Skoči na vsebino

Z 750S vs ZZR 600 /2006


Adventurer

Priporočene objave

Lep pozdrav Bikerima u Deželi!

Razumijem slovenski ali ne znam pisati pa ako ima netko od ekipe da prokomentira bio bih jako zahvalan.

Malo gledam po Netu i uspoređujem ova dva motora pa se ne mogu odlučiti koji je bolji za duže, brze jednodnevne i višednevne izlete pa molim vlasnike istih da malo opišu i usporede prednosti i mane oba motora.. Zanima me putna brzina na autoputu i zaštita od vjetra, te vožnja u paru. Navodno ZZR podnosi veće brzine uz odličnu zaštitu od vjetra u usporedbi sa Z 750S , a cijenom i troškovima su jako slični.

2006kawasakizzr600a7wa.jpg

2006kawasakiz750sa3xu.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ti lahko npaišem samo nekaj o Z750S, trenutno z nim prevoženih nekaj čez 9000 km, od tega ziher 90% v dvoje. Moja boljša polovica nima zaenkrat nobenih pripomb glede sedenja, se je lepo navadla, pa tudi dolžina oz. višina stopalk ji odgovarja, na KLEju recimo pa ji to ni bilo všeč.

Zaščita od vetra je kr ok, sam bom edino nabavil višjo šipco,ker mi trenutno veter piha točno v čelo čelade in me rahlo moti,ker imam na Nolanki VPS sistem in mi točno tam nabija;po avtocesti se mi je zdela najboljša potovalna hitrost tam enih 120-130 km/h, gre pa seveda tudi več. Zaenkrat sem z motorjem zelo zadovoljen, imel sem samo en problemčič, naenkrat mi je nehala goret lučka za ler, pri serviserju rešil zadevo v 5 minutah, en kabel se je snel. Vse ostalo bp, primeren za kratke in tudi daljše izlete...zaenkrat mi je blo cca. 600 km največ v enem dnevu.

Če te zanima še kaj bolj točnega pa samo vprašaj, verjetno sem kaj pozabil napisat.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav Bikerima u Deželi!

Razumijem slovenski ali ne znam pisati pa ako ima netko od ekipe da prokomentira bio bih jako zahvalan.

Malo gledam po Netu i uspoređujem ova dva motora pa se ne mogu odlučiti koji je bolji za duže, brze jednodnevne i višednevne izlete pa molim vlasnike istih da malo opišu i usporede prednosti i mane oba motora.. Zanima me putna brzina na autoputu i zaštita od vjetra, te vožnja u paru. Navodno ZZR podnosi veće brzine uz odličnu zaštitu od vjetra u usporedbi sa Z 750S , a cijenom i troškovima su jako slični.

Jaz bi se odločil za ZZR600.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bi v tvojem primeru vseeno vzel Z 750 S - se mi zdi, da je zasnova le veliko novejša, da bi jih lahko neposredno primerjal. Jasno, ZZR se je na trgu toliko časa obdržal z nekim razlogom in mu najbrž nihče ne očita slabih touring lastnosti. :naughty:

Aja, pa malo off - mislem da ni ZZr-ka na tvoji prvi sliki .) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ne vem no, mislem da za Evropski trg ostaja ZZR 600 takšen kot je bil.

Edina NOVOST za EU trg naj bi bila, da bi se za leto 2006 prodajal samo v črni barvi. :naughty: :hmm:

Tisti na oni sliki pa je po moje kakšna ameriška verzija - meni zgleda kot stari Zx - 6 R.

Aja Wind ti si pa dal link do Er 6 F. :krneki: (ameriška NINJA 650 r

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej če pogledaš na tisti strani, ko je prilimana malo više, se jasno vidi da majo amerikanci, malo prebrklana imena....

ninja 6-ka (model pred 2001) je po njihovem zzr 600, gpz 500 pa je ninja500...

to je isti šmorn ko oplove astre classic... ker modeli še niso za med staro šaro, jih tako prodajajo pod drugim imenom... pač ne morejo pod istim imenom modela prodajati dveh različnih letnikov.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[imel zzr 600, se je zelo dobro obnesel, dober je tudi za daljša potovanja, tudi boljša polovica se ni pritoževala

(sm jo mogu skos sabo vozt), se pa tudi lepo obnese pri športni vožnji

lp seba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zgornji sličici je "amerićki" zzr, se pravi zx 6r ninja, do letnika 02, katero zamenja ta kravica kawasaki-zx6r-03-bikepics-050231.jpg:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar sem gledu slovenski katalog motociklov je zzr še vedno tak kot je bil

white mislim da se motiš ( ne me čist da besedo držat )

lp seba

Popravljeno . Popravil _SEBA_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valda se moti... naj se ta stvar imenuje zzr, burek al pa bla bla bla, je to zagotovo ninja 6-ka oziroma 636-ka...

sploh ne vem kaj folk kar neke nabija.....

to je tako, kot bi v Bedakistanu pisali na hrošče golf, pa bi potem pri nas debatirali (nabijali) če je to hrošč al golf....

:naughty:

Popravljeno . Popravil pizdek 69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pri nas ER6F....poglej pod www.dks.si

Tole je ZZR

Sam ti lahko npaišem samo nekaj o Z750S, trenutno z nim prevoženih nekaj čez 9000 km, od tega ziher 90% v dvoje. Moja boljša polovica nima zaenkrat nobenih pripomb glede sedenja, se je lepo navadla, pa tudi dolžina oz. višina stopalk ji odgovarja, na KLEju recimo pa ji to ni bilo všeč.

Zaščita od vetra je kr ok, sam bom edino nabavil višjo šipco,ker mi trenutno veter piha točno v čelo čelade in me rahlo moti,ker imam na Nolanki VPS sistem in mi točno tam nabija;po avtocesti se mi je zdela najboljša potovalna hitrost tam enih 120-130 km/h, gre pa seveda tudi več. Zaenkrat sem z motorjem zelo zadovoljen, imel sem samo en problemčič, naenkrat mi je nehala goret lučka za ler, pri serviserju rešil zadevo v 5 minutah, en kabel se je snel. Vse ostalo bp, primeren za kratke in tudi daljše izlete...zaenkrat mi je blo cca. 600 km največ v enem dnevu.

Če te zanima še kaj bolj točnega pa samo vprašaj, verjetno sem kaj pozabil napisat.

lp vuk

Hvala na opisu. Malo sam se iznenadio putnom brzinom 120-130, očekivao sam više od Z750S.

Inače provjerio sam kod dobavljača i istina je da je u prvom postu Ameriška verzija a u Europi se prodaje ova sa DKS stranica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala na opisu. Malo sam se iznenadio putnom brzinom 120-130, očekivao sam više od Z750S.

Inače provjerio sam kod dobavljača i istina je da je u prvom postu Ameriška verzija a u Europi se prodaje ova sa DKS stranica.

Potovalna hitrost je lahko tudi večja od omenjene brez težav... Je pa res, da ima Z750S veliko vibracij nad 7.000 obrati, kar pomeni, da jih boš čutil pri večji hitrosti.

Jaz bi za potovanja imel raje ZZR kot Z750S. Vozil sem oba (Z-ja v bistvu še vedno tudi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale http://www.house-of-style.com/Temporary/ZZR600.jpg

JE novi zzr600, in ne noben 636 ali pa celo er6.

Slovenski katalog še ni posodobljen.

Nekaj likov :

http://www.kawasakimotorcycle.org/zzr600.php

http://www.sportrider.com/bikes/2005/146_05_kaw_zzr600/

http://www.motorcycledaily.com/14february05_zzr600.htm

Je pa seveda čist možno, da v Sloveniji še stare zaloge prodajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

White. Še enkrat: motiš se. :huh:

Linki, ki si jih dal, so pa vsi tako ali tako do ameriških int. strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

White. Še enkrat: motiš se. :huh:

Linki, ki si jih dal, so pa vsi tako ali tako do ameriških int. strani.

Očitno se bo pri nas še naprej tastari prodajal.

Sam vseeno tisto je/bo zzr600 in ne er6 ali 636.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potovalna hitrost je lahko tudi večja od omenjene brez težav... Je pa res, da ima Z750S veliko vibracij nad 7.000 obrati, kar pomeni, da jih boš čutil pri večji hitrosti.

Jaz bi za potovanja imel raje ZZR kot Z750S. Vozil sem oba (Z-ja v bistvu še vedno tudi).

@Adventurer & Gregs - seveda je potovalna hitrost lahko višja, vendar se meni osebno zdi na avtocesti in na daljši časovni rok hitrost med 120 in 130 km/h nekak najbolj prijetna oz. nek kompromis. Pri Z750S se med 6000 in 7000, mogoče 7500 obrati čutijo tele vibracije,kot da bi mel kakšnega črička nekje v motorju, nad 8000 obrati pa te vibracije skoraj čisto zginejo. Je pa res,da so nekateri vijaki na maski & oklepu malo slabše prišraufani pri novem motorju in jih je treba malo boljše zategnit, posledično 'čričkanje' maske malo ublaži.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!