Skoči na vsebino

Enduro feltne na supermoto


Unikat

Priporočene objave

Zanima me če ima kdo izkušnje s tem. Namen imam na supermoto motor dati enduro feltne in gume pa me zanima kako se bo motor obnašal in če je to pametno. Zanima me še kje bi se dalo kupit feltne?

Lp,

Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ima kdo izkušnje s tem. Namen imam na supermoto motor dati enduro feltne in gume pa me zanima kako se bo motor obnašal in če je to pametno. Zanima me še kje bi se dalo kupit feltne?

Lp,

Jaka

hm ... zka bi pa to dal ??? sploh pa sej so feltne iste ??? al hocs jih dat pac v velikost endurotu in gor enduro gumo ?? ceprov n wem no .... hocs mal furat po snegu al kej ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hočem prave visoke enduro gume. Rabim jih zato, ker bi se dostikrat rad mal ganjal po gozdovih pa z supermoto gumami ne gre. A je res, da je potrebna menjava zobnikov če zamenjam feltne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hočem prave visoke enduro gume. Rabim jih zato, ker bi se dostikrat rad mal ganjal po gozdovih pa z supermoto gumami ne gre. A je res, da je potrebna menjava zobnikov če zamenjam feltne?

ja kjer si to slisu je res .... pac uglavnm ce bos ti dal vecjo gumo gor bos mel slabse pospeske pa vecjo hitrost .... zto bi mogu dat tud manjsi zobnik zadaj da bi pridobil isto razmerje kot prej .... :) ce mene prasas bi dal se malo manjsega za se preganjat kr za po gozdu furat je bols ce mas dore pospeske kokr pa bolso koncno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje si se malo zmotu, ker za pospeške moreš dat zadaj čimvečjega spredaj manjšega... zdej odvisno kašne psopeške rabiš in to, kako razmerje rabiš pa pol menjaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti ze dnar ni problem,ker ce hoces kupit feltne in pa gume,pa potem se zobnike,...te bo drago prislo,pa vzmetenje je na supermotu tud drugacno kot na enduro,pa se bi se verjetno kaka stvar najdla v razliki,pa za ta dnar namesto feltn si rajsi za po gozdu kupi krosko,pa s tem ne bos uniceval svojga motorja!

Je pa to da bi menjaval feltne samo nabijanje,ker si ze naveliko nabijal tudi ko si za exca 125 se zanimal,....in nazadnje s tega ne bo nic!Rajsi si krosko nabavi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja exca sem hotel pa sem se premislil ker s tem nebi popolnoma nič profitiral, bil bi še na slabšem ker ktm ziher ne gre tok kukr husa niti pospeškov nima takih. A to da odpreš topic in se zanimaš za en motor, to pomeni da ga je nujno potrebno kupit? Sprašujem za feltne, ne pa za krosko. :slap: Če neznaš odgovort na vprašanje bot rajš tih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa sem štundiral tudi v tej smeri ko ti štundiraš. samo pri meni je bilo da bi dal na crosko od cestaka felne pa cestne gume. se pravi da bi prišel na supermoto. pa sem ugotovil da se nesplača. bi me preveč stalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pismo no kupi ktma hard enduro, če že hočeš 125 pol kupi KTM 125 SX šene pa exc sej je dobr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, a res noben ne vid da človk noče, da mu solite pamet s kroskami in hard endurami, ampak samo kakšno informacijo glede gum?! :rolleyes:

Kako pa bi se obnesle krampe na 17" supermoto feltni? Je to že kdo probal? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si kej preračunal kok bi te pršlo?

saj niti nebi bilo tolko. recimo prodaja se veliko gilera sp po delih in bi recimo kupil od enega felne. in jih gor naredil nastane problem pri zobnikih pri meni ne( saj sem pred kratkim na svojem motorju zamenjal zobnike in bi se iz teh starih še dalo kaj naredit) pol so pa tu še brenze zaj če imaš srečo in dobiš z istim diskom kot je sedanja gori pol je zakon. rabiš še gume in to vse skupaj narediš. pol pa še rabiš prostor kje bi se vozil. samo kaj se kroske tiče ni kaj vredu na asfaltu z njo bit vsaj kaj se mašine tiče.

tak da na koncu sem se odločil da bom imel korasrja za po gmajnah, cestaka pa za po cesti. in sem si zbil iz glave te čudne ideje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mel podobne ideje kot norc 16,samo vse skupaj se NE splaca sem si preracunal(tako da ne govori da ne vem),sem mel ze vec "neumnih" idej pa ko boljse preracunas ugotovis da se ne splaca!Ce pa si hoto met motor za po gozdu bi si kupo endurca ne pa supermoto,pospeski so pa isti ce ne se bolsi pri ktmu(da ne govorim o exc ko ma 44 konjev).

Nazaj na topic!Zanima me ce si si vsaj malo preracunal kolk bi te vse skup prslo!

-rabis feltne(ki niso poceni),ko sem gledal za supermoto feltne so ble najcenejse 60k,s tem da so ble v slabem stanju,malo bolse z diski in gumami so prsle 160k(kar pa sploh ni malo)!

-potem rabis gume,ki te spet pridejo najmanj 30k(za 50ko endurota so me prsle 27 s popustom,kaj sele za vecji motor,kar pomeni vecje gume)

-pol rabis spremenit bremze,ker na drugacne feltne ti te celjusti ne bojo prav prisle oz bos mogo nosilce spremenit

-se kot zadne bos mogo vzmetenje drugace nastavit(kot sem ti ze napisal da enduro in supermoto nimata istega vzmetenja)

Zdaj si pa preracunaj,ce bos mel sreco te bo najmanj prislo 150k,sploh pa ce mislis nove feltne kupovat!

Ne mi govorit da ne znam odgovorit na vprasanje,ne znam mogoce cist 100% pa vse vem pa marsikaj,se iz sanjarjenja kaj vse bi spremenil ko zamenjas par motorjev veliko naucis!

Najcenej te pride,da nic ne nardis,ce pa ze pa samo na te feltne ko jih mas das neke enduro gume!

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tok keša kokr si zej naštev si pa res lohk kupiš že kšno mal boljšo krosko,ne ravno najnovejši letnik ma cross je.Za po gmajni ti ga nesme bit škoda sej zato je pa tut bolš da je starejš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tok keša kokr si zej naštev si pa res lohk kupiš že kšno mal boljšo krosko,ne ravno najnovejši letnik ma cross je.Za po gmajni ti ga nesme bit škoda sej zato je pa tut bolš da je starejš.

Sej kroske ni nobene skoda,ker je motor za to naret!

Ce pa gres na kaki taki motor kot on hoce dat enduro gume pa po gozdu pa pol kje v kako drevo prletis al pa ti motor kam "oddrsi" ko pades pa se pol za glavo drzis,sicer je pa to njegova stvar kaj bo delo z motorjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam jst to bolečino ko odrsaš 1 mesc star motor.....ne prvoščm nobenbu :)

sej krstit ga je treba prej al slej,zej ima itak že vse rane zaceljene :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja exca sem hotel pa sem se premislil ker s tem nebi popolnoma nič profitiral, bil bi še na slabšem ker ktm ziher ne gre tok kukr husa niti pospeškov nima takih.

to si se pomoje kr fajn zmoto ja :D KTM EXC 125 odprt ... nevem e gre kira husa tak ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

' date='1 Jan 2006 @ 21:16' post='621345']

to si se pomoje kr fajn zmoto ja :D KTM EXC 125 odprt ... nevem e gre kira husa tak ...

Kolk jst vem je EXC edina 125ka od teh ko se jih da registrirat da ma 44 konjev,husa se lahk sam z modelom WR125 zravn postavi,pa se to je ktm bolsi!Pa tezko jih je dobit da bi ga lahk vozo z izpitom za 11kW se je pa pred nekaj cajta na avtonetu prodajal en z 7kW v prometni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm .... ze ze .... sam vi to gledaste vse novo .... ka pa ce bi sel do kirga ko ma kej delvo doma tko ??? k jih ne rabi ... al pa bi sel naprimer do kirga odpada pogledat ???? to govorim za feltne gume pa mors itk nove kupit .... sam se mi vseen zdi bed .... zakaj si pol super moto kupu ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Supermoto je (po mojem mnenju) že tko najbolj vsestranski motor, z možnostjo kramparc pozimi pa še sploh :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm .... ze ze .... sam vi to gledaste vse novo .... ka pa ce bi sel do kirga ko ma kej delvo doma tko ??? k jih ne rabi ... al pa bi sel naprimer do kirga odpada pogledat ???? to govorim za feltne gume pa mors itk nove kupit .... sam se mi vseen zdi bed .... zakaj si pol super moto kupu ? :D

Jst tiste cene prej nism govoro za nove stvari,ampak ko sem po avtonetu gledal za supermoto feltne(sem mel en cajt namen dat na krosko jih),tako da ce gres novo kupovat je pa se drazje!Lahk je pa un ke prodajal bil optimist pa je hoto met tako ceno za njih!

Mal :topic: predn sem kupo rs50 sem gledal to huso ko jo mas ti Unikat,sej ze skor dt50 menjo za njo pa je uni hoto prevec da bi mu doplacal!Ce se mislis kaj po gozdu vozit si rajsi na te feltne daj neke kramperce gor kot pa da brezveze dnar stran meces!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup si yamaho dt125r pa bo za na cesto da boš do ušesa zalagow, pa za pogmajni je to super motorček

btw: na kros progi sitar, sm skaku, nimaš bolšga aja pa na jezersko sm uzadi pustu nsr.ko pa rs-ko, pru sm biu gor :OK: :OK: :OK: :yea1: :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!