Skoči na vsebino

Potovanja in stroški


AREA

Priporočene objave

Mene pa zanima kak so taka 7-14 dnevna potovanja povezana s stroški (bencin, oprema, cestnine, prenočišča itd. itd.). Tisti ki mate že kake izkušnje za seboj na dan z besedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pozanimaš kok je benz kamorkoli pač že greš, vzameš porabo, kilometrino, nekaj rezerve pa maš benz. Pa še olje po potrebi.

Se ne voziš po autobanih pa cestnina odpade. Sicer se pa še to pozanimaš.

Za vse ostalo vzameš sabo nekej keša pa kartico.

Aja.. pa mobija ne pozabit nafilat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 dni dubrovnik za dva EUR 200.-; benc,cestnine,soba,hrana,pijaca.

14 dni dopust pred 2 leti ITA,FRA,ESP: ATS 16.500.- za 4000 km,kampiranje v ITA,ESP in CRO,kuhala sva si pa sama.brez dodatnih stroskov kot nova zadnja guma,liter olja itd.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je rekel STROM. Za ceno bencina pogledaš na AMZS, prav tako tam zveš cestnine v tujini, po dobri avtokarti si splaneraš pot in si izračunaš denar za bencin. Za ceno hrane in prenočiš malo povprašaš okoli, vzameš malo za rezervo in jaz imam še Eurocard. Jaz ponavadi začnem pot planirati že pozimi, v mrtvi sezoni za vožnjo, saj kasneje ni časa, pa v pol leta tudi kakšnega srečaš, ki je tam kamor greš že bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No te sn se zadeve lotil pravočasno Planiram šele za drugo leto: Italija, Francija, Španija, Portugalska (14-16 dni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jaz tudi delam že okvirni plan za drugo leto, pa še letošnja Korzika ni za mano. Bo pa kmalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm jaz pa nič ne planiram (denarno gledano), Eurocard pa Viso pa nekaj casha pa gas.

Jasno pa je, da pot splaniram prej.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem lani za 8 dni Dubrovnik pa nazaj čez Istro zapravil 35.000 sit za vse skupaj(bencin, spanje v kampih, hrana z roštilja)

Thundercat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en teden, od tega 4 dni po korziki 85.000 sit s trajektom vred. kuhali smo sami, kampi 1500 sit na enga, pa po dva smo bli v šotoru.

g.k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je pa kaj ko prehajate državno mejo, a vam mejni uslužbenci pregledujejo potovalne kovčke, torbe, ipd...al samo dokumente...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sam mahajo!!!

Z motorjem me niso še preiskal, z avtom pa!!

Thundercat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Češka, Poljska, Slovaška - sneti moraš še čelado da vidijo po sliki če si res ti. Drugače pa po torbah še niso brskali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Češka, Poljska, Slovaška - sneti moraš še čelado da vidijo po sliki če si res ti.

Ko sem šel pred nekaj leti z motorjem v Celovec, sem moral ob izhodu iz SLO sneti čelado in pokazati faco slovenskemu obmejnemu policistu...

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi mene ni presenetilo. V čeladi (po možnosti še s sončnimi očali) so vsi glih. Hotel sem le reči, da snemanje čelade ni značilno le za meje s Poljsko, Češko, Slovaško...

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če je kdo že šibal proti Slavonskemu Brodu in dalje proti Osijeku, namreč tam se odpravljam naslednje dni,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z zavarovanjem? Jaz naprimer nimam kasko zavarovanega motorja (ker nimam $$), ampak z dekletom planirava, da bi sla v Grcijo septembra enkrat. A obstaja moznost, da si motor zavarujem proti kraji, vandalizmu ipd, za cas potovanja? In kaksni so stroski?

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grcijo sem prepotoval po dolgem in pocez. kasko zavarovanje je stvar osebne odlocitve. jaz ga nimam. se pa da zadeva na normalen nacin kontrolirati-> ne puscati motorja na osamljenih mestih, neosvetljenih itd., placas varovanje!! skratka - samozascita!

razen normalnih preventivnih ukrepov (zaklepanje+disk lock kljucavnica) obicajno ni problemov.vsaj jaz nisem imel negativnih izkusenj. opostevaj okolje in lokalne navade pa bo o.k.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

grcijo sem prepotoval po dolgem in pocez. kasko zavarovanje je stvar osebne odlocitve. jaz ga nimam. se pa da zadeva na normalen nacin kontrolirati-> ne puscati motorja na osamljenih mestih, neosvetljenih itd., placas varovanje!! skratka - samozascita!

razen normalnih preventivnih ukrepov (zaklepanje+disk lock kljucavnica) obicajno ni problemov.vsaj jaz nisem imel negativnih izkusenj. opostevaj okolje in lokalne navade pa bo o.k.!

Hvala za nasvet. Bom uposteval. Kje si se pa kaj vozil oz. kako pot si ubral? Si sel s trajektom v grcijo ali si se peljal do nje? Si se vozil po otokih? Kerih?

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trajekt iz Benetk v Patras in nazaj. tura je bila prilagojena mojemu potovalnemu nacrtu ob morju celotna obala + notranjost do Albanije in nazaj proti jugu na trajekt. sel sem cez prvomajske praznike in je bilo v hribih kar hladno.po otokih se nisem vozil.

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mislite kak bi zgledala ta tura:

- Ljubljana - Reka - Split

- Dubrovnik - Tirana - Ohrid

- Patras - Peleponez - Atene

- Solun - Carigrad - Beograd

- Banja Luka - Reka - Ljubljana

Jaz si jo v mislih planiram za drugo leto. Je kaki zainteresiranec ki bi šel zraven? Pa na kolk delov bi blo to pametno razdelit po vaših izkušnjah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Tukaj govorimo o stroških, zato sem odprl novo temo...

N0iSe DaTa

* * *

Takole izgleda!

Predse razgrneš zemljevid,

aktiviraš potuhnjena hotenja,

sedeš, vzameš kalkulator,

zamižiš na (levo) oko in izračunaš:

Koliko je poln štumf, želje, prosti čas, kilometre, gorivo, prenočišča, hrano & pijačo, vija-vaja...

To je v glavnem vse! Pa je čisto vseeno kam potuješ.

Če se zakajlaš več kot za 10%, si površen. Vzameš še nekaj rezerve in...

To je to!!!

Pa srečno "On the Road" 2005 !!!

motopotepuh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predse razgrneš zemljevid,

aktiviraš potuhnjena hotenja,

sedeš, vzameš kalkulator,

zamižiš na (levo) oko in izračunaš:

Koliko je poln štumf, želje, prosti čas, kilometre, gorivo, prenočišča, hrano & pijačo, vija-vaja...

To je v glavnem vse! Pa je čisto vseeno kam potuješ.

Če se zakajlaš več kot za 10%, si površen. Vzameš še nekaj rezerve in...

To je to!!!

Pa srečno "On the Road" 2005 !!!

motopotepuh

Jaz bi dodal še nakup npr. Lonely Planeta, ali pa npr. Denzelovega West/Ost-alpen Motorrad touren, če potuješ po "naših" alpah (A,D,I,CH,F)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi dodal še nakup npr. Lonely Planeta, ali pa npr. Denzelovega West/Ost-alpen Motorrad touren, če potuješ po "naših" alpah (A,D,I,CH,F)...

Saj sem vedel, da ne vem vsega.

Čestitke!

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!