Skoči na vsebino

Televizija


dr_lunatic

Priporočene objave

Mislim da ta tema ne sodi v računalništvo, elekrtonika, ker tam obravnavajo tehnično plat, tukaj pa moralno in vsebinsko plat. Vem da to nima veze z ničemer in se sliši malo televizijopatska ampak vseeno. No te teme sm se spomnil, ker gledam Italia 1 in sem videl eno reklamo, ki me je (negativno) presenetila. Promovirajo neko stvar zraven cingumov (big bubble) ki je na temo motoGP-ja (nek premaz drsaš doli da napreduješ polja) in kako jo kličejo?? Big bubble SUPERmoto :slap: :slap: :slap: :slap: !!! Mislim...če narediš reklamo se ja vsaj malo pozanimaš o zadevi...kot da bi js nekaj na temo formule 1 imenoval nascar!! Pa nasploh ideja je malo neumna...govorijo polno presenečenj, adrenalina, hitrosti, itd. To uničuje motoristični duh :D Pol vidim kašne take 15 letnike ki govorijo; najmočnejši serijski vodni skuter ima 3000 konjev(sea doo rxp), ali pa da je isto če greš 80 kmh ali 230 kmh, vidijo samo moč pri motorju, aerodinamika nima veze pri supersport motorjih, kros gume primejo isto ko semi-slick, PRESTAVE SO VEČINOMA NA DESNI NOGI!!, in podobne piz***ije...Pište kej o takih zadevah!

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težka bo. Zdejle mi nič ne useka iz glave na to temo.

Uporabi Sloganizer.net :P

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne omenjamo reklame v stilu ala Vanish.. Ker ma kovanc fful skupnga z pranjem ja :D

Topshopa ni vredno niti omenit, kr nej majo tisti palačinkar.

Po drugi strani pa smo potrošniška družba, marketing mora bit. Poti ki jih ubirajo podjetja za reklamiranje pa me vedno znova presenečajo, kar je seveda njihov namen. Kako kvalitetne so je pa čist različno od primera do primera.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim...če narediš reklamo se ja vsaj malo pozanimaš o zadevi...kot da bi js nekaj na temo formule 1 imenoval nascar!!

Tale SUPER se je v reklami znašel čisto po naključju. So pač hotl povedat, da je njihou žvak super-duper-ultra-the best in da je oh in sploh najboljši. To, da je pa moto, je drugotnega pomena. :slap: Kakšen skret od reklame, a misljo, da samo 15 let stari mulci to gledajo? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sovražim

oglaševanje,

dramatiziranjje v svrhe oglaševanja,

napihovanje dejstev v svrhe povečanja prodaje,

prikrojevanje in nategovanje resnice....

manipulacijo s kupci,

taktičke psihološke varke,....

in ljudi ki padajo na našteto

:doze: pa ljudi ki kupujejo stvari ki jih resnično ne potrebujejo in po njih niti niso čutili potrebe do ogleda oglasnega materiala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in ljudi ki padajo na našteto

Meni se pa smilijo, pa precej me skrbi, ker jih je vsak dan več in ker imajo volilno pravico... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa smilijo, pa precej me skrbi, ker jih je vsak dan več in ker imajo volilno pravico... :doze:

...in dostop do forumov :)

Hec je tudi v tem, da žal razna častna razsodišča in zveze za varstvo potrošnikov komaj kaj ukrepajo v korist publike, čeprav so formirana glih za to, da v imenu javnosti skrbijo za 'varnost' javnosti. No, na koncu je vedno tako - če se ne znaš pred vsiljivimi vsebinami braniti sam, te tudi drugi ne morejo. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eee :hmm: ... ob tem se mi porajata dve vprašanji, ki nista nujno provokativne narave, ampak prej porojeni iz znatiželja:

sovražim

oglaševanje,

koliko časopisov in nasploh medijev bi lahko dobro živelo (poslovalo) brez oglasov? :hmm:

sovražim

blabla...

prikrojevanje in nategovanje resnice....

Kaj je resnica? :hmm:

Se pa drugač kar strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časopisov in nasploh medijev bi lahko dobro živelo (poslovalo) brez oglasov? :hmm:

V Sloveniji, ki ima le 2 milijona prebivalcev, bolj malo; v večjih državah pa verjetno kar vsi. Sploh v ZDA.

Tudi zato lahko pri nas časnik ali časopis 'vzgajaš' z odtegovanjem oglasnih sredstev, pa je hitro 'kriza'. V tujini taka izsiljevanja niso možna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji, ki ima le 2 milijona prebivalcev, bolj malo; v večjih državah pa verjetno kar vsi. Sploh v ZDA.

Tudi zato lahko pri nas časnik ali časopis 'vzgajaš' z odtegovanjem oglasnih sredstev, pa je hitro 'kriza'. V tujini taka izsiljevanja niso možna.

jap. :grim Slovenia was the primary target. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eee :hmm: ... ob tem se mi porajata dve vprašanji, ki nista nujno provokativne narave, ampak prej porojeni iz znatiželja:

koliko časopisov in nasploh medijev bi lahko dobro živelo (poslovalo) brez oglasov? :hmm:

Kaj je resnica? :hmm:

Se pa drugač kar strinjam.

resnica je recimo ta, da prokleti veniš ne odstrani šmira z bele svilene srajce brez poškodb vlaken...

resnica je ta da po enem tednu guncajnja v abtronicu al kukrkol se ze rece tistim jebicam, ne bos mel radiatorčkov na trebuhu,

resnica je ta da ti atlantidski prstan ne bo pomagal h boljšemu finančnemu stanju samo zato ker ga boš nataknil na prst...

resnica je ta da je tisto kar kažejo na tv reklamah za čistila sekreta skoraj animacija in ne resnično delovanje izdelka

resnica je ta da jest lahko tud brez tamponov in vložkov catherine grem kamorkoli in delam karkoli..a tudi če jih bom imela ne bom nikoli zgledala tako kot tista ženska v oglasu...

koliko časopisov in nasploh medijev bi lahko dobro živelo (poslovalo) brez oglasov?

to mojega razloga pač nič ne zmanjša..

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reklame so nujno zlo, drugače bi itak gledali samo TV SLO1 in brali 1 od države sponzoriran časopis. saj me noben ne sili da kupim kar mi ponujajo in tudi prešaltat se da TV kanal <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj me noben ne sili da kupim kar mi ponujajo in tudi prešaltat se da TV kanal <_<

prešaltaš lahko dokler je na vsaj enem programu nekaj kar niso reklame.....ko so na vseh proglramih reklame je šaltanje brez učinka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

resnica je, da se kljub vsem tožbam v ZDA ne najde nobena množica potrošnikov, ki bi tožila jebeni veniš, ki pušča madeže, kljub njegovi uporabi ali pa naredi zraven še jeben roza madež

resnica je, da je žalostno, da zakonsko ne prepovejo bolnih reklam o abtronicih in drugih žavbah, ki ti naj bi v enem dnevu zmanjšali obseg trebuha za par kilometrov

resnica je, da naj atlanditski prstan (WTF is that :eek: ) kar prodjajajo in nategujejo neumen folk (zakaj se jaz tega nisem spomnila)

resnica je, da pač naše mame in atiji ne vedo kaj je animacija in kako to gre

resnica je, da ne nimam pojma, kje pri hudiču najdejo kandidatke za tampone in vložke in sploh ne vem zakaj ji morajo propagirat, ker tampon je tampon in vložek vložek in tudi naše none so živele čisto normalno brez njih in niso izgledale tako kot une babe v reklamah

Žalostno je, da smo postali velika potrošniška družba, ki se vedno bolj futra od reklam in trgovin ... in ja Nagaya tudi meni je slabo, ko gledam folk kaj vse meče v košare in se pri tem sprašujem kako hudiča vse to kar so nabasali v voz konzumirajo in zakaj to sploh rabijo. Pa si potem rečem, da sem avša, ker gledam v vozičke drugih in še večja, ker se s tem obremenjujem ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe vaju vabim danes zvečer k meni pod odejo :)

Boš pa mogu mal večjo reklamo naredit ... kakšno oddejo, kje je oddeja, iz kakšnega materiala je, kakšen spanec mi nudi, kako se iz nje odstranujejo madeži ... ipd. ipd. ipd. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš pa mogu mal večjo reklamo naredit ... kakšno oddejo, kje je oddeja, iz kakšnega materiala je, kakšen spanec mi nudi, kako se iz nje odstranujejo madeži ... ipd. ipd. ipd. :P

... zjutraj pa dobite vsi še po en šus actimela, da se ne boste prehladili, če bo slučajno komu odeja čez noč ledvičke al pa nago rit razkrila. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš pa mogu mal večjo reklamo naredit ... kakšno oddejo, kje je oddeja, iz kakšnega materiala je, kakšen spanec mi nudi, kako se iz nje odstranujejo madeži ... ipd. ipd. ipd. :P

volna v bombažni satenasti prevleki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!