Skoči na vsebino

Ptičja gripa v MB?


JEJŽ

Priporočene objave

No, končno smo jo dočakali...Nas bodo kaj zaščitili, ali bomo plačevali zdravstvo zato, da zbolevamo in plačujemo še več?Kaj pa varnostni ukrepi s strani vlade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bomo pa še pri nas gledali tiste posnetke (kot iz Turčije), ko so "vesoljci" po dvorišču skakali za kurami in jih tlačili v žaklje. Kje so živali končale, se ne ve, lahko se pa domneva, kje in kako. Verjetno nehumano.

Pa tut borci za pravice živali so čisto potihnili :hmm: . Se prav da zdajle živali nimajo pravic.

Pa še moje (skromno) mnenje: ta gripa in pomp okoli nje je pomojem prenapihnjen. "Death toe" je pri navadni gripi prav gotovo večji, kot pa pri tej pričji... :hmm: pa ni take galame..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro ej ampak folk je že začel paničarit :kva2: . Še malo pa ne bo nihče več futral labodov in rac na Treh ribnikih in na Lentu :slap: in na koncu bojo vsi pocrkali, pa ne zaradi gripe, ampak zaradi lakote, ker so tak razvajeni, da si ne znajo več sami poiskat hrane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro ej ampak folk je že začel paničarit :kva2: . Še malo pa ne bo nihče več futral labodov in rac na Treh ribnikih in na Lentu :slap: in na koncu bojo vsi pocrkali, pa ne zaradi gripe, ampak zaradi lakote, ker so tak razvajeni, da si ne znajo več sami poiskat hrane.

... in se bomo na lep način rešili ptičje nevarnosti. Nič ptic, nič gripe. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej so mi vzeli palačinke z možgani, zdaj mi bojo pa še letance :cry: !!!!!!!!!!!!

Na koncu mi ostane samo pivo, pa še to le dokler ne bodo odkrili kake človeku grozno nevarne bakterije npr.hmeljnega kisavca al pa sladno kugo :alien1: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu mi ostane samo pivo, pa še to le dokler ne bodo odkrili kake človeku grozno nevarne bakterije npr.hmeljnega kisavca al pa sladno kugo :alien1: !

Stari ne kliči vraga, jebenti! :fredy: :krneki: :unsure:

Sicer pa je glavno, da tista prašičja kuga al kaj že je ne bluzi več preveč. :fredy: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še moje (skromno) mnenje: ta gripa in pomp okoli nje je pomojem prenapihnjen. "Death toe" je pri navadni gripi prav gotovo večji, kot pa pri tej pričji... :hmm: pa ni take galame..

si mislil 'Death toll' - davek smrti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar mene moti je to, da so našli poginulega laboda, ki je poginil zaradi gripe, kot poroča rtvslo, pa so pred kratkim na neki kmetiji pobili 170 kokoši, ker naj bi veterinar, ki je imel stik z labodom, bil tudi na tej kmetiji, pa obstaja možnost, da so se kokoši kaj nalezle.

Zdaj pa vprašanje, ki me muči:

ZAKAJ NE POBIJEJO LABODOV, KI SO PRAV GOTOVO IMELI STIK S POGINULIM LABODOM IN PRAV GOTOVO OBSTAJA MOŽNOST, DA SO SE NALEZLI GRIPE????

Ali bodo pri nas naredili tako, kot so to naredili Hrvati, ki so pobili milijon kokoši, medtem, ko so labode samo opazovali.

Ko so odleteli v Slovenijo, pa so jih nehali opazovati(???)

Še bolj absurdno je vseskupaj, če pomislimo, da je labod samo okrasna žival.

Kure pa so nekaterim edini vir preživetja........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ta ptičja gripa je malo prenapihnjena...

Kitajci so imeli preveč kokoši, pa so hotli malo zmanjšat število, pa jim je virus ušel.

Zdi se mi da čisto po nepotrebnem pobijajo toliko živali...

lahko bi vsaki vzeli par celic in dali v analizo...

seveda pa ker to preveč stane, je najlažje jih pobit .. še najceneje je za njih... tisti ko jih pa redi... pa ima vlko škode...

Upam a ne bojo zaradi 1 laboda v Mb, pobili vse labode ki plavajo po Treh ribnikih in Dravi...

Pa ne vem zakaj paniko delajo ljudje... saj če te ne čavsne ali pljune, se ne more prenašat na ljudi... Pa še potem je veliko vprašanje.

naj bi jih raje skrbelo, koliko ljudi umre ali trpi hude posledice navadne gripe.

LP

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej preber kaj si napisu. OKRASNA ŽIVAL :doze: Kaj je pol človek.

Okrasna žival je okrasna žival, to pomeni, da ni od nje nobene koristi. Razen tega, da je lepa.

Če prevedem v motorje:

če bi se moral enega znebiti, katerega bi se znebil?

Tistega, ki ti v obliki plakata visi na steni (okrasni motor) ali tistega, s katerim se voziš??

Kako bi skombiniral tole primerjavo z ženskami??

okrasna ženska / koristna ženska :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej preber kaj si napisu. OKRASNA ŽIVAL :doze: Kaj je pol človek.

Ja kaj pa je pol labod, če ni okrasna žival? Škodljivec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je labod edina žival v Evropi, ki dokazano prenaša ptičjo gripo, je razen tega, da je okrasna žival, tudi škodljivec :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno je labodja gripa, drugo ptičja gripa, tretje kurja gripa, četrto pa labodje jezero, ki ga po novem gledam samo še v skafandru!

Pa zapomnite si - bolje patka u ruci nego guska u krevetu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poln presenečenj

A da je labod divja ptica...in ni postavljena v okolje zato ker jo je tja nastavil človek za svoj okras...pa ne bi šlo čez?

Tok za začetek, da ne boš imel tist balon na vratu samo za okras....

No labodi spadajo v skupino ,,plovcev,, Anatidae v katero sodijo tudi gosi in race.

Labod je splošno ime, ker povprečen opazovalec je zadovoljen z neko oznako pa čeprav je sila površna...torej noben labod ni samo labod ampak jih je precej vrst...pri nas je napogostejši labod pevec in labod grbec oba pa spadata med ogrožene vrste....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz hvala bogu, ne morem imeti ptičje gripe, kvečjemu svinsko parkljevko. So mi povedali, da še nihče ni videl tako debele kure.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno smo jo dočakali...Nas bodo kaj zaščitili, ali bomo plačevali zdravstvo zato, da zbolevamo in plačujemo še več?Kaj pa varnostni ukrepi s strani vlade?

Vedno vlada, vlada, vlada. Poskrbi sam zase. A misliš, da smo še vedno v komunizmu.

Če hočeš ti pošljem manual, ki so ga izdelali na Damijanovem ministrstvu za razvoj. Država se bo minimalizirala, posameznik bo vedno bolj odgovoren. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poln presenečenj

A da je labod divja ptica...in ni postavljena v okolje zato ker jo je tja nastavil človek za svoj okras...pa ne bi šlo čez?

Jaz ne vidim nobene logike, da pobijajo domačo perjad, ker se LAHKO okuži s ptičjo gripo preko labodov. Labodov, kot vira okužbe, pa ne bi odstranili.

Pa ne s takimi, da so ogrožena vrsta. Včasih so bili trije štirje labodi na Treh ribnikih, sedaj jih je polna Drava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zdaj pa vprašanje, ki me muči:

ZAKAJ NE POBIJEJO LABODOV, KI SO PRAV GOTOVO IMELI STIK S POGINULIM LABODOM IN PRAV GOTOVO OBSTAJA MOŽNOST, DA SO SE NALEZLI GRIPE????

Ali bodo pri nas naredili tako, kot so to naredili Hrvati, ki so pobili milijon kokoši, medtem, ko so labode ...

Še bolj absurdno je vseskupaj, če pomislimo, da je labod samo okrasna žival.

Kure pa so nekaterim edini vir preživetja........

No, najprej o okrasni živali. Labod NI okrasna žival. Je pač divja ptica selivka, ki je obenem nekaterim lepa. Včasih se je labode lovilo. Doma imam knjigo "Die hohe jagd" iz začetka prejšnjega stoletja, v kateri je litografija lovcev na Baltiku, ki iz vode v čoln vlečejo odstreljenega laboda.

V tem smislu res ne vidim vzroka, zakaj ne bi pojagali teh nekaj labodov, ki predstavljajo nevarnost, saj jih je drugje po svetu še dovolj in ker so to ptice selivke, jih bomo itak kmalu imeli spet na grbi.In da, pred leti, je bilo laboda videti senzacija, sedaj jih je pa škoda. Človeška neumnost ! :angry: pač v stilu najvišje Kure, ki te zadeve sedaj vodi in Slovencem niti ne da vedeti, kaj se dogaja. Samo da je ona še naprej najlepša Špelca! :angry2: Bomo raje zasuli še nekaj mokrišč in uničili ptice, ki se izogibajo stika s človekom.

Jaz hvala bogu, ne morem imeti ptičje gripe, kvečjemu svinsko parkljevko. So mi povedali, da še nihče ni videl tako debele kure.... :lol1:

A zato te lisica pr gmah pusti? Ker te ne more odnesti? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!