Skoči na vsebino

Bolečine v zapestju


Miki Mauss

Priporočene objave

1) fičo...ja sem fizioterapevtka...

2) A ti bi imel kakte take usluge rad? :) :grim :grim

3) mene nikoli ne boli zapestje... :) moreš znat prav delat, pa se izogneš temu :)

1) :worship: :worship: :worship:

2) :grim :grim :grim

3) :hmm: :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

položaj na izrazito športnem motorju tam do 120kmh ni ergonomično ugoden saj motorist "visi" na zapestjih, nad to hitrostjo veter prevzame vlogo obešalnika, na krajših vožnjah večina motoristov veter na začetku kompenzira z trebušnimi in hrbtnimi mišicami, na daljši rok pač vsak vsaj delno omaga. Zakaj desna roka, zato ker se giblje (dodaja gas), ostalo gibanje je identično v relaciji sklopka - zavora, verjetno doziranje zavore zadevo še poslabša, zaradi obilice gibanja zapestnega dela je tudi zaščita pred vetrom slabša kot pri levi roki in je desno zapestje bolj izpostavljeno vremenskim vplivom. In če vse to seštejemo............

Rešitev..... dobra telesna pripravljenost

preventiva (sam sem začel uporabljati Power ball)

po potrebi bandaža sklepa (višja temperatura, manj vetra)

radikalni ukrepi kot so višanje lenkera oz. menjava motorja;

Jasno - zagotoviti vse optimalne pogoje - utopija.

Moje laično mnenje :whistle:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cheff : tvoje bolečine v hrbtenici so lahko zaradi napačnega položaja, ki ga zavzamš na motorju ... če na njem ne moreš najti položaja, ki bi ti bolj odgovarjal, da bi dlje zdržal, razmisli malo, da bi zamenjal motor (na katerem bi zavzel drugačen položaj). saj majo ene trgovine , da lahko grešna probno vožnjo, pa se idi malo zapljat, pa boš videl, če je kje drugje kaj boljše.

Glede zapestja ti pa ne znam rečt kaj je, ker bi to mogla videt na lastne oči in pregledat ali pa bo moral bolečino in potek bolečine in težave opisati dosti bolj natančno.

Glavnega krivca bolečin v zapestju ne bomo nikoli ugotovili, veliko pa k temu prispeva položaj zapesja.

1. Motorja ne morem menjat, ker sem si zaj komaj rs-ko kupo.

2. Kak ti naj opišem bolj natačno bolečine v zapestju :?

ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angel girl,

ti si pa fizioterapevtka, a ne?! :hmm:

Bi ti še jaz svoj hrbet mal' nastavil! :D Potem bi pa tebe zapestje bolelo.

Eh fičo še jaz dobim bolj poredko kako masažo pa misliš da boš sedaj pred mano v vrsti :P

Kako gre že tisto s kovačevo kobilo?

Da ne bomo preveč :topic:

Sicer pa ob prvi daljši turi ponavadi malo trga po zapestju, vzamem aspirin pol si pa že utrjen.

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Mene pa leva roka (oziroma) zapestje bolel po 200km na suzi sv 650s - sm mel povito pa ni blo kaj dosti boljš - je res da sm mel nabito zapestje pred leti pa od takrat ni tak kot bi mogl bit sam me pa predvsem nekaj zanima - ali se da sklopko na kakšen način zmehčati - je bla kar težka in včeraj sm vozu speed tripla in je prav tako potreben precej močen stisk. Če pozna kdo kako rešitev vas prosim za pomoč ker hrepenim po speedu samo me je strah da bi se ponovilo kar je bilo pri sv-ju (nočem pa celo življenje vozit potovalk!!! :rolleyes: )

ajd pa res vam hvala

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kolk ne maram tega folka... iščete izgovore v motorjih in trdih sklopkah pa ročkah od gasa, pa kaj vem kaj.

A ne bi kdo od vas pomislu ojačat malo zapestja in s tem rešit problem.

Opažam, da je problem pri dosti ljudeh bolečine v zapestjih, ko jim pa daš powerball v roke od 10kg... ja prav ste prebrali 10kg in ne 25... ga stisne 2-3krat, pri 4. poskusu pa omaga :headbang: vožnja motorja ni samo flosknit svojo rit na predelan sedež (ja original je bil pretrd :slap: ) in pritisnit na (ponavadi rdeč) knof na desni in že bit taglavni na cesti, pozimi pa jest čips pred "Wild Hogs" :kva2:

če je pa pri motorjih res problem (nekateri zgoraj navedeno opravljajo in imajo še zmeri probleme) se išče vzrok najprej pri:

1. ročicah sklopke in zavore, višina, oddaljenost ipd

2. nagibu/višini balance, preveč naprej/nazaj, previsoka/nizka, preravna/prevbočena

3. višini sedeža

4. SKRAJNI PRIMER menjava motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bilo pametno razmislit tudi o rokavicah, ki pokrijejo zapestja. Zadnje čase vidim veliko motoristov celo brez rokavic, veliko pa je tudi zelo kratkih rokavic . Seveda vse kar je bilo že zapisano tudi velja, same rokavice ne rešujejo problema v celoti.

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem včasih imel kratke šminkarske rokavice in mi je pihalo po zapestju, da me je pol bolelo, ko hudič. Sedaj imam daljše in je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z gizmotom, da boljša kondicijska pripravljenost prepreči marsikatero bolečino, ki je pogosto le preutrujenost mišice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam delno s to teorijo o pripravljenosti. Tudi sam imam problem z novim motorjem, ampak je bolj ergonomske narave. Delno pripomore k bolečem desnem zapestju tudi pretrd gas v kombinaciji s preveč naprej nagnjeno pozo in prenizkimi stopalkami, kar sm ugotovil pri meni. Drugače pa zna mravljince povzročat nepravilno nastavljeno krmilo, vibracije in slaba prekrvavitev rok. Zlasti slednja je lahko posledica premočnega pritiska na dlani premajhnih rokavic, zgodilo pa se je tudi že da me rob rokava pritiskal na žilo in mi zapiral pretok krvi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tud boli zapestje po kakih200-300km-jih sam je problem v poškodbi.

Rešujem z povojem in je kar bolje.

Najbrž bo bolečina z leti minila ali pa se bom pač navadil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa zna mravljince povzročat nepravilno nastavljeno krmilo, vibracije in slaba prekrvavitev rok. Zlasti slednja je lahko posledica premočnega pritiska na dlani premajhnih rokavic, zgodilo pa se je tudi že da me rob rokava pritiskal na žilo in mi zapiral pretok krvi...

Samo informativno. Mravljinčenje v roki (pri motoristu ponavadi v 1., 2. in deloma 3. prstu) je senzorična motnja, torej je okvara na nivoju živcev in ne krvih žil (če bi bil pritisk na žilo bi roka pomodrela/pobledela). Okvara, ki je reverzibilna pa je posledica kompresije nad živcem (ob daljši ekstenziji zapestja), vibracij ... Živec, ki je prizadet je N. medianus (čeprav ko sem študiral nevro, sem prebral, da naj bi prav pri motoristih bil vzrok ena vejica N. ulnarisa in če se ne motim naj bi bil to nek motoristični sindrom; nisem siguren). Kakorkoli že, mravljincev se znebiš tako da nekaj časa treseš zapestje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kdo ve če se da nastavit kuplongo/sklopko da je mehkejša ?- mene sam to zanima - vem jz za kondicijo - sm se vozu celel dneve, stisku kuglce, uteži v roke, stresal zapestja, mel povit...

to vas prosim nič drugega - hvala!!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mel dvakrat zlomljeno levo zapestje,sm mel dolgo bolečine.zdej je pa počas bolš,kdaj še boli,ma ne tko hudo kot je blo,je pa res,da če sem se pelal s kakšno RR me je pa bolj zezal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam, da je problem pri dosti ljudeh bolečine v zapestjih, ko jim pa daš powerball v roke od 10kg...

kje v sloveniji se da to kupit? prvič slišim za to zadevo.

sicer mene zapestja ne bolijo... pa vseeno... boljše preventivno... :whistle:

Drugače pa zna mravljince povzročat...

men jih je zapestnica pod rokavicami. mi je preveč pritiskala na žilo. sem hitro rešla :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kdo ve če se da nastavit kuplongo/sklopko da je mehkejša ?- mene sam to zanima - vem jz za kondicijo - sm se vozu celel dneve, stisku kuglce, uteži v roke, stresal zapestja, mel povit...

to vas prosim nič drugega - hvala!!

ajd

Če imaš hidravlično sklopko ne moreš narediti dosti (lahko samo podmažeš ročice), če imaš sklopko na "zajlo" jo napelji tako, da bo čimmanj zavita ali zalomljena. Ko boš imel že narazen lahko podmažeš tudi vse dele, ki se med seboj drgnejo (ročica sklopke... ) in pa seveda zajlo. Ne uporabljaj WD-ja, ker boš s tem zajlo razmastil, zato se ti bo prav hitro tudi strgala. Lahko uporabiš motorno olje, ali še bolje namenski sprej s teflonom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MarduK zlat si!!!

res ti hvala - vsaj en k ne naklada okoli če pač nima odgovora pa pove tak k treba - je pa to to - ni druge s kako zamenjavo zajle z kakšno namenjeno temu...?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom še jaz dodala en nasvet ali pa dva.

Samo stiskanje raznih žogic in obročkov na bo pomagalo kaj dosti, ker se s tem krepijo samo mišice prstov ne pa tudi mišico ki krčijo in stegujejo zapestje.

Zastonj predlog: kupi pol litra fruca (zaradi dobre oblike fleše) vsebino spij in napolni z vodo ali peskom. roko daj čez rob mize (da je zapestje čez mizo), flašo drži v roki in jo počasi dviguj in spuščaj, nato roko obrni za 180 st. in isto ponovi.

Glede reševanja mravlinčenja. Lako imaš jakno, pri kateri se pašček ali zadrga zapenja in konča na karpalnem kanalu (sprednja stran zapesta) in tam pri iztegovanju zapestja (recimo pri dodajanju gasa) pritiska na živec in kite v njem. Rešitev: imej čim bolj nevtralen položaj zapestja in pazi kje in kako zapneš jakno.

Na splošno povijanje ne rešuje problema, ker če ni dobro povito se povoj nagrbanči in dela več težav kot koristi.

za povijanje so dobri debeli (po navadi rjavi), rahlo elastični samolepilni povoji ali kakšne bandaže.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MarduK zlat si!!!

res ti hvala - vsaj en k ne naklada okoli če pač nima odgovora pa pove tak k treba - je pa to to - ni druge s kako zamenjavo zajle z kakšno namenjeno temu...?

ajd

Vem, da za kolesa obstajajo take, ki imajo med pletenico in bovdnom teflonsko plast. Morda tudi močnejše za motorje. Ni pa rečeno, da nimaš take gor že v originalu...

Najbolje da vprašaš pri kom, ki se s tem ukvarja. V Ljubljani en možakar na Dolgem mostu, kje točno pa imaš napisano v eni temi o zajlah tu na MS...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Zastonj predlog: kupi pol litra fruca (zaradi dobre oblike fleše) vsebino spij in napolni z vodo ali peskom. roko daj čez rob mize (da je zapestje čez mizo), flašo drži v roki in jo počasi dviguj in spuščaj, nato roko obrni za 180 st. in isto ponovi.

2. Na splošno povijanje ne rešuje problema, ker če ni dobro povito se povoj nagrbanči in dela več težav kot koristi.

za povijanje so dobri debeli (po navadi rjavi), rahlo elastični samolepilni povoji ali kakšne bandaže.

LP

:)

1. Hvala - probat še to ni greh :hmm:

2. Mam jz une elastične posebi narejene za zapestje k natakneš na roko pa na ježka zapneš - so kr fajn in resnično pomaga (a ne zadosti) - thnks vseen :yes:

Vem, da za kolesa obstajajo take, ki imajo med pletenico in bovdnom teflonsko plast. Morda tudi močnejše za motorje. Ni pa rečeno, da nimaš take gor že v originalu...

Najbolje da vprašaš pri kom, ki se s tem ukvarja. V Ljubljani en možakar na Dolgem mostu, kje točno pa imaš napisano v eni temi o zajlah tu na MS...

hvala še enkrat - bom jz še mal po servisih povprašu bojo še oni mrbit mal povedal - itak se razlikuje res od modela do modela pa najbolš da na pooblaščenga res pokličem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da za kolesa obstajajo take, ki imajo med pletenico in bovdnom teflonsko plast. Morda tudi močnejše za motorje. Ni pa rečeno, da nimaš take gor že v originalu...

Najbolje da vprašaš pri kom, ki se s tem ukvarja. V Ljubljani en možakar na Dolgem mostu, kje točno pa imaš napisano v eni temi o zajlah tu na MS...

Podmaži pa z ketnšprejom..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!