Skoči na vsebino

Jutranji vžig


Manu

Priporočene objave

Ach... šele sedaj sem videl da imaš teževe... kesam se...

Res je da:

-dizli pri -22 in naprej vžigajo malo težje

-je priporočljivo ( verjemi :naughty: ) da kljub svetemu zagotovilu bencinkelnerjev o kvaliteti nafte kjub temu vliješ v tank malo aditiva proti zmrzovanju (oni link ko je nekdo prej napisal obvezno poslušaj!)

-"predgreješ" 3x preden zaverglaš

Nihče pa te ni vprašal tega:

Imaš avto v garaži?

Ali je ogrevana oz. kako toplo/hladno je noter? Še bolje, koliko ti pokaže termometer v avtu?

Kake barve dim se pokadi iz izpuha, ko ti avto noče vžgat? Bel/siv ali črn in ali smrdi po nafti?

Sam sem imel lani silne silne težave pri vžiganju na -27, medtem sem menjal grelne svečke, letos 2x pri -24 ni bilo nobenega problema.

LP,

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porocaj Manu, ce se je problem odpravil z malo visjimi temperaturami.

Brihta :OK: :OK: :OK: Teče kot urca.... no ja... se mi zdi... :hmm: A če neki kukr melje, ko ga dam v nižje obrate, je to vredu? :rolleyes: O:-)

Ach... šele sedaj sem videl da imaš teževe... kesam se...

Itak ne nikol ni, ko te rabim :glare: :closedeyes: :doze:

Nihče pa te ni vprašal tega:

Imaš avto v garaži?

Ali je ogrevana oz. kako toplo/hladno je noter? Še bolje, koliko ti pokaže termometer v avtu?

Kake barve dim se pokadi iz izpuha, ko ti avto noče vžgat? Bel/siv ali črn in ali smrdi po nafti?

Poročam :

-avto je pod nadstreškom , odprt je z dveh strani, vendar je na eni strani parkiran še drug avto

-termometer v avtu kaže različno, je blo tut minus 20

-dim je bil sivo črn, bolj črn in JE smrdel po nafti

Kaj to pomeni :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(oni link ko je nekdo prej napisal obvezno poslušaj!)

da obudimo spomin :fredy:

http://www.reportermilan.com/Audio/Milan-i...a%20Zmrzuje.mp3

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno sem prepričan, da je moj nasvet bil najboljši. :grim

(ceterum censeo, carthaginem esse delendam :lol: )

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročam :

-avto je pod nadstreškom , odprt je z dveh strani, vendar je na eni strani parkiran še drug avto

-termometer v avtu kaže različno, je blo tut minus 20

-dim je bil sivo črn, bolj črn in JE smrdel po nafti

Kaj to pomeni :kva2:

Da nafta ne vžge in nezgori, kot bi morala.

Lahko da so zjebane svečke ( če je nov avto, na garancijo)

Lahko da akumulatorju ni lahko - zmerit, napolnit, po potrebi zamenjat. Če je nov, pod garancijo.

Da se v nafti izloča parafin ki še dodatno otežuje vžig.

Toplo ti priporočam, da vliješ tisto flaško aditiva proti zmrzovanju v tank, pa poročaš.

LP,

El B,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na... zdaj je pa še moj :wub: prebral vse to in sem jih najprej slišala, ker take pišem.... kukr da en desc ne zna mal avta pošraufat bo izpadlo....je rekel... :P Potem mi je pa seveda kot iz topa izstrelil, kaj je narobe :D

Ženska za volanom, menda.... :xx:

Rezultat : jaz s twingotom... on bo pa zadevo v roke vzel, tako kot je treba... :grim :grrr :grim :grrr

Bomo vidl.... je reku ta slep... :whistle:

p.s.

Mogoče je pa samo sitn, ker je motor prodal.... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Potem mi je pa seveda kot iz topa izstrelil, kaj je narobe :D

Ženska za volanom, menda.... :xx:

Rezultat : jaz s twingotom... on bo pa zadevo v roke vzel, tako kot je treba... :grim :grrr :grim :grrr

zelo velika možnost, da je bil sklep pravilen :D in moram še dodat .... dobra rešitev :grim rešila si se problemov z vžiganjem dizla... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo velika možnost, da je bil sklep pravilen :D in moram še dodat .... dobra rešitev :grim rešila si se problemov z vžiganjem dizla... :D

jep. Včasih se je dobro delat bedast, ker ti potem marsičesa ni treba naredit oz. si na boljšem. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročam :

-avto je pod nadstreškom , odprt je z dveh strani, vendar je na eni strani parkiran še drug avto

-termometer v avtu kaže različno, je blo tut minus 20

-dim je bil sivo črn, bolj črn in JE smrdel po nafti

Kaj to pomeni :kva2:

Ja lepo so ti povedali.... Porihtat grelne - žarilne svečke oz. lahko samo kaka varovalka crknila za žarilne svečke... mislim da 60 ali 80 A tako da upam da zadeve že poštimane.... No u glavnem 15 minut dela in se zadeva da ugotovit, če zadeve funkcionirajo tako kot potrebno...

No saj če bi blo to na štajerskem bi lahko jaz pogledal... No pa lep dan še naprej

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj gledala skozi okno. :rolleyes:

Kar nekaj minut. :rolleyes:

:photo: :ninja:

Še dobro, da je spet pod nulo!!!! :slap: :slap: :slap:

aja, twingec pa dela.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manu,

moja Astra dizel ima enake simptome kottvoj Tinčk. Sem jo peljal enemu fušarju in je grelne svečke zamenjal pa je zadeva čist ista, kot je bila. Ne glede ali je -par stopinj ali plus, prvič teško vžge. Bo šel kar na servis, ziher je ziher.

1. A imaš dobrega fušarja?

2. Ker so Opelice malo muhaste tam okrog 0°c jih malo SW hebe. Predvsem v območju od -5 do 5°C. Baje da to kvalitetno resi RSR, ne morem pa potrditi ker ne vozim dizla. Pa tudi maram jih ne ampak o tem drugič in drugje :blush:

3. Da pa dizel KVALITETNO vziga pozimi je pa potrebno preveriti vec stvari (kot so napisali ze drugi), filtri, akku (ze majhen padec zmogljivosti je jeba), povratne cevke, svecke...

4. katero masino mas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..moja "yetrca" ne vžgejo niti sred popoldneva,.... baje ga altelnator je**,...... še najbolj pa "EMŠO". Bom dons vidu, če mi bo mehankar kej zrihtu :glare: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri dolocenih (-10°C in vec) temperaturah je priporocljivo pri dizlu kljuc dvakrat-trikrat obrniti do druge stopnje kontakta brez vziganja in pustiti kontakt dokler spirala ne ugasne. zakaj?

da svece/tlivke dobijo malo temperature in tako lazje vzgejo gorilno zmes v cilindrih. prakticiram ze nekaj let in pri 7 let stari xantii z originalnim akumulatorjem se vedno nobenih problemov pri vziganju tudi pri -20°C in ce je stal avto celo noc zunaj.

Pri Xantiji grelne svečke še vedno grejejo tudi nekaj sekund po tem ko ugasne lučka. Odpri havbo in poslušaj, kdaj izklopi rele.

Drugače pa moja xantia pri -18 ni imela problemov, grejem dokler ne ugasne lučka+ca5 sekund

Mater se rad pohvalim :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je to mogoče? :)

:fight1:

Saj to je... sploh ni mogoče. :kva2: Ampak dejansko je. Mislim, ne vem. Bom tako reklamo prodajalcu nardila, da nikoli več ne bo nobenga avta prodal. :devil:

Pa še na POP TVju bom. :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem mel tut probleme. Je bil akumolator morateles. Jermen k napaja alternator je farfutal po zraku tko da ga sploh ni vrtu. :wacko: Dobr da mam štarter. Sam vseen je smotan punco ven pelat, pol moraš pa ob 5 zjutraj avto s štarterjem prižigat :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem mel tut probleme. Je bil akumolator morateles. Jermen k napaja alternator je farfutal po zraku tko da ga sploh ni vrtu. :wacko: Dobr da mam štarter. Sam vseen je smotan punco ven pelat, pol moraš pa ob 5 zjutraj avto s štarterjem prižigat :slap:

Ne vem, ali samo zaradi jutranje ure, ali pa jaz narobe prebral, samo jaz vedno štartam avto s štarterjem, z alternatorjem pa samo za oskrbovanje avtomobila z elektriko in polnjenje akumulatorja, da lahko avto sploh zaštarta. Popravite me, če se motim, pa lep dan želim

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!