Skoči na vsebino

Jutranji vžig


Manu

Priporočene objave

Manu,

moja Astra dizel ima enake simptome kottvoj Tinčk. Sem jo peljal enemu fušarju in je grelne svečke zamenjal pa je zadeva čist ista, kot je bila. Ne glede ali je -par stopinj ali plus, prvič teško vžge. Bo šel kar na servis, ziher je ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem mrazu pozabi na Petrol. Tankaj na OMW-ju in boš pozabila na probleme. .)

potem imajo ocitno drugacne kvalitete goriv na zahodnem in vzhodnem delu slovenije pri petrolu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirrulz in Jurij, riti egoistične, sam nase pa na vajne motorje mislta..... :whistle:

:o a-a ne to pa ni res užaljeno protestiram. :grrr Jaz zraven tega mislim še na najmanj dve stvari. :grim

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o a-a ne to pa ni res užaljeno protestiram. :grrr Jaz zraven tega mislim še na najmanj dve stvari. :grim

pivo? viner šnicl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pivo? viner šnicl?

Na moj akumulator zihr ne. :cry:

p.s.

Sem že čist v depri. Danes npr. , ne upam niti iz bajte it in ga probat vžgat. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako je šlo danes?

ps.

baje v topšopu prodajajo eno tako dekco, k je lohk dekca, pa pouštr, pa žep za noge not skrit... mrbit bi se jo dal uporabit tud za mašino in akumulator zadekat? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi kot je že bilo rečeno:

Najprej do rezerve pokuril gorivo in šel natočit na Agip ali OMV (pri Petrolu ponavadi kar belo - parafin teče iz ročke Ljubljana in Gorenjska).

Seveda avta ne bi šparal, da se malo prepuca in akumulator napolni - pojdi malo na obalo.

Zamenjal naftni filter.

Če ne bi šlo pa še kakšno grelno svečico.

Eni imajo eno tipalo, ki zapira, preusmerja dovod svežega mrzlega zraka v motor - kakor ročni "čok" pri starejših dizlih. Tega bi preveril, oz. tipalo, ki preko rač. motorja zaznava zunanjo temperaturo in temu primerno izračunava režim delovanja - malo prerukaš, pogledaš, če je kje kaj oksidirano, slabo spojeno,

....

Postopek vžiganja naj bo takšen kot ti ga svetujejo spremljajoča navodila o uporabi avtomobila (alla z vžiganjem začneš, ko lučka za.. ugasne, vse električne porabnike - ventilator, luči, gretje šip,... ugasneš pred zaganjanjem, stopalka za plin naj bo nedotaknjena med zaganjanjem ali pač - kakor piše tam.

Obiščeš serviserja v izivalni obleki in se mu malo prikupiš s ciljem, da ti pove, če se je še kdo z enakim avtom javil, da ima podobne probleme - s tem eliminiraš verjetnost serijske napake

Če mu še malo namigneš in pustiš, da njegova domišljija opravi svoje, ti ga bo pa celo mogoče še popravil, če bo znal (beri vsaj priklopol na tester, da vidi kaj se v motorju dogaja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako je šlo danes?

ps.

baje v topšopu prodajajo eno tako dekco, k je lohk dekca, pa pouštr, pa žep za noge not skrit... mrbit bi se jo dal uporabit tud za mašino in akumulator zadekat? :hmm:

Hvala, kot ponavadi. :doze:

Ti bom dala jest dekco! :angry:

Leon, izzivalna oblekca trenutno ne pride v poštev ( pa ne zarad mraza) , bolj kakšna izzivalna dekca... :)

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jebenti ta mrz :angry2: :slap: Grem ob dveh zjutri od pinčare pa golf II B) noče oziroma je kumi vžgal :angry: Matr sm celo začel razmišlat da pa so le časi mojga golfa šteti :xx: :grrr pa kj bolšga omiselt :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji avto na pooblaščeni servis in naj ga priklopijo na tester; verjetno so grelne sveče zanič. Meni 3 leta stara fabia 1,9 sdi vžiga bp., tudi pri - 25, pa jo tankam vedno na Petrolu ( Magna :glare: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa od drugih avtov slišal, da se na nekem forumu dosti o njem piše in da ga misliš peljat šintarju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manu.......prjatlca......AVTO JE NOV!!!!

Moja stara jetra so tut v največjem mrazu vžigala brez problemov!!!!!!(Diesel)

Pelji k unmu stricu, pa naj spedena kokr ve in zna.....za vmesni čas, pa naj ti lepo da nadomestno vozilce!!!!!

Jest bi mu glavo odšraufal, da bi mi take bedarije kvasil....kao....to je normalno ITD!!!!!!!

Včeraj in danes zjutraj vžgal brez problema :kva2: :kva2: :kva2:

Pa nič nismo menjali. :hmm:

Morda samo vreme. :)

Upssssss......opazil, da stvar fukcionira!!!!!!

:? Upam, da ga naslednji mrazek ne bo spet zdelal!!! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upssssss......opazil, da stvar fukcionira!!!!!!

:? Upam, da ga naslednji mrazek ne bo spet zdelal!!! :doze:

S tem misliš na zimo 06/07, Klimbrid? :) Tale se namreč že poslavlja. :grim :krneki: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem misliš na zimo 06/07, Klimbrid? :) Tale se namreč že poslavlja. :grim :krneki: :fredy:

Ne bit preveč ziher...........mene kosti neki čud bolijo.....in to običajno ni dobr znak.......nekaj mi na prostati previ, da se lahko obetamo še prav prijetnega mraza!!!!!!!.....da o belem govnu ne zgublam besed!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem misliš na zimo 06/07, Klimbrid? :) Tale se namreč že poslavlja. :grim :krneki: :fredy:

Pa res - da ne bom drugo leto ob takem času spet cvilila tukaj gor... bom šla stricu kar zdej glavo odšraufat :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa res - da ne bom drugo leto ob takem času spet cvilila tukaj gor... bom šla stricu kar zdej glavo odšraufat :yes:

Pravilno. :grim Samo prej poglej, al ma levi al desni navoj, da mu je slučajno ne boš še močneje zašraufala. :fredy: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa še ena varianta pomoči... v starih časih, se je zraven lahk dodajalo do 30% bencina.... ze 10% pomaga pri vžiganju avtomobila... jaz pa raje dajem mešanico noter, ker je malo mastna:) No je pa seveda potrebno sploh preverit, če pride elektrika do žarilnih svečk, in potem preverit, če vse svečke delujejo... to vzame odvisno od avtomobila od 5 minut do pol urce.... pa je preverjeno in to je to...

No lepo se imejte

Aja in ker novi avto ti naj ne prodajajo variant da je to normalno.... ker ko meni to rekli enkrat sem reko a naj imam hamer zraven da bo avto šol, pa da ga najprej naj zbrcam? No za ta denar bodo še enega dali zraven da bo to namesto mene počel:)

D.

Popravljeno . Popravil Motorist76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nobenega dizla ni priporočljivo mešati bencin. <_<

Am... ja v novejše ni priporočljivo, zaradi večjega pritiska... tam 800 do 1200 brov in še kaj več.. v starih vozilih, pa ni bil prolem celo v navodilih za mrle zime bilo napisano do nekega določenega procenta... pač zaradi slabše nafte in tako naprej... Izkušnje potrjujejo da ni problema, sploh če avto celo noč zunaj...

Sam dodajal bencin v gorivo.... nekaj takega bil bencin, kot je danes aditiv, patudi goriva so dandanes kakovostnejša... (vsaj naj bi bila)

No pa lep dan vsem skupaj

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nobenega dizla ni priporočljivo mešati bencin. <_<

Ti prekopiram originalna navodila GOLF II Dizl. Notri je tabela koliko bencina in koliko dizla pri določeni temperaturi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folkswagnova pumpa-šoba ima še čez 2000 barov. Ne bi primerjal z golfII ki ima par sto barov.

Saj zato pa sem napisal da za stere modele.... Da pri novejših ni več problemov, zato tudi novejši modeli kompresijsko razmerje v novem 1:18 medtem ko ko stari niso več prav šli, če ni 1:28 minimalno takrat problem jutra in tako dalje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!