Skoči na vsebino

bonsai


dr.looney

Priporočene objave

a se kdo mogoče ukvarja s tem . mene to zelo zanima in bi rabila čim več podatkov in nasvetov o tem.

rada bi si sama vzgojila eno tako malo drevo. vendar sem popolni začetnik.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za lepe želje. zdej izbiram kakšno drevo bi vzgojila. mora biti eno tako da je lahko v sobi. nekaj tropskega. :)

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za lepe želje. zdej izbiram kakšno drevo bi vzgojila. mora biti eno tako da je lahko v sobi. nekaj tropskega. :)

dr.looney :devil:

Ne pozabi čez kakšnih 50 let nalepit kakšno slikco tule na MS. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom....če se mi roke ne bodo preveč tresle :P :naughty:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel doma bonsai iz Obija. Dobiš lično zapakiranega in pristriženega.

Tko da za začetek priporočam, pol lahk pa tud kak hrast udomačiš. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, vem da se dajo kupit. ampak jest bi ga rada čist sama vzgojila B) .:rolleyes:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa drugo ja.. lahk pa ta čas treniraš na kupljenem.

Sam sm tud razmišljal da bi kaj "udomačil."

Pa izberi si kej k hitr raste, recmo kak gaber al pa kaj podobnega, pa da ma čim manjše liste. Smrek ne priporočajo glih, če že mora bit iglavec pa raje kak bor, macesen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu bi rada nekaj takega kar lahko imam v sobi, ker pravijo da so zunanji bonsaji bolj zahtevni in začetnikom priporočajo sobne. sicer pa še zbiram informacije potem pa se bom lotila , upam da mi bo uspelo

:blush:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred desetletji je moja....takrat še zelo mlada in ambiciozna ženkica ugotovila, da ima blazen talent in še večjo voljo za vzgajanje rož......predvsem jo je mikalo gojenje Bonsajev.

Žal je po večletnem uničevanju takšnih in drugačnih drevesc iz narave.....ostalo le pri talentu in volji......vse ostalo je storilo mili konec.

Ko sem, kot dober in razumevajoč zakonski partner opazil njeno žalost, sem ji kupil enega v trgovini.....odštel zanj kupček cekinov.....in potem opazoval agonijo ubogega drevesa......ki je storilo mili konec prej kot v enem letu.......kljub temu, da sem ji poleg nič hudega slutečega dreveščka poklonil še manjšo pučno literaturo.

Torej draga Loooony........velik sreče!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden največjih Bonsai centrov v Evropi je Bonsai Centrum Heidelberg www.bonsai-centrum.de.

Pri njih lahko kupiš po pošti literaturo (v nemščini), posodo in orodje za nego. Kvalitetna posoda in orodje je seveda zelo drago zato si za začetek omisli nekaj najcenejšega.

Najhvaležnejša rastlina za vzgojo sobnih bonsajev je Fikus (spada v družino fig - navadna figa lat.: Ficus Carica). V cvetličarnah se občasno dobijo lepi in dokaj ceneni primerki fikusov (Ficus Benjamina - benjamin, ficus Latifolia in drugi). Kupiš seveda rastlino, za katero misliš da se bo sčasoma razvila v lep bonsai: glej na debelino stebla, razvejanost in lego samih vej, vidnost korenin itd ... Debelina debla naprimer je bistvena pri nabavi posode: debelina debla = globina posode. Sobne fikuse vzgajajo iz potaknjenih vej, zato lahko dobiš zelo lepo razvito rastlino za vzgojo v bonsai. Z leti seveda poskrbiš, da se razvije še lep koreninski sistem. Itd, itd, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem razmišljala o fikusu, al pa kakšni tropski grmovnici. icy , hvala za info :OK:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve rastlini primerni za bonsai, ki ju imam doma sta Dracaena draco - zmajevka in Ficus ginseng, ki se je zadnje čase pojavil v naših cvetličarnah in ima za bonsai primerno in izrazito steblo (od tu verjetno ime Ginseng).

Zmajevka izvira s Kanarskih otokov in je zimzelena rastlina. Je trpežna rastlina in zelo primerna za začetnike. Ima atraktiven koreninski sistem, če jo posadimo v plitvo posodo in sčasoma odkrivamo korenine. Lahko jo posadimo tudi v visoko ozko posodo, ki je sicer namenjena za kaskadno obliko bonsai-a (na sliki). Doseže tudi 1000 (tisoč) let starosti zato kar pogumno po njej!! :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Icy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je tvoje delo?

Nope, to so rastline kupljene v cvetličarni in so pripravne za pretvorbo. Zato kar na lov za njimi! Drugo poglavje so primerne posode.

Popravljeno . Popravil Icy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draco powah!! :OK:

Kok je sexy no! Tole si bo treba umislit.. Sicer mam zaenkrat sam palmo pa bambus u sobi, sam bomo že najdl mal placa za zmajevko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!