Skoči na vsebino

Bolečine v zapestju


Miki Mauss

Priporočene objave

Kakorkoli smešno se že sliši, pozimi marsikaterega motorista boli desno zapestje. Bolečine pa občutijo izključno tisti ki vozijo športen motocikel, touring in čoperistov ne. Ker sem o podobni težavi govoril vsaj s petimi športaki, me zanima kje je temu vzrok in kakšne so vaše izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaa :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: ;

moje izkušnje, pa nisem športist motorist: buče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzrok je lahko v tem, da vozijo športne motorje, ki so v glavnem za na pisto, po cesti, na bistveno daljše od predvidenih razdalj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..al ti ga je med sezono napihal, al si pa "prešvoh" ure in ure slonet na rokah in obenem navijat gas. To se men dogaja, če kej velik "lopatam" al pa "vilam", se kite mal nategnejo, pa mal čutim. Mi temu rečemo "škripc", kar se reši z povijanjem z el. povojem. Kogar trga po roki zarad motorja, naj zamenja rokavice, pa utrdi zapestje pred sezono.

....čeprav mislim da je trganje po zapestju samo pozimi posledica revmatizma pridobljenega na motorju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) če je voznik preveč komot in preveč visi na rokah, ga te pač bolijo...

natreniran hrbet, trebuh in noge bo znali pomagat :)..ampak samo če ne bo voznik preveč komot :)

to je tko kot bi nekdo med vožnjo po terenu na enduri ves čas sedel potem pa jamral da ga bolita rit in hrbet :)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Zaradi nižje drže kot pri ostalih motorjih. Če pe se pelje zraven še sopotnik + dolina + zaviranje, se pa zadeva še poslabša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

revma + zaviranja

na športnem motorju so pri zaviranju na dlani (na zadnji tekmi sem bil porezan po dlani in sem to še kako čutil) in zapestjih dosti večje sile kot na drugih tipih motorjev, ker je položaj tak da si bolj na rokah, pa tudi pojemki so večji kot na ostalih motorjih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zakaj samo desna roka? Vseh pet, s katerimi sem govoril, matra desna roka; samo pozimi, poleti je ok. Verjetno je res, kar pravi Sym, da ti mopedi niso za daljše fure..... Kakorkoli zanimiv fenomen športakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda nepravilno (previsoko) nastavljena ročka prednje zavore?

to je najbrž bolj vprašanje za kakšne fizioterapevte morda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Revma... Ze to, da jih boli pozimi, je dokaz...

Zakaj pa desna? Po moje je polozaj zapestja glede na zracni tok rahlo drugecen, zaradi gasa, pa je bolj na udaru vetra in hlajenja... Dobra oprema je spas .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda nepravilno (previsoko) nastavljena ročka prednje zavore?

to je najbrž bolj vprašanje za kakšne fizioterapevte morda ...

To je kar realna možnost..... Se mi pa zdi da lehko pesti veliko motoristov in če najdemo kak pameten razlog, se je tema izplačala....

Mene sicer s TDM o nič ne boli, razen rit po 300 km v dnevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zakaj samo desna roka? Vseh pet, s katerimi sem govoril, matra desna roka; samo pozimi, poleti je ok. Verjetno je res, kar pravi Sym, da ti mopedi niso za daljše fure..... Kakorkoli zanimiv fenomen športakov.

mal to, kar je rekel misty (hebl predne bremze), malo pa verjetno nepravilna drža in preveč krčevito ožemanje gasa?

Prva lekcija, ki mi jo je kdo dal, je bila: ne slonet na balanci kot pijanec na šanku - držat s telesom, z rokami pa samo nadzirat krmilo ... druga je bila: motor ne bo nič bolj pspeševal, če boš agresivno stiskal in dobesedno ožemal ročko - tudi, če jo na easy (a hitro) vrtiš, bo enako letelo ...

tretja lekcija pa je bla: če hočeš na dolgo turo, ne sanjat o sportakih... razen, če boš ves čas hitro vozil, da te bo veter malo v luft držal.

Vse lekcije so bile podane za šankom in podkrepljene z igralskimi vložki. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi rekel, da je malo odvisno tudi od bencinkesla (od oblike, namreč) :hmm: . Moj, ki je bolj ekast (= kvadratn), nudi precej opore prednjemu delu trupelca (tam nekje, kjer maš nabasane črevce noter) in se lahko lepo nasloniš na njega, brez da bi se moral gor vlečt a la cruise missile mode. :grim B) Ergo: prednje tačke trpijo malo manj. :grim

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Miki Mauss: a so ti kolegi vsi desničarji, brez kolegic in brez hobijev pozimi? :P :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapestje, oz. sklepi nasploh, "bolijo" zaradi preslabotnih mišic - obrementive se zato prenašajo na vezi in na sklep sam. Edina pomoč je - okrepiti mišice. Dobro orodje, konkretno za zapestje, je recimo Powerball.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., pozimi marsikaterega motorista boli desno zapestje. ...

Berite! Dec sprašuje o zimskih bolečinah. O času, ko večina mopedov počiva parkiranih!

Moje mnenje, če izločimo gospodično Desanko, je da so temu krive sanje! Pomanjkanje furcanja se presentira v povečani želji za tem, kar se reflektira v motoristovih sanjah. In ker sanjana gas ročica nima konca hoda, se besno navijanje gasa izkaže kot kvarno za zdravje zapestnih kit. In evo ti ga na, buba rokica. :cry: Jaz tega problema sicer nimam, sem pa že iz postelje padel, ko sem se presedel v sanjanem ovinku. In požel krohot lady HHV :blush: !

Ja zimski cajt je hudič za bajkerje...

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapestje, oz. sklepi nasploh, "bolijo" zaradi preslabotnih mišic - obrementive se zato prenašajo na vezi in na sklep sam. Edina pomoč je - okrepiti mišice. Dobro orodje, konkretno za zapestje, je recimo Powerball.

Kolega, ki ima s tem težave, aktivno pleza, sposoben se je 10x "štemati" z eno roko.... Težko bi govoril o slabotnosti, roka ga pa pošteno boli, tko da nosi celo bandaže...

Berite! Dec sprašuje o zimskih bolečinah. O času, ko večina mopedov počiva parkiranih!

Moje mnenje, če izločimo gospodično Desanko, je da so temu krive sanje! Pomanjkanje furcanja se presentira v povečani želji za tem, kar se reflektira v motoristovih sanjah. In ker sanjana gas ročica nima konca hoda, se besno navijanje gasa izkaže kot kvarno za zdravje zapestnih kit. In evo ti ga na, buba rokica. :cry: Jaz tega problema sicer nimam, sem pa že iz postelje padel, ko sem se presedel v sanjanem ovinku. In požel krohot lady HHV :blush: !

Ja zimski cajt je hudič za bajkerje...

Ampak res! :naughty: :hmm: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa vem mene še nč ne boli zaenkrat :hmm: ...trenutno sicer levo zapestje,ampak to je posledica padca pr sankanju prejšen teden :lol1: ... aja al pa to,...sej ne vem s čim bi to povezal sliš se res smešno,...ko zaužijem določeno količino alkohola me začne desna rama bolet neki :hmm: :lol1: :lol1: :lol1: ...folk umira od smeha,ampak me res :D :D ...ne vem mogoče je kej z motorjem povezano :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa vem mene še nč ne boli zaenkrat :hmm: ...trenutno sicer levo zapestje,ampak to je posledica padca pr sankanju prejšen teden :lol1: ... aja al pa to,...sej ne vem s čim bi to povezal sliš se res smešno,...ko zaužijem določeno količino alkohola me začne desna rama bolet neki :hmm: :lol1: :lol1: :lol1: ...folk umira od smeha,ampak me res :D :D ...ne vem mogoče je kej z motorjem povezano :krneki:

Zjak!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tut velikokrat na cestaku desno zapestje boli, pa imam motoristične rokavice iz usnja, karbonski ščitiki, vsa oprema, itd. pa ni revme?

Kaj bi bil vzrok(malo so tudi manjše vibracije ki jih dobim zaradi nekega odlomljenega nosilca ampak je to že popravljeno, pa vendar....)??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli smešno se že sliši, pozimi marsikaterega motorista boli desno zapestje. Bolečine pa občutijo izključno tisti ki vozijo športen motocikel, touring in čoperistov ne. Ker sem o podobni težavi govoril vsaj s petimi športaki, me zanima kje je temu vzrok in kakšne so vaše izkušnje?

Morm rečt, da pritrjujem Miki Miški. Ravno letos je blo obdobje, ko je mene desno zapestje nenormalno bolelo tako da sm šu k zdravniku, ki mi je predpisal mažo + ortopedski trak. Na otip ni bolelo čisto nič, ko pa sm premaknu zapestje v desno, pa me je zvil kot bi mi kdo lomu roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!