Skoči na vsebino

(malo resno) 100% POMARANČNI JUICE


Osama

Priporočene objave

Evo, vidim, da so na temle forumu bolj zabavne teme, ampak za tole moje vprašanje, je to edini pravi forum / kar se motosveta tiče.

Skratka - ondan sem slišal, da je v pomarančah največ pesticidov (verjetno od vsega sadja). Na tem mestu sem se vprašal kako je s pomarančnim juicom, katerega bazo delajo na pomarančnih plantažah tako, da v glavnem meljejo cele pomaranče ali pa jih pač iztiskajo. Ali je tudi ta poln pesticidov? (po logiki bi že moral biti)

Jaz npr. že od osamosvojitve za žejo pijem edinole 100% Happy day pomajančni juice (mešan z vodo). Sedaj se sprašujem če sem poln pesticidov?

Dejstva, mnenja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja. obstajajo plantaže, kjer ne uporabljajo pesticidov. sem zadnjič gledala eno tako oddajo , mislim da je blo to pri welt der wunder.

drugače pa je to zelo zanimivo vprašanje. verjetno pa imajo določeno, koliko pesticidov lahko vsebuje sok :? . oziroma s katerimi lahko škropijo in s katerimi ne. menda ...nisem strokovnjak, samo predvidevam.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš kaj črevesnih zajedalcev? Ne? Torej... :)

Znano je, da citati popačijo celoto, pa tudi najbolj posrečeno nisem napisal.

Kar me zanima je, če je juice poln pesticidov.

Pričakobval sem malo več resnosti, no pa, saj razumem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm ne vem, po moje je kr precej tega sranja noter...ker vem,da nekateri srčni bolniki,ki jemljejo zdravila imajo probleme če jejo pomaranče,ki so gotov špricane z nečim :hmm: ....tko da zdrav gotov ni,...sam je pa pomoje se naše telo oz. organizem tolk navadilo že raznih "strupov" da se kej dost ne pozna pri normalnem zdravem človeku...to je moje mnenje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pijem pomarančnega juica. :)

Problem solved. B)

Po imenu sodeč, bi si upal ugibati, s čim si ga nadomestil??..??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem...koliko jih je v juicu...lahko te potolažim le s tem...da imajo tudi pesticidi svojo karenco...torej so po vsej verjetnosti razpadli še preden si jih popil....čeprav ne vem kako je s tem ,,razpadanjem,,...oz. ali so prafaktorji (iz tetrapaka ne morejo ravno izhalpeti v zrak oz. se odplakniti v zemljo) tudi škodljivi.

Začni piti Nativa zeleni čaj-RAUCH...iber zdrav :drunk:

se mi zdi da bi v tem linku lahko kaj pametnega zvedel če ne drzuzga vsaj kaj pomeni 100% sok

http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=2563

no pa nekaj ekoloških sokov...po ekoloških cenah :(

http://trgovina.hiskadobrot.com/index.php?infoBox=0&cPath=29

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, pijte pivo pa ne bo problemov.

Pesticidov se na pomarančah med rastno dobo ne uporablja kaj dosti več kot za drugo sadje. Seveda je vse odvisno od nacionalne zakonodaje, ki je zlasti v Turčiji malo bolj tako tako. Če pa so iz EU (Španija etc) pa so podobne zahteve kot v Sloveniji. Je pa dovoljeno pri citrusih uporabljati skladiščne fito pripravke, ki podaljšujejo dobo skladiščenja in se nanašajo na površino sadja po obiranju. Zato so olupki strupeni! (Vi jih kar ribjte v pecivo :P ). Na deklaraciji mora biti uporaba le-tega označena!

Kontrolo vsebnosti pesticidov opravlja ZIRS v okviru svojega monitoringa, ki zavzema naključno zbiranje vzorcev pri trgovcih in proizvajalcih. Vkolikor se ugotovi višja vsebnost od MRL se uvede postopek za odstranitev izdelka iz prodaje. Torej, sok, ki ga piješ, skoraj sigurno ne vsebuje previsokih vsebnosti ostankov FFS-jev, zagotovo pa ni povsem brez njih! Odločitev je pa na tebi.

Na zdravje!

P.S. Pomaga pa, če dodaš malo vodke! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč najbolj škropljeno sadje so banane.

Pa, ne se sekiraj.....pesticidi, ki jih popiješ z juicom so samo mali del kemije, ki jo požreš z preostalo hrano, ki jo pošpricaš po sebi in okoli sebe, ki jo podihaš, ki jo dobiš skozi kožo itd.....

Have a nice life! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osama, ne se obremenjevat z juiceom ... ker potem lahko ješ samo tisto kar si sam predelal, pa še tisto ne bo vredu, ker je zemlja zasrana s svinjarijami ... tako da ... če si se odločil živet na Zemlji in ne na svojem planetu, se sprijazni z vsemi tegobami, ki nas lahko doletijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osama, ne se obremenjevat z juiceom ... ker potem lahko ješ samo tisto kar si sam predelal, pa še tisto ne bo vredu, ker je zemlja zasrana s svinjarijami ... tako da ... če si se odločil živet na Zemlji in ne na svojem planetu, se sprijazni z vsemi tegobami, ki nas lahko doletijo ...

Čakam da me prežarčijo ... - ... dotlej pa bom pač moral s pesticidi (in ljudmi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam da me prežarčijo ... - ... dotlej pa bom pač moral s pesticidi (in ljudmi).

Ljudem se lažje izogneš kot pesticidom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pijem pomarančnega juica. :)

Problem solved. B)

videl naslov teme in pričakoval odličen odgovor velecenjenega kolega katerega mnenju se popolnoma pridružujem in ga ob priliki vabim na enega (ali več) popolnoma neoporečnih kozlov :grim :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videl naslov teme in pričakoval odličen odgovor velecenjenega kolega katerega mnenju se popolnoma pridružujem in ga ob priliki vabim na enega (ali več) popolnoma neoporečnih kozlov :grim :beer2:

Kako se nekateri dobro razumemo.......ja.....pač je treba poskrbeti za zdravo življenje......in pivo s svojo vsebnostjo vitaminov, mineralov in seveda enega najboljših oksidantov Selena.......je pravi odgovor!!!!! :OK: :OK: :OK:

Bi te pa poskušal malce potolažiti..........sadje z lupino, ki ni užitna in se načeloma zavrže ima mnogo manjšo vsebnost pesticidov.......kot naprimer jabolka, hruške in ostalo sadje z tenko lupino..........zatorej....laično sicer......sklepam, da v 100 letih konstantnega uživanja pomarančnega soka ne boš zavžil popolnoma nič več pesticidov, kot bi jih dobil z mirnim sprehodom skozi sadovnjak........naprimer dan po škropljenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, pijte pivo pa ne bo problemov.

potem sem sanjal, ko me je nekega dne pri prodiranju po stari cesti mimo zalca in braslovc proti trojanam milo objel smrdeci oblak necesa, kar so spricali po hmelju? najbrz da...... :doze:

vse je naravno. tudi kemija. saj je "pridelana" iz naravnih stvari, katere najdemo na zemlji. baje. :devil:

nazdravje. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob priliki vabim na enega (ali več) popolnoma neoporečnih kozlov :grim :beer2:

Sploh ne vidim nobenega problema v tem dejanju, velecenjeni kolega. B)

Živimo zdravo, pijmo pivo! :grim :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav.......tole bi morala postati izjava stoletja!!!!!!!!

Mogla bi se rimat :hmm:

Mogoce zivimo zdravo, pijmo pivo za zabavo.

Al pa zivimo zdravo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogla bi se rimat :hmm:

Mogoce zivimo zdravo, pijmo pivo za zabavo.

Al pa zivimo zdravo....

Nič lažjega. Pojdi z mano. B)

Kdor hoče dolgo in zdravo živet, si mora vsak dan pivo odpret!

(in ga tudi spit - pripomba za imbote)

Za življenje radoživo, vsak dan pijmo pivo!

:beer2: :beer2: :beer2: :beer2: :beer2:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem sem sanjal, ko me je nekega dne pri prodiranju po stari cesti mimo zalca in braslovc proti trojanam milo objel smrdeci oblak necesa, kar so spricali po hmelju? najbrz da...... :doze:

vse je naravno. tudi kemija. saj je "pridelana" iz naravnih stvari, katere najdemo na zemlji. baje. :devil:

nazdravje. :beer2:

nič nisi sanjal...vsako poletje je tako. :blink: .)

tako da tut pivo ni neoporečno :naughty: :ninja: :P pa ne samo hmelj tut ječmen špricajo sto na uro :naughty: :whistle:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!