Skoči na vsebino

gokart


masterofdisaster

Priporočene objave

eee, motocikel in gokart nista isto.

oglasi so prepovedani - vsaj na forumu.

naslov teme ne izdaja dovolj.

se kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam še iz časov, ko sem dirkal, eno "razstreljeno" (dvakrat zlomljena ojnica je pogledala ven čez blok) BM 2-T 100 ccm mašino. Elektrika, auspuh, .... vse razen ojnice in bloka OK, nekaj zobnikov in verig, za Rdeč križ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor od rs250... ugodno prodam v "raziskovalne" namene.. :grim

Seveda si rezerviram en krog z dokončanim izdelkom :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor od rs250... ugodno prodam v "raziskovalne" namene.. :grim

Seveda si rezerviram en krog z dokončanim izdelkom :naughty:

Zgodba izpred cca 6 let:

Znanec si je venomer želel gokarda. Enkrat je kupil rabljenega iz klase 125 ccm (vsa kolesa imajo zavore in ne le zadnja prema) - brez motorja. Potem je montiral gor od Cross Suzukija 125 ccm mašino in je letelo. Hodil se je vozit parkirišče na Dolgi most v Lj. Manj kot v petih obiskih parkirišča se je zgodila nesreča, kot posledica ....

Pri obračanju - rotiranju zaradi izgube nadzora nad vozilom je zapel robnik in se nakako tako raztreščil, da je nezavesten z zlomljeno stegnjenico (šraufi + 2 leti rehabilitacije) s hrbtom obležal na razgretem auspuhu karta. Meso se je počasi cvrlo, preden so ga odmaknili. Z zadnjice so mu po več operacijah presadili kožo na hrbet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja zgodba izpred osmih let.

Na zimo kupil go-card. Okvir baje Zastava Senior. Mašina 60 ccm od neke firme iz Niša DMB, na videz podobna Tomosovi mašini iz vodne črpalke. Najprej je šla omenjena mašina v dodelavo (vrtanje in brušenje kanalov, L bat, večji vplinjač,...). Tko spomladi se je pa začelo. Parkiršče na Viču ali pa Špar na Viču v nedeljo popoldne. Končna hitrost 70 km/h. za 60 ccm odlični pospeški. V slabi uri so šle gume pa-pa. Ena guma je takrat pri Sport-stilu u Črnučama stala kot za Yoguta :slap: :slap: :slap: :slap: Takrat še ni bilo Savinih ampak samo Sega ali pa Bridgestone. Nabavil sem Bridgastonke rental - une, ki so namenjene za tiste go carde, ki se rentajo in zato mora guma dolgo zdržati in biti brez oprijema. Posledično je go-card postal nevodljiv na mrzelm in gladkem asfaltu. Si zavil kolesa v levo, pa sploh niso prijela. Nekaj časa je šel go card naravnost, pol ko so se gume zaradi radiranja začele segrevat, je začel go kart zavijat. V mokrem pa sploh ni zavijal.

Je bila pa mašina brez sklopke. Direkten prenos. Pod 15 km/h se nisem mogel peljat, ker je crknil, tko da je vožnja po domači ulici odpadla.

Do jeseni sem se ga že naveličal in prodal.

Tadeju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

go cart je originalen naziv cudesa, s katerim skoraj vsi uspesni formulasi zacenjajo. gokart je lahko slovenska verzija. samo v vednost. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti sem tudi sam imel gokarta, 100 kubični motor od Parille je imel 27 konjskih moči, okvir je bil od "nimam pojma kdo", zavora samo na zadnji osovini. Kupil sem rabljenega, ker ga nisem imel namena imeti v tekmovalne namene, 1000 DM pa je tudi bil maksimum kar sem bil pripravljen zapravit. Preden se je veselica začela sem moral obnovit motor, nov bat, nova tesnila, novi ležaji. Cilinder še je bil kar v redu, ležaje pa je bilo potrebno lepit v ohišje. Potreben je bil tudi nov komplet pogonskih zobnikov in veriga.

Z gokatom sva z bratom imela obilo veselja eno poletje, vozila sva se predvsem na poligonu za varno vožnjo v Murski Soboti, nekajkrat pa tudi v Hajdošah na dirkališču. Doživela sva tudi nekaj izletov iz steze a brez poškodb ali večje škode. Bilo pa je šraufanja že brez, da bi kaj spolomila dovolj. Stroški v eni sezoni so znašali okoli 1000DM in to brez bencina in gum.

Naslednjo pomlad sem gokarta prodal, denar pa porabil za registracijo prvega motorja. Ostala mi je le knjiga o osnovah karta, ki pa jo priporočam vsakemu začetniku. Meni je prihranla prenekateri tolar.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Imam eno vprašanje oz. prošnjo...

Bi imel kdo za posodit 1 go-kart za cca 2 uri (po možnosti električni)? Namreč potreboval bi ga za eno predstavitev na faksu, tako da bi ga samo na stojalo postavil in mogoče malo zaštartal (za show .) ).

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostala mi je le knjiga o osnovah karta, ki pa jo priporočam vsakemu začetniku. Meni je prihranla prenekateri tolar.

lp DTW

Posodiš? Podariš? Prodaš? :blush:

Drugače pa smo Danči, Gody, še dva frenda in jaz kupili tole:

[attachmentid=97536]

Ga gremo jutri še v Hajdoše probat. Je malce večji od standardnega karta, ima pa mašino od CBR 600 gor. :fredy: :P

post-332-1179481071_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuu Furi ! vas Langerholc ne bo gor spustil s to zverino ! :P z ali brez menjalnika ??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuu Furi ! vas Langerholc ne bo gor spustil s to zverino ! :P z ali brez menjalnika ??!!

Bo, bo :grim

Tudi menjalnik je iz Honde CBR, 6 prestav torej.

[attachmentid=97537]

Ročica je tik ob volanu, pedali pa so kot pri avtomobilu.

post-332-1179485578_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ob kolkih nameravate biti tam... bom na Ptuju in bi prišel pogledat... :eek:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ob kolkih nameravate biti tam... bom na Ptuju in bi prišel pogledat... :eek:

Od 9ih do 16ih, če bodo gume zdržale... :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 9ih do 16ih, če bodo gume zdržale... :kva2: :lol1:

Raje računaj od 9-10, . tako dolgo bojo namreč gume zdržale :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posodiš? Podariš? Prodaš? :blush:

Furči veš kaj, za to pa rabite knjigo o osnovah F1. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posodiš? Podariš? Prodaš? :blush:

Drugače pa smo Danči, Gody, še dva frenda in jaz kupili tole:

Ga gremo jutri še v Hajdoše probat. Je malce večji od standardnega karta, ima pa mašino od CBR 600 gor. :fredy: :P

Bolanci :grim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse navdušence ....

prodajam orginal dirkalni štel, z felnami gumami, volanom, sedežom, zadno gredjo, zavorni dist..rezervar.. am...

pa še mašino kako bi se dalo dobit...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse navdušence ....

prodajam orginal dirkalni štel, z felnami gumami, volanom, sedežom, zadno gredjo, zavorni dist..rezervar.. am...

pa še mašino kako bi se dalo dobit...

LP

-matej

Bi lahko mogoče ta štel posodil za eno predstavitev samo? Delam na enem projektu in bi radi na predstavitvi nardili čim večji show, tako da ga rabim samo da bo tam stal...

Rabil bi ga pa v sredo 30.5. 2007.

Lp,

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Jaz imam še iz časov, ko sem dirkal, eno "razstreljeno" (dvakrat zlomljena ojnica je pogledala ven čez blok) BM 2-T 100 ccm mašino. Elektrika, auspuh, .... vse razen ojnice in bloka OK, nekaj zobnikov in verig, za Rdeč križ.

zdravo js sem nov na forumu pa sem prišel malo nabirat izkušnje ker se zanimam za motorje in rad bi si naredil tudi gokard :) pa me zanima če je ugodno za 120eur mašina 100ccm za gokard s fergazerjem vred samo elektrika manka? kdo ve kolko pride elektrika in kje se jo da dobit po možnosti rabljena?

za vse navdušence ....

prodajam orginal dirkalni štel, z felnami gumami, volanom, sedežom, zadno gredjo, zavorni dist..rezervar.. am...

pa še mašino kako bi se dalo dobit...

LP

-matej

za kolko prodaš gištel brez mašine? cena? :rolleyes:

Motor od rs250... ugodno prodam v "raziskovalne" namene.. :grim

Seveda si rezerviram en krog z dokončanim izdelkom :naughty:

za kolk prodaš mašino od rs 250? z elektriko in fergazerjem :rolleyes:

Jaz imam še iz časov, ko sem dirkal, eno "razstreljeno" (dvakrat zlomljena ojnica je pogledala ven čez blok) BM 2-T 100 ccm mašino. Elektrika, auspuh, .... vse razen ojnice in bloka OK, nekaj zobnikov in verig, za Rdeč križ.

pa zanima me še kter gokard je bolši 100ccm al 125ccm na prestave? ka bi se bol splačalo met? :whistle::rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zanima me še kter gokard je bolši 100ccm al 125ccm na prestave? ka bi se bol splačalo met? :whistle::rolleyes:

Saj lahko kupiš tudi 125ccm avtomatik.tega bom v kratkem kupil sam.Na prestave po mojem mnenju pride v poštev šele,ko obvladaš tako vožnjo kot tudi pisto po kateri se voziš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj lahko kupiš tudi 125ccm avtomatik.tega bom v kratkem kupil sam.Na prestave po mojem mnenju pride v poštev šele,ko obvladaš tako vožnjo kot tudi pisto po kateri se voziš

js bi meu to sam za doma mal za hobi na piste nebi veliko hodil pa me zanima ka bi blo bolš? ka pa je razlika med 100ccm pa 125ccm automatikom razen to da je 125ccm malo močnejši? :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!