Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

Verjetno si bo marsikdo mislil, kaj vam solim pamet, toda enkrat me je pa le uspelo ...

... Ker zaviranje ni prišlo v poštev (zaradi bližine ???) sem imel na razpolago samo dve poti: rdečo in zeleno. 99-ti čut mi je izbral zeleno !!! Če bi izbral rdečo ... ???

Ta, (najčešče smrtni primer) RobiRoberta je eden najnevarnejših in se ga avtomobilisti pridno "poslužujejo" v prometu!!

Zato se ga ZAPOMNIMO ZA VEDNO - IN POVSOD!!! Le tako bomo preživeli!

Družba!

Začela se je nova motoristična sezona!

Prosim, preberimo si nasvete tele teme in si jih shranimo na "trdi disk"!! (brez možnosti izbrisa!)

Ne bo vam (nam) žal!

Pa še tale "drobec"!

1) Nikoli se ne pusti izzvati!!!

2) Dogodke PREDVIDEVAJ VNAPREJ!!!

3) In še tole, da ne bomo "vzorno togi"; Izbiraj odseke, kje "lahko" (nekoliko "pritisneš"), in kje ne smeš (varovalne" ograje, drevesa, kandelabri, "nerodni" udeleženci v prometu itd... )

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kaj si mislite o vožnji s tistimi odsevnimi telovniki. Zaenkrat ne vidim veliko motoristov z njimi:

telovnik_1.jpg

Glede na to, da so me v zadnjih dneh kar dvakret želeli avtomobilisti izsliti (pa nisem pridivjal), si ga bom naslednjič verjetno kar oblekel. Moja jakna je črne barve in čeprav ima tiste 3M Scotch odsevne trakove, je po moje premalo bodeča za oči avtomobilistov...

Imam občutek, da bi s tem izgledal bližnje in bi avtomobilisti podzavestno zavrli, ne pa da me ignorirajo.

Moram pa našiti dodatne ježke spredaj ker se mi zdi, da tisti serijski ne bodo vzdržali zračnega upora.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kaj si mislite o vožnji s tistimi odsevnimi telovniki. Zaenkrat ne vidim veliko motoristov z njimi:

telovnik_1.jpg

Glede na to, da so me v zadnjih dneh kar dvakret želeli avtomobilisti izsliti (pa nisem pridivjal), si ga bom naslednjič verjetno kar oblekel. Moja jakna je črne barve in čeprav ima tiste 3M Scotch odsevne trakove, je po moje premalo bodeča za oči avtomobilistov...

Imam občutek, da bi s tem izgledal bližnje in bi avtomobilisti podzavestno zavrli, ne pa da me ignorirajo.

Moram pa našiti dodatne ježke spredaj ker se mi zdi, da tisti serijski ne bodo vzdržali zračnega upora.

To ni slabo,še posebno zdaj pred začetkom sezone,ko ljudje pozabijo na nas.Avstrici ga uporabljajo kar veliko,saj konec koncou gre za našo varnost.Tako,da če si ga oblečeš ne fališ prav nič:) .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz razmišljam o tem telovniku, vendar mislim ,,da navaden na ježka ne bo dober ker bo preveč plapolal.v Louisu imajo na zadrgo in še malo so elastični, ampak se mi zdijo kar dragi. Mislim da 35 €. v Leclercu jih baje imajo po 20+€.

Zadnjič se mi skoraj ena mladenka zaletela v rit ko sem zavijal desno in sem si danes namontiral dodatne bremz lučke v kufer. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na včerajšni dan, ko so se vile "procesije" motoristov na vse konce in kraje je prav fino zaključiti dan, ko zvečer ni poročil o smrtnih žrtvah med motoristi :OK: , čeprav zjutraj pred furo vsi po malem razmišljamo, danes bo pa na predvideno število motoristov sigurno kakšen nastradal, pa upam, da to ne bom jaz.

Vsem skupaj še obilo takih dni v letošnji sezoni, pa vseeno kakšen uč vržte na temo PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST. :yea1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz razmišljam o tem telovniku, vendar mislim ,,da navaden na ježka ne bo dober ker bo preveč plapolal.v Louisu imajo na zadrgo in še malo so elastični, ampak se mi zdijo kar dragi. Mislim da 35 €. v Leclercu jih baje imajo po 20+€.

Zadnjič se mi skoraj ena mladenka zaletela v rit ko sem zavijal desno in sem si danes namontiral dodatne bremz lučke v kufer. :rolleyes:

Poglejte malo v Yamaha Delta Team Krško - 22 eu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsevni telovnik? Vsekakor! Zelo opazna zadeva, ki pa ni moteča kot dolge luči nekaterih udeležencev.

Na navaden telovnik (poceni) prišiješ (šivilja) zadrgo in problem "frfotanja " je rešen.

Zgledam kot cestar :D, sem pa viden.

post-7865-0-97960200-1302028743_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsevni telovnik? Vsekakor! Zelo opazna zadeva, ki pa ni moteča kot dolge luči nekaterih udeležencev.

Na navaden telovnik (poceni) prišiješ (šivilja) zadrgo in problem "frfotanja " je rešen.

Zgledam kot cestar :D, sem pa viden.

Odsevni telovnik - opozorilo za druge,

tale posnetek - opozorilo za nas same.

http://www.youtube.com/watch_popup?v=Z2mf8DtWWd8

Naj mi Icy oprosti, če je bil že prej objavljen. Sem malo brskal in ga nisem našel.

Nobenemu od nas pa ne bo škodilo, če ga pogleda še enkrat in spet in ponovno.

Pa pamet u tapravo glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj .. zdj bi mel vsi telovnike, ko mam pa js zlat kombinezon po ramenih, se pa norca delajo :glare:

Briga me .. sem pa viden :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem začel redno nosit odsevni telovniknavaden na ježka in ni nobenega problema. Imam pa namen kupiti jakno ki bo iz visokovidnega materijala. Čakam kakšno ugodno varianto, v Kmc-ju sem jo zamudil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem začel redno nosit odsevni telovniknavaden na ježka in ni nobenega problema. Imam pa namen kupiti jakno ki bo iz visokovidnega materijala. Čakam kakšno ugodno varianto, v Kmc-ju sem jo zamudil.

Trenutno imajo v HeinGericke v Grazu še nekaj takih jaken po 130€ na znižanju.

Imajo pa tudi novejše po 180€ in tudi take fancy GoreTex po 400€.

Vse rumeno/zeleno svetleče :)

Louis pa ima Probiker varianto svetleče jakne po 180€ Louis link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole kar bom zdajle rekel, je črni humor in srčno upam, naj se to nikomur ne zgodi;

Če nosiš odsevni jopič in brezglavo goniš, ti le v toliko "pomaga", da te lažje najdejo za cesto. ..

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Odsevne brezrokavnike imajo dobre v KMC-ju in ravno tako v TC. Redno ga nosim (tudi za to da me najdejo :yea1: ). Ker je tema o varnosti, je za opozorit to, da so zopet kmetje s priključki ob cestah in razne domače živali, ki jih prečkajo. Zamišljeni vozniki, ki te spregledajo in malo zrinejo ter tisti ki te "kao" sploh ne vidijo.... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo primer: Tudi to se je zgodilo;

Mojemu prijatelju motoristu (k sreči je bil z avtom!) je na dvo kilometrski ravnini traktorist ne boš verjel, zapeljal na cesto DIREKTNO Z NJIVE brez vsakršnega opozorila - in ga prevrnil na streho! (Videl na lastne oči. - Bilo zelo grdo!)

Samo da veste, kaj vse te lahko preseneti "v prometu".

Traktorjev se bojte, enako kot divjakov!!

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tudi jaz sem pred enim mesecem v Louisu nabavila rumen odsevni jopič - dejansko je opazna razlika, vidiš da te drugi udeleženci v cestnem prometu hitreje opazijo in da se tudi drugače vedejo. Toplo ga priporočam tudi ostalim motoristom, res da ne boste več tako "lepi", boste pa vsekakor vidnejši :-).

Pa varno še naprej!

H.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijazen šofer avtomobila s srebrno zvezdo mi je danes prijazno odvrgel ogorek, ki se je k sreči odbil v zaščito proti soncu, saj sem imel zaradi temperature in počasne vožnje odprt vizir...

pismo, lahko bi dobil ogorek v rilec ... hvala mu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se meni dogaja dnevno! Pač kultura na višku! Ne da bi malo počakal, da grem mimo njega in potem vrgel ogorek skozi okno če že mora!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se meni dogaja dnevno! Pač kultura na višku! Ne da bi malo počakal, da grem mimo njega in potem vrgel ogorek skozi okno če že mora!

jaz sem že nekoč rekel, da je kajenje v avtu treba prepovedati, tako kot telefoniranje in žrtje sendvičev... tudi to omejuje voznika pri upravljanju vozila...

120 EUR$ pokasirat, pa konec... namesto da kasirajo, če nisi privezan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič človeškega mi ni tuje in imam razumevanje za najhujše primere.....vendar LJ VV 101, ti si zares klinični primer.

No, pa mi je odleglo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

To se meni dogaja dnevno! Pač kultura na višku! Ne da bi malo počakal, da grem mimo njega in potem vrgel ogorek skozi okno če že mora!

danes je res malo voznikov ki spoštujejo motoriste. Zelo malo je takih ki se ti umaknejo ko te zagledajno v ogledalu, nekateri pa se raje še malo bolj ob črto postavijo da boš ja čim težje prišel mimo njega

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!