Skoči na vsebino

TÜV


Gixxer

Priporočene objave

mene zanima, ce jaz npr. kupim nek spoiler ali pa bilokaj za avto v nemciji in ima ta del nemski TÜV, ce to velja tud pri nas al komplicirajo in je treba dat ponovno homologirat :?

ce tema ze obstaja se opravicujem :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TÜV ti ne bo veliko pomagal, glej da ima EG-ABE. to je splosno evropasko dovoljenje za uporabo artikla in zraven mora biti tudi papirnati cetifikat (oz. kopija le-tega) kjer so razvidne vse stevilke in mesto, kjer je bil opravljen homologizacijski pregled ustreznosti, ter datum in za kaj je ta artikel dovoljeno uporabljati.

TÜV je samo nemski tehnicni pregled vozila oz. artiklov ki se uporabljajo na tem vozilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videti so po novem tudi v Sloveniji

najbolje da njih vprašaš TÜV SÜD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima, ce jaz npr. kupim nek spoiler ali pa bilokaj za avto v nemciji in ima ta del nemski TÜV, ce to velja tud pri nas al komplicirajo in je treba dat ponovno homologirat :?

ce tema ze obstaja se opravicujem :closedeyes:

Teoretično ti je že ICE odgovoril.

Praktično pa je takole:

Pri nas ne rabiš dat'homologiat' tale del ampak samo vpisat v homolomo. kartonček oz. strokovnjaki pregledajo ali je tale del(v tem primeru spojler) strokovno vgrajen.

Še bolj po domače-če se nočeš jebat s policajem idi vpisat. Tudi jaz sem takole naredil in se lahko brez strahu pred policaji vozim okoli.

Videti so po novem tudi v Sloveniji

najbolje da njih vprašaš TÜV SÜD

Če se ne motim so tile bolj za presoje kaknih ISO standardov in podobnih zadev. Vsaj tale gospod iz Maribora mi je tako razlagal,ko je bil pri meni na sestanku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim so tile bolj za presoje kaknih ISO standardov in podobnih zadev. Vsaj tale gospod iz Maribora mi je tako razlagal,ko je bil pri meni na sestanku.

Saj, najbrž da res, na to sem pa čisto pozabil....

Bi pa itak bili trd boj z LPPjem in RTIjem, da bi dobili koncesijo za homologacija, no ja kvečjemu kakšen center za tehnične preglede bi jim mogoče pustili postavit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem dal na avto lite feltne (oz racing) in večjo dimenzijo gum, sem zraven felten dobil tüv, šel na lpp in brez problema homologiral

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil si ali TÜV-ABE ali EG-ABE. razlika je, da TÜV-ABE velja samo v nemciji - nekatere drzave to prevzamejo 1:1, ker je nemski tehnicni pregled najstrozji v evropi, EG-ABE velja v celi EU kot dokument in mora biti priznan pri vseh tehnicnih sluzbah/institucijah.

TÜV kot tak je samo Technischer Überwachungs-Verein (LPP v slo, ce prav razumem ekvivalent v LJ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil si ali TÜV-ABE ali EG-ABE. razlika je, da TÜV-ABE velja samo v nemciji - nekatere drzave to prevzamejo 1:1, ker je nemski tehnicni pregled najstrozji v evropi, EG-ABE velja v celi EU kot dokument in mora biti priznan pri vseh tehnicnih sluzbah/institucijah.

TÜV kot tak je samo Technischer Überwachungs-Verein (LPP v slo, ce prav razumem ekvivalent v LJ).

Isto kot RTI v MB in če se ne motim Avtoplus v Kopru. Pač pri nas je vsak papir z napisom/oznako TUV še vedno oh in sploh, na žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodi tako dober in preberi tocno kaj pise na tistem listu. potem porocaj. hvala.

ker ce pise samo TÜV in nic drugega so butli na tehnicnem se vecji idioti, kot ste opisali.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodi tako dober in preberi tocno kaj pise na tistem listu. potem porocaj. hvala.

ker ce pise samo TÜV in nic drugega so butli na tehnicnem se vecji idioti, kot ste opisali.

:)

To pa mene sploh ne briga <_< kaj oni mutijo mi je vseeno, js mam v kartončku napisano predelavo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se nekaj, sicer :topic: ampak da nebom glih nove teme odpiral...obstaja pri nas kaksna trgovina za tuning dele, predvsem mislim na razne spoilere in podobno (konkretno fiat punto) :?

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se nekaj, sicer :topic: ampak da nebom glih nove teme odpiral...obstaja pri nas kaksna trgovina za tuning dele, predvsem mislim na razne spoilere in podobno (konkretno fiat punto) :?

:topic:

A3M, Fazer,Pro-Car,U-Style...itd,itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa mene sploh ne briga <_< kaj oni mutijo mi je vseeno, js mam v kartončku napisano predelavo ;)

Ne bod egoist pa povej. Mogoče še koga drugega zanima <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa mene sploh ne briga <_< kaj oni mutijo mi je vseeno, js mam v kartončku napisano predelavo ;)

cool. mene naslednjic tudi ne bo cisto nic brigalo kdo bo kje kaj smetil. enostavno bom vse udelezence tem/e zabrisal na en teden hlajenja.

mater, ce si taka lenoba, da se ti se prebrati ne da, kar ti pise na papirjih in to potem povedati naprej....... :slap:

zakaj bi potemtakem nekdo tebi odgovarjal na vprasanje? samo ker si ga postavil? saj nas ne briga kaj te zanima...... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še našel moj 'TUV' za platišča,ki sem jih homologiral in piše samo Gutachten zur erteileung eines nachtrags zur ABE 45344, seveda ne manjka na veliko napisano TUV Automotive.

Celoten dokument je tudi v priponki,tako,da si ga lahko vsak ogleda. S točno tem dokumentom sem 'homologiral' oz. vpisal moja platišča v homolomo. kartonček.

TUV_DEZENT_T_Mazda_16_Zoll.pdf

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gutachten zur erteileung eines nachtrags zur ABE 45344

tole zgoraj vse pove; dodatek ali pripis k ABE st. 45344. glavni sta ABE cifra in cifra dodatnega atesta.

TUV Automotive je samo kdo je izdal potrdilo oz. testiral zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole zgoraj vse pove; dodatek ali pripis k ABE st. 45344. glavni sta ABE cifra in cifra dodatnega atesta.

TUV Automotive je samo kdo je izdal potrdilo oz. testiral zadevo.

E te je to...ampak vseeno je našim 'strokovnjakom' pomemben tisti veliki znakec TUV,pa pogledal je še,da je tudi moj avto na seznamu in to je to oz. vsaj bilo je tako pred 3 leti. Če je zdaj kaj drugače pa ne vem.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne bod egoist pa povej. Mogoče še koga drugega zanima <_<

Kak egoist, na pamet bom vedu kaj gor piše ja :slap: Ko stvar homologiraš ti papir poberejo in pojma nimam kaj je gor pisalo :angry: :glare: :glare: mater vam ludu, če bi vedu bi povedu bog :angry2:

Na, pa da ne bom total egoist kukr eni pravjo :glare:

tle mate en kup TUV pa potrdil o strokovni montaži ipd jajca OD EIBACH distančnikov, fedrov, amortizerjev.......

EIBACH

A bom zdej v lepši luči O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ola mojstri!

Mojo visokovrtečo nizkoletečo pilo sem prizemljil in sicer se je končalo tako, da se je avto zadaj posedel za ca.6cm, spredaj pa 3. Torej avto malenkost visi.

Se tako opravi homologacija?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!