Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

@nejcgs: zelo poučen video, če mene kdo kaj vpraša - vsej tehniki navkljub, je še zmerja človeški faktor tisti, ki velikokrat prevesi tehtnico in nesreča je tu...

Drugače pa tudi mene nekaj zanima - vem, da je najlažje, da se izogneš težavam, ki jih povzročajo bitumenske zalivke tako, da se izogneš tem "popravilom", se pravi, da jih obvoziš. Kaj pa če to ni možno? Ker so npr. zalivke razmeščene po celi širini cestišča (vzporedno ena z drugo) in so hkrati precej dolge. Par dni nazaj je v dežju grdo padel kolesar, ki ni bil pretirano hiter (po oceni dobrih 15 km/h, pač takrat je nazadnje pogledal na števec), ko pa je zapeljal na te zalivke, pa kolesa ni več obvladoval in padec je bil tu - na srečo je še najbolj grdo skupilo kolo, kolesar jo je pa odnesel z nekaj praskami. Govorim pa o cesti Mengeš-Rodica tam okrog prehoda z železnico. Tisti cesti se sicer jaz osebno raje čim večkrat ognem v čim večjem loku (in to z vsemi prevoznimi sredstvi), ampak me vseeno zanima.

Lep dan še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prošnja s strani mednarodnega rdečega Križa in reševalnih organizacij!

Vozniki reševalnih vozil so v primeru nesreč opazili, da ima večina poškodovancev pri sebi mobilni telefon. Pri poškodovancih, ki so v nezavesti reševalci na osnovi dolgega seznama številk na mobilnem telefonu ne vedo koga poklicati in kontaktirati.

Zato so reševalci in zdravniki predlagali, da vsak v svoj imenik mobilnega telefona, za slučaj nesreče vstavi kontaktno osebo pod enakim psevdonimom, katero je potrebno poklicati. Mednarodno priznani psevdonim je ICE (= In Case of Emergency)

Pod tem imenom vnesite klicno številko osebe, katero naj v slučaju nesreče pokličejo reševalci, gasilci ali policaji. V primeru kontaktiranja z več osebami, uporabiti ICE1, ICE2, ICE3, itd...

Lahko izvedljivo, nič ne stane, lahko pa veliko pomaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prošnja s strani mednarodnega rdečega Križa in reševalnih organizacij!

Vozniki reševalnih vozil so v primeru nesreč opazili, da ima večina poškodovancev pri sebi mobilni telefon. Pri poškodovancih, ki so v nezavesti reševalci na osnovi dolgega seznama številk na mobilnem telefonu ne vedo koga poklicati in kontaktirati.

Zato so reševalci in zdravniki predlagali, da vsak v svoj imenik mobilnega telefona, za slučaj nesreče vstavi kontaktno osebo pod enakim psevdonimom, katero je potrebno poklicati. Mednarodno priznani psevdonim je ICE (= In Case of Emergency)

Pod tem imenom vnesite klicno številko osebe, katero naj v slučaju nesreče pokličejo reševalci, gasilci ali policaji. V primeru kontaktiranja z več osebami, uporabiti ICE1, ICE2, ICE3, itd...

Lahko izvedljivo, nič ne stane, lahko pa veliko pomaga!

Neumnost, da večje ni, no, se najde še bolj neumna, tisto z oznako krvne skupine. Pri nesreči se gre včasih za minute in ne, ne bo si vzel noben odgovoren reševlec 5minut, da bo preiskal ponesrečenca kje ima zapisano krvno skupino, ker ni časa.

Številka v mobilnem, čemu, skoraj ob vsaki nesreči, padcu tudi telefon doživi trk in ugasne. Potem interesenti pišite še pin kodo nekam na ohišje telefona, da bodo vklopili telefon.... Pomembno je, da imate pri sebi osebni dokument in bo policija takoj našla sorodnike zato pa ima bazo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neumnost, da večje ni, no, se najde še bolj neumna, tisto z oznako krvne skupine. Pri nesreči se gre včasih za minute in ne, ne bo si vzel noben odgovoren reševlec 5minut, da bo preiskal ponesrečenca kje ima zapisano krvno skupino, ker ni časa.

Številka v mobilnem, čemu, skoraj ob vsaki nesreči, padcu tudi telefon doživi trk in ugasne. Potem interesenti pišite še pin kodo nekam na ohišje telefona, da bodo vklopili telefon.... Pomembno je, da imate pri sebi osebni dokument in bo policija takoj našla sorodnike zato pa ima bazo.

Morda je res neumnost... Kaj te pa stane? In morda ne bodo klicali in brskali po tvojem telefonu na kraju nesreče samem - kasneje pa...

No, vsak po svoje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je res neumnost... Kaj te pa stane? In morda ne bodo klicali in brskali po tvojem telefonu na kraju nesreče samem - kasneje pa...

No, vsak po svoje :rolleyes:

Na kraju nesreče itak, da ne. Bo pa policist, ko bo videl tvojo osebno, podatke sporočil centrali in takoj dobil kontakt sorodnikov in sploh ne bo potreboval tvojega telefona. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vsako jesen smo obnovili - pa dajmo še letos;

Najosnovnejši jesenski napotki - predvsem za mlade, neizkušene voznike:

PAZLJIVO!

1) Asfalt nima več "delovne" temperature

2) V senčnih legah je asfalt zaradi kondenza drseč!

3) Listje "na vsakem koraku"

4) Traktorji puščajo zemeljsko sled na asfaltu

5) PREVIDNO mimo traktorja, ki lahko zavije kjerkoli na njivo!!

Skatka - vozne lastnosti na cesti se jeseni drastično spremenijo na slabše!!

Zato PREVIDNO do konca motociklistične sezone 2010!!!

Pa SREČNO!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dobro, pa še nekaj bi dodal, glede na to, da je Slovenija vinorodna dežela. Asfalt na vinskih cestah, je po vsakem dežju tako spolzek, da je groza, predvsem od mošta in sorodnih surovin, ki se cedijo s traktorjev in to najbolj v ovinkih, ko se tudi prikolica nagne.

Srečno vožnjo vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Grunf....tudi jaz ne vozim počasi, se pa trudim, da ko priletim v ovinek ne podrem vseh nasproti vozečih motoristov, predvidevati je pa vseeeno treba vsaj toliko ,da lahko nasproti pripelje kakšen avto ali motor, al kako hudiča....

itak je pa res da ima že skoraj vsak izpit za motor in motor......

Stvar je šla tako daleč, da že babe delajo izpite za motore ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hudo je to, ko prebereš take izjave   :BUA:

Whatever  :nono:

Zdaj pa hitro k mamiki pod kiklco...  :boobies:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grunf....tudi jaz ne vozim počasi, se pa trudim, da ko priletim v ovinek ne podrem vseh nasproti vozečih motoristov, predvidevati je pa vseeeno treba vsaj toliko ,da lahko nasproti pripelje kakšen avto ali motor, al kako hudiča....

itak je pa res da ima že skoraj vsak izpit za motor in motor......

Tebi se bi pustil podreti... :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ste zier neki čoperisti :lol1::lol1:

Stari, potrebni strici, k jih nobena več ne pogleda. (razen Anje) trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ste zier neki čoperisti :lol1::lol1:

Ergo....:alko:

Stari, potrebni strici, k jih nobena več ne pogleda. (razen Anje) trance_25_naughty.gif

Dobro jutro mladi fukfehtar...:evilgrin:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne samo to, celo na športake se fufle spraulajo!

Ti maš pa res krizo, če te že vsaka deklina moti?!!whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Verjetno si bo marsikdo mislil, kaj vam solim pamet, toda enkrat me je pa le uspelo ...

Ne spominjam se niti s katerim mopedom se je to zgodilo (Divržn, Fejzr), toda spominjam se še da se je zgodilo, kar pomeni, da je na mene naredilo globok vtis (strah ???). Današnja otvoritev biciklistične sezone me je pripeljala prav do tega mesta in odločil sem se, da bom naredil slikico in o tem napisal par besed. Takrat (kdaj ???) sem se peljel v smeri iz Idrije proti Godoviču in kmalu za odcepom v Belo (kopališče) je na cestišče z desne strani kar naenkrat zapeljala avtošola, ki me je po vsej verjetnosti prezrla. Ker zaviranje ni prišlo v poštev (zaradi bližine ???) sem imel na razpolago samo dve poti: rdečo in zeleno. 99-ti čut mi je izbral zeleno !!! Če bi izbral rdečo ... ???

post-12027-0-44323400-1301153371_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!