Skoči na vsebino

Ptičja gripa v MB?


JEJŽ

Priporočene objave

a novinarske race so že crknile?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pri nas je napogostejši labod pevec in labod grbec oba pa spadata med ogrožene vrste....

Laboda grbca ne najdem med ogroženimi vrstami!

In še malo iz medijev:

Druga vrsta, labodi pevci, pa živijo na mrzlem severu, v Skandinaviji in sibirski tajgi, prezimujejo pa v Angliji, severni Nemčiji, pa tudi ob Sredozemlju in Črnem morju. "V Sloveniji so labodi pevci izjemno redki, njihov pojav je prava ornitološka senzacija. Na Hrvaškem, predvsem ob mokriščih, pa so bolj pogosti," je dejal Mihelič.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma je ptičja gripa naletela na velik, zame dokaj prikladen odmev. :)

Tamala se v loku izogiba McDonaldsa in čiknmknagcev :)

In jaz kot vzorna mati nočem zatirati njenega prepričanja s kakšnimi drugačnimi utemeljenimi info. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma je ptičja gripa naletela na velik, zame dokaj prikladen odmev. :)

Tamala se v loku izogiba McDonaldsa in čiknmknagcev :)

In jaz kot vzorna mati nočem zatirati njenega prepričanja s kakšnimi drugačnimi utemeljenimi info. :)

Predlagam dunajski šnicl - dieto. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa nehal jesti meso. Nikoli ne veš kakega hudiča ti lahko prinese kaka krvavica, pečenica al pa šnicl :SS .

Od zdaj naprej strogo samo zelenjava in sadje, kar bi predlagal tudi tebi Pirrulz. Sploh ne veš kakšne čudeže se da ustvarit iz tofuja in podobnih dobrot :P !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklepam stave, kakšen uspeh bo imel ta predlog pri g. Pirrulzu :)

Baje je že naročil prvi Vegeburger! Tak da... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od zdaj naprej strogo samo zelenjava in sadje, kar bi predlagal tudi tebi Pirrulz. Sploh ne veš kakšne čudeže se da ustvarit iz tofuja in podobnih dobrot :P !

:eek: :eek: :eek: :SS :SS :SS :SS :SS :fredy: :fredy: :fight2: :fight2: :bounce: :bounce: :SS :SS

Bljaaaaaaaaaak!

Če me hočeš ubit mi rajši kar šus v glavo spusti. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklepam stave, kakšen uspeh bo imel ta predlog pri g. Pirrulzu :)

stavim pivo da ne bo zdržal 12 ur biti vegetarjanec :grim

PS: a če brcneš zaščiteno vrsto si lahko kaznovan? namreč pred leti me je pri 3 ribnikih napadel labod kateremu je mlajši konkurent speljal dolgoletno partnerko in si je za izlivanje frustracij izbral mene in me skoraj konkretno okljuval. miroljubne geste niso pomagale, šele brca v glavo (bolj nežna) ga je prepričala da bi rad imel mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa nehal jesti meso. Nikoli ne veš kakega hudiča ti lahko prinese kaka krvavica, pečenica al pa šnicl :SS .

Od zdaj naprej strogo samo zelenjava in sadje, kar bi predlagal tudi tebi Pirrulz. Sploh ne veš kakšne čudeže se da ustvarit iz tofuja in podobnih dobrot :P !

Misliš rečt čudneže. Svinjski šnicl je svinjski šnicl. Za te tvoje šnicle pa moraš bit nasekan do amena, da jih lahko prebaviš.

Nekaj me zanima. A če termično obdelaš meso gripa ne crkne? Kako mislijo, da je nalezljivo? Če ptič kašlja v tebe, če ga šlataš, če šlataš meso ali če ješ pripravljeno hrano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me hočeš ubit mi rajši kar šus v glavo spusti. :fredy:

Stari, pa ti ne razumeš! Tvoje življenje bo bistveno kvalitetnejše brez dunajskega. Pohanca na dunajcu slabo vpliva na tvoj či, pa še za kožo je slabo :P !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kolikor jaz razueml zadevo, gre zaenkrat za virus H5 ki človeku sploh ni nevaren in se ljudi straši, pa še potem H5N1 je šele nevaren, pa še potem le takrat ko preide od živali na človeka, a pod posebnimi pogoji, živali pač umirajo, tako kot ljudje. Mislim žival pač zbolela in poginila, to se dogaja vsako zimo in čez celo leto, utrujena, stara, obnemogla, kakorkoli že, ljudje delajo iz muhe slona. Določenih stvari pa se ne vidi... Ko ljudem pač zagroziš, da lahko umrejo, potem se komaj zganejo, tako da... tako pač je, Kot pravi Smolar: ...to mene ne skrbi, to lahko doleti le druge ljudi, mene pa ne.... pa tako naprej... No ni čisto res.. Ampak malo pameti u roke pa mislim da se nimamo česa bat. Higiena in zdravstvo pri ans le na boljši točki, kot nekje v Aziji... Pa lep dan vsem skupaj

Ajače bo treba vse kure zapirat potem tudi Čadoničevo??? (pa brez zamere)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš rečt čudneže. Svinjski šnicl je svinjski šnicl. Za te tvoje šnicle pa moraš bit nasekan do amena, da jih lahko prebaviš.

Nekaj me zanima. A če termično obdelaš meso gripa ne crkne? Kako mislijo, da je nalezljivo? Če ptič kašlja v tebe, če ga šlataš, če šlataš meso ali če ješ pripravljeno hrano?

Saj zato sem pa vedno pod gasom. Res pa včasih bolj, včasih manj! .)

Glede nalezljivosti pa je tak. Veterinarji strogo odsvetujejo kakršnekoli stike oz. občevanje s perjadjo, še posebno z labodi :wub: !

Če pa meso termično obdelaš, ga lahko poješ BP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stavim pivo da ne bo zdržal 12 ur biti vegetarjanec :grim

PS: a če brcneš zaščiteno vrsto si lahko kaznovan? namreč pred leti me je pri 3 ribnikih napadel labod kateremu je mlajši konkurent speljal dolgoletno partnerko in si je za izlivanje frustracij izbral mene in me skoraj konkretno okljuval. miroljubne geste niso pomagale, šele brca v glavo (bolj nežna) ga je prepričala da bi rad imel mir.

:eek: Za vegetarijanca me razglašaš? In to celo za 12 urnega? :eek: Eeee stari sem mislil da sva kolega, ti me pa psuješ. :glare:

@ PS: če si tudi ti zaščitena vrsta, ni panike. :grim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz sem vedel za okuženost labodov na Dravi že pred dvemi ali tremi leti ko sem hodil podoknice pet na štajerski konec. Iz enega čisto nedolžnega romatničnega večernega sprehoda ob Dravi (Lent) bi kmalu nastala tragedija, naslovnice časopisov pa bi bile dan zatem polne naslovov v smislu: ''22 letnega mladeniča ubil krvoločni labod''

Skratka ko je bela zverina priplavala do mene me je moja nahecala naj mu dam košček kruha, ko je zagledal hrano v moji roki se je z neverjetno hitrostjo pognal za mano in le mojim hitrim refleksom se imam zahvaliti da sem ostal živ. ŠE zdaj pa sem v dvomih ali me je moja namerno s kosom kruha v roki poslala v skoraj gotovo smrt kateri krempljem sem vseeno ušel.

Vsekakor je takšna agresija pernatih živali nevsakdanja in vredna pozornosti.

Da ne govorim o ostalih srečanjih s štajersko avio floto, predvsem s prav določenim primerkom domače štajerske kure ki mi je sledila prav povsod okoli hiše in me vedno opazovala z nekim čudnim nevsakdanjim pogledom :blink: . Morda se imam prav svojemu strahu pred pernatimi živalmi zahvaliti da nisem prišel v stik s H5N1, vsekakor pa sem trdno sklenil da se v ta konec Slovenije ne podam več kmalu. Morda do Celja še, pa še to s vsemi potrebnimi preventivnimi ukrepi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrasna žival je okrasna žival, to pomeni, da ni od nje nobene koristi. Razen tega, da je lepa.

Če prevedem v motorje:

če bi se moral enega znebiti, katerega bi se znebil?

Tistega, ki ti v obliki plakata visi na steni (okrasni motor) ali tistega, s katerim se voziš??

Kako bi skombiniral tole primerjavo z ženskami??

okrasna ženska / koristna ženska :hmm:

Budalo. Gremo pol vse leve pa tigre, pa slone pojest. Ziher še nimajo gripe :grim Okrasnih živali ni. So divje, pa kulturne, in vse so del ekosistema.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Budalo. Gremo pol vse leve pa tigre, pa slone pojest. Ziher še nimajo gripe :grim Okrasnih živali ni. So divje, pa kulturne, in vse so del ekosistema.

:eek: Za kulturne živali pa še nisem slišal. Kulturne rastline ja, živali... aa.

Pa tebi tudi ne bi škodilo malo kulture. Saj ni treba koga zmerjat na forumu. Uporabi raje moč argumentov, da ga potolčeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!