Skoči na vsebino

Bioenergetiki oz. zdravilci


Thundercat

Priporočene objave

Včeraj je bila na Tv Slo oddaja z naslovom Kaj pa če....premisli! (Klikni za ogled)

Oddaja je bila zelo zanimiva, govorila pa je o zdravilcu oz. bioenergetiku Zdenku Domančiću in o tovrstnem zdravljenju nasploh.

Ker je bilo v oddaji tudi omenjeno, da naj bi ozdravil celo Sladkorno bolezen in ostale neozdravljive bolezni, me zanimajo vaše izkušnje v praksi z bioenergijo oz. bioenergetiki/zdravilci!

Ali ste že obiskali bioenergetika in ali vam je pomagal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o čem je zdej tle govora?

o bioenergetikih

o akupunkuturi

o knajpanju

al o vseh vrstah alternativnega zdravljenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izrazil bom samo moje mnenje

bioenergetiki so navadni lopovi in prevarantje ne verjamem in ne zaupam jim

Popravljeno . Popravil Godfather
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest jih mam ...

ampak te najbrz ne zanima, glede na to da se nisi zjasnil o čem tu sploh debatiramo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanimajo vaše izkušnje v praksi z bioenergijo oz. bioenergetiki/zdravilci!

Ali ste že obiskali bioenergetika in ali vam je pomagal?

jest jih mam ...

ampak te najbrz ne zanima, glede na to da se nisi zjasnil o čem tu sploh debatiramo...

bo v redu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam izkušnje z bioenergetikom, ki mi je postavljal elemente v sobi...

Bil je ne "ić". tako kot večine le teh.

Da, bil je prevarant...kot vsi ostali. .)

Lari fari, vse skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne bo uredu

ker se se vedno nisi zjasnil

pod zdravilce sodijo tudi

tisti ki se ukvarjajo z zeliščarstvom,

akupunkturo,

polaganjem rok,

reikiem,

akupresuro

in ne bos verjel celo kiropraktiko...

celo tista zloglasna madam Wang al kaj je ze bla pred 10 letij je bila "zdravilka"

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reiki je recimo oblika bioenerg..nekipač..a te to tud zanima?

al spet neki bla bla neki neki v tri dni nakladaš ker si neki slišal na televiziji (videl pomoje nisi)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste že obiskali bioenergetika in ali vam je pomagal?

glede na to da se nisi zjasnil o čem tu sploh debatiramo...

ne ne bo uredu

ker se se vedno nisi zjasnil

nekaterim manjka par koleščkov..... :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod zdravilce sodijo tudi

tisti ki se ukvarjajo z zeliščarstvom,

akupunkturo,

polaganjem rok,

reikiem,

akupresuro

in ne bos verjel celo kiropraktiko...

celo tista zloglasna madam Wang al kaj je ze bla pred 10 letij je bila "zdravilka"

Brivce si gladko pozabila. :)

Sicer pa, da ne bom komplet :topic: : moja bivša sodelavka je bila čarovnica in mi je pred leti, ko sem si virtuozno razsul uč, kar precej pomagala. Hec je v tem, da prej nisem verjel.

Ja, pa maestro Domančić me je enkrat tudi konkretno nafilal z energijo, ko sem že rezervo kuril.

No, tolk o tem. Probat je treba, drugače vsak eno svojo modrost & skepso prodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brivce si gladko pozabila. :)

Sicer pa, da ne bom komplet :topic: : moja bivša sodelavka je bila čarovnica in mi je pred leti, ko sem si virtuozno razsul uč, kar precej pomagala. Hec je v tem, da prej nisem verjel.

Ja, pa maestro Domančić me je enkrat tudi konkretno nafilal z energijo, ko sem že rezervo kuril.

No, tolk o tem. Probat je treba, drugače vsak eno svojo modrost & skepso prodaja.

s

tem, da si TI gladko pozabil omeniti, da ti je uradna medicina vrnila vid na poškodovanem očesu ..

:blink:

društvo skeptikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

društvo skeptikov...

...izdelovalcev piramid & pripovednikov o legendarni Kati.

To si pa TI pozabil dodati, frend Yuri. Pa welcome back! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bilo v oddaji tudi omenjeno, da naj bi ozdravil celo Sladkorno bolezen in ostale neozdravljive bolezni, me zanimajo vaše izkušnje v praksi z bioenergijo oz. bioenergetiki/zdravilci!

Ali ste že obiskali bioenergetika in ali vam je pomagal?

Ne pričakovati "čudežev" od njih. Pozdravijo lahko bolezni psihičnega izvora pod pogojem, da verjameš (ali pa jim uspe te prepričat) v njihovo moč.

Če pa pričakuješ, da ti bo zrastla nova roka, ki si jo izgubil, ali novi slepič, ki so ti ga izrezali zdravniki ali podobne stvari (bolezni), pa pozabi.

Ali po kmečko povedano, ozdravijo lahko črva v glavi, resnih težav pa ne. Dokaz so Muhamed Ali in nekaj ameriških filmskih igralcev, ki so jih zdravili raznorazni bioenergetiki, kiropraktiki, ... in ni bilo efekta.

Sicer pa, če imaš kakšno resno težavo in so zdravniki dvignili roke od tebe, stopi do kakšnega bioenergetika in poskusi. Razen nekaj tolarjev nimaš kaj zgubiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam iskušnje...oz. celo poznam enega od terapevtov iz Kranjske gore. Ni to bioenergetika...ampak se mi ne da razlagat za kaj naj bi šlo. Imam iskušnje s psom (sama (še) nimam zdravstvenih težav...bi pa poiskusila tudi to...ne kot glavno zdravilo bolj kot komplementarno zadevo). No pes je bil na kemoterapiji...bil je zelo bogi, ni jedel, bruhal, krči, težko dihanje, ni spal...shujšal 8 kg v enem tednu)...ko sem ga že skoraj pokopala in kjub temu, da sem bila 2x dnevno na veterini sem bila čist obupana, da nam ne bo zneslo..in sem obiskala tudi tega terapevta...lahko rečem...pes se je med terapijo umiril, trdo zaspal, dihal je normalno, in ko smo ga prebudili (ne moram kar spati tam) mu je njegova žena dala nekaj mesa od kosila...in pes je pojedel. No po cca 4 urah ko sva bila doma so se bolečine vrnile in je bilo vse po starem... pa potem sva šla še trikrat (4 dni zapored)...reakcija je bila podobna...potem pa ni bilo treba več hodit...tudi kemoterapija se je prevešala v zadnjo tretjino..in ni bila več tako intezivna.

Pes se je lepo pobral in od tega mineva več kot leto dni, rak še ni prišel nazaj. Jaz sem velik skeptik, ko gre za take stvari in ne verjamem, da je pes ozdravel zaradi te terapije...pomagala je definetivno kemoterapija...vendar lahko rečem, da mu jo je bilo lažje prenesti in kljub vsem tegobam, ki jih citostatiki povzročajo v telesu...je imel zelo dobro kri....krvne slike so bile ,,normalne,, in ni bilo odstopanj.

Moj sklep je tak: če komu pomaga...hvala bogu.... škoditi nikakor ne more. Imaš pa na netu..po forumih kar nekaj ,,lastnih ,,iskušenj,, in si jih najdi...ene so prav ,,ja pa ja,,.

Lahko bi rekla, da nekaterim ljudem pomaga placebo...pri živalih je pa ta opcija isključena.

lp

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bila na Tv Slo oddaja z naslovom

Oddaja je bila zelo zanimiva, govorila pa je o zdravilcu oz. bioenergetiku Zdenku Domančiću in o tovrstnem zdravljenju nasploh.

Ker je bilo v oddaji tudi omenjeno, da naj bi ozdravil celo Sladkorno bolezen in ostale neozdravljive bolezni, me zanimajo vaše izkušnje v praksi z bioenergijo oz. bioenergetiki/zdravilci!

Ali ste že obiskali bioenergetika in ali vam je pomagal?

Bioenergetik je samo ena podvrsta tzv. 'zdravilcev', potem imaš še tradicionalne zdravilce, zeliščarje, akupunkturiste, akupresuriste, joga terapije itd itd itd...

moraš se zavedati, da nekoč, ko ni bilo zdr. domov v taki obliki, kot danes, so si ljudje bolj ali manj pomagali z raznimi heci, in domala na vsakem kontinentu se je razvila nekoliko različna veja te dejavnosti. Kateri želiš danes zaupat, se moraš najprej odločiti... ne pa zdaj trmariti v tega bioenergetika, ker si to pač videl na televiziji... Na televiziji občasno kvasijo razne neumnosti, le redko pa o kakšni zadevi povedo prav vse.

iti k bioenergetiku je kot kupovati svoj prvi motor... Lahko sprašuješ cel forum, pa ti bodo vsi kvasali, ampak izbiro boš moral na koncu opraviti in tudi sprejeti sam, ali pa jo čez nekaj časa spremeniti.

In vedeti moraš, da v prvi vrsti s takimi vprašanji običajno najprej izzoveš skeptike, fanatike in tiste, ki jih boli patka za to, kar ti sprašuješ. Najresnejši odgovor, ali ti pomaga, boš dobil, če boš stopil do njega in se malce pogovoril... Potem boš pa že videl, ali je to to, kar bi rad preizkusil.

Pri vsakih takih terapijah pa je treba vendarle vedeti, da je treba v neki fazi odvreči razne predsodke in se odpreti. Ali bo tisto potem dobro ali slabo, to je pa v veliki meri odvisno od tebe samega. Zato je tvoje vnaprejšnje iskanje nekega jamstva, ali deluje ali ne, ali je res tako, kot so povedali na televiziji, praktično brez pomena (razen za nabijanje postov seveda).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. ne pa zdaj trmariti v tega bioenergetika, ker si to pač videl na televiziji... Na televiziji občasno kvasijo razne neumnosti, le redko pa o kakšni zadevi povedo prav vse.

Bil je en članek v Delu...že kar leto bo od tega...gospod Domančič sodelje z inštitutom Jožef Štefan...raziskujejo vodne kristale zakaj spremenijo obliko, ko on ,,odcopra,, svoje....

Druga zanimva stvar iz neke oddaje na tv, in v bistvu je zanimivo vprašanje, ki ga je Domančič postavil novinarki, šlo je za bioenegetike. Bioenergetk pravi da ima on to energijo (sposobnost le nekaterih, ki so rojeni s tem darom) in tako je število seans omejeno saj se iztroši.....zakaj bi bil nekdo tako ,,dober,, da bi svojo energijo dajal popolnim tujcem in s tem slabil sebe?...

Domančič pravi, da je energija s katero on ,,operira,, povsod. Vsi naj bi imeli sposobnost kot jo ima sam, usmeriti energio tako, da je pravilno porazdeljena (bolezni so plod pomankanja oz. viška energije)...torej s tem ne troši sebe. V hotelu Larex kjer ima svoja predavanja (šola) in terapije je gromno ljudi in to iz vsega sveta... (če greste kdaj v Kranjsko se peričajte sami)

A je kaj na temu?...ne vem.....nikakor pa nisem pripravljena zanikat zadeve.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam da v te čirula čarule nisem kej preveč verjela,dokler nisem zvedla od bližnjih oseba da to zares deluje vsaj do neke meje.

Je kolegica(sicer žal že pokojna)zbolela za rakom,ni ji bilo več pomoči imela je gromozanske bolečine a zdraniki ji niso mogli pomagati zato so šli k enemu "čarovniku"in ta ji je ublažil težave,tako da ga je kadar jo je neznosno bolelo poklicala po telefonu in bolečina je minila,pred smrtjo jo sicer ni rešil olajšal pa ji je zadnjih par mesecev življenja.

In mojga boli glava že 2 leti,ravno tako mu naša medicina ne more pomagati,odkar pa je šel k ta istemu zdravilcu,na pregled bolečine popuščajo oz kadar ga boli pomisli na njega in bolečine so lažje največkrat pa mu pošlje sms:z vsebino boli glava in po nekaj minutah bolečina zgineva.Problem pa je v tem ker noče zginit za vedno za to se je podal v ljubljano k drugemu zdravniku,ki pa je res zdravnik in se ukvarja še s temi alternatvnimi al energetskimi zadevami,uglavno tja pride z glavobolom ven pa pride brez glavobola notri je 5 minut tam ima neke vaje leži in izdihuje zrak vmes pa govori črko A tip nad njim nekaj krili z rokami,vem da se čudno sliši,sam za enkrat pomaga,sedaj dela še doma te vaje 2x po 10 minut in mu gre full na bolje,drug tedn ima še eno terapijo ki bo mal daljša,pol bomo pa vidli kako se bo stvar razpletla.

Ima pa "tašča"problem z grlom skoz imam unetega in jo peče šla je k zdravniku pa ni blo nič bolje tako da se je tudi odpravila k temu v Ljubljano in že po prvi terapiji ji gre mnogo na bolje.

Tako da si mislim,probat ni greh,če že zdravniki ne morejo pomagati si probaj pomagati sam,vsekakor obupat ne smeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...izdelovalcev piramid & pripovednikov o legendarni Kati.

To si pa TI pozabil dodati, frend Yuri. Pa welcome back! :D

to

o čemer govoriš je zgodovina - društvo skeptikov pa najnovejša moda ...

nujno prečitaj bestseller 2005

BRYSON "Kratka zgodovina skoraj vsega"

priporočam iz dna srca ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to

o čemer govoriš je zgodovina - društvo skeptikov pa najnovejša moda ...

...in bo postalo zgodovina šele ju3 ali poju3šnjem :)

Ni panike, mene ne moti. A lohk tudi gospoda Brysona preberem šele okoli leta 2020, ko bo postal zgodovina, yst bom pa v penziji in bom imel cajt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol mojega sorodstva je obiskovalo dokaj znano bioenergetičarko...težave so se manjšale ali prenehale pri večini le, dokler so hodili na terapije...

Bioenergetiki in drugi alternativni zdravilci so nam lahko pomagalo...glavno vlogo pa igramo mi sami...naš odnos do življenja, naša prepričanja, naša vera, naše upanje...

Je pa dobro vedeti, komu predati sebe, kajti nimajo vsi dobrih, kvalitetnih znanj in storitev...

Če te pa zanimajo tudi druge oblike alternative v smislu zdravljenja, je pa koristen priročnik MAVRIČNI VODNIK, Angela Pajnkiher Prem, Društvo za kreativni samorazvoj MED, 2004

Pa si vzameš, kar potrebuješ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 ...in bo postalo zgodovina šele ju3 ali poju3šnjem :)

Ni panike, mene ne moti.

2 A lohk tudi gospoda Brysona preberem šele okoli leta 2020, ko bo postal zgodovina, yst bom pa v penziji in bom imel cajt?

1 vsekakor - to je pač tak planet, kjer vse prejalislej postane zgodovina - tudi Cezar, Napolen, Einstein pa ys ...

O:-)

2 to kaj boš ti in kdaj boš ti bral, je seveda popolnoma tvoja odločitev - ys ti lahko le toplo priporočim kako čtivo in popolnoma nič drugega

Je

pa to knjiga, ki človeku zelo pojasni nekatere zadeve (ker še nisem končal, ne vem koliko se, če se sploh, ukvarja konkretno z bioenergijo) tako da marsikdo vidi ta planet v drugačni luči, kot ga je gledal včeraj, kar pa ne pomeni kakih drastičnih karakternih sprememb, sprememb življenjskega sloga - ali karkoli podobnega ... gre le za bralčev uvid

Kar

se pa "imew cajt" tiče - sva pa že enkrat razčistila se mi zdi - človek ima čas za tisto za kar ga hoče imeti - tj.: sam si odredi prioritete in potem pač "nima časa " za tisto, kar v te prioritete ne spada. In če si se ti odločiw, da ta knjiga ni na tem spisku, te lepo prosim ne izgovarjaj se na tak banalen način "nimam cajta". Kdo, ti pa lahko prepove čitati dobro knjigo namesto .. kapavem, da ne boš hud .. recimo: telovaditi?

No, kdo?

Pač

ne boš čitow tega zdej, ampak čez 20 let - in prow je tako .. ker si se TI tako odločiw in ne zato ker .. kapavem ...

Drugače

pa takole (BTW) vpliv bioenergetikov na ljudi v glavnem resni znanstveniki razlagajo z (avto)sugestijo, saj je dokazano, da imajo hipnotizerji in bioenergetiki močan vpliv na iste osebe - drugim pa tudi (recimo meni) niti blizu ne morejo - pod nobenim pogojem in če se še tako trudijo. Zanimivo je to, da ljudje (skeptiki), ki dožive prvič vpliv take sugestije kateri se niso sposobni upreti, potem postanejo najbolj goreči zagovorniki "čarovnikov".

Ampak

kaj hočemo .. tako je to .. pa naj bo.

:unsure:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!