Skoči na vsebino

Kako izslediti IP?


Priporočene objave

Pozdravljeni,

bom kar tu vprašal, ker dobim tako še največ pametnih odgovorov, čeprav semizdi da je vprašanje malo "napredno" :blink: :huh:

Se pravi, kako bi lahko izsledil nekoga, ki je na en forum oz. debato (message bord) napisal nekaj in se ni podpisal ! Vem, da se to da, ampak kako in kdo lahko to pogleda (upravitelj strani?)? In kakšen rezultat dobi (zgolj IP?) in kako potem pridem vsaj do približnega kraja ali nekaj podobnega, kjer je se ta rač. nahaja

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi kriminalist ali imaš res hude zveze v več ključnih 'službah', pozabi na to možnost. Smrtnikom to ni kar tako dano.

Mogoče ti lahko kaka šlogarca pomaga?

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

bom kar tu vprašal, ker dobim tako še največ pametnih odgovorov, čeprav semizdi da je vprašanje malo "napredno" :blink: :huh:

Se pravi, kako bi lahko izsledil nekoga, ki je na en forum oz. debato (message bord) napisal nekaj in se ni podpisal ! Vem, da se to da, ampak kako in kdo lahko to pogleda (upravitelj strani?)? In kakšen rezultat dobi (zgolj IP?) in kako potem pridem vsaj do približnega kraja ali nekaj podobnega, kjer je se ta rač. nahaja

LP

Upravitelj strani pogleda v LOGe. Tam ima najmanj IP, lahko še kaj več (brskalnik, operacijski sistem, ipd.). Kraja pa ne boš kar tako izvedel, ker bi moral pri ISPju izvedeti kdo je imel v točno določenem času v uporabi omenjeni IP (kateri username pri ISPju) in potem bi ti ISP dal naslov naročnika.

Če maš veze, ok, če ne - not in this lifetime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse se da!

..ja če si upravitelj strani potem ti pokaže ip-je od fsakega ki obiskuje tvojo stran! če pa nisi, pa nebi vedo kak bi lahko prišel do ip-ja...

no potem ko pač imaš njegov ip, se pa da z raznimi programi za hacing/cracking, da mu prideš v računalnik in ga izslediš od kot je... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ce ima dinamicen IP ti lahko provider pove, kdo je to bil, ki se je v tem casu priklopil s tem IPjem... Seveda moras za to imet dober razlog, pa tudi zelo redko bo tebi kdo povedal. To dajemo samo policiji s sodnim nalogom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ISP-ja ti podatkov ne boš dubu.. lahk pa usak administrator pogleda za vsako objavo it katkerga ip-ja je bila poslana.

Sam IP pretvorit v uporabne podatke o avtorju za smrtnike nemogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ce ima dinamicen IP ti lahko provider pove, kdo je to bil, ki se je v tem casu priklopil s tem IPjem... Seveda moras za to imet dober razlog, pa tudi zelo redko bo tebi kdo povedal. To dajemo samo policiji s sodnim nalogom

A, potem si ti tisti, ki si dal kriminalistom IP mojega frenda? :D Mal se zafrkavam, čeprav zadeva sploh ni smešna, ker so tri tedne nazaj v bivše stanovanje mojega prijatelja prišli kriminalisti z nalogom, preiskali celo stanovanje, zaplombirali ter zaplenili računalnik, s katerim naj bi moj prijatelj ali njegova dva cimra udrla v neko podjetje. To naj bi se zgodilo leta 2004 za božič. Kot kaže je nekdo preko njihovega računalnika res udrl v sistem neke firme in seveda zdaj so ga nič krivi nasrkali moj prijatelj in njegova dva cimra. Poleg suma udora, so jim že povedali, da je vsak MP3 ocenjen z 50 SIT, vsak film z 200 SIT, vsak nelegalen program, pač njegova prodajna cena. V kolikor bodo ti zneski presegli 800.000 SIT jih čaka kazen. No, v tem ni panike, večji problem kot to je sedaj, kako dokazat, da v firmo niso udrli oni, kajti tip je za seboj zakril vse dokaze, tako da bo še lušna :hmm:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, čeprav semizdi da je vprašanje malo "napredno" :blink: :huh:

:hmm:

forumi imajo vgrajeno funkcijo, da beležijo Ip-je vseh postov, ko klikneš na Ip pa ti še eno orodje v grobem poišče informacijo, za kaj več pa lahko recimo uporabiš to stran, kamor vpišeš ip in ti da še doadtne informacije o Ip-ju.... vsi nadaljni postopki iskanja so malo bolj komplicirani...

post-291-1138556668_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

forumi imajo vgrajeno funkcijo, da beležijo Ip-je vseh postov, ko klikneš na Ip pa ti še eno orodje v grobem poišče informacijo, za kaj več pa lahko recimo uporabiš to stran, kamor vpišeš ip in ti da še doadtne informacije o Ip-ju.... vsi nadaljni postopki iskanja so malo bolj komplicirani...

Mhm, če je nastavljen reverse-dns. Če pa ni, pa nimaš nič, pač IP. Če je kakšen IP rang evideniran na področje, mogoče zveš celo iz katere države je, lahko pa je ta podatek čisto mimo.

Dajmo kar pozabit, da bomo iz enga dinamičnega IPja sami poštudirali za koga gre in iz kje je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

glede najbolj simpl izlejevanje ipja je tako, greš na to stran http://www.ip-to-location.com/free.asp ,

napišeš v prazni okvirček IP ( če je statični ga pokaže neglede na offline online status, če pa je dinamični pa deluje samo če je uporabnik priključen na internet z tistim ipjem ki ga iščeš) potem pa stisneš FIND ... počakaš ... pa ti pokaže: Država, lokacija, naj bi pokazalo ISPja, samo meni ne pokaže mojega ampak nekega xy.. pa če stisneš MAP IT, da zemljevid evrope in azije, pa pač približno nekje slovenijo trofi in pri meni je označeno mesto MARIBOR, tako da je dokaj točno, glede na to da sem 10 km stran od MBja doma.. sem iskal par ipjev, pa mi je ločlo samo LJ in MB, ostalih krajev mi ni hotlo pokazat. Samo to mislim da ti pokaže od kod izvira ISP..

tak bolj, v svetovnem merilu je to iskanje..

bolj v zabavo kot v pomoč :D

LP B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

forumi imajo vgrajeno funkcijo, da beležijo Ip-je vseh postov, ko klikneš na Ip pa ti še eno orodje v grobem poišče informacijo, za kaj več pa lahko recimo uporabiš to stran, kamor vpišeš ip in ti da še doadtne informacije o Ip-ju.... vsi nadaljni postopki iskanja so malo bolj komplicirani...

Tam ko je to napisano, ni takšen forum, ampak deluje drugače (message board), je pa zanimivo to z IP-ji ...

Hvala vsem za odgovore, na veliko srečo sem za osebo zvedo na obični način ... :devil: vohuna razkrinkali :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A, potem si ti tisti, ki si dal kriminalistom IP mojega frenda? :D Mal se zafrkavam, čeprav zadeva sploh ni smešna, ker so tri tedne nazaj v bivše stanovanje mojega prijatelja prišli kriminalisti z nalogom, preiskali celo stanovanje, zaplombirali ter zaplenili računalnik, s katerim naj bi moj prijatelj ali njegova dva cimra udrla v neko podjetje. To naj bi se zgodilo leta 2004 za božič. Kot kaže je nekdo preko njihovega računalnika res udrl v sistem neke firme in seveda zdaj so ga nič krivi nasrkali moj prijatelj in njegova dva cimra. Poleg suma udora, so jim že povedali, da je vsak MP3 ocenjen z 50 SIT, vsak film z 200 SIT, vsak nelegalen program, pač njegova prodajna cena. V kolikor bodo ti zneski presegli 800.000 SIT jih čaka kazen. No, v tem ni panike, večji problem kot to je sedaj, kako dokazat, da v firmo niso udrli oni, kajti tip je za seboj zakril vse dokaze, tako da bo še lušna :hmm:

Pozdrav od Roberta

Ja lahko da sem bil jaz... Imam v opisu sluzbe. To da mora placat za mp3je in filme je pa prav... Sej je piraterija. Je pa res, da so dosti poceni ocenjeni, glede na to, da se prodaja muska na netu dosti drazje, kot 50 sit... (lahko je se srecen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lahko da sem bil jaz... Imam v opisu sluzbe. To da mora placat za mp3je in filme je pa prav... Sej je piraterija. Je pa res, da so dosti poceni ocenjeni, glede na to, da se prodaja muska na netu dosti drazje, kot 50 sit... (lahko je se srecen)

No, sej pravim, da glede MP3-jev in filmov ni panike, bolj je poznejše dokazovanje, da udora niso storili oni. Me bolj to zanima (za to greš sedet), kajti nobeden mi ne garantira, da se kaj takega tudi meni en dan ne zgodi. Ja no, bodo že povedli.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!