Skoči na vsebino

Bolečine v zapestju


Miki Mauss

Priporočene objave

Zapestje, pa revma, pa športni motocikel, pa...!? :? :hmm:

Če bi imel revmo, bi jo imel tudi v levi roki, saj je ravno toliko stara, kakor na prepihu.

Če voziš "R-a", te bo gvišno bolj bolela desna roka, ker je bolj obremenjena!

Če boš vozil krosa, te bo hrbtenica...

Zanimivo, mene pa (hecno ne!), običajno rit.

A lahko na hitro še en štos???

"Jutri pišemo kontrolko! Da nihče ne manjka", je rekel profesor.

"Opravičim le smrt in hudo operacijo".

"Kaj pa spolno iztrošenost" je vprašal Poldek.

"Boš pa z levo pisal"!!!...

Pa ni bil motorist...

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tut velikokrat na cestaku desno zapestje boli, pa imam motoristične rokavice iz usnja, karbonski ščitiki, bla bla....

tudi vsake rokavice niso za vsako rabo. če se boš odpravil na malo daljšo furo z ultra tekmovalnimi rokavicami (karbonska plata gori doli levo desno), se zna kaj hitro zgodit, da te bodo tačke začele bolet. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da te malo "potolažim" (moje izkušnje na lastni koži oz. kosteh):

- ko sem se še kuril na SS motorje (pa je bila CBR 600 v letih 91 do 97 še kar turistična proti zadnjemu modelu) je bilo vsega po malo: bolečine v dlaneh, pa zapestju, pa potem vrat, pa križ ...

- in potem (jebi ga ... z leti) prideš do spoznanja, da na tem svetu delajo tudi drugačne in predvsem bolj udobne motorje (istočasno so tudi bolj uporabni in vsestranski v mislih imam ST) ... in vse te tegobe -zgoraj naštete- so pozabljene...

... kot pa si že ugotovil, ko skopni še marčevski sneg, skopnijo tudi bolečine ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pride do bolečin zaradi nenormalne poze desnega zapestja - pri vožnji z motocikli se namreč desno zapestje premika, poleg tega pa je krmilo pogosto preveč 'zaprto' navznoter, zato je dlan glede na podlaket pravzaprav obrnjena navzvenv smeri, v kateri sicer sklep ni najbolj gibljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pride do bolečin zaradi nenormalne poze desnega zapestja - pri vožnji z motocikli se namreč desno zapestje premika, poleg tega pa je krmilo pogosto preveč 'zaprto' navznoter, zato je dlan glede na podlaket pravzaprav obrnjena navzvenv smeri, v kateri sicer sklep ni najbolj gibljiv.

No no. To sem mislil. Torej je nekaj na tem. Zdaj moramo samo še to ugotovit, zakaj se to pojavlja pozimi in ne poleti ko se vsi veselo furamo.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no. To sem mislil. Torej je nekaj na tem. Zdaj moramo samo še to ugotovit, zakaj se to pojavlja pozimi in ne poleti ko se vsi veselo furamo.... :)

poleti je stvar vedno v stanju 'terapije', vedno se razmigava, pozimi pa mal uplahne in težave pridejo do izraza.

Resno bom dodal še tole - kakšne vaje joge pomagajo... tam se dela dosti tudi na prekrvavitvi in oživitvi sklepov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg tega pa je krmilo pogosto preveč 'zaprto' navznoter, zato je dlan glede na podlaket pravzaprav obrnjena navzvenv smeri, v kateri sicer sklep ni najbolj gibljiv.

Ja, to bo držalo. Sem imel podobne težave in zamenjal krmilo z bolj odprtim, od takrat nobenih težav. Sicer se pa pri SS motorjih z "clip-on" krmili to enostavno nastavi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ste mi pa dali za mislit,in ravno sem se že pošteno ogrela za cestaka :hmm:

>>>>Če se misliš vozit tudi kam dalj ,dobro razmisli preden kupiš športivo,sploh če se ne voziš sama :nono: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>>>>Če se misliš vozit tudi kam dalj ,dobro razmisli preden kupiš športivo,sploh če se ne voziš sama :nono: :slap:

Ne nam krast ženskih sportakinj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO da vam jaz zdaj to strokovno razložim:

ni nujno da je to Sindrom karpalnega kanala oz. vkleščenje nervusa radialisa in kit mišic fleksorjev prstom.

Lahko je vnetje kit na dorzalni ( hrbtni strani ) zapestja, ker pri dodajanju gasa delajo te mišice.

V glavnem te mišice niso tako vzdržjive kot kaki bicepsi in zato se bolečina hitro pojavi ( po navadi se pojavi nato že pri nekaj minutah do kake ure vožnje z motorjem).

Vsekakor potrebuješ kakšno fizioterapijo z nadaljnimi nasveti.

Pa naj vas potolažim, da to revma. Revma je čisto nekaj drugega.

Pa še to.. za te bolečine zapestja ni krva vrsta motorja...

P:S: Vsi ki rabite kako fizioterapijo se lahko obrnete na mene

Popravljeno . Popravil Angel_girl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da to rešit kako drugače kot s fizioterapijo?

recimo z drugačnim položajem/načinom vožnje? oziroma ali je to posledica "visenja na rokah" ali pač zgolj položaja zapestja ne glede na njegovo obremenitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi vsake rokavice niso za vsako rabo. če se boš odpravil na malo daljšo furo z ultra tekmovalnimi rokavicami (karbonska plata gori doli levo desno), se zna kaj hitro zgodit, da te bodo tačke začele bolet. :fredy:

Jaja to itq, niso dobre kr vsake rokavice, jes sm reku zato k rečmo je drgač če rečeš de te zapestje boli al pa de kj skoz piha al kj če maš nawadne smučarske....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa ko se peljem 30km, malo majn več, me tak začne hrbet bolet, da se morem ustavit, to so še problemi od nesreče z avtom ampak vse tudi ni kriva nesreča, zapeste pa me tudi na motorju malo začnejo bolet, ko pa kaj šraufam, recimo ko moreš kaj zlo stisnit, me tak v zapestju zaboli da ne morem premikat roke, pa ko s peciklom včasih kje malo skočim, jojojoj kak še me te začne bolet.

Popravljeno . Popravil ||cheff||
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P:S: Vsi ki rabite kako fizioterapijo se lahko obrnete na mene

Don't push it. :devil:

sicer pa enega krivca (faktorja) za tačkobol tukaj ne boste našli. Kot ponavadi je stvar bolj-manj prefinjena zmes množice faktorjev, ki se od osebka do osebka razlikujejo (= ima pri kom večji vpliv en, pri kom drugem pa drugi).

Howgh. I have spoken. :fredy:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nam krast ženskih sportakinj!!!

Še vseen boljš da je tourerka ali kaj podobnega, kot da se ji zdi po enem letu športive, da je denar stran vrgla in noče več slišat za motocikel sploh a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nagaya.. prvo je treba odpraviti bolečine .. nato pa odkriti njihov vzrok.

seveda se pa da marsikaj naredit z drugačnim položajem. samo tega mora na žalost najti vsak zase.

nasvet: probaj met zapestje vedno v sredini ( da je podaljšk podlahti)

cheff : tvoje bolečine v hrbtenici so lahko zaradi napačnega položaja, ki ga zavzamš na motorju ... če na njem ne moreš najti položaja, ki bi ti bolj odgovarjal, da bi dlje zdržal, razmisli malo, da bi zamenjal motor (na katerem bi zavzel drugačen položaj). saj majo ene trgovine , da lahko grešna probno vožnjo, pa se idi malo zapljat, pa boš videl, če je kje drugje kaj boljše.

Glede zapestja ti pa ne znam rečt kaj je, ker bi to mogla videt na lastne oči in pregledat ali pa bo moral bolečino in potek bolečine in težave opisati dosti bolj natančno.

Glavnega krivca bolečin v zapestju ne bomo nikoli ugotovili, veliko pa k temu prispeva položaj zapesja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...prvo je treba odpraviti bolečine .. nato pa odkriti njihov vzrok.

... z drugačnim položajem. samo tega mora na žalost najti vsak zase.

nasvet: probaj met zapestje vedno v sredini ( da je podaljšk podlahti)

...tvoje bolečine v hrbtenici so lahko zaradi napačnega položaja, ki ga zavzamš na motorju ... ...Glavnega krivca bolečin v zapestju ne bomo nikoli ugotovili, veliko pa k temu prispeva položaj zapesja....

Angel girl,

ti si pa fizioterapevtka, a ne?! :hmm:

Bi ti še jaz svoj hrbet mal' nastavil! :D Potem bi pa tebe zapestje bolelo.

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fičo... ja sem fizioterapevtka...

A ti bi imel kakte take usluge rad? :)

mene nikoli ne boli zapestje... :) moreš znat prav delat, pa se izogneš temu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!