Skoči na vsebino

Bioenergetiki oz. zdravilci


Thundercat

Priporočene objave

Lepo vas prosim... (Nekatere).

Razen nekaj, so vsi nasveti (odgovori) skrajno neresni, da ne rečem kar žaljivi. (Kakor običajno v resni temi).

Tudi na forumu je potrebno ločevati: "Teme zajebancije" in "Resne teme".

Thundercat ni postavil vprašanja "Kar tako"! Ampak zato, ker ga RESNO zanima omenjeno vprašanje!!! Če bi sam vedel, kaj je kaj, tega tudi nebi spraševal. Torej;

Nimam ravno izkušenj, vem pa, da na bioenergiji nekaj je. Kaj je to in koliko, je poglavje zase.

Tudi sam sem po nekih poškodbah poskusil marsikaj in moram reči, da moraš najprej v "stvar" verjeti. Če si za to imun, ti ne bo kaj dosti pomagalo. Zato se je morda vredno potruditi. Pravijo, da večina bolezni izhaja iz "glave" in z močno voljo in verjetjem "v nekaj", je možno marsikaj "ozdraviti".

Lepo je zadevo opisala Lina in nad tem se je vredno zamisliti. (Je tudi pes verjel?) Dvomim? Torej... Če človeku voda teče v grlo, je smotrno poizkusiti rudi "nemogoče".

Thundercat, jaz ti nimam kaj konkretnega svetovati, priporočam pa ti. Pojdi v Kranjsko goro v Larex (k Dumaniču, ali kako se že Hrvat piše) in poskusi. Če so tvoje težave resne, v kar ne dvomim, se skušaj poglobiti in videl boš, če se "splača izgubiti" nekaj cvenka. Baje, da ta človek ni blefer, koliko je efektiven, boš pa kmalu ugotovil.

Žal ti ne morem kaj konkretnejšega svetovati.

Želim ti, da dosežeš tisto, kar imamo drugi!... Zdravje!!!

Pa SREČNO in USPEŠNO!!!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...težave so se manjšale ali prenehale pri večini le, dokler so hodili na terapije...

..glavno vlogo pa igramo mi sami...naš odnos do življenja, ..

Je pa dobro vedeti, komu predati sebe, kajti nimajo vsi dobrih, kvalitetnih znanj in storitev...

Šlo naj bi takole...ti sam s svojm načinom življenja prispevaš velik del k zdravstvenim težavam....ko se odločiš za zdravljenje...kakršnokoli... ti je lahko jasno, da če boš nadaljeval s svojim načinom življenja se bo bolezen ponovila oz. napredovala. Lahko gre zgolj za negativne poglede na svet...zatiranje, blefiranje, forsiranje...škodljive razvade. Naše fizčnio telo naj bi imelo tudi svoje astralno telo (deluje kot ščit), ki nas povezuje s stvarstvom (ni mišljen jezus) in z našimi negativnimi dejanji/počutji počasi uničujemo ščit, ki nas varuje pred negativnimi energijami in bolzen se prvo pozna na našm astralnem telesu šele nato zbolimo fizično. Torej dokler hodimo k zdravilcu nam on krpa enrgijjske luknje mi pa jih z enakim načinom življenja spet povzročamo. Seveda je vse odvisno kdaj sploh prvič poiščemo pomoč...ko je enkrat zadeva tako daleč...lahko le zaviramo delovanje oz. si olajšamo ,,odhod,, Sigurno je pomemben pravočasen pristop...nekdo ki ima sladkorno 20 let in je odvisen izključno od insulina...ne verjamem, da bo kdaj spet brez njega...lahko pa se bo splošno bolje počutil ne bo imel problemov z žilami., če bo šel na kakšno bioterapijo.

Ta svoj ščit naj bi si lahko sam regeneriral. Eden od načinov je, da se vsaJ enkrat na dan sprostiš in intenzivno podoživš (ti grejo kocine pokonc) srečen trenutek iz svjega življenja...dokler ne začutiš tiste sreče kot si Jo takrat.

Jes upam da sem tole pravilno razložila saj je že nekajčasa mimo, ko sem brala/spraševala te stvari.

In ja veliko je sugestije, placebo učinka (marsikateri zdravilec je tudi hipnotizer, deinitivno pa je prevarant odličen psiholog)...vendar...kot sem rekla...moj pes (čeprav je izredno brihten...po meni najbrž :closedeyes: ) ne ve kaj je to placebo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere?

recimo mene, ker sem postavila prezahtevno vprašanje pa je tc mislil da ga zajebavam :)

Imate eni občutek krivde, ko se kar smi obtožujete?

:grim niti ne

je tc kar sam pogruntal to :)

mene je recimo resno zanimalo kaj konkretno ima v mislih...oziroma če ga zanimajo samo bioenergetiki ali pa je mislil zraven vplesti tudi druge zdravilce...

imam recimo znanko ki je raka premagala izključno s pomočjo domačih rcnij neke čarovnice z vrhnike, ki zadeve kuha v domači kuhinji...

osebno imam dobre izkušnje z mojstri akupunkture...slabe pa z bioenergetiki....tistimi klasičnimi z bajalicami in tisto navlako....

prijateljica se trudi z reikijem, ki v večini temelji na bioenergiji, ima mešane rezultate pri zdravljenju posameznikov....

ampak koga od teh je imel tc v mislih, ko je spraševal po bioenergetikih?

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ehm :doze: ..sploh glede na toda je v podnaslov topica vključil "ostale alternativne oblike zdravilstva"?

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste se gdaj vprašali, kakšno vloga igra tu psiha.

po mojem veliko.

če je nekdo prepričan, da mu bo to pomagalo, mu bo res.

Mogoče imajo nekateri res tisto zdravilno energijo v sebi...

samo tako kot se je zdaj to razpaslo, da so bioenergetiki že skoraj na vsakem vogalu... pa ne verjamem več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HMMMM.Angel girl..moj pes....a še enkrat napišem...moj pes...pa še kakšnega pesjanarja ti najdem, ki je hodil tja?

Pa naj spet vprašam: Ste bili v gostilni v Podlipi tu blizu Vrhnike...tam stoji miza...ki se vrti...na energijo rok (takoj ko mi en razloži, da je znanstena razlaga jo sprejmem)...lahko jo čist razstavite...odnesete kamor hočete...mora biti pa vsaj 10 ljudi...če ne predolgo traja, da se začne vrtet...in ko obrnete dlani zamenja smer...vrteti pa se začne (če je dost ljudi) tako hitro, da ne moreš več tako hitro okoli laufat...poiskusite, največji skeptiki so še danes jezni name, ker mi niso znali povedati ,,kako je to mogoče,,...in zraven so bli, poiskušali fore, finte in mizo skoraj spremenili v žaganje....pa niso nič našli...torej prosim pejte tja (stoji na vrtu)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šlo naj bi takole...ti sam s svojm načinom življenja prispevaš velik del k zdravstvenim težavam....ko se odločiš za zdravljenje...kakršnokoli... ti je lahko jasno, da če boš nadaljeval s svojim načinom življenja se bo bolezen ponovila oz. napredovala. Lahko gre zgolj za negativne poglede na svet...zatiranje, blefiranje, forsiranje...škodljive razvade. Naše fizčnio telo naj bi imelo tudi svoje astralno telo (deluje kot ščit), ki nas povezuje s stvarstvom (ni mišljen jezus) in z našimi negativnimi dejanji/počutji počasi uničujemo ščit, ki nas varuje pred negativnimi energijami in bolzen se prvo pozna na našm astralnem telesu šele nato zbolimo fizično. Torej dokler hodimo k zdravilcu nam on krpa enrgijjske luknje mi pa jih z enakim načinom življenja spet povzročamo. Seveda je vse odvisno kdaj sploh prvič poiščemo pomoč...ko je enkrat zadeva tako daleč...lahko le zaviramo delovanje oz. si olajšamo ,,odhod,, Sigurno je pomemben pravočasen pristop...nekdo ki ima sladkorno 20 let in je odvisen izključno od insulina...ne verjamem, da bo kdaj spet brez njega...lahko pa se bo splošno bolje počutil ne bo imel problemov z žilami., če bo šel na kakšno bioterapijo.

Ta svoj ščit naj bi si lahko sam regeneriral. Eden od načinov je, da se vsaJ enkrat na dan sprostiš in intenzivno podoživš (ti grejo kocine pokonc) srečen trenutek iz svjega življenja...dokler ne začutiš tiste sreče kot si Jo takrat.

Jes upam da sem tole pravilno razložila saj je že nekajčasa mimo, ko sem brala/spraševala te stvari.

In ja veliko je sugestije, placebo učinka (marsikateri zdravilec je tudi hipnotizer, deinitivno pa je prevarant odličen psiholog)...vendar...kot sem rekla...moj pes (čeprav je izredno brihten...po meni najbrž :closedeyes: ) ne ve kaj je to placebo.

seveda, če stvar na koncu zreduciramo, gre za to, da se mora posameznik poglobiti vase, najti mir, delati sam s sabo (ob pomoči terapevta - bodisi bio, bodisi reiki, joga, meditativnega asistenta...)... In telo se potem morda lahko samo pozdravi. Vsekakor pa te zadeve nikoli ne delujejo, če se posameznik odloči ,da bo pa zdaj dal nekaj jurjev ali samo nekaj ur časa namenil temu, da obišče bioenergetika in potem bo 'oni tam naredil nekaj da bom jaz ozdravel'.

Stvar je podobna, kot psihiatrija, le da je nekoliko starejša in še nekoliko bolj stigmatizirana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste se gdaj vprašali, kakšno vloga igra tu psiha.

po mojem veliko.

če je nekdo prepričan, da mu bo to pomagalo, mu bo res.

Mogoče imajo nekateri res tisto zdravilno energijo v sebi...

samo tako kot se je zdaj to razpaslo, da so bioenergetiki že skoraj na vsakem vogalu... pa ne verjamem več.

V bistvu lahko to drži, glih tako kot lahko drži,da je (skoraj) vsak od nas lahko umetnik ali kaj podobnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frend Yuri, če vsaj še malo držijo naslednje navedbe (resda objavljene že pred skoraj letom dni):

...treba se je

zavedati, da astralno telo/nesmrtna energija nekaterim ljudem, ki so dosegli že dovolj visoko stopnjo v svojem razvoju "tolče ven" s posebnimi obdarjenostmi ... naj so to glasbeni geniji, slikarski geniji, jasnovidci, zdravilci ipd

in ti ljudje s svojimi nenavadnimi lastnostmi so dokaz, da ni vse tako kot bi radi prikazale obe skrajnosti:

ortdoksna znanost in ortodoksna religija/e

resnica je nekje vmes

in veliko bolj šokantna, kot si lahko kdorkoli od ortodoksnih sploh dovoli sanjati...

- potem nedovzetnost iz naslednjega citata:

...imajo ... bioenergetiki močan vpliv na iste osebe - drugim pa tudi (recimo meni) niti blizu ne morejo - pod nobenim pogojem in če se še tako trudijo....

- ni neka huda prednost. Se mi zdi.

@Fičo: odgovarjati na enostavno vprašanje:

Katere?

- s protivprašanjem:

Imate eni občutek krivde, ko se kar smi obtožujete?

- tudi ni ravno primer dialoga za v šolske knjige. Še zdaj namreč ne vem, kateri naši odgovori so žaljivi. Pa mi je pomembno. Ker si vedno (tudi v tej temi) zelo prizadevam, da ne bi bil med žaljivimi. Torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bom kdaj pošteno razsu z motorjem, vem da mi ne bo pomagala nobena alternativna medicina, bioenergetiki, mazači. Pomagal mi bo lahko le dober kirurg, ki me bo sestavil nazaj skupaj + kak delovni oz. fizoterapevt.

"Poznam enega, ki mu je ta in ta mazač pomagal, da je premagal raka". Možno. Zanimivo bi bilo dobiti podatek koliko raka uspešno odstranijo oz, operirajo npr. kirurgi v kliničnem centru. Verjetno je teh ljudi kar nekaj in ne samo nekje eden kot se radi hvalijo mazači.

Moja sodelavka je pred petimi leti začutila zatrdlino na prsih. Šla je k zdravniku, ta jo je poslal naprej na preiskave, ki so potrdile raka dojke. Ker je bil rak odkrit zgodaj, so izvedli operacijo, da si ju izrezali rakasto tkivo in sodelavka je po petih letih živa in zdrava. kaj bi bilo, če bi šla k mazačem, ki bi ji polagali "zdravilne" roke na prsi :( :( :(

Sošolcu iz srednje šole je umiral oče - najprej zaradi bolečin ni hotel k zdravniku (ja je zmagala tista miselnost: Kolk sem zdrav, saj že 25 let nisem bil pri zdravniku, pa tudi tele bolečine bodo kmalu minile.... ), ko je začel zaradi bolečin padati v nezavest so ga odpeljali v bolnico, kjer so ugotovili zadnji stadij raka in da se ne da pomagat. Dobil je močne analgetike in lepo so ga poslali domov - umret. Ampak sošolcev oče je bil prepričan, da so se zdravniki zmotili, da bo s pomočjo nihalkarjev ozdravel. In res je začel k njim domov dvakrat na dan hoditi bioenergetik. Z raznimi nihalkami, piramidami, mističnimi zemljevidi čaker in energetskih polj ... je nihal nad ubogim očetom. To mu je tolk udarilo na psiho, da je sam sebe prepričal (avtopsihoza????), da ga nič več ne boli, nehal je jemati analgetike in je zaživel. Zadnje tri mesece svojega življenje je preživel prepričan, da je ozdravel - enako prepričan je bil nihalkar (še po TV Tedniku je razlagal, da je pozdravil raka). No, neke noči je po očeta prišel rešilec in v zgodnjih dopoldanskih urah je umrl. V glavnem, bioenergetik ga ni pozdravil, mu je pa polepšal zadnje tri mesece njegovega življenja.

Verjetno se med temi nihalkarji najdejo tudi nategatorji (folk je v glavnem naiven), ki lepo služijo. Npr, samo poglejte na razne sejme v SLO. Na vsakem je kaka stojnica, kjer merijo neke biopotenciale, pretoke energije. Pol jih pa za foro vprašaš v kerih enotah pa merijo energijo, te pa samo neumno gledajo in rečejo da jih nehaš zajebavat. Še večja neumnost je, ko v kakem kraju mobitel postavi bazno postajo ali pa repetitor in potem bioenergetiki z nihalkami izmerijo močno sevanje, škodljive energije, bavbave.... in samo všečno nastopajo na POP TV in si s tem delajo reklamo in hujskajo folk poti mobitelu. Pri tem pa sploh ne vedo, kaj je to elektomegnetno sevanje, po možnosti še mal zamešajo z radoaktivnim sevanjem. Pol pa "ogroženi" prebivalci naročijo uradne meritve pri pooblaščeni instituciji, ki pokažejo, da ni elekromagnetno sevanje zaradi postavljenega repetitorja nič večje, pa rečejo, da je institucija, ki je opravila meritve podkupljena s strani mobitela. Potem pa za foro izmerijo še jakost elektomagnetnega sevanja na samem telefonu, ko prejema signal in pa res pokaže nekajkrat prekoračene dovoljene vrednosti, se pa vsi čudijo kako to. Ampak iznajdljivi bioenergetik potegne iz žepa čudežno nalepko oz. metuljčka, ki bo uporabnika mobilnega telefona obvarovala pred vsem možnim sevanjem in stane le 3.990 SIT. Če plačaš takoj, dobi tri za isto ceno.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@pepesan - z vsem dolžnim spoštovanjem:

ys sm sam en navadn člowk in kot večina, v življenju relativno nedosleden in podvržen spremembam pogleda na kompletno zadevo. Torej eni trdijo, da je to pomanjkljivost - nedoslednost in spreminjanje načel, mislim - drugi pa nasprotno trdijo, da je striktna nedoslednost in trmasto vztrajanje na nekih prepričanjih slaba lastnost, pomanjkanje dovzetnosti za spremebe okolja, napredek kajtiysvemčesa... in da je zmožnost spreminjajnja mišljenja, akceptiranja sprememb tista zveličavna in spoštovanja vredna lastnost .. no, kar se mene tiče, se na to ne oziram kaj dosti in gledam na zadeve na podlagi trenutno dostopnih podatkof ..

To

seveda absolutno tudi pomeni, da če bom doživel iluminacijo glede bioenergetike, da si bom seveda privoščiw razkošje in spet spremenil mnenje.

V

upanju, da ne boste preveč hudi name, vaša eminenca,

Vam želim kar se da lep in uspešen dan

Ys

:OK:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste se gdaj vprašali, kakšno vloga igra tu psiha.

po mojem veliko.

če je nekdo prepričan, da mu bo to pomagalo, mu bo res.

Mogoče imajo nekateri res tisto zdravilno energijo v sebi...

samo tako kot se je zdaj to razpaslo, da so bioenergetiki že skoraj na vsakem vogalu... pa ne verjamem več.

Ste se kdaj vprašali kakšno vlogo igra tukaj denar?

Farmacija najde neko zdravilo, izkaže pa se da to zdravilo pomaga za neko bolezen, katere še ne poznamo! In glej ga HOPLA imamo novo bolezen! Pa da ne boste mislili da se to ne dogaja! :?

In jasno tudi bioenergetiki najdejo rešitev za to bolezen.... :OK:

Ravno tako je bla konoplja zelo dolgo cenjena industrijska rastlina ......, dokler niso iznašli najlona in umetnih vlaken. Takrat je postala nevarna droga...... Pa dobro to je že druga tema

Principi so pa isti!

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......, dokler niso iznašli najlona in umetnih vlaken. Takrat je postala nevarna droga...... Pa dobro to je že druga tema

Jest sem pa slišla, da jo je ,,pokopala,, nafta.

Glede cene zdravilstva je pa tako...eni majo tarifo...kar bi rekla da je ok. (sploh če gre za uprabo nekih zadev, ki jih je ta oseba kupila..akopunktura, homeopatija, šolanje)...če bi izstavili tudi račun (bolanemu pa račun ni omermben) in plačal davke bi bilo super... drugi se zavijajo v neko ,,dobroto,, in ti ne računajo nič...če kaj prineseš ponavadi pustiš na mizi v kuverti....in zdravilec tega sploh ne opazi :doze: ....in človek je tako smešno narejen, da tudi če je cena nič bo nekaj dal (tu je zanka...koliko dati, da ne bo človek prizadet...daš raje več) saj ti bo drugače nerodno hodit (ok prvič še gre)...in nekak se boš zazihral in dal kuverto...za kasneje, da boš lahko poklical in da ga bo zdravilec imel čas...

Ok so izjeme...vendar se da v tem poslu dobro živeti in zato je denar tudi nezanemarljiv faktor, ki te sploh porine v profesionalno ukvarjanje s tem.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fičo: Ker si vedno (tudi v tej temi) zelo prizadevam, da ne bi bil med žaljivimi.

Sorry!!!

Nič osebnega! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastna izkušnja:

Bivša sodelavka je na veliko propagirala alternativno zdravilstvo, hodila na tečaje, zdravila druge, ko pa je njej kaj zaškripalo pri zdravju, pa je takoj letela po zdravila k zdravniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bom kdaj pošteno razsu z motorjem, vem da mi ne bo pomagala nobena alternativna medicina, bioenergetiki, mazači. Pomagal mi bo lahko le dober kirurg, ki me bo sestavil nazaj skupaj + kak delovni oz. fizoterapevt.

"Poznam enega, ki mu je ta in ta mazač pomagal, da je premagal raka". Možno. Zanimivo bi bilo dobiti podatek koliko raka uspešno odstranijo oz, operirajo npr. kirurgi v kliničnem centru. Verjetno je teh ljudi kar nekaj in ne samo nekje eden kot se radi hvalijo mazači.

Moja sodelavka je pred petimi leti začutila zatrdlino na prsih. Šla je k zdravniku, ta jo je poslal naprej na preiskave, ki so potrdile raka dojke. Ker je bil rak odkrit zgodaj, so izvedli operacijo, da si ju izrezali rakasto tkivo in sodelavka je po petih letih živa in zdrava. kaj bi bilo, če bi šla k mazačem, ki bi ji polagali "zdravilne" roke na prsi :( :( :(

Sošolcu iz srednje šole je umiral oče - najprej zaradi bolečin ni hotel k zdravniku (ja je zmagala tista miselnost: Kolk sem zdrav, saj že 25 let nisem bil pri zdravniku, pa tudi tele bolečine bodo kmalu minile.... ), ko je začel zaradi bolečin padati v nezavest so ga odpeljali v bolnico, kjer so ugotovili zadnji stadij raka in da se ne da pomagat. Dobil je močne analgetike in lepo so ga poslali domov - umret. Ampak sošolcev oče je bil prepričan, da so se zdravniki zmotili, da bo s pomočjo nihalkarjev ozdravel. In res je začel k njim domov dvakrat na dan hoditi bioenergetik. Z raznimi nihalkami, piramidami, mističnimi zemljevidi čaker in energetskih polj ... je nihal nad ubogim očetom. To mu je tolk udarilo na psiho, da je sam sebe prepričal (avtopsihoza????), da ga nič več ne boli, nehal je jemati analgetike in je zaživel. Zadnje tri mesece svojega življenje je preživel prepričan, da je ozdravel - enako prepričan je bil nihalkar (še po TV Tedniku je razlagal, da je pozdravil raka). No, neke noči je po očeta prišel rešilec in v zgodnjih dopoldanskih urah je umrl. V glavnem, bioenergetik ga ni pozdravil, mu je pa polepšal zadnje tri mesece njegovega življenja.

Verjetno se med temi nihalkarji najdejo tudi nategatorji (folk je v glavnem naiven), ki lepo služijo. Npr, samo poglejte na razne sejme v SLO. Na vsakem je kaka stojnica, kjer merijo neke biopotenciale, pretoke energije. Pol jih pa za foro vprašaš v kerih enotah pa merijo energijo, te pa samo neumno gledajo in rečejo da jih nehaš zajebavat. Še večja neumnost je, ko v kakem kraju mobitel postavi bazno postajo ali pa repetitor in potem bioenergetiki z nihalkami izmerijo močno sevanje, škodljive energije, bavbave.... in samo všečno nastopajo na POP TV in si s tem delajo reklamo in hujskajo folk poti mobitelu. Pri tem pa sploh ne vedo, kaj je to elektomegnetno sevanje, po možnosti še mal zamešajo z radoaktivnim sevanjem. Pol pa "ogroženi" prebivalci naročijo uradne meritve pri pooblaščeni instituciji, ki pokažejo, da ni elekromagnetno sevanje zaradi postavljenega repetitorja nič večje, pa rečejo, da je institucija, ki je opravila meritve podkupljena s strani mobitela. Potem pa za foro izmerijo še jakost elektomagnetnega sevanja na samem telefonu, ko prejema signal in pa res pokaže nekajkrat prekoračene dovoljene vrednosti, se pa vsi čudijo kako to. Ampak iznajdljivi bioenergetik potegne iz žepa čudežno nalepko oz. metuljčka, ki bo uporabnika mobilnega telefona obvarovala pred vsem možnim sevanjem in stane le 3.990 SIT. Če plačaš takoj, dobi tri za isto ceno.

Tadej

:OK: Lepo si to napisu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no človek ni neka "izolirana od vsega" zadeva...marsikaj vpliva na nas, pa ne samo dež, sonce, al sitni ljudje okoli nas...smo povezani z vsem na več nivojih, konec koncev se v nas dogajajo procesi, ki mejijo že na "čarovnijo" in še vedno nimajo nobene racionalne ali vsaj zadovoljive razlage. že pojav uma je znanstveno nemogoče razložiti samo z elektromagnetnimi impulzi ki si jih veselo podajajo nevroni...

kar se tiče pa uradne medicine in alternative...nobena ne ponuja celostnega zdravljenja. uradna te poflika, zakrpa, nafila s kemijo, skratka poskrbi za "mehanski" del telesa, kar ji bol ali manj uspeva...ampak, upam, da se zavedate, da tako kot nismo ljudje samo "ekonomska" bitja (kot nas poskušajo prepričati nekateri ekonomski "bajaličarji") tako tudi nismo samo mehanska. blagodati določenih tehnik, tako meditacije kot telovadbe (joga naprimer) ,"pozitivnega" razmišljanja in nekaterih "alternativ" ni mogoče zanikati in se jih poslužujeje tudi uradna medicina...

ob poplavi raznih "zdravilcev" pa ni čudno, da imajo nekateri težave oziroma so skeptični do koncepta "celostnega zdravljenja". ti šarlatani so popolnoma zasmetili sicer poglobljenih raziskav vredna nekatera "mejna" znanja...

nobena medicina, ki ne temelji na zdravljenju tako telesa, kot uma in okolice ne bo nikoli uspela človeka resnično pozdravit. :alien1:

pa ne zdej začet nakladat le o kaki zlomljeni kosti... :doze:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi neki zanima...... sem alergična na cvetni prah in sicer že 18 let ( :eek: ). Valda sem vsako leto pomladi na dozah zdravil, vendar se zdravje zaradi alergije slabša...

Predkratkim me je nekdo povprašal če sem šla kdaj oziroma če pomislim na kakšen drugi način zdravljenja alergije. Po pravici povedano, nisem nikoli niti pomislila, ker sem pač alergijo sprejela kot dejstvo in jeba.... spomladi ravno ne morem tekati po travi .)

Zdaj pa vprašanje..... ali imam morda kdo od vas iste težave in se je odpravil na zdravljenje z alternativno medicino oziroma morda koga poznate, ki ima podobne težave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ravno s to alergijo, pač pa s kopico drugih. Moja mama in moj mali nečak sta jih bila polna. Pa sta nekaj časa hodila v Atomske toplice k nekemu bio-nekaj na desenzibilizacijo. Skratka....sta se znebila nadlege v veliki meri. Mama praktično čisto (ker se je pač bolj držala 1-mesečne diete), dete pa je še malenkost alergično na oreščke, če jih ravno preveč poje. Ampak proti tistemu, kar je bilo prej, je pa zdaj občutno bolje.

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede alergij....baje so homeopati izredno uspešni pri odpravljanju le teh...in homeopatija ni čira čara je ekzaktna veda(- podobno zdravimo s podobnim in zahteva znanje kemije in medicine in v tujini (naših ne poznam...vendar ta, ki je pred kratkim zgorel je bil zdravnik)je ponavadi homeopat šolan zdravnik, gre pa za popolnoma naravne ekstrate brez stranskih učinkov), ki jo priznavajo vse Z-evropske države razen naše malenkosti in Srbije se mi zdi.

poleg tega...zakaj se naslanjate, da ima človek dve ločeni opciji...uradna bolnišnica in alternativa-zdravilci imajo raje če to imenujemo komplementarna medicina?...Lepo se da obe združit....fajn pa je da oba zdravnika vesta eden za drugega in prepričevanje enega, da je drugi bebec in da mi škoduje...je prvi razlog, da zamenjam enega ali drugega...

http://www.homeopatija-pajntar.si/sub11.htm

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem za komplementarno medicino je to, da ni uradno priznana kot medicina.

Zaradi tega se pojavlja veliko število mazačev, ki služijo na račun pomoči potrebnih ljudi.

Verjamem, da ima veliko teh mazačev tudi sposobnosti ki so potrebne za zdravilstvo, vendar mečejo slabo luč na ostale zdravilce, ko so se potrudili in naučili pravilno uporabljati svoje sposobnosti.

Izgleda, da je želja po hitrem zaslužku prevelika. :cry: S pravim pristopom bi marsikateri mazač lahko opravljal funkcijo zdravilca in tako pomagal veliko ljudem.

Seveda je možnost, da bi se v uradni medicini pojavili mazači veliko manjša, saj je potrebno pridobiti kar nekaj papirčkov, da ti pustijo šariti po ljudeh.

Ali mogoče kdo ve, kakšne pogoje je potrebno izpolnjevati, da se lahko uradno odpre dejavnost alternativne medicine?

Če bi uradna medicina priznala komplementarno medicino, bi sama sebi pljunila v skledo, zato se verjetno to še dolgo ne bo zgodilo in do takrat je na nas samih, da si najdemo resnično usposobljenega zdravilca in ne kar enega, ki ima sposobnosti, pa jih ne zna pravilno uporabljati.

V razmislek klubu skeptikov (katerega član sem bil tudi jaz):

Če si kupim nekaj kilogramov zdravil, skalpel, pa operacijsko mizo, nekaj klešč, uredim operacijsko dvorano, bom imel možnost zdraviti ljudi. Zagotovo bi našel stranke, ki so potrebne pomoči in bi lepo šaril po njih, kot po svojem motorčku, le s to razliko da o anatomiji človeka vem zelo malo v primerjavi z motorčkom. Dal bi jim zdravila za zajtrk, kosilo in večerjo. .) Menim, da ponoven obisk pacientov ne bi bil več potreben. :devil:

Seveda to v SLO na srečo ni možno (močno upam).

Je pa v SLO očino možno odpreti dejavnost alternativne medicine brez potrebnega nadzora. Menim da nadaljni komentar ni potreben.

@nts

Alergijo je zagotovo možno pozdraviti. To je pač ena od težav za katero uradna medicina nima rešitve, kar lahko vodi do zaključka, da je vzrok za alergijo v "glavi".

Največ za rešitev te težave lahko narediš sama. Brez tvojega truda ne bo nič. V pomoč ti bodo zagotovo zdravilci, vendar si izberi resnično dovolj usposobljenega. Menim, da bo potrebno kar nekaj časa in truda, ki ga je po mojem vredno vložiti.

Za rešitev v krajšem času imaš tudi možnost bioresonančne terapije, ki zagotovo pomaga, vendar ne odstrani vzroka. Vseeno pa bi ti jo priporočal, saj boš tako lažje delala na sebi oz. na tem, da najdeš in odstraniš vzrok za tvojo alergijo.

Lep pozdrav in čimveč zdravja vsem! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!