Skoči na vsebino

Jutranji vžig


Manu

Priporočene objave

No, moram vprašat, ker me moj ne jemlje resno oz. mi ne verjame. :wacko:

zadnje cajte ne morem avta normalno zakurblat - pa ni važno, a je to ob osmih al ob poldne ( samo prvi vžig v dnevu).

Kar neki kašla - avto je star nekaj mesecev, diesel ( Nissan Almera Tino), tako, da mi je ful čudno - a je to od mraza? Baje ne bi smelo bit. Nobena lučka ne sveti - no ja, ko ga probam spravt v tek, mal začne svetit akumulator... :hmm: Na bencinski mi plozajo, da je itak aditiv ( al kaj že) dodan v nafto, prodajalca avta sem nazjala ( ker imam lih cajt) da nam je prodal k***c avto, pa mi ploza, da on tud svojga prižiga tako, da najprej "na suho" da trikrat kontakt inugasne, potem šele...pa take.... Mislim, a mi lahko kdo svetuje, kaj naj, ker mi bo požrlo živce... Drugače je vse super, lepo se pelje, nič ne cuka ....

Mi je pa čudno tut to, da nam pa ta mali avto, star k zemla, ( twingo) užge takoj - mogoče se zato grebe, da gre :wub: z njim v službo... :angry:

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ok.... ampak KAKO naj ga odf***am???!!!! :slap: :slap: :slap:

Nič lažjega. :) Greš h glavnemu kurilcu (bog, satan,buda, Šiva, The Force, kozmična energija... po želji) in termostat obrneš na + 20. :grim

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala , fantje. :)

Zelooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ste mi pomagali. :worship:

Še posebej pirrulz. :yes:

p.s.

a sem v končni fazi prav razumela, da bo prešlo samo od sebe? :hmm:

Naprimer.... spomladi? :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manu.

Vsako jutro vžgem svojega bonga in se odpeljeva po hribčku navzdo do križišča. Vmes še pogledava malo na morje in se ne moreva načudit kakšen lep jutranji pogled imava vsak dan. In ko se prikotaliva do križišča ta hudič vedno ugasne ... jaz sem ugotovila vzrok ... rad bi še gledal morje, ne pa da me mora peljat v službo ... po moje je tudi pri tvojem kaka taka psihološka fora ... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje je tudi pri tvojem kaka taka psihološka fora ... :grim

:slap: :slap: :slap: Možno. :yes:

Že takoj, ko sem ga zagledala, se mi je zdel sumljiv. :hmm:

Cute, but psycho. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: :slap: :slap: Možno. :yes:

Že takoj, ko sem ga zagledala, se mi je zdel sumljiv. :hmm:

Cute, but psycho. :huh:

Lahko jih skupaj peljeva psihologu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je avto se nov predvidevam da je akumulator ok (ce vergla z veseljem potem je akku dober), z nafto mislm da ne bi smelo bit problem ker imamo 2 dizla, ki tankata na petrolu pa vzigata kljub mrazu ok. Lahko pa probas z naslednjo zvijaco; zjutraj daj kontakt in pocaki da vse lucke ugasnejo in to ponovi se 2x, nato pa le veselo zaverglaj tvojo "zverinico". Na servisu ti bodo pa bore malo pomagal saj dokler avto se vzge je za njih se vse ok.

Sporoci uspeh ali razocaranje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj dodat sredstvo proti zmrzovanju nafte.. :huh: Poizkusit ni greh. Pač pri -20 se precej zgosti, pa mogoče kej mrda pol vžig.. sam glede na to da je avto nov in samo prvič ne vžge res ne vem kaj bi blo. :hmm:

večkratno gretje motorja pred vžigom kot prav Tamav tud ni slaba ideja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri dolocenih (-10°C in vec) temperaturah je priporocljivo pri dizlu kljuc dvakrat-trikrat obrniti do druge stopnje kontakta brez vziganja in pustiti kontakt dokler spirala ne ugasne. zakaj?

da svece/tlivke dobijo malo temperature in tako lazje vzgejo gorilno zmes v cilindrih. prakticiram ze nekaj let in pri 7 let stari xantii z originalnim akumulatorjem se vedno nobenih problemov pri vziganju tudi pri -20°C in ce je stal avto celo noc zunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Lahko pa probas z naslednjo zvijaco; zjutraj daj kontakt in pocaki da vse lucke ugasnejo in to ponovi se 2x, nato pa le veselo zaverglaj tvojo "zverinico".

Sporoci uspeh ali razocaranje ;)

Najprej daš pač parkrat kontakt, da predgretje pride do izraza, potem pa vzgeš ane.

pri dolocenih (-10°C in vec) temperaturah je priporocljivo pri dizlu kljuc dvakrat-trikrat obrniti do druge stopnje kontakta brez vziganja in pustiti kontakt dokler spirala ne ugasne. zakaj?

da svece/tlivke dobijo malo temperature in tako lazje vzgejo gorilno zmes v cilindrih....

Mislim, da bodo tole trije najprimernejši nasveti - dizel ma grelne svečke in če je orenk mrzlo (tko kot zdele 1 tedn) zna bit, da jih je bolje (z dajanjem kontakta pred dejanskim vžigom) malo bolj ogret. probaj parkrat.

zna bit pa tud to, da se ne razumeta najbolje s tvojim novim avtom - si ga že peljala na kakšen izlet? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zna bit pa tud to, da se ne razumeta najbolje s tvojim novim avtom - si ga že peljala na kakšen izlet? :hmm:

Sem. :yes: Pa tut prelupčkam ga, preden ga vžgem. :doze:

Glede unih kontaktov - to mi je že prodajalec rekel, ko sem ga nazaj poklicala in nadrla. Saj sem to napisala v mojem postu, ampak.... pomaga pa bolj tako... :trance_33_sleep:

Bom bolj potrpežljiva. O:-) Pa hvala za nasvete. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pribl.14. dnevi sem imel podoben problem.1.vžig ali pa ko je bilo vozilo mrzlo.Problem je bil v grelnih svečkah,namreč 3 od 4 so bile hin.Stvar sem zamenjal in sedaj pri -16 kresne kot mina. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pribl.14. dnevi sem imel podoben problem.1.vžig ali pa ko je bilo vozilo mrzlo.Problem je bil v grelnih svečkah,namreč 3 od 4 so bile hin.Stvar sem zamenjal in sedaj pri -16 kresne kot mina. :OK: :OK:

:kva2: :kva2: :kva2: Bomo danes še to pregledali.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, poleg problemčka od Manu bi rešil še marsikatero drugo stisko/nejevoljo/neučakanost... Manu dej vseen še to napedeni, ko boš ravno pri reševanju problematike... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebiga... tud moja rit zmrzuje zadne dneve... motor kar razganja, ko gleda vn na sonce, pa mu moram razložit, da mu bo frgazrčk zmrznu in da naj počaka še par tednov... pa nism egoist... mislim na vse ostale v enakem oz. podobnem položaju... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!