Skoči na vsebino

DNS majstor


Priporočene objave

Me mal zeza oz. sem cist vn iz teh zadev pab rabu kak nasvet glede DNS nastavitev ..predvsem MX rekordov v linux distribuciji...pa ce je kak majstore tle ki to obvlada... dam za :beer2: :beer1: :beer1: :beer2: :beer1: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me mal zeza oz. sem cist vn iz teh zadev pab rabu kak nasvet glede DNS nastavitev ..predvsem MX rekordov v linux distribuciji...pa ce je kak majstore tle ki to obvlada... dam za :beer2: :beer1: :beer1: :beer2: :beer1: :beer2:

povej kaj rabiš pa ti pošljem config file, ki si ga po svoje kustomiziraš.

je itaq standardiziran za vse DNS serverje ... tudi na Win platformi

piši MAIL, ne PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1:

Ma mal oz. cist fajn vn iz teh stvari sem pa zabuu kako in kaj. Rad pa bi sledece:

Imam dva fizicno locena serverja.

Na prvem laufa web server na drugem pa bi rad email server.

npr. : DNS konfiguracija na prvem serverju kjer domena.com gostuje kot web stran

**************

domena.com. IN SOA ns.host.net. hostmaster.host.com. (

1100235514

10800

3600

604800

38400 )

domena.com. IN NS ns.host.net.

domena.com. IN NS ns2.host.net.

domena.com. IN A 123.123.123.123

domena.com. IN MX 10 mail.domena2.com

*.domena.com. IN CNAME domena.com.

*****************

domena2.com pa gostuje recimo na ns.host2.com in ns2.host2.com

kako zdaj naprej??

Ce DNS konfiguracijo ponovim tudi na tem drugem serverju (seveda brez MX recorda :hmm ) mi vsak poslan email na npr. gost@domen2.com vrne in napise Relaying Denied. V bistvu sem probal z razlicnimi nastavitvami pri obeh DNS zapisish na obeh serverjih in se vedno zgodi isto, kot da bi zasel v neko zanko pa ni vec nic dosti jasno.

Ka za vraga delam narobe??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1:

Ma mal oz. cist fajn vn iz teh stvari sem pa zabuu kako in kaj. Rad pa bi sledece:

Imam dva fizicno locena serverja.

Na prvem laufa web server na drugem pa bi rad email server.

npr. : DNS konfiguracija na prvem serverju kjer domena.com gostuje kot web stran

**************

domena.com. IN SOA ns.host.net. hostmaster.host.com. (

1100235514

10800

3600

604800

38400 )

domena.com. IN NS ns.host.net.

domena.com. IN NS ns2.host.net.

domena.com. IN A 123.123.123.123

domena.com. IN MX 10 mail.domena2.com

*.domena.com. IN CNAME domena.com.

*****************

domena2.com pa gostuje recimo na ns.host2.com in ns2.host2.com

kako zdaj naprej??

Ce DNS konfiguracijo ponovim tudi na tem drugem serverju (seveda brez MX recorda :hmm ) mi vsak poslan email na npr. gost@domen2.com vrne in napise Relaying Denied. V bistvu sem probal z razlicnimi nastavitvami pri obeh DNS zapisish na obeh serverjih in se vedno zgodi isto, kot da bi zasel v neko zanko pa ni vec nic dosti jasno.

Ka za vraga delam narobe??

napacno stvar gledas... Ce ti javlja relaying denied poglej konfiguracijo mail serverja... Ta report je od mail serverja

Seveda ob upostevanju, da si pri MX zapisu pozabil piko za mail.domena2.com samo tu, ne pa tudi v dejanskem dns zapisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: :slap: :slap: :slap: :slap: saj sem vedel da bo na koncu taka pizdarija od napace.... jebemti PIKE grrr :headbang: :headbang: :headbang: gledam pa ne vidim :wallbash: :wallbash:

Sem kar pravo stvar gledal..Sedaj deluje normalno.. Relaying denied pa mi je javlal siolov smtp...kar je res mal cudno..hmm..al pa tud ne

THX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: :slap: :slap: :slap: :slap: saj sem vedel da bo na koncu taka pizdarija od napace.... jebemti PIKE grrr :headbang: :headbang: :headbang: gledam pa ne vidim :wallbash: :wallbash:

Sem kar pravo stvar gledal..Sedaj deluje normalno.. Relaying denied pa mi je javlal siolov smtp...kar je res mal cudno..hmm..al pa tud ne

THX

:) :) Ne se sekirat, to se mi je ze kar nekajkrat zgodilo...

Relaying denied pa ti tudi lahko zrihtam, ce je po vseh pravilih (delam na siolu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej se ne..sam poznas tiste momente ko si ze vse probal pa ne gre in ne gre na koncu pa ugotovis tako banalno napako...dab se pozrl grrr :rtfm: :rtfm: :rtfm: :stupid: :slap:

pivo mas pa vseen v dobrem :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

iz Slo-Tech:

Glede na informacije na strani s pomočjo ima Siol nove DNS strežnike :

193.189.160.23

193.189.160.13

Vsem Siolovom uporabnikom, ki še uporabljate "stare" strežnike na 193.189.160.11 ter 193.189.160.12, priporočamo menjavo.

---

par strani s pomocjo za DNS:

http://tnt.aufbix.org/dns/

http://zonecheck.ipsec.se/zonecheck.html

http://www.ripe.net/cgi-bin/delcheck/delcheck2.cgi

http://www.dnsstuff.com/

http://www.dnsreport.com/tools/dnsreport.c...in=motosvet.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!