lahko hlače tresejo, če naredijo ekstra razred. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj: malo čudno se mi zdi, da bi bil v pripravi nek zakon, pa v sredstvih javnega obveščanja niti besede o tem. Niti ene samcate URADNE besede. Zakon pa naj bi stopil v veljavo že 15.01.2005. A se vam ne zdi, da je malo premalo časa, da bi spremenili zakonodajo iz danes na jutri?

Kot prvo: nihče ni govoril o zakonu ...

Kot drugo: glej prvo ...

Nam lahko kdo to malo bolj "uradno" razloži?

Vse ob svojem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo: nihče ni govoril o zakonu ...

Kot drugo: glej prvo ...

Vse ob svojem času.

No takole:

Kot prvo: obstaja Zakon o o obveznih zavarovanjih o prometu (v katerem pa res ne razberem nič o zavarovalnih premijah, kaj šele o zavarovalnih razredih) in

Kot drugo: nekateri pa bi le vendarle radi vedeli, ali bo kaj iz tega, tako da se s tvojo izjavo "Vse ob svojem času" nikakor ne strinjam.

In še: o zakonu je govoril že moj predhodnik Driverman na 1. strani te teme!!!

LP, Bojan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole:

Kot prvo: obstaja Zakon o o obveznih zavarovanjih o prometu (v katerem pa res ne razberem nič o zavarovalnih premijah, kaj šele o zavarovalnih razredih) in

Kot drugo: nekateri pa bi le vendarle radi vedeli, ali bo kaj iz tega, tako da se s tvojo izjavo "Vse ob svojem času" nikakor ne strinjam.

In še: o zakonu je govoril že moj predhodnik Driverman na 1. strani te teme!!!

LP, Bojan.

Očitno premijski razredi ipd. ni urejeno z zakonom, ampak so to kakšna 'interna' pravila Zavarovalniškega združenja. Ki pa na svojih straneh nima prav dosti koristnih informacij... :devil:

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno premijski razredi ipd. ni urejeno z zakonom, ampak so to kakšna 'interna' pravila Zavarovalniškega združenja. Ki pa na svojih straneh nima prav dosti koristnih informacij... :devil:

lp, D.

:angry2: :nono: :slap: J...m jim milo mater, se odločim za novi bike, pa prletim v najtavišji razred.... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič jasn, ampak če povem da ma moja 71 kW, se bo kdo slinu?

No dejte se...

pol se pa lahko stepete za kost pa zavarovanja. :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Odločil sem se, da dokler ne bo to pisno in še kako drugače potrjeno se ne bom sekiral in...

"Gdor visoko leta ma dobr razglet " :OK:

Popravljeno . Popravil Driverman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bica

a za podražitev zavarovanja je treba kak nov zakon sprejet :hmm: .....nisem vedel :unsure: :)

NE.ZATO VSI NA VZAJEMNO... :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če je prostornina motorja nad 750 ccm in ima točno 72 KW. Kaj pa potem? A bom plačal lepo zadnji razred, čeprav moč ni nad 72 KW, kar pomeni, da oba pogoja nista izpolnjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če je prostornina motorja nad 750 ccm in ima točno 72 KW. Kaj pa potem? A bom plačal lepo zadnji razred, čeprav moč ni nad 72 KW, kar pomeni, da oba pogoja nista izpolnjena.

Obstaja še tretji pogoj, ki izniči prvadva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če je prostornina motorja nad 750 ccm in ima točno 72 KW. Kaj pa potem? A bom plačal lepo zadnji razred, čeprav moč ni nad 72 KW, kar pomeni, da oba pogoja nista izpolnjena.

Kakšna dva pogoja?!

Po starem so razredi bili razdeljeni po prostornini, po novem pa bodo po moči. Ni dveh pogojev...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na zgornjo tabelo se mi bo zavarovnje pocenilo. Imam 1200 ccm pa 72 KW. Sedaj je polno zavarovanje tam okol 130 k sit, če pa bodo upošteval moč za zavorovanje bo pa to bistveno ceneje.

Ali se motim ????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bomo tudi v sloveniji imeli nekoč plačilo po dejanskh kw /(recimo kw>2ksit), samo do takrat pa moramo še kaj bluziti, da bodo imeli čimveč razlogov za podražitve do povprečne evropske premije (ampak samo višina premije, za ostalo slabo »slišijo«)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na zgornjo tabelo se mi bo zavarovnje pocenilo. Imam 1200 ccm pa 72 KW. Sedaj je polno zavarovanje tam okol 130 k sit, če pa bodo upošteval moč za zavorovanje bo pa to bistveno ceneje.

Ali se motim ????????

Motiš se... Ne bo bistveno ceneje, ker se bo - če bodo obveljale tu objavljene lestvice - zavarovanje podražilo za (povprečno) 26%! Po novem te bo zavarovanje stalo 105.419 SIT.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na zgornjo tabelo se mi bo zavarovnje pocenilo. Imam 1200 ccm pa 72 KW. Sedaj je polno zavarovanje tam okol 130 k sit, če pa bodo upošteval moč za zavorovanje bo pa to bistveno ceneje.

Ali se motim ????????

Motiš se... Ne bo bistveno ceneje, ker se bo - če bodo obveljale tu objavljene lestvice - zavarovanje podražilo za (povprečno) 26%! Po novem te bo zavarovanje stalo 105.419 SIT.

D.

No, razlika je kljub vsemu cca 25 jurjev. Ni za stran metat.

In po trenutnih rezultatih ankete kaže, da naj bi bilo po novem v zgornjih dveh razredih manj mopedov, v srednjih dveh več, v nižjih dveh pa enako.

Torej v bistvu (nepričakovano) protestiramo samo proti podražitvi. Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

150 konov pod ritjo, pulz 140 , adrenalina en škaf --- ja to je lajf! Ne pa ena beda od par konov....

:OK: :OK: :OK: pr men je pulz bistveno večji :lol1: 235(aritmija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!